Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA+kryt - existuje na trhu?

sajmonn (12)|24.11.2008 10:53
Jsem skoro spokojeným majitelem PDA HP hx2750. Začal jsem ale uvažovat o koupi lepšího modelu, ale už jsem si zvyknul na takovou "zbytečnost", bez které se dneska už neobejdu a tou je průhledný plastový kryt displaye. Existuje na trhu nějaké řešení s vyklápěcím plastovým krytem? Hledám PDA/komunikátor s 4" obrazovkou a systémem Windows Mobile.
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2008 12:41
Jedině snad starý HP iPAQ hx4700.
sajmonn (12)|24.11.2008 12:46
To bych si naopak pohoršil. Viděl jsem něco od značky Brodit, že dělají pro iPhone. Kdyby bylo nějaké takové řešení i pro jiné komunikátory...
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2008 13:55
Ten kryt, co je na 4700 nebo na tvém HP jsem sháněl asi před rokem i pro svoje Treo, ale nic jsem nesehnal - můžeš dát link na ten kryt pro iPhone?

Jinak co se zařízení týče, je dnes móda displejů do 2,8". Větší mají jen HTC Advantage a Shift, ale to už je spíše malý notebook, než PDA. Takže jedině počkat na HTC Touch HD link nebo SonyEricsson Xperia 1. Oboje bylo vidět minulou sobotu na srazu v Praze.
sajmonn (12)|24.11.2008 16:55
Tady je ten "kryt". Při podrobnějším prohlédnutí fotografie to vypadá, že to není úplně to co jsem myslel:
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/172PST-020/transparentni-pouzdro-st-crystal-apple-iphone-bile.html

Na ten link s HTC jsem koukal, ale zmínku o krytu displaye jsem nenašel. Se slovem "móda" bych pro jistotu šetřil, protože jeden prohlásí "móda", a další to berou jako fakt a v běžné praxi je kolikrát ani nenapadne, že by pro ně byl daleko pohodlnější větší display. Právě ta móda mi hází klacky pod nohy s tím, že nemůžu jajít PDA, které se dá požívat stejně pohodlně, jako to moje stávající. To jsou samé lesklé displaye, ochmatané obrazovky a pokud nemám pouzdro, tak si musím dávat obrovský pozor, při strkání PDA do kapsy, jestli jsem tam náhodou nenechal minci, která by mi poškrábala obrazovku. Ten plastový kryt je prostě k nezaplacení. Žádné kožené pouzdro ho nemůže nahradit.
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2008 18:24
Móda jsem myslel tak, že se zařízení s většími displeji téměř nedělají - buď 2,8" nebo veliké ala Advantage apod. Nic mezi, jako bylo dříve 3,5 - 3,8". Nyní je to velikostně jmenovany HTC Touch HD. Možná se podívej, zda třeba HP 210 (klasické PDA s VGA) nemá ten požadovaný kryt. Stejně to velikostně moc do kapsy u kalhot není, spíše do košile nebo bundy. A dobré pouzdro nebo fólie je taky ochrana.

Pokud chceš odolné PDA, mohu doporučit značku Symbol, ale pokud máš v kapse mince a ne platební karty nebo papírové peníze, tak to asi nebude nic pro tebe. ;)