Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - vypnutí EDGE / povolení pouze GPRS?

xpassat (16)|22.11.2008 20:08
Neví někdo, jak přikázat aby se Rafael připojoval pomocí GPRS a ne EDGE? Zařízení najde síť 3G, ale pravděpodobně je slabý signál, takže přenos neproběhne. Jednou mně naskočilo GPRS a internet fungoval suprově?
Předem děkuji za rady.
Martin Ráž Hoch (1832)|22.11.2008 20:39
Na vypnutí 3G sítí (a ponechání pouze GPRS) lze projít vlákno zde: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=286844 - celé se věnuje aplikaci na přepínání sítí.

A nebo uživatelsky asi nejjednodušší je nainstalovat Comm Manager s tlačítkem pro vypnutí 3G - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=317982.

A nebo mě ještě napadá použít nástroj Advanced Config, který má v externích funkcích i ovládání Comm Manageru a mělo by tak jít zvolit, která tlačítka chce člověk vidět právě v manažeru komunikací. Mezi nimi by mělo být nativně i tlačítko pro 3G.
xpassat (16)|22.11.2008 20:47
Díky moc, vyčerpávající! Jdu na to.
Pavel Koza (4761)|23.11.2008 01:24
Pozor, jen pro upresneni - EDGE neni 3G sit. EDGE je pouze rozsireni GPRS a samotne vypnout nejde (nebo mozna jde, ale urcite ne takhle jednoduse), 3G sit je UMTS a HSDPA. Nicmene potvrzuji, ze kdyz je spatny sgnal 3G, presne takhle to blbne a jedina moznost je 3G vypnout, tak at Vam to pomuze :)
Zdenek Malinsky (9781)|23.11.2008 02:09
Vodafone ještě 3G nemá - viz dotaz
Martin Ráž Hoch (1832)|23.11.2008 08:22
Už skoro jo, člověk aby nevrazil do toho jejich červenýho vrtulníku, co tu porád lozí:)
xpassat (16)|23.11.2008 22:37
[quote=Pavel Koza]Pozor, jen pro upresneni - EDGE neni 3G sit. EDGE je pouze rozsireni GPRS a samotne vypnout nejde (nebo mozna jde, ale urcite ne takhle jednoduse), 3G sit je UMTS a HSDPA. Nicmene potvrzuji, ze kdyz je spatny sgnal 3G, presne takhle to blbne a jedina moznost je 3G vypnout, tak at Vam to pomuze :)[/quote]

Díky za upozornění. Později mně to došlo... Každopádně EDGE se mi vypnut opravdu nepodařilo a rozchodit Internet od Vodafonu taky ne. Někdy se tedy chytne, ale je šíleně pomalý. V Nokii smartphonu běží parádně a pořád. Už to vzdávám :-(