Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - nefunguje WAP u Vodafone

xpassat (16)|22.11.2008 14:48
Prosím o radu, mám zcela nové HTC Rafael a nemůžu rozchodit klasickej WAP od Vodafone. Na předchozí Nokii to chodí krásně a rychle, u HTC je nějaký problém. Nejsem odborník, tak bych byl vděčný za každou radu. Nastavil jsem zařízení dle návodu od Vodafone. Po spuštění prohlížeče se sice připojím k EDGE, ale internet nefunguje. Možná by pomohlo zakázat 3G (možná je zde slabý signál) a využívat GPRS, ale to neumím. Není nutné pro tarif Internet v mobilu jiný prohlížeč? Musím nějak rozlišit WAP od normálního internetu? Jsem jen klasickej uživatel a toto mě docela trápí. Jinak HTC pomocí domácí Wi-Fi, či připojení přes USB k PC bezproblémů funguje internet a všechny on-line aktualizace. Předem děkuji za jakoukoliv radu.
kubicek123 (63)|22.11.2008 17:25
Nastavte si to podle těhle návodů a v Connections->Advanced->Select networks zvolte Vodafone internet, potom bude fungovat jak WAP tak internet,aktualizace a všechno....mám od Vodafonu paušál a aktivovaný internet na 6měsíců zdrama..všechno funguje bez problémů...pokud máte přeplacenou kartu-tak je nastavení trochu jiné (kdyžtak napíšu,ale předpoklám,že máte taky paušál)

GPRS WAP
Start > Nastavení > Připojení > Připojení
Zvolte záložku Upřesnit a klikněte na volbu Vybrat sítě.
Klikněte na Nové, vyberte záložku Obecné.

Název připojení: Vodafone live!
Vyberte záložku Modem, klikněte na Nové
Název připojení: Vodafone live!
vyberte modem: Mobilní linka (GPRS,3G)
Další
Název přístupového bodu: wap
Další
Uživ. jméno: wap
Heslo: wap
Doména: nevyplňovat
tlačítko Upřesnit > TCP/IP
Používat adr. IP přiděl. serverem
záložka Servery
Používat adr. IP přiděl. serverem
OK a Dokončit

vyberte záložku Nastavení serveru proxy
zaškrtněte volbu Tato síť se připojuje k Internetu a Tato síť používá pro připojení k Internet server proxy
vyberte Upřesnit > WAP
Proxy WAP
Server: 10.11.10.11 Port: 9201
potvrďte opakovaným stisknutím OK



Internet
Start > Nastavení > Připojení > Připojení
Zvolte záložku Upřesnit a klikněte na volbu Vybrat sítě.
Klikněte na Nové, vyberte záložku Obecné.

Název připojení: Vodafone internet
Vyberte záložku Modem, klikněte na Nové
Název připojení: Vodafone internet
vyberte modem: Mobilní linka (GPRS,3G)
Další
Název přístupového bodu: internet
Další
Uživ. jméno: nevyplňovat
Heslo: nevyplňovat
Doména: nevyplňovat
tlačítko Upřesnit > TCP/IP
Používat adr. IP přiděl. serverem
záložka Servery
Používat adr. IP přiděl. serverem
OK a Dokončit
xpassat (16)|22.11.2008 20:21
Moc děkuji za reakci, ale takto jsem to samozřejmě nastavoval. Stejný návod poskytuje Vodafone.
Problém bude asi jinde, pravděpodobně ve volbě sítě zařízení (EDGE vs. GPRS), ale na toto se ptám v jiném vlákně...
Ještě jednou děkuji.
Martin Ráž Hoch (1832)|22.11.2008 20:28
Původní označení jako "vyřešené" jsem provedl já - omlouvám se za zmatek, bylo způsobeno nepochopením. Toto není nic proti vám, ale obecně zde jsou pak tendence míchat mnoho problémů pod jednou hlavičkou a to pak vede k šílenému zmatku. Takže takovou akci neberte jako nějakou persekuci, ale jako snahu pomoci všem uživatelům těchto stránek.

Diskutovat o Vašem problému můžete zde, změnil jsem název tak, aby seděl více tomu, na co jste se ptal.
xpassat (16)|22.11.2008 20:37
Jasný, chápu, díky za vysvětlení. Jsem tu novej a ještě to neznám...