Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - záloha + customizace v rámci HR / flash

urys (402)|18.11.2008 18:07
Jelikož patřím mezi blázny, co každou chvíli flashují novou ROM a navíc patřím i mezi lenochy ;), hledal jsem něco, čím bych mohl ušetřit čas při customizaci po flashi nové ROM. Mno a MRH mě přivedl k docela pěkným udělátkům na XDA. Vše jsem prošel :D, no kecám no, spíš jsem to prolétl a dal se do metody "Pokus - omyl". Podělím se o své zkušenosti a doufám, že se i vy přidáte a podělíte se o své. Třeba z toho vznikne bezchybný návod jak co nejlépe, nejrychleji a nejjednodušeji vše zmáknout.

Jak tedy na zálohu nastavení a její obnovení?

využívám tzv. User Customization, zkráceně UC, které nejnovější a hlavně ty ukuchtěné ROM podporují. Zjednodušeně jde o to, že HR nebo flashi nové ROM se po ukončení základního nastavení a kalibrace spustí customizace, určitě to znáte - většinou se děje z extended ROM a nahrávající se v rámci ní do zařízení programy a nastavení daného operátora či prodejce.

linky na XDA : zde jsou témata zabývající se UC a věcí s tím spojených:
User customization - Sleuth255 - rozsáhlé téma, které popisuje možnosti UC i s příklady
SDConfig Builder by "doedoe"
SDConfig Builder by "prikolchik" - osobně raději používám tento, umí toho víc

Nástroje
CeRegEditor - aplikace pro Windows umožňuje ukládat snap-shoty registrů a ty pak porovnávat, vhodné pro nalezení hodnot registrů, které se mění při určitých nastaveních

Záloha nastavení z registrů (regional settings, owner, bluetooth), email konta, wifi, ...
M$ stránky o RapiConfig.exe
Stažení nástroje pro zálohu:
RapiConfig
ZIP obsahuje

  • RapiConfig.exe: Nástroj od M$
  • RapiConfigIn.xml: určuje co se má vše stáhnout za nastavení (v souboru jsou připravené nastavení, které si zálohuji já - EMAIL acc, Wifi, BT, Owner, NLS - regional settings a pár registrů s nastavením aplikací) - případně se můžete podělit o vlastní
  • RunConfig.bat: spustí stažení, vytvoří soubor RapiConfigOut.xml, kde jsou uložena stažená nastavení
vytvořený XML soubor se pak v rámci UC nahraje do registrů



rád si s vámi o tom podiskutuji, případně i poradím, na online konferenci xmpp:htc_raphael@conf.netlab.cz (jabber.cz)

! Postupně jsem dodám zbytek věcí v kostce a hlavně v češtině ;), ale nepočítejte s tím, že to bude takové, jako to udělal Sleuth255 :D !
Martin Ráž Hoch (1832)|18.11.2008 20:59
Urysi, skvělá práce!!! Jen tak dál... až dopíšeš, označ prosím jako vyřešené, tohle je vyčerpávajícím způsobem zpracovaný help pro CZ uživatele! DÍKY.
korps (134)|21.11.2008 14:14
Co pridat ak chcem zalohovat nastavenie pripojeni pre operatora?(MMS,WAP,INTERNET)
urys (402)|21.11.2008 14:42
Tohle jsem zatím neřešil, protože je v rámci customizace ROM dodaný cab, který mi to dle operátora nastaví, alespoň pro operátora O2 mě to funguje. O víkendu, až doplním další info, tak se na to zkusím podívat.
korps (134)|21.11.2008 16:17
Len moj operator tam nieje:( (A to je otrava tam potom zadavat) Mozno niekde najdem ako spravit cab subor s nastavenim.

SMAZAT
korps (134)|27.11.2008 16:49
Ja len pripominam ze stale je zaujem o navod;)
SMAZAT
kecinzer_ce4you (332)|28.11.2008 15:53
Děkuji za rady, vypadá to dobře, jen by mě zajímalo, kde mám přijít na to, jak mám nastavit to XML aby se mi zálohovalo to, co požaduji já.
Existuje nějaký přehled?
urys (402)|28.11.2008 16:39
Obávám se, že ucelený přehled neexistuje. Nejrozsáhleji je to zatím popsané na XDA. Pokud se jedná o věci obsažené v registrech, lze to řešit pomocí nástroje CeRegEditor, který je schopen dělat snap-shot registru a porovnat jej s dalšími, které se například udělají po instalaci nějaké aplikace, či po nějakém nastavení.

Ale právě i proto jsem toto téma založil a když někdo něco potřebuje zálohovat a přijde na to kde to je, měl by se o to podělit s ostatními, třeba takový ucelený přehled uděláme ;)
kecinzer_ce4you (332)|28.11.2008 17:06
Ok, super.
Tak já do toho příspěvku napíši, co přesně chci zálohovat a postupně budu doplňovat i to jak se má nastavit ten config.

1) Záloha informací o vlastníkovi, název zařízení
[code]

[/code]
?? nevím zda je kompletní
2) Kompletní SMS + MMS
[code][/code]
Tímto si také nejsem jist
3) Wi-Fi sítě
[code][/code]
4) Bluetooth párování
???
urys (402)|28.11.2008 17:27
kecinzer

1) nejde sem vkládat XML tagy ;)
2) vlastník(owner), WIFI a párované BT jsou v tom, co jsem přiložil do prvního příspěvku ;) - kromě toho, je tam ještě EMAIL konto a NLS - národní prostředí (jak vypadá datum, čísla, atp.)