Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Puvodni T-mobile ROM

koko_ce4you (8)|24.6.2004 09:48
Nemate nekdo původní T-mobile českou rom pro MDA I. Potrebuji ji kvuli servisu. Nechteji mi uznat zaruku. Dekuji
Miloš Strouhal (3997)|24.6.2004 10:10
..to bude trochu problém,těžko jí někdo bude mít..a s čím reklamuješ,že ti to nechtěj uznat?
koko_ce4you (8)|24.6.2004 10:14
Praskly bocni kryt :-(
Miloš Strouhal (3997)|24.6.2004 10:17
...no to jsou ale idioti!!! Co jiného se na to dá říct...
...byls v obou servisech,jak V jámě tak na Kostelecké?...
Wuffi (1599)|24.6.2004 10:32
Mno... To je duvod proc cekam s upgradem az na pote co mi opravi ten praskly plast u vypinaciho tlacitka... :oops:
Pavlucha (1496)|24.6.2004 10:32
... jo hochu, neměl jsi tam tu novou romku cpát takovou silou, pak by ti ten plast nerupnul ... :D :D :D

Ale co se týká titulu uděléném XP, naprosto souhlasím. S tím by se podle mně mělo něco udělat, protože nejen že si ty jejich krámy s obrovsky navýšenou cenou kupujeme, ale taky za nima nechodíme pokaždý, když nám kleknou díky jejich softwarovým chybám !!!
ipf (2136)|24.6.2004 10:51
Původní ROM.
A nestačilo by Ti MDÁčko jednička, ze kterého by sis ji vycuc?
Anebo záloha celého systému na SD?
Pavel Koza (4761)|24.6.2004 10:56
[QUOTE="koko"]No taky to nechapu, ale co mam delat :( [/QUOTE]

Nemate znameho pravnika? Moje konzultace s byvalym spoluzakem ukazala, ze v tomto pripade (pokud to neni vyslovne uvedeno ve smlouve) jiny software nema na reklamaci spatneho krytu vliv.

Bezte tam zpet, zavolejte si vedouciho, a pokud se budou cukat, zadejte na PISEMNEM zduvodneni odmitnuti reklamace. Coz vam musi dat. Lehce jim zduraznete, ze u telefonu za 20k ocekavate lepsi sluzby, a ze se rad budete soudit.

V idealnim pripade si vemte pravnika s sebou, takova vizitka od JuDr. udela obcas divy;)
koko_ce4you (8)|24.6.2004 10:56
No pokud by to bylo mozne. Tak by to bylo super. Ale jak a kde ji ziskat :))
Miloš Strouhal (3997)|24.6.2004 11:03
..no prostě se zeptej,kdo má MDA1 ještě nepřeflešovaný s původní originál T-mobile ROM!!! Klidně kvůli tomu vytvoř i novou diskusi. ;) A tady ve starých diskusích najdeš postup jak tu ROM od toho dobrodince zálohuješ na SD kartu,a následně ji nahraješ k sobě! A pokud to nenajdeš,napiš to sem,a já ti sem postnu návod jak na to,ok? Držim palce!:yes:
koko_ce4you (8)|24.6.2004 11:10
[QUOTE="xp"]..jooooo,ukamenujem zaměstnance GSMobil Service Praha k smrti..:D :D :D [/QUOTE]
No az tak bych to nehrotil ;) Ale mozna by bylo dobre sem dat ten navod i pro ostatni. A pokud tady ma nekdo MDA I s orig firmwarem, tak by se taky mohl ozvat. Diky
ipf (2136)|24.6.2004 11:12
Už to tady také nemohu číst, tak jsem zavolal kolegovi (problém je, že na tom zdravotně momentálně není nejlépe, tak jsem ho ještě nechtěl zatěžovat tímto). KOKO se pomoci domůže (a ostatní také), případně půjdeme do sporu a uvidíme ( v podstatě by si výrobci počítačů mohli dělat co chtějí, páč když koupím počítadlo s W98 a dám si tam 2000 nebo XP, přijdu o záruku? :no: . Docela ulítlá uvaha, že?)
Wuffi (1599)|24.6.2004 11:14
[QUOTE="xp"]..jooooo,ukamenujem zaměstnance GSMobil Service Praha k smrti..:D :D :D

..a Wuffy,ještě předtím je samozřejmě donutíme,aby ti do tvé cihly nahráli ten upgrade a vyměnili ti prasklý plast...;) [/QUOTE]

Diky moc! Upgrade nebude treba od nich pokud je donutime prestat blbnout...
Wuffi (1599)|24.6.2004 11:16
[QUOTE="ipf"]Už to tady také nemohu číst, tak jsem zavolal kolegovi (problém je, že na tom zdravotně momentálně není nejlépe, tak jsem ho ještě nechtěl zatěžovat tímto). KOKO se pomoci domůže (a ostatní také), případně půjdeme do sporu a uvidíme ( v podstatě by si výrobci počítačů mohli dělat co chtějí, páč když koupím počítadlo s W98 a dám si tam 2000 nebo XP, přijdu o záruku? :no: . Docela ulítlá uvaha, že?)
[/QUOTE]¨
Jo, nejak podobne jsem uz uvazoval. A ted mi prestalo chodit posilani SMSek, proste muzu tapat na "Send" jak chci, neodesle se a zprava je porad otevrena (doufam ze mi pak neprijde od ET ze jsem poslal 50SMSek...). Uz toho mam s nimi dost a s timhle problemem uz budu ET otravovat.
yasmeene2 (794)|24.6.2004 12:40
hele xp
někde si řikal, že máš původní radio 1.03, máš nebo nemáš? To bych pak mohl dát dohromady celou původní rom..
Miloš Strouhal (3997)|24.6.2004 13:15
..bohužel nejstarší rádio co mam je 1.06..:?
ipf (2136)|24.6.2004 13:20
Ty SMSky mi občas blbnou také. Ťukám na "poslat" a nic. Takže to řeším tak, že zprávu zavřu, vyberu ji a zvolím "přesunout do" a dám Pošta k odeslání. A pak normálně odejde. Po softresetu už to chodí normálně. Zatím jsem nepřišel, který program to dělá, ale stává se mi to tak 1-2x za měsíc.
koko_ce4you (8)|24.6.2004 13:24
[QUOTE="ipf"]Už to tady také nemohu číst, tak jsem zavolal kolegovi (problém je, že na tom zdravotně momentálně není nejlépe, tak jsem ho ještě nechtěl zatěžovat tímto). KOKO se pomoci domůže (a ostatní také), případně půjdeme do sporu a uvidíme ( v podstatě by si výrobci počítačů mohli dělat co chtějí, páč když koupím počítadlo s W98 a dám si tam 2000 nebo XP, přijdu o záruku? :no: . Docela ulítlá uvaha, že?)
[/QUOTE]
No uz jsem mluvil s kolegou (pravnikem) ipf a ten se docela bavil na odpovedi servisu. Muzu odcitovat popis na fakture, kterou tady mam. [QUOTE]Neuznani zaruky, v MT nahrana cizim zasahem neschvalena verse SW, oprava je mozna jen placene +prehrani SW na puvodni verzi[/QUOTE]
ipf (2136)|27.6.2004 00:15
Tak kolego, jak jsi dopadl?
koko_ce4you (8)|28.6.2004 09:47
Zatim nijak, bud to muzu resit pre COI, nebo zkusit nekde sehnat ten orig ROM, coz se mi nedari.....:(
ipf (2136)|28.6.2004 09:57
[QUOTE="koko"]Zatim nijak, bud to muzu resit pre COI, nebo zkusit nekde sehnat ten orig ROM, coz se mi nedari.....:( [/QUOTE]

Jestli potřebuješ pro MDAII, tak si ji zítra vycucne XP a pokud to cihla rozdejchá, udělám si kopii na SD a případným zájemcům pošlu.

:cool: :cool: :cool: MDAI, to skončilo u kolegy v KV.
yasmeene2 (794)|28.6.2004 11:51
obávám se, že xp tak maximálně vycucne Ext ROM, a že radio a OS ti zůstane (nerad bych se v xpém mýlil)
Wuffi (1599)|28.6.2004 11:57
Jeste urcite zvladne vycucnout ROM - to jsem zvladl i ja :D Ale vycucnout radio je uz orisek ale myslim ze XP ma z nas nejvetsi sanci na jeho rozlousknuti:!: :D
Miloš Strouhal (3997)|28.6.2004 12:17
..yasmeene2 má pravdu, budu z důvodu nedostatku času "vysávat" jen Originální ExtROM..:?
Navíc by ipf určitě nechtěl hardreset...jestli se nemýlim...:)
Miloš Strouhal (3997)|28.6.2004 12:42
..a až najdu oběť s origoš ROM od T-mobile,jíž nebude vadit hardreset,přijedem k tobě na návštěvu Wuffi,a "vysaješ" to ty Wuffi!!! Ja se budu jenom koukat! :D :D :D Takže si udělej čas,začínám shánět oběť!
Wuffi (1599)|28.6.2004 13:00
Ha tak mam zasebou dalsi velmi prinosny rozhovor s ET ktery si neni jisty zda je upgrade ROM poruseni zaruky, tvrdi ze upgrady se v ramci zaruky provadeji zdarma a jsou hotove do 15 minut. Ale hlavne - pokud si chci provest upgrade sam, doporucuje mi podivat se na stranky NOKIA :D :D :D
ipf (2136)|28.6.2004 13:22
[QUOTE="xp"]..a až najdu oběť s origoš ROM od T-mobile,jíž nebude vadit hardreset,přijedem k tobě na návštěvu Wuffi,a "vysaješ" to ty Wuffi!!! Ja se budu jenom koukat! :D :D :D Takže si udělej čas,začínám shánět oběť![/QUOTE]

Jeden dobrovolný dárce se mi ozval, tak jsem ho odkázal na vás dva.
Wuffi (1599)|28.6.2004 13:57
Ehm, mluvime porad o MDA II, doufam :D Jinak darce - mno, jen prijde o data a ta muze vzdy obnovit... O zarizeni se vuuuubec ale vubec bat nemusi:) Pokud se mu to tedy nebudeme pokouset flashovat z5 bez patricne upravy :D Jinak jde taky o to jak to budete chtit. Jde o to ze pokud se z toho dela flashovatelna image, musi se to jeste dal upravovat. Dalsi a mozna o dost schudnejsi moznost je udelat image te karty a tu si ulozit na disk, v pripade nouze pak pouze z image data vytvorit na kartu, tu pak vlozit, vlezt do bootloaderu a ona se autodetekuje a umozni flash z karty. Bohuzel tu metodu s image karty jsem nemel moc sanci zkusit neb v pritelove notebooku je moje MMCcko nezobrazitelne (nevim jakto, delalo to vzdycky). Kazdopadne uplne bezproblemova metoda je vyhradit si pro to specialni kartu a mit to na ni, pak netreba nic upravovat, jenze - kdo na to ma brat, ze :evil:
ipf (2136)|28.6.2004 14:09
[QUOTE="Wuffi"]Ehm, mluvime porad o MDA II, doufam :D Jinak darce - mno, jen prijde o data a ta muze vzdy obnovit... O zarizeni se vuuuubec ale vubec bat nemusi:) Pokud se mu to tedy nebudeme pokouset flashovat z5 bez patricne upravy :D Jinak jde taky o to jak to budete chtit. Jde o to ze pokud se z toho dela flashovatelna image, musi se to jeste dal upravovat. Dalsi a mozna o dost schudnejsi moznost je udelat image te karty a tu si ulozit na disk, v pripade nouze pak pouze z image data vytvorit na kartu, tu pak vlozit, vlezt do bootloaderu a ona se autodetekuje a umozni flash z karty. Bohuzel tu metodu s image karty jsem nemel moc sanci zkusit neb v pritelove notebooku je moje MMCcko nezobrazitelne (nevim jakto, delalo to vzdycky). Kazdopadne uplne bezproblemova metoda je vyhradit si pro to specialni kartu a mit to na ni, pak netreba nic upravovat, jenze - kdo na to ma brat, ze :evil: [/QUOTE]

Chápu to úplně dokonale :sarcastic: :evil: , každopádně mi bude stačit, když mi kolega xp vrátí cihlu ve stavu, ve kterém si ji půjčí (karty mám dvě, zálohu budu mít na své kartě).
Wuffi (1599)|28.6.2004 14:53
Takze dalsi zajimavy rozhovor s ET na tema DataPhone II a upgrady...

1. Upgrade by mel bytt v zaruce zdarma pokud to oduvodnite nejakou chybou. Pokud jen chcete novejsi OS (a treba SP2), musite platit
2. Zarizeni jsou posilana do GSMobilu
3. Upgrade stazeny ze stranek vyrobce zarizeni neni podle ET poruseni zaruky (ale pisemne to bohuzel nemam)
4. Podminky pro zaruku jsou zalezitosti GSMobil, takze oni si nadiktuji podminky, ET se od toho distancuje
5. GSMobil a ET spolu nemaji nic spolecne ve vztahu k DPII
6. GSMobil by nemel trhat zarucaky ani zabavovat, muze ale podle svych podminek odmitnout zaruku
7. v pripade problemu s GSMobilem muzete pak zarizeni dat spolu s pripominkami EuroTelu ktery se bude snazit vyjednat opravu

Snad jsem to ocitoval presne... Ufff....
Miloš Strouhal (3997)|28.6.2004 14:58
po ipfa:
Neboj,jen zkopirujem tvou ExtROM,žádný hardreset..
ROM bychom nestihli,a navíc bychom museli laborovat s notebookem,atd..
A chci aby u toho byl Wuffi,pro jistotu.. Už s tím má zkušenosti..;)
ipf (2136)|28.6.2004 15:15
[QUOTE="xp"]po ipfa:
Neboj,jen zkopirujem tvou ExtROM,žádný hardreset..
ROM bychom nestihli,a navíc bychom museli laborovat s notebookem,atd..
A chci aby u toho byl Wuffi,pro jistotu.. Už s tím má zkušenosti..;) [/QUOTE]

Já mám ve firmě 6 PC, 4 NTB, 7 tiskáren, 2 kopírky, 8 MT, jednu cihlu a spoustu příslušenství. Byly doby, kdy mne přiváděl k šílenství (zejména) microsoft. Od té doby, co jsem použil "open-window" už mě už jen tak něco nerozháže :) .
Dangar_ce4you (19)|28.6.2004 18:23
Tak jsem zkousel delat kompletni zalohu T-Mobile MDA II, podle toho navodou co tu byl, na MMC kartu a funguje to OK. Tak ze mam na MMC karte kompletni backup a ted muzu vesele experimentovat :D :yes:

Kdyby nekdo chtel ten original image kuli zaruce tak se kdyz tak ozvete.
Wuffi (1599)|28.6.2004 18:30
[QUOTE="Dangar"]Tak jsem zkousel delat kompletni zalohu T-Mobile MDA II, podle toho navodou co tu byl, na MMC kartu a funguje to OK. Tak ze mam na MMC karte kompletni backup a ted muzu vesele experimentovat :D :yes:

Kdyby nekdo chtel ten original image kuli zaruce tak se kdyz tak ozvete.[/QUOTE]

... vcetne radia...:?:
Dangar_ce4you (19)|28.6.2004 18:45
Sakra, dve fora na stejny tema je trochu schiza :D, od ted pisu jen do toho druheho :)
solory (201)|29.6.2004 10:49
stále mám MDA1 komlet v originále, COM kabel nebo USB i SD64Mb pokud někdo řekne jak, rád se podělím