Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC s740 Rose - praktické zkušenosti?

adamekma (250)|18.11.2008 21:14
Čus, máte už někdo praktické zkušenosti s HTC s740 Rose, když už je konečně na trhu v české verzi?
Podle parametrů z tabulky je to krasavec,
ale zajímalo by mě, jestli šlape spolehlivě (nepadá, netuhne),
a příp. i jestli šlape rychle a dlouho na jedno nabití (což jsou dost subjektivní údaje... ale i tak, aspoň v porovnání s předchozím zařízením).

Příp. pokud někdo máte zkušenosti s nečeskou verzí - chodí v tom správně česká diakritika v SMS a e-mailech? (a samozřejmě i ve web. prohlížeči a v souborech/dokumentech, ale tam věřím, že to musí běhat).

Díky.
lelouch (331)|6.12.2008 23:59
Takže po dvou týdnech:

Rose je skvělá věc pro práci - rychlá, nekomplikovaná a přitom zvládá vše, co člověk může chtít (pokud nechce zrovna hodiny trávit na webu - přeci je ten displej má své limity).

Co se výdrže týče, vede celkem slušné statistiky - v jeden šílený den jsem tam měl 3 hodiny hovorů, 7 hodin provozu (web, messenger, nějaká práce s outlookem), chvílemi wifi a bluetooth v provozu a spolehlivě držel od 9:00 do 21:00 kdy skončil na 10% v baterce. Co jsem četl, i jiní mají podobné zkušenosti - vydrží i rušný den od rána do pozdějšího večera.

Naopak přes víkend, jenom se slabým používáním (sem tam hovor, občas nějaká ta synchronizace přes Bluetooth) po 24 hodinách ubylo z baterky pouze 15%...

Zatuhnutí žádná, chyby FW dosud žádné neodhaleny...

Jediná podivnost je v tom, že default nejdou na QWERTY zadávat české znaky, ale řešení existuje a není nijak složité, v dohledné době zvěřejním tady někde kolem... Do té doby se dá přežít i s českým T9 slovníkem, který pracuje i se znaky.

A ještě tak trochu bokem - fota trochu straší, rozhodně je to výrazně skladnější než PDA s touchscreeny a všechny nokiacké komunikátory co jich je... Ani s tou protáhlostí to není nijak dramatické. Psát se člověk naučí na té trochu nestandardní klávesnici za chvíli, jedinou drobnou výtku si snad zaslouží za to, že když se otevřený položí na stůl kecne si na těžší část s displejem. Ale my, co stejně radši píšeme palci s telefonem s rukou, tohle klidně vydýcháme.

Opravdový opruz je zde pouze jeden - vkládání paměťové karty. Otevřít fórový kryt, vytáhnout SIMku, vyklopit minislotíček, zasunout pidikartičku v krkolomné poloze, zaklapnout slotíček, zasunout simku, povytáhnout vytahovací pásek slotíčku, zaklapnout simku a vrátit zpátky fórový kryt... no FUJ! Jediným řešením je snad 16 GB karta na celý život. Pokud ale člověk plánuje používat navigaci, nevím nevím... (Tohle já řeším separátním zařízením).

EDIT: Mezitím jsem to už jinde shrnul trochu učesaněji, to řešení s QWERTY klávesnící je už rovněž na světě a ukázalo se, že jedna chybka se v dodávaném OS se přeci jenom našla.
vlami (2)|17.12.2008 08:11
Mé zkušenosti po 3 týdnech používání:
za celou dobu se mi zařízení ani jednou "nekouslo" i když má systém Windows :)). Funguje vše dle mých očekávání. Laboroval jsem trochu s kontakty a úkoly. Synchronizace s notebookem přes ActivSync je v pohodě.
Včera jsem dostal fakturu od O2, což pro mne byl šok. Očekával jsem, že bude účet trochu vyšší, protože jsem laboroval s GPRS. I když na O2Active přes WAP by to mělo jít zadarmo, tak skoro 400,- Kč na 1700 kByte stažených dat pouze ze stránek O2active je dost. Automatické nastavení připojení při vložení SIM karty sice proběhlo, ale prohlížečem jsem se zatím na WAP nedostal. Stahování e-mailů a odpovědi fungují sice v pohodě, ale za takové peníze budu používat e-mail raději doma přes ADSL.
Nastavení pomocí SMS z 999888 nejde. Zpráva dojde, ale po zadání PIN 12345 zařízení napíše, že se překonfigurování nezdařilo. Na odkaz wap.o2active.cz se nelze připojit, hlásí že na tyto stránky se lze připojit přes APN:WAP. I když tato konfigurace v připojení je, tak to prostě nejde. Nezbude než se svěřit do rukou odborníků. :D
lelouch (331)|17.12.2008 09:02
No, celé mě to spíše přijde o operátorovi než o telefonu... Mě se všechno nakonfigurovalo v pohodě, na WAP vidím přímo z telefonu (ne přes prohlížeč) přímo ze SIM Toolkitu. Akorát jsem u T-Mobile, který HTCčka prodává už léta... A na rozdíl od O2 jsou u něj k nalezení brožury v pdf pro ruční nastavení. Připadá mi, že možná položku pro WAP to vytvořilo, ale nastavení APN, dns a pod. jsou prázdná - ale nikde na O2 jsem to nastavení pro WAP ani nenašel... Na druhou stranu zřejmě běží, když to fakturovali, že?

Každopádně bych zkusil zprudit infolinku - ten jejich web je fakt příšerný. Pro vytvoření připojení je potřeba znát adresu APN, možná IP adresu DNS a pak jméno a heslo. Potom bude třeba vytvořit/upravit příslušnou položku v Nastavení/Připojení/GPRS.