Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN V900 - Obecné zkušenosti, tipy a triky...

rady4_ce4you (229)|20.11.2008 11:27
Tak už jste si ho někdo koupil? :) Pokuď ano, tak se pochlubte:D
Tomáš Kubec (749)|20.11.2008 12:16
TV-out v základním balení.
Pavel Koza (4761)|20.11.2008 13:26
Kdyz pisete o TV-Out, skutecne to pouzivate? Myslim v realu, ne jednou ze to funguje:) Mne to taky lakalo, ale jak Eten, tak HTC umi akorat poslat to, co mam na displeji zarizeni na displej televize a to je vesmes bida. Chapal bych, kdyby to umelo posilat trebas fotky nebo prezentaci v rozliseni alespon 1024x768, ale takhle mi to prijde takove jen na to mit carku "mame TV Out" (a v pripade HTC vydelat par stovek za kabel...).
KadelSt (25)|20.11.2008 18:27
Mam problem.Mam 16gb sandisk a koriroval sem si vsechny veci.mezi tim sem poslouchal z karty mp3,a furt sem si s tim hrat.Pak me karta prestala fungovat.Kdyz tam neco nahraju,tak to zmyzne,kdyz neco smazu,tak se to tam zas obevi.Hodne se me toho z karty smazalo.Mam tam jednu slozku(300mb) a karta ukazuje ze mam 2gb obsazene.Skousel sem to uz 10 formatovat a na konci to napise ze se forematovani nezdarilo.Skousel sem ted vavat do tel 6gb a jde to v pohode.Nevite jak tu kartu rozjet?
Pavel Koza (4761)|20.11.2008 18:36
Pres co se tu kartu snazite formatovat? A rychle nebo standardne?
KadelSt (25)|20.11.2008 20:47
Zkousel sem to rychle i pomale formatovani.Zkousel sem nekolik redukci na mini sd kartu,nektere ani nejeli.Mam od sandisku i takou malou ctecku.Zkousel sem to ze sem klikl na kartu pravim a dal naformatovat,kamos to zkousel i na linuxech.Nekdy to napsalo ze se karta musi sformatovat,dal sem ano a zas nic.Zkousel sem 2x win xp a 2 visty.A kdyz na kartu neco nahraju,tak to zmizne kdyz ji odpojim a znovu pripojim.Na karte zustali nejake soubory a ty do pocitace jdou zkopirovat.
rady4_ce4you (229)|20.11.2008 20:56
Jestlli mas po ruce nejaky dig. fotak, ktery podporuje tento typ a velikost karet, tak skus to naformatovat v nem. Pak uz jedine reklamace karty.
Pavel Koza (4761)|20.11.2008 22:38
No jestli se to vazne chova takhle divne, tak urcite reklamovat. On to vetsinou nikdo neresi a da novou, obzvlast, jestli je to vazne takovehle posahane.
fps (113)|20.11.2008 23:20
tak už máte ňáke zajimavé postřehy???
KadelSt (25)|21.11.2008 21:04
Mam dotaz ohledne gprs.Nekdy se mi to vubec nechce pripojit.Nastavilo se vsechno samo.Mam vodafone ale nekdy se to nechce pripojit.Tohle me delalo ikdyz sem mel htc touch pro.Dela to jeste nekomu?Nevite jak nato? Kdy bude prvni ukuchtena rom?:o)
P.S. co se tyce karty,de na reklamaci a beru 8gb:o(. Ta je aspon otestovana.
Docent (1234)|21.11.2008 22:43
Zkus to napsat ještě jednou a česky, třeba ti někdo odpoví... Pokud seš Tatar, tak se omlouvám...
fps (113)|24.11.2008 18:40
mam tři dotazi nejde mi naladit DVB-T multiplex 730MHz a multiplex 674MHz ale přitom multiplex 634MHz normálně naladim a šlape jako hodinky jak zadám vihledání tak Mobile TV Player spadne signá je naplno takže tim to neni (Praha) v Core Playeru 1.2.5 se mi stále načítají a trhájí videa v mpg vše jsem skusil nastavit ale stále se načíta a přerušuje wmv šlapou normálně a za třetí jak nastavit aby se mi při vypnutí tlačítka nevypli programy třeba Core Player když vypnu tlačítko tak se mi vypne i přehrávání hudby ale i jaký koliv program předem díky za rady
Commando_ce4you (121)|24.11.2008 22:14
1) U hlasového vytáčení se mě to po najití kontaktu zeptá: "Je to správně?" - Ano, ne. Pokud řeknu "ne", tak to rozpozná, pokud řeknu "ano", tak to nic nepozná. Zkoušel jsem všemožné zvuky, yes, jo, ja, da :) ale nic :(

EDIT: Tak to dělá jen u nastavení citlivosti na "přesné", u nastavení "normální" nebo "citlivé" to nedělá.

2) Po ukončení televize je v PPC vypnutý zvuk.
3) Při propojení s TV (kvalita je ble) se na TV nezobrazuje spuštěné video.
4) Česká softwarová klávesnice nenapíše ´ a ˇ, tedy např. nenapíšete Ť. Tedy místo např. ť Ť to napíše tˇ Tˇ nebo ˇt ˇT. To mě štve nejvíc!
5) Pokud máte připojená sluchátka, tak lze stiskem tlačítka na sluchátkách vyvolat hlasové ovládání, ale pokud má PPC vynutý displej, tak to nejde !!! :(

To je tak zatím asi vše na co jsem po první hodince po vybalení přišel, zejména mě dost mrzí bod 4.

Dělám něco špatně? :)
fps (113)|25.11.2008 08:56
[quote=fps]mam tři dotazi nejde mi naladit DVB-T multiplex 730MHz a multiplex 674MHz ale přitom multiplex 634MHz normálně naladim a šlape jako hodinky jak zadám vihledání tak Mobile TV Player spadne signá je nap lno takže tim to neni (Praha) v Core Playeru 1.2.5 se mi stále načítají a trhájí videa v mpg vše jsem skusil nastavit ale stále se načíta a přerušuje wmv šlapou normálně a za třetí jak nastavit aby se mi při vypnutí tlačítka nevypli programy třeba Core Player když vypnu tlačítko tak se mi vypne i přehrávání hudby ale i jaký koliv program předem díky za rady[/quote]
tak bohužel stále mi nejde naladit v DVB-T multiplex 730MHz a multiplex 674MHz odinstaloval jsem a znovu naistaloval Mobile TV Player ale stále to padá vám to jde normálně naladit a nepadá?
fps (113)|25.11.2008 11:16
Takže tady jsou některé postřehy porovnání z HTC Touch Cruise a ASUS 535 které jsem mněl před tím
-displej je opravdu dokonalí rozlišení 640x480 to je paráda
-citlivost na stylus je trochu horší ale na prst je dost dobrý
-GPS se mi zdá že je citlivější než u mých předchozích PDA
-také rádio je citlivější a bez potřeby připojených sluchátek
-zato sluchátka jsou dost špatná sice ne jak u ASUS 535 ale horší než u HTC Touch Cruise škoda že tam není 3,5mm jack ale jenom 2,5mm
-jojstick se mi ze začátku zdál moc citlivý ale finta je v tom že stačí jenom troch sním pohnout a on reaguje jde jenom o zvyk
-video natáčí v lepší kvalitě a i fotky jsou lepší
-celkové zpracování je dobré akorát kryt na baterii není tak dokonale pevný jak u HTC Touch Cruise ale jinak velmi dobré
-DVB-T tak obraz je dost dobry ale nedaří se mi naladit frekvenci 730MHz a 674Mhz ale 634Mhz šlape dokonale kde je nova a prima
Commando_ce4you (121)|26.11.2008 19:47
Prosím o návod pro "blbečky", jak mám naladit digitální TV. Vůbec se mi to nedaří, ale možná dělám něco špatně. U nás (Poděbrady) máme signál na vysílač Praha-město, ale zkoušel jsem ladit i v Praze a nezadařilo se mi naladit vůbec nic. Chci mít jistotu, že to dělám správně...

Jinak nikde se to neuvádí, v příslušenství je i ochranná fólie na displej a manuál je pouze přiložen na CD. Oceňuji plastový / pogumovaný zadek přístroje, kdy je zcela odolný proti poškrábání.
fps (113)|26.11.2008 21:25
[quote=fps]Prosím o návod pro "blbečky", jak mám naladit digitální TV. Vůbec se mi to nedaří, ale možná dělám něco špatně. U nás (Poděbrady) máme signál na vysílač Praha-město, ale zkoušel jsem ladit i v Praze a nezadařilo se mi naladit vůbec nic. Chci mít jistotu, že to dělám správně...
[/quote]
v mobile TV playeru zadáš ruční vyhledávání pak upřesnit výběr šířky pásma je 8M a výběr frekvence 730MHz, 674MHz a 634MHz to jsou frekvence na kterých v praze jsou všechny programy pak zmáčkneš přidat pak zmáčkneš použít a čekáš až se programy naladí pak jsem napiš jestli se ti podařilo naladit 730MHz a 674MHz mně to padá a nejde naladit naladit mi jde jenom 634MHz kde je nova a prima
Commando_ce4you (121)|27.11.2008 09:49
Proběhne vyhledávání a nic to nenajde, program nepadá. Nic to nenajde ani v Praze na Černém Mostu. Začínám mít pocit, že to nefunguje. Vlevo nahoře to neukazuje žádný signál...
fps (113)|27.11.2008 14:43
[quote=Commando]Proběhne vyhledávání a nic to nenajde, program nepadá. Nic to nenajde ani v Praze na Černém Mostu. Začínám mít pocit, že to nefunguje. Vlevo nahoře to neukazuje žádný signál...[/quote]
já to skoušel na vinohradech kde mam signál naplno a v letňanech tak poloviční a najdu jenom tu novu a primu ostatní frekvemnce mi to padá ale když máš bez signálu v levo nahoře tak nic nemůžeš naladit
m65mx (3)|30.11.2008 12:03
Jak na DVB-T jsem napsal v tomto vlaknu.
rady4_ce4you (229)|30.11.2008 20:33
Uz jsem rozhodnuty, ze jsi koupim tento model take. Jen jeste cekam, jake + a - se pri pouzivani v praxi objevi. Mel bych dotaz. jak na tom je s pameti RAM. mel jsem 500+ a tam to byla tragedie.
fps (113)|30.11.2008 22:56
[quote=rady4]Uz jsem rozhodnuty, ze jsi koupim tento model take. Jen jeste cekam, jake + a - se pri pouzivani v praxi objevi. Mel bych dotaz. jak na tom je s pameti RAM. mel jsem 500+ a tam to byla tragedie.[/quote]
co bylo na 500+ tragické z paměti RAM malá kapacita? u V900 mi připadá dostatečná mohu srovnávat z předchozími PDA HTC Touch Cruise a ASUS 535
zatím samé plusy i když co mi vadí ale jde o zvyk že když přehrávám hudbu a krátce zmáčknu vypínač tak se vypne i hudba což u předchozích PDA hudba stále hrála dá se to řešit buď zamknutí PDA a nebo počkat až se samo vypne a hudba pak normálně hraje a trochu jsem více čekal od kvality natočeného videa i když je lepší než u předchozích mích PDA co je dokonali tak displej a co jsem taky hodně rád že je pogumovaná zadní část jako HTC Touch Cruise což jsem před koupí nevěděl


rady4_ce4you (229)|30.11.2008 23:13
500+ mela RAM64MB a kdyz jsem mel spustenou navigaci, tak se to obcas seklo.iGO 2008 neslo spustit vubec. Ze bych vzal hovor pri spustene navigaci, tak to ani nahodou. Co zadni kryt od baterie drzi dobre?
fps (113)|1.12.2008 14:43
[quote=rady4]500+ mela RAM64MB a kdyz jsem mel spustenou navigaci, tak se to obcas seklo.iGO 2008 neslo spustit vubec. Ze bych vzal hovor pri spustene navigaci, tak to ani nahodou. Co zadni kryt od baterie drzi dobre?[/quote]
V900 má 128 MB RAM, 256 MB ROM a žádný nedostatek paměti jsem nezaznamenal a kryt na baterku drží pevně zatim žádný problém
rady4_ce4you (229)|1.12.2008 15:34
Diky za odpoved, uz je V900 na ceste ke mne domu. Zitra bych ji mel mit doma. Se tesim jak maly kluk a to jsem prohlasil po spatne skusenosti s 500+ ze uz zadny e-ten nekoupim :D
rady4_ce4you (229)|2.12.2008 15:45
Tak uz ho mam doma :) Prekvapil mne svou velikosti a lehkosti. Myslel jsem, ze bude vetsi :O . Design super, jen kryt baterie mohl drzet lip.Prislusenstvi pusobi na pohled kvalitne. Jdu instalovat a testovat, pak napisu dalsi postrehy :)
rady4_ce4you (229)|3.12.2008 14:50
Takze pisu prvni poznatky:

- joystik je volny a lze jim do stran ovladat celkem spolehlive, horsi je to ale s potvrzovanim kdy pri stisknuti joy odskoci na dalsi polozku
- zadni kryt baterie jde lehce sundat, ale jak takz drzi
- pri zapnuti IGO 2008, MP3, spadne volna pamet na 4,5MB :( (vsechny aplikace byly pred tim uzavreny) :(

- pri prijmuti hovoru je nepatrne spozdeni asi 0,5s coz je lepsi jak u predchozich PDA


Postup pro hard reset u V900 je:
kratce podrzet power+reset/stylus a pak pustit. Po naskoceni uvodni obrazovky zmackni a drz leve tlacitko od zaznaniku, pak jen uz potvrd, ze chces provest hard reset.
KadelSt (25)|8.12.2008 14:41
Nevi nekdo jak pridat do pocasi vice mest?
Mezek_ce4you (74)|14.12.2008 09:42
Bluetooth stereo handsfree

Dobrý den, jakou soupravu by jste mě doporučily k tomuto komunikátoru ? Již jsem jednu koupil a byly zde problémy. Nešlo vyzvánění příchozích hovorů do sluchátek, ale normálně do telefonu. S druhou, půjčenou bylo to samé, ale navíc nešla poslouchat hudba z wmp. Je nějáká souprava podle výrobce kompatibilní s tímto mobilním komunikátorem ?
fps (113)|14.12.2008 18:03
to by mne taky zajimalo a ňákou pořádnou, mněl jsem před tim od jabry a několikrát deně jsem jí musel nabýjet, jestli vůbec ňáká pořádná existuje
fps (113)|17.12.2008 23:49
co je EDR a A2DP u Bluetooth a má oboje E-Ten V900
rady4_ce4you (229)|21.12.2008 15:45
Vibrace pri tapnuti na displej

Shanim aplikaci a nebo nejaky navod jak nahradit zvuky vibracemi pri tapnuti stylusem na displej.
Uz jsem prohledal co se dalo, ale vsechno co jsem nasel nebylo pouzitelne pro E-ten V900.
Stacily by vibrace aspon na klavesnici
mahoni_ce4you (34)|24.12.2008 20:32
Veselé Vánoce přeji Všem.Chci se zeptat zda-li máte v V900 funkci ZoomSMS která je i uvedena v manualu.Měla by se nacházet v NASTAVENI/OSOBNI/TELEFON/a dole by mělo být (zkušební) software a tam oznacit funkci ZoomSMS (je to tak u všech Etenů).Já ji tam prostě nemám.Všude kde V900 prodávají tak tam tuto fukci mají uvedenou.A ještě jsem chtěl udělat HardReset dle návodu(power+stylus(SR),zmáčknout,stejně obě pustit a držet tlačítko ukončení hovoru)asi po 25 pokusech jsem to vzdal.Máte s tím nějaké zkušenosti?
thimlicek (89)|24.12.2008 21:41
S tim zoom sms ti nepomuzu, protoze tam nic neinstaluji po resetu. Ale ten reset je jinak:
uddelej soft reset a pri nabehnuti oranzoveho loga stiskni tlacitko nahravani(zaznamniku). objevi se ti ta nabidka a dale si uz poradis.......
rady4_ce4you (229)|24.12.2008 22:00
Ta aplikace tam podle mne neni, ale zde si ji muzes stahnout,jen nezapomen zrusit v nastaveni Scenarios zalozku pro profily, protoze ta ve win 6.1 nefunguje.
mahoni_ce4you (34)|2.1.2009 21:41
Jak Vám fotí V900.Taky máte fialové šmouhy(fleky) při použití blesku u fotek a videa?Na jiném foru jsem četl že to může bít blízkostí blesku vedle čočky.Já si myslím že tou blízkostí to nebude (u M700 je vzálenost stejná a tam je to v pořádku) ale asi tím že pod krytem blesk a čočka nejsou od sebe řádně oddělené.Zkoušel jsem ve tmě zapnout kameru a blesk jsem zakryl , na černém display se objevila fialový flek,který je pořád na stejném místě, tak asi dochází k osvětlení čipu někde pod krytem.A v šeru bez blesku jsou fotky nepoužitelné.Mám ještě M700 a ta při 2Mpx fotí lepší i bez blesku což mě u V900 dost mrzí za ty prachy.Jaké máte zkušenosti?Možná je to na reklamaci.
rady4_ce4you (229)|2.1.2009 22:33
Mam naprosto stejny problem a po novem roce ho reklamuji pro spoustu zavad, ktere ma. Technicka podpora je dle prodejce nulova a pokud zavady neodstrani, odstupuji od kupni smlouvy.

Zde je seznam zavad , otestujte prosim jestli se tyto zavady vyskytuji i u vaseho pristroje.

mahoni_ce4you (34)|2.1.2009 23:15
Jo tlačítko pro zapnutí musím někdy zmačknout i třikrát, jinak až na ten foťák zatím vše v pohodě.
Mezek_ce4you (74)|3.1.2009 09:05
[quote]- zadni kryt temer nedrzi, pri vytahovani s drzaku v aute dojde k jeho zesunuti[/quote]
Kryt jde velice snadno sundat, ale ještě se mi nestalo, že by se nedopatřením sundal.
[quote]- prijmout hovor pri hansdfree to je leoterie[/quote]
Spočátku velký problém , chtělo to u mne chvilku cviku. Po pořízení sluchátek Calypso SP už není problém.
[quote]- obcas nereaguje tlacitko pro zapnuti ( nutne stisknout nekolikrat opakovane)[/quote]
Ten samý problém.
[quote]- pri pouziti zamku obcas schazi zalozka pro odemceni, nekdy to konci resetem[/quote]
Ještě se mě nestalo
[quote]- ruseni MP3 pri zvoleni Bluetoth, obcas pomuze vypnuti a zapnuti MP3 prehravace[/quote]
Nepozoruji. Nahradil jsem WMP player za PocketMusic. WMP nebyl schopen fungovat v režimu " Bezdrátová stereofonní souprava" Bylo funkční jen jedno sluchátko a druhý bylo hluchý....Po nastavení HF vše fungovalo, ale nebylo možné player ovládat.....
[quote]- radio celkem slaba citlivost ve srovnani s SE P1[/quote]
Nepozorval jsem. V místě kde jsem radio používal nebylo třeba antény.Radio hraje čistě bez šumu a rušení...
[quote]- modre šmouhy při focení a videu s bleskem[/quote]
Abych pravdu řekl jednou jsem fotoaparát vyskoušel.Jinak tato funkce není pro mne důležitá, klidně bych ji oželel. Na foto a video mám jiný přístroj.
[quote]- pri hovoru spatne slysim protistranu, zvuk chrasti[/quote]
Vše čisté jak jen s telefonem,sluchátky. Není problém.

Naopak u mne se projevilo dvakrát, že jsem nemohl vzít příchozí hovor. Telefon po zmáčknutí klávesy pro příjem ......zamrzl. Pomohl soft reset. Až se prý závada opět projeví, nemám nic dělat, a poslat na reklamaci.
rady4_ce4you (229)|3.1.2009 11:43
Diky za odpoved. Vetsinu problemu by asi vyresila aktualizace ROM, ale psal jsem na e-ten a zatim mi neodpovedeli a dle prodejce neni technicka podpora dostupna. Taky je spatne, ze z duvodu nedostupnosti dig. vysilani je pro rusaky tento model nezajimavy a tak vlastne ani oni co tvori vetsinu odladenych ROM nelze ocekavat od nich nejakou techn. podporu.

Muzes jeste proverit prvni 4 body ze seznamu?
Mezek_ce4you (74)|3.1.2009 12:10
[quote]- Joystik pri potvrzovani odskauje o polozku vys a nebo niz, takze lze tezko odhadnout co se nakonec podari zvolit (obcas se i trefim, ale jen obcas)[/quote]
Jde opravdu velice lehce, ale potvrzování je u mne bez problému,jen si musí na to člověk zvyknout. Při potvrzování je třeba se "soustředit" jelikož nemá aretace a pohyb je ve všech směrech neomezen. A tendence že člověk nevědomky "tomu" dá trochu jiný směr.
Ale jinak s ním nemám až tak velký problém.

[quote]- synchronizace s XP se chytne jen s Today obrazovky, pri zruseni zalozky povolit rozsirene sitove sluzby po restartu dojde k odpojeni GSM modulu[/quote]
Na stolním PC s XP Home, po přeinstalaci "Active", je již vše v pořádku a funguje to. Puvodně jsem se nemohl vůbec připojit a telefon to nenašlo. V XPčkách to ale používám opravdu minimálně (proto nemohu podrobněji referovat a momentálně jsem mimo domov.Takže vyskouším až budu doma). Hlavně v notebooku (Vista), zde vůbec žádný problém....
[quote]- pri zvoleni profilu ticho a pripadnem restartu (napr. zaloha dat backupem) a po nabehnuti pristroje a naslednem zvoleni profilu hlasite, zustava telefon stisen a tak nezvoni, je nutne stylusem zesilit. Take dojde ke zruseni prirazeneho tonu ke stylusu. To je taky nutne opet nastavit v nastave zvuku.[/quote]
Teď jsem to pro zajímavost vyskoušel, a žádný problém co popisuješ není.
[quote]- DVBT tuner to je tragedie a je temer nepouzitelny, vecne se v rucnim rezimu seka a dochazi k padani aplikace (v Praze i v Brne) nepomohla ani aktualizace[/quote]
U mne je tragedie, že v místě bydliště ještě není až tak dobrý signál. (Chytím jen ČT1,ČT2). Na chalupě (paradoxně ještě dál od vysílače), chytím vše. Už i připravované Barandov, Prima2.....

Snad ti to trochu v rozhodování pomůže..............a hlavně at to to dobře dopadne.
rady4_ce4you (229)|3.1.2009 12:55
U mne je problem v tom, ze to dela i po hardresetu bez instalace dalsich aplikaci. Takze problem je v samotnem pristroji. Muzes zjistit jakou mas ROM? (toto info najdes po restartu zarizeni na e-ten pozadi na hore. Jeste jednou diky.
Mezek_ce4you (74)|3.1.2009 13:09
V900 VER B13 CSY 060 0323


thimlicek (89)|3.1.2009 14:18
Jde vam zapnout pda tlacitkem fotoaparatu? Dlouho jsem se divil ze se tel porad zapina a az dnes jsem to zjistil....
KadelSt (25)|3.1.2009 14:54
Dej start/nastaveni/system/power a zaskrkni zamek kl.
Ted uz to zapnes jen tlacitkem na zapnuti,jinak to zapnes skoro kazdym tlacitkem.
thimlicek (89)|3.1.2009 16:38
No prave ze to dela i se zamkem
rady4_ce4you (229)|3.1.2009 17:54
Mam stejny firmware jako ty, takze je to pro mne zahadou :?
Mezek_ce4you (74)|3.1.2009 18:32
Psal jsi, že to nastalo po " Hard Resetu ", tak ho udělej ještě jednou. A pak uvidíš.

Měl bych dotaz, když dáte na vyzvánění " vybrace+zvoněn í" , tak jak to vybruje ? Je to nepřerušovaná vybrace , nebo přerušovaná ?
mahoni_ce4you (34)|4.1.2009 10:15
vybrace pří zvonění je přerušovaná
Mezek_ce4you (74)|4.1.2009 10:20
Díky, tak zde bude ten problém . Mě při zvonění vybruje bez přerušení a to bylo možná i příčinou, proč už se mě dvakrát sekl při pokusu o přijetí hovoru. Zatím jsem vybrace vypnul, uvidíme.
Koukám co kus to originál.........:D