Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN II (MDA Vario III, Kaiser) - problém - hlasitý odposlech

sobi1 (51)|18.11.2008 16:23
Na návrh jedného člena otváram túto tému, keď že sa jedná o nedostatok zariadenia, ktorý by bolo dobré nejako vyriešiť. Už v prvých recenziách na TYTNA je vytýkaná slabá kvalita zvuku pri hlasitom odposluchu. Je to podľa mňa veľké mínus. Ak potrebujem na nejakom jednaní aby rozhovor počuli aj prítomní v miestnosti, všetci lúštime pazvuky, ktoré vychádzajú z TYTNA. Je to na zlosť. Neexistuje nejaký spôsob ako tento problém vyriešiť? Trebars výmenou reproduktora, resp. nejakým programíkom na odbúranie pazvukov. Vďaka za každú radu
mikulec (116)|18.11.2008 21:20
Mne sa to zda byt v pohode. Zvuk je na rozdiel od tvojho popisu u mna cisty, aj ked nie je dost hlasny. Ale ziadne pazvuky ani ine sumy nepocut. Neviem ci si skusal flashnut ine romky, ak hej, tak skus vymenit radio romku. Druha vec co by si mohol skusit je vypnut 3G siet ak ju mas zapnutu.
sobi1 (51)|19.11.2008 09:14
Vdaka za radu,
Co sa tyka pazvukov, pocuvat sa to da, ale ked to porovnam s blbou N95 tak ide o pomer medzi starym gramofonom a navou HiFi sustavou. Mam pocit ako by v TYTNe nieco rezonovalo ale bude to najskor problem silneho signalu do reproduktora. Ten je prilis prebudeny a nestiha, preto rezonuje. Co sa tyka flashovania, nemam ziadne skusenosti. Uz rok mam v TYTNE povodnu ROM ku od orange, pricom na nej sliapu vsetky aplikaxie vcitane Iga 8, Power CAD atd. Nic nemrzne. Nepoznam pojem HR a podobne nechutnosti. Preto som sa nezamyslal nad zmenou ROM a neviem ci by to pomohlo v otazke zlepsenia kvality hlasiteho odposluchu. Cakam na dalsie navrhy a skusenosti.
opicka_ce4you (149)|19.11.2008 12:36
Pro HTC existuje eqvalizér jako cab, kde si pak můžeš nastavit výstup pro handsfree, ale nevím zda to má i účinek na hlasitý odposech. Teď na to bohužel nemám čas, ale večer kdyžtak uploadnu cab, pokud po vyzkoušení zjistím, že to funguje i na hlasitý odposlech.
mikulec (116)|19.11.2008 15:21
Ono celkovo telefony od HTC maju tuto stranku (externy reproduktor) dost odflaknutu, a co sa tyka Nokii, tak tie naopak maju vynikajuce repro. Aj ked si pustis hudbu na reproduktor tak je citit velikansky rozdiel. Takze to bude skor hardverove, ale skus nejake softy, mozno to pomoze.
opicka_ce4you (149)|20.11.2008 22:14
Tak ok tady přidávám ten equalizer. Pokud však někdo preferuje poslouchání zvuku na nokii, tak mu asi ani tohle nepomůže. Ale já osobně mp3 neposlouchám na hlasitý reproduktor - tedy na hlasitý ano, ale to je 1kW sound system a ne mobil ... Mimo to se taky můžeme bavit o kvalitě hudební databáze, kterou posloucháš ... když budeš poslouchat 128kB mp3 tak taky z ní nevytáhneš to co z 320 .... Mimo to telefon by měl být spíš na telefonování, než jako rádio. Pokud chceš kvalitní hudbu kup si iPod a dok pro něj. A budeš mít hudbu jedna báseň. :cool:
mikulec (116)|21.11.2008 08:38
Hehe, teraz si zo mna spravil uplneho hlupacika. To posluchanie hudby na ext. repro som myslel len ako priklad. Na hudbu mam moje Koss-i. Na hudbu som moc fajnovy takze u mna vyhravaju kvalitne sluchatka.

Inak posluchanie hudby na ext. repro na telefone je asi to najviac co neznasam. Uz som videl kopu malych deciek co isli s mobilom po meste a nahlas pustenu hudbu. Ale castejsie vidavam takych tych "rapperov" co nosia vsetko o dve cisla vacsie a na mobile maju pusteneho Rytmusa co stale nadava. Tak to je ozaj iba na zasmiatie.
sobi1 (51)|24.11.2008 12:15
Vďaka za ten equalizer. Nevieš ako sa správa v reáli? Mám na mysli či viem upravovať aj zvuk hovoru. Mne sa zdá, že funguje len pri prehrávaní zvukových súborov cez prehrávač.
opicka_ce4you (149)|24.11.2008 12:42
Osobně ho nepoužívám, ale co vím, tak by to měl být equalizér pro handsfree sadu. Takže jak funguje jinde ti bohužel nepovím. Musíš vyzkoušet.