Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket Outlook - nastavení IMAP - odeslaná pošta

Atisbusty (102)|18.11.2008 22:47
Ahoj všem, mám dotaz na zkušenější kolegy. Změnil jsem účet na IMAP a potřebuji to nastavit. Doma ve stolním počítači se mi odeslaná pošta ukládá standardně do Odeslané pošty v Osobních složkách a musím dat pravidlo, aby se pošta po odeslání zkopírovala do složky Sent v IMAPovém účtu. Pak to funguje na cestě Doma - Server. Jak toto pravidlo ale nastavit na PDA ? Neumí nějak nastavit pravidla. Jde mi jen o to, abych měl komplet doručenou i odeslanou poštu na dvou zřízeních a toto je super řešení, jen s tím PDA mám problém. Prostě když na normálním Outlooku nastavujete pravidla ( jako po roručení udělej to a to ), tak jak tak učinit na PDA.Díky moc
Aleš
Martin Ráž Hoch (1832)|18.11.2008 22:53
A v nastavení adresářů k synchronizaci se toto změnit nedá?

Messaging -> Menu -> Tools -> Manage Folders
Atisbusty (102)|18.11.2008 23:00
[quote=Martin Ráž Hoch]A v nastavení adresářů k synchronizaci se toto změnit nedá?

Messaging -> Menu -> Tools -> Manage Folders[/quote]

Tam ĺze změnit, které adresáře chci synchronizovat, ale problém je, že jak normální Outlook, ta PDA Outlook používá vlastní Sent folder, který je jiný, než používá server. Tedy server synchornizuje adresář Sent na zařízeních, ale WM si vytvoří adresář Sent items, nikoliv samotný Sent. Takže tam mám 2 adresáře, Sent se synchronizuje a v PDA tak mám vše co jsem posílal z domova, ale v WM neumím nijak dát odeslanou poštu do složky Sent neb se sama ukládá do složky Sent Item. No zmatek....
pavelm77 (8)|19.11.2008 17:23
Zrovna jsem to nedávno řešil a řešení není na straně PDA, ale na straně serveru. Jak známo tak MS na nějaké specifikace IMAP (teda i jiné ;-) ) zcela dlabe, proto si na IMAP serveru vytvoří vlastní složky s naprosto jinými názvy a poté k nim ani neumí přistupovat. Takže klasický scénář - odešlu zprávu a ta se "ztratí", ale ona se neztratí, ale je ve sparchantělých složkách na serveru. Řešení: vytvořit na serveru symlink ke složce .Sent (defaultní IMAP odeslaná) a ten symlink pojmenovat tak jak ho tam Outlook vytvořil, toto lze i pro složku .Trash (koš) kam Outlook hází smazané zprávy. Poté jak psal kolega výše stačí zapnout synchronizaci na složku Sent a Trash a je to :-) Funguje to v pohodě.