Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

CHAT na ce4you - anketa

Pavlucha (1496)|24.6.2004 13:41
... anketa bohužel nešla udělat v probíhajícím fóru, tak je tady ...
Pavel Koza (4761)|24.6.2004 14:35
No otazka je, o cem by se melo chatovat...:) A druha vec je, kde ten chat sebrat, na nejakou online komunikaci musi byt asi komponenta a tu nemam.
Pavlucha (1496)|24.6.2004 14:37
[QUOTE="Pavel Koza"]No otazka je, o cem by se melo chatovat...:) [/QUOTE]

... viz druhá diskuse o chatu, ve které se mi nepovedlo udělat anketu ...

No a jaká je to komponenta - třeba se dá sehnat :D nebo je to otázka možností serveru?
Pavel Koza (4761)|24.6.2004 14:39
My si mozna asi nerozumime, ale coopresne myslis pod pojmem "chat" a co noveho by mel prinest, co uz neumi stavajici duskuze.
Wuffi (1599)|24.6.2004 14:47
Asi mysli on-line komunikaci, ze mu nekdo odpovi hned a nebude muset cekat desitky minut... I kdyz nekteri z nas odpovidaji myslim pomerne rychle i na foru;)
Pavlucha (1496)|24.6.2004 14:53
No, myslím tím stránku s diskusí, která se bude automaticky obnovovat, kam půjdu v okamžiku, kdy potřebuju rychle poradit a za předpokladu, že tam zrovna bude někdo, kdo mi může píchnout on-line ...
Ono to, pravda, jde i na stránkách diskusí, ale tam si člověk nepřipadá zrovna on-line a přiznám se, že mně moc nebaví pořád reloadovat obsah diskuse, abych dostal rychlou odpověď... :sarcastic:

Pokud je to složitý a vyžaduje to spec. soft, tak se nedá nic dělat. Pokud se dá nastavit automatická obnova po XX vteřinách (u každého uživatele zvlášť) tak stačí udělat jedno fórum bez zaměření nebo s názvem SOS ...
Pavel Koza (4761)|24.6.2004 15:06
Uprimne receno si nemyslim, ze je resenim udelat stranku, kde se misto mackani F5 bude stranka jednou za 30 vterin sama obnovovat. Ja osobne mam takovy pocit, ze kdyz nekdo zada otazku do diskuzi, tak vetsinou dostane odpoved ve velmi kratkem case. A kdyz nedostane, tak toozadny chta nespravi.

A jestli je problem mackat F5, tak si nech diskuzi sledovat emailem, a pokud mas online pripojeni k mail serveru, tak se dozvis o novem prispevku do diskuze ihned.

Zaver - reseni problemu, ktery zminujes, nespociva v tom udelat automaticky refresh. Kdyz potrebujes okamzitou pomoc, tak potrebujes predevsim okamzite kontaktovat cloveka, ktery ti pomuze. Kdyz na webu v danou chvili nejsou, tak nepomuze ani svecena voda, natoz chat:)
Wuffi (1599)|24.6.2004 15:13
Mno nebo staci nainstallit Mozillu FireFox s patricnym pluginem a nastavit si u zalozky s otevrenym CE4YOU automaticke obnovovani po Tebou nastavenem case.
Pavlucha (1496)|24.6.2004 15:19
No, nechme to ...
Stejně si myslím, že jiný přístup má uživatel na "statické" diskusi a jiný má na "dynamické", kde může čekat (a čeká) rychlou reakci.
Michal Jelínek (220)|24.6.2004 15:38
Osobne si myslim, ze chat bude prazdny, ale treba se pletu.
johny_ce4you (57)|24.6.2004 15:44
Myslim, ze by to moc uzitecne nebylo, protoze ve foru se proste vytvori tema a snad si ho nekdo vsimne. V chatu napisu dotaz a kdyz na nej zrovna nikdo neodpovi, tak zapadne mezi ostatni veci. To by se sice dalo vyresit pomoci vice mistnosti v chatu, ale tim se zase ztraci vyhoda toho, ze nemusim nic prohledavat. Chat by byl IMHO dobry pro off topic "pokecani", ale jinak ...
ipf (2136)|24.6.2004 15:51
Všichni píšou "v chatu" a má se psát na chatu :) .
Taky bych jel na chatu, jenže musím dělat daně :(( .
Ale vážně. Občas jsem (a nejen já) dostal odpověď na problém za hóóódně dlouho, spousta z nás přispívá i nad ránem (a to už jsem i na chatě mrtvej :D ).
Pavlucha (1496)|24.6.2004 16:01
... ne, prostě mi to nedá ...

Já když budu dřepět tady na týhle diskusi, tak ani nevím, že byla třeba založena nová. V tom to je. Pořád aktualizovat stránku s diskusemi ... :sarcastic:
Jak jste to doposud dělali nebo vlastně děláte?
Pavel Koza (4761)|24.6.2004 16:13
[QUOTE="Pavlucha"]Já když budu dřepět tady na týhle diskusi, tak ani nevím, že byla třeba založena nová. V tom to je. Pořád aktualizovat stránku s diskusemi ... :sarcastic: [/QUOTE]

Jestli chces bejt informovanej, nech si posilat emaily s upozornenim. Tak se to dozvis okamzite (pokud ti chodi posta ihned).
ipf (2136)|24.6.2004 16:14
Dobrá, máš pravdu.
A teď se přesuňme od teoretických úvah k reality šou (populární výraz v poslední době :D ).
Já většinu dne cestuji po republice, zpravidla jsem mimo PC od pondělka do středy. Přes víkendy jsem na chatě :D . Takže 90 % mojí návštěvy se odehrává na MDA. Otázka: bude mi chat fungovat i na MDA? Párkrát jsem to zkoušel na různých diskusních serverech, ovšem bezúspěšně. Kolem plynula diskuse a než já něco načetl, event. napsal, byl jsem už značně mimo (pravda, jednalo se pokec - blá, blá, blá, ale prostě jsem nestíhal).
Myslíš si, že mi chat bude užitečný? Navíc můj "odpor" (fuj, ale nevím jak to napsat) vychází z předpokladu, že vzhledem k zaměření cy4you je zde většina uživatelů přítomna mobilně a tudíž asi chat také nevyužijí (ale třeba se pletu).
Lidi, máme demokracii, hlasujte.
ipf (2136)|24.6.2004 16:28
.. a ještě něco, dotaz přímo na "vládce" (dej mu pánbůh věčnou slávu):
Na PC verzi se objevuje seznam přítomných uživatelů. Dá se nějakým způsobem vytáhnout odněkud ze systému, kolik tady (např. za poslední měsíc) bylo v jednu chvíli průměrně uživatelů (samozřejmě pouze těch, co by se dostali i na chat (-u :D ). Ideální by samozřejmě bylo rozpis po XX minutách, ale ... Možná bude výsledek zajímavější, než anketa (nás čtenářů je dost, ovšem odborníků schopných poradit tady asi "onlajn-furt" moc nebývá. Jenže právě ti by byli potřební).
Pavel Koza (4761)|24.6.2004 16:33
[QUOTE="ipf"]Na PC verzi se objevuje seznam přítomných uživatelů. Dá se nějakým způsobem vytáhnout odněkud ze systému, kolik tady (např. za poslední měsíc) bylo v jednu chvíli průměrně uživatelů (samozřejmě pouze těch, co by se dostali i na chat (-u :D ). [/QUOTE]

Odpoved je jednoducha - neda.
Pavel Koza (4761)|24.6.2004 16:42
Dovolil bych si jeste jeden (posledni) prispevek na tema chat. Ted jsem o tom premyslel, a chat ma jen jednu vyhodu, zato spoustu nevyhod.

Vyhoda

* je to velice rychly zpusob komunikace (coz je svym zpusobem vyhoda i nevyhoda)


Nevyhody

* kdyz je uzivatelu malo, tak nikdo neodpovi, pricemz tazatel stale plytva svym casem a ceka a ceka a ceka...
* kdyz je uzivatelu hodne, tak se v chatu za 3 minuty intenzivniho kecani nikdo nevyzna
* cim rychlejsi a snadnejsi moznost neco napsat, tim mene se premysli nad obsahem (dokazano, netreba diskutovat)
* obsah chatu se neda archivovat (teda, technicky se to DA, ale hledat neco v hodinovem chatu je na palici)
* chat se hodi pro OBECNE diskuze, na otazku "zvitezila Aneta v SuperStar zaslouzene" dostanes v chatu okamzite 1000000 reakci, na otazku "jak mam vyresit chybovou hlasku 0x00143234 pri instalaci ActiveSync nedostanes OKAMZITE ani jednu... I ja sam dost casto musim pro odpoved hledat na Internetu, takze se rychla reakce jaksi nekona...

A to je asi tak vsechno...
Pavlucha (1496)|24.6.2004 16:48
... ale jo, máš pravdu. Je fakt, že složitější věci se na chatu (TO ipf: na chatě :D) hned tak probrat nedaj...
ipf (2136)|24.6.2004 16:54
[QUOTE="Pavlucha"]... ale jo, máš pravdu. Je fakt, že složitější věci se na chatu (TO ipf: na chatě :D) hned tak probrat nedaj... [/QUOTE]

Ale můžeš přijet ke mně na chatu, dáme mix-gril (prozatím připravený bez receptu :) ), přetížíme se na G10 (případně G12) a bude po problémech :D .
jerzy_ce4you (230)|24.6.2004 20:34
Tak jo, vyprovokovali jste mě k příspěvku, jak to vidím...
Když chci "rychlovku", jdu na chat. Když chci kvalitu, tak jdu na c4you. Obojí mít nemůžu.
ipf (2136)|24.6.2004 20:37
[QUOTE="jerzy"]Tak jo, vyprovokovali jste mě k příspěvku, jak to vidím...
Když chci "rychlovku", jdu na chat. Když chci kvalitu, tak jdu na c4you. Obojí mít nemůžu.[/QUOTE]

Napadá mne fůra...., ale nókoment :D .
Adam Motvička (65)|24.6.2004 23:19
[QUOTE="Pavel Koza"]* chat se hodi pro OBECNE diskuze, na otazku "zvitezila Aneta v SuperStar zaslouzene" dostanes v chatu okamzite 1000000 reakci, na otazku "jak mam vyresit chybovou hlasku 0x00143234 pri instalaci ActiveSync nedostanes OKAMZITE ani jednu... I ja sam dost casto musim pro odpoved hledat na Internetu, takze se rychla reakce jaksi nekona...[/QUOTE]

Takovy chat by urcite nebyl na reseni podobnych problemu, protoze s tim live nikdo nic neudela. Ale co treba tlachani o tom, jaky jsem si koupil novy model iPAQu, jake mam oblibene stranky, programy, hry, atd... Ono by se casem utvorila jista skupina lidi, kteri by tam chodily a kecali o vecech, ktery je bavi...

Ja bych dal osobne prednost spise IRC kanalu, jelikoz je jeho ovladani pres PDA lepsi, nez na nejakem chate, kde pres GPRS sosnes kazdych 15sec nekolik KB toho sameho textu...
null (0)|25.6.2004 02:03
treba nebude prazdny co to aspon testnout udelat testovaci chat room
;)
Wuffi (1599)|25.6.2004 08:26
=> Kdo chce pojdte na kanal #wince-cz na IRCNetu:)
Pavlucha (1496)|25.6.2004 08:59
[QUOTE="Wuffi"]=> Kdo chce pojdte na kanal #wince-cz na IRCNetu:)[/QUOTE]

... jenže tam já se z kanceláře nedostanu neb jsem za proxy a firewallem, kterej mně to cenzurujou ... :sarcastic:
Wuffi (1599)|25.6.2004 09:18
Mno a ani pres proxy a SSL? Jako proxy pouzijes proxynu nastavenou v IE. Pak vytvoris s IRC serverem sifrovany kanal a je to.
Michal Jelínek (220)|25.6.2004 09:30
Nevim co tu resite, podivejte se, kolik lidi sem do te diskuse prispelo a jak dopadla anketa. Tim je reseno vse.
Jak sem rikal, chat tu byl na zacatku, kdyz jeste ce4you nemeli diskuse. Nechytlo se to.

Ruku na srdce kdo z vas ma cas celej den viset na chatu a cist veskere prispevky, aby se v diskusich ztracel?
Pokud s nekym potrebuju pohovorit on-line, tak si vyberu jeho a setkam se s nim na ICQ ci MSN.

Tot muj nazor.
Wuffi (1599)|25.6.2004 10:12
[QUOTE="Michal Jelínek"]Nevim co tu resite, podivejte se, kolik lidi sem do te diskuse prispelo a jak dopadla anketa. Tim je reseno vse.
Jak sem rikal, chat tu byl na zacatku, kdyz jeste ce4you nemeli diskuse. Nechytlo se to.

Ruku na srdce kdo z vas ma cas celej den viset na chatu a cist veskere prispevky, aby se v diskusich ztracel?
Pokud s nekym potrebuju pohovorit on-line, tak si vyberu jeho a setkam se s nim na ICQ ci MSN.

Tot muj nazor.[/QUOTE]

Hm tak pojd na ICQ ci MSN :)
Pavlucha (1496)|25.6.2004 15:05
[QUOTE="Michal Jelínek"]Nevim co tu resite, podivejte se, kolik lidi sem do te diskuse prispelo a jak dopadla anketa. Tim je reseno vse.[/QUOTE]

Mno, když se podívám, tak anketa dopadla docela "pro" ... nevím, ale většina je pro ...

Každopádně jsme se shodli asi na tom, že chat nebude a je to uzavřený :D
ipf (2136)|25.6.2004 17:45
..a zapomněli jste na SZ (já je prostě miluju :D ), akorát bych potřeboval čas od času zvětšit prostor :) .
Adam Motvička (65)|27.6.2004 00:40
Co tady teď řešíte? Prostě se pojďte scházet třeba na #wince-cz (IRCNet - např. irc.i.cz) a je to vyřešený...
Wuffi (1599)|27.6.2004 10:27
[QUOTE="Adam Motvička"]Co tady teď řešíte? Prostě se pojďte scházet třeba na #wince-cz (IRCNet - např. irc.i.cz) a je to vyřešený...[/QUOTE]

To uz jsem tu psal v patek, kanal i vytvoril a nikdo se tam za cely den nepodival...
Wuffi (1599)|27.6.2004 10:29
Schvalne - kdo prijde dneska:) Uvidime jestli to ma smysl. Pripojit se da z jakehokoli serveru IRCNetu...
Pavlucha (1496)|27.6.2004 10:33
[QUOTE="Wuffi"]Schvalne - kdo prijde dneska:) Uvidime jestli to ma smysl. Pripojit se da z jakehokoli serveru IRCNetu...[/QUOTE]

Mno a jak se tam připojím z PDA? Je k tomu nějaký soft?
ipf (2136)|27.6.2004 10:45
Tákňák :D .
Opravdu by to chtělo značně podrobný návod, jak se tam dostat (nejlépe s občasným nákresem :cool: ).
Pavlucha (1496)|27.6.2004 10:48
[QUOTE="ipf"]Tákňák :D .
Opravdu by to chtělo značně podrobný návod, jak se tam dostat (nejlépe s občasným nákresem :cool: ).[/QUOTE]

To mi pomohlo, fakt :D
Existuje nějakej soft na připojení z PDA nebo ne?
Wuffi (1599)|27.6.2004 11:04
Mno ano da se tam dostat i z PDA - komercni aplikace PocketIRC. Pro pripojeni z PC muzete pouzit Mirandu ci mIRC, a pokud jste nekde kde nemuzete mit klasickehjo klienta tak z adresy ww.irc.cz => kliknete na "IRC Gateway" nahore, na zobrazivsi se strance do Nickname zapisete Vasi prezdivku a do "Channel" napisete "#wince-cz". Symbol "#" se dela klavesou ALT vpravo vedle mezerniku a soucasnym zmacknutim pismena "x"...
Michal Jelínek (220)|28.6.2004 08:39
Navod jak se pripojit z PC najdete treba tady. Schvalne se podivejte na datum meho prispevku :-)
Pavlucha (1496)|28.6.2004 09:59
[QUOTE="Michal Jelínek"]Navod jak se pripojit z PC najdete treba tady. Schvalne se podivejte na datum meho prispevku :-)[/QUOTE]

Mno, takže to nebude jedna z posledních verzí softwaru, co ??? :D :D :D


... a hlavně je to pro PC a ne PDA .. :sarcastic:
Pavlucha (1496)|28.6.2004 10:40
Pro PDA je to TADY !!!
Pavel Koza (4761)|28.6.2004 10:50
[QUOTE="ipf"]..a zapomněli jste na SZ (já je prostě miluju :D ), akorát bych potřeboval čas od času zvětšit prostor :) .[/QUOTE]

Jestli jsem to nezkonil, tak by jich mel byt povolen dvojnasobny pocet...