Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přemapování tlačítka volume

yasmeene2 (794)|23.6.2004 16:35
Zajímavá aplikace z xda-developers, která umožňuje přemapovat tlačítko volume na šipku nahoru a dolu), takže pak můžete tímto tlačítkem skrolovat.
Instalace se provádí tak, že nakopírujete keybddr.dll do adresáře windows a softresetujete (doporučuju si zazálohovat původní keybddr.dll)
yasmeene2 (794)|23.6.2004 16:37
Jinak aplikace je dost nadsazený výraz. Jde jen o úpravu orginálního driveru..
wisp_ce4you (200)|24.6.2004 17:26
Je tato ddl pouzitelna i na MDA I. ?
Wuffi (1599)|24.6.2004 18:13
Hm zajimave, ja si nemuzu pomoct, ale tlacitkem Volume scrollovat treba v MicroBooku muzu uplne bezne bez instalace cehokoliv... Myslel jsem si ze to proste umi MicroBook, ale jde to i v ostatnich aplikach, jen je zajimave ze krome MicroBooku to v tech ostatnich nekdy jde, jindy to zas meni hlasitost...
jerzy_ce4you (230)|24.6.2004 20:42
Já to použil a teď už jen si zvyknout, že nemusím ošoupávat. Čas ukáže, jestli je to ono.
ipf (2136)|24.6.2004 21:11
Dóóóst dobrý :yes:
yasmeene2 (794)|25.6.2004 01:16
[QUOTE="wisp"]Je tato ddl pouzitelna i na MDA I. ?
[/QUOTE]

Prý ano, každopádně doporučuju napřed zazálohovat :)
Wuffi (1599)|25.6.2004 08:16
[QUOTE="yasmeene2"][QUOTE="wisp"]Je tato ddl pouzitelna i na MDA I. ?
[/QUOTE]

Prý ano, každopádně doporučuju napřed zazálohovat :) [/QUOTE]

Na MDA/DataPhone I nebylo na zmenu hlasitosti posouvaci tripolohove tlacitko jako u MDA/DataPhone II, ale pouze mackaci (hodnoty cyklily) - tudiz nechapu jak by se to u "jednickovych" zarizeni dalo pouzit... Leda me napada ze pri mackani by to slo dolu... Ale nahoru...? :D
wisp_ce4you (200)|25.6.2004 09:10
Mne by bohate stacilo kdyby jsem se mackanim pohyboval dolu.
Rad bych to vyzkousel, ale nejde mi puvodni dll prejmenovat ani zkopirovat - mate nekdo napad jak tuto knihovnu zazalohovat?
Gvaks (114)|25.6.2004 10:30
ještě by bylo super pokud by šlo namapovat některé z těch bočních tlačítek jako potvrzovací, nevíte někdo jak na to?
yasmeene2 (794)|25.6.2004 14:07
[QUOTE="wisp"]Mne by bohate stacilo kdyby jsem se mackanim pohyboval dolu.
Rad bych to vyzkousel, ale nejde mi puvodni dll prejmenovat ani zkopirovat - mate nekdo napad jak tuto knihovnu zazalohovat?[/QUOTE]

Co takhle zazálohovat a pak to vytáhnout z tý zálohy? Teda teď vlastně nevim, jestli de nějak záloha rozbalit..
Jinak to zkus hned po softresetu zkopírovat jinam..
Wuffi (1599)|25.6.2004 14:11
[QUOTE="yasmeene2"][QUOTE="wisp"]Mne by bohate stacilo kdyby jsem se mackanim pohyboval dolu.
Rad bych to vyzkousel, ale nejde mi puvodni dll prejmenovat ani zkopirovat - mate nekdo napad jak tuto knihovnu zazalohovat?[/QUOTE]

Co takhle zazálohovat a pak to vytáhnout z tý zálohy? Teda teď vlastně nevim, jestli de nějak záloha rozbalit..
Jinak to zkus hned po softresetu zkopírovat jinam..[/QUOTE]

Da, pomoci ActiveSync Backup file restorer - vlastne STGView. Zkus to pohledat na Netu. Umi to otevrit soubor do ktereho ActiveSync provadi zalohu. Obsahuje klasickou stromovou strukturu takze se da rychle a pohodlne najit co je potreba.
wisp_ce4you (200)|25.6.2004 17:51
Na XDA-developers prispevatel uverejnil odkaz na programek, ktery umozni pomoci volume spoustet jakikoliv programek.
Take tam uvadi jednoduche programky pro Up, Down a Close. Down splnuje presne to co potrebuju. Na mem MDA vse (vcetne odinstalace) funguje perfektne. Je pravda ze na pozadi mi bezi dalsi program (AddHotkeys.exe) ale zase nemusim resit zalohu.
daww (687)|15.7.2004 00:13
A nevěděl by někdo z přítomných jak změnit čí přeprogramovat tlačítka MDA I, která slouží pro telefon ? Tedy zelené a červené sluchátko ? Některé aplikace nepočítají jen se dvěmi tlačítky, ale chtějí 4. Dík
Kato_ce4you (970)|27.1.2005 21:10
[QUOTE="daww"]A nevěděl by někdo z přítomných jak změnit čí přeprogramovat tlačítka MDA I, která slouží pro telefon ? Tedy zelené a červené sluchátko ? Některé aplikace nepočítají jen se dvěmi tlačítky, ale chtějí 4. Dík[/QUOTE]

Nevim jak moc je to jeste aktualni (ve vasem pripade), ale v tom stejnem foru, jak tady uz byl odkaz je i program na preprogramovani zeleneho/cerveneho sluchatka ;) (a teda taky nevim, jestli je to funkcni na MDA I :oops: )
ciselko (68)|28.1.2005 12:08
mam problem...
premapoval som tlacitko
a potreboval by som ho preinstalovat naspat
neda sa mi totiz pri prichadzajucom hovore vypnut zvonenie, co som dost casto vyuzival...
teraz, ked skusam prekopirovat uvedeny .dll pôvodnym, tak už mi to windows nepovoluje...
Miloš Strouhal (3997)|28.1.2005 12:11
Použij naprosto stejný postup, jakým jsi to přemapoval. Funguje to i u návratu zpět.;)
ciselko (68)|28.1.2005 12:13
to som prave skusal, odzalohovany dll skusam kopirovat to adresara windows a mam tu hlasenie: Nelze kopírovat nebo přesunout soubor.
Miloš Strouhal (3997)|28.1.2005 12:16
Musíš nejdříve přejmenovat ten původní ve Win, poté restart, a poté kopírování..;)
ciselko (68)|28.1.2005 12:22
to XP: dik za radu... a už zasa môžem vypnúť zvonenie, keď ma niekto otravuje.. :D