Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - HW klávesnice - diakritika přes tlačítka (CAB)

Martin Ráž Hoch (1832)|18.11.2008 12:29
Vzhledem k tomu, že se podařilo vyřešit zadávání diakritiky pomocí klávesnice, tak toto odděluji od původního tématu.
Martin Ráž Hoch (1832)|18.11.2008 12:29
[quote=Milan_B]Tady je další možné řešení.
Nezkoušel jsem.[/quote]

Já zkoušel a funguje skvěle!
Martin Ráž Hoch (1832)|19.11.2008 10:43
Tak to naboří tlačítka hlasitosti, ale je jinak funkční. Autor pracuje na opravě...
kecinzer_ce4you (332)|19.11.2008 12:17
No jo, toho jsem si vůbec nevšiml. Tohle přesně dělá i když se povolí HW klávesnice v InterWrite překladu.
zigzag (226)|22.11.2008 09:33
mně toto počeštění nefunguje ve formulářích na webových stránkách otevřených v Opere 9.5 built 1522 (v IE funguje bez problémů:|) dodávané T-Mobilem s ROM 1.69.113.8 CSY. v adresním řádku Opery se po stisku SYM objeví český znak, ale ve formuláři se u znaků, které mají českou variantou se znak smaže. u znaků "bez češtiny" se objeví klasicky tabulka symbolů.
Jimm98y (237)|22.11.2008 16:47
Ano, problém s formuláři v opeře potvrzuji, nicméně nejsem schopen s tím nic udělat, jedná se o chybu Opery. Z důvodu nezávislosti počeštění klávesnice na zvolené softwarové klávesnici používám pro vložení českých znaků schránku a můžete si zkusit, že pokud se ve schránce nachází znak s diakritikou, do formuláře v Opeře se prostě nic nevloží. Řešením by bylo vytvořit novou softwarovou klávesnici, kterou by potom jednoduchá aplikace běžící na pozadí vždy aktivovala v případě překlopení displeje do režimu na šířku, a prostřednictvím této klávesnice realizovat posílání znaků systému, ale pak by zase nebylo v režimu na šířku možné použít jinou softwarovou klávesnici (pokud byste chtěli zároveň podporu zadávání českých znaků). Na druhou stranu o této možnosti uvažuji již delší dobu, protože by se tím zároveň vyřešil problém nefunkčních tlačítek pro ovládání hlasitosti, která by nefungovala pouze v režimu na šířku - v režimu na výšku by bylo vše ok.
jambo (26)|22.11.2008 20:27
Tak jsem dnes vyzkoušel.
mimo problemů s hlasitostí a hlavnĕ s operou což mĕ mrzí protože tam čestinu využiji nejvíce.
se mi vyskytl problem s požitím schránky zkopíroval jsem do ní text pak jsem psal s použitím tohoto programu česky
chtĕl jsem vložit text,ale místo toho mi to vložilo poslední písmeno s háčkem co jsem psal.
zigzag (226)|24.11.2008 19:59
dneska se mi dokonce nefunguje tato "čeština" vůbec nikde, přestože aplikace Mobilnaut_SYM.exe je spuštěna. po stisku klávesy SYM se otevře vždycky tabulka symbolů. pomohl až reset telefonu.
Jimm98y (237)|24.11.2008 20:17
Nemáš náhodou aktivovánu podporu HW klávesnice u SNS lokalizace? Jinak pracuji na nové verzi, bohužel se mne blíží několik zápočtových testů a tak se musím více než programování věnovat učení, ale pokusím se udělat novou verzi co nejdříve to půjde.
zigzag (226)|25.11.2008 11:53
nevim. jak to poznám? kde se to zapíná/vypíná?
resp. proč by mi chvíli mobilnaut fungoval a chvíli ne?
btw: taky se mi mobilnaut_sym přestal spouštět při startu WM (pomáhal jen reinstall) a při pokusu o vytvoření automatického spouštění pomocí zásahu do registrů, sem skončil hard resetem .)
Tomáš Kubec (749)|28.11.2008 06:59
Nová verze Mobilnaut SYM.
Pavlus_ce4you (125)|28.11.2008 07:24
Supeééér, díky moc. Hlasitost jde nastavit jak má.
kecinzer_ce4you (332)|28.11.2008 15:15
Díky moc, to vypadá moc dobře - hlavně ta průhledná klávesnice v režimu landscape.
Jiří Mrázek (22)|28.11.2008 19:32
vyzkoušel jsem ji a stále nabořuje tlačítka hlasitosti. A tak když napíšu jediný znak s diakritikou, tak mi to píše, že už jsou to dvě zprávy sms.... tak nevím jestli posílá pouze jednu nebo dvě. To by se mi SMSky krutě podražili kvuli diakritice.
rein (104)|28.11.2008 21:10
To mi musis vysvetlit preco pisat sms na hw klavesnici s diakritikou:O
Kazdy fon skracuje sms pisane diakritikou len niektore fony diakritiku pred odoslanim odstrania a tym sa sprava neskrati.
jambo (26)|28.11.2008 21:15
sms s diakritikou můžou mít jen asi 70 znaků to je tak už od výroby to není mobilnautem..
tlačítka hlasitosti to nabořuje jen když máš telefon rozsunutej nebo píšeš na soft. klávesnici,
což se myslím dá zkousnout.
copy paste funguje jak má a psaní v opeře je taky v pořádku.
veliký pokrok oproti první verzi + se nezubrazuje soft klávesnice při rozsunutém telefonu což také není na škodu.
myslím že se konečně našlo řešení, yes...

EDIT: tak už se mi zase nabořila tlačítka i v normálním režimu myslím že jak je to naboří jednou už tak zustanou:-(.
škoda už jsem si myslel , že je vyhráno..
Isomil (47)|29.11.2008 08:28
Nevím, asi jsem LAMA, ale mi to nefunguje. Nainstaluji, provedu reset. Po otevření hardwerové klávesnice se dole (na místě symbolu kláávesnice) objeví logo mobilnautu, napíšu písmeno a a stisknu klávesu sym, objeví se tabulka symbolů, a se nepřepíše na á.
Podporu hardwerových klávesnic mám v lokalizaci interwrite vypnutou. Tlačítka hlasitosti nefungují korektně ani po odistalaci.:?:
Co dělám špatně?
Jimm98y (237)|29.11.2008 11:19
Vzhledem k tomu, že Vám nefungují tlačítka hlasitosti ani po odinstalaci aplikace, tak musíte mít v systému ještě nějakou jinou aplikaci, která využívá API pro zachytávání kláves. Může se jednat o AEK keyboard mapper, nebo cokoli podobného. I libovolná softwarová klávesnice, pokud se nejdená o standardní HTC klávesnici a která má vlastní navrhování znaků T9 bude způsobovat tento problém s hlasitostí. Jedná se o to, že jakmile je programově zavolána API funkce SetWindowsHookEx, což je na Windows Mobile jediný způsob, jak zachytávat stisknuté klávesy a případně na ně reagovat, tak hlasitost na Touch Pro okamžitě přestane fungovat. V poslední verzi aplikace jsem to vyřešil tak, že tato funkce je volána jen po zvolení softwarové klávesnice "Mobilnaut SYM", která se automaticky nastaví v režimu na šířku. Jakmile se přepne na jinou softwarovou klávesnici, tak bude hák zrušen a vše bude fungovat jako dříve, tedy i tlačítka hlasitosti. Aplikaci testuji již týden a zatím jsem žádné problémy nezaznamenal, proto jsem jí také uvolnil v této nové verzi. Zkontrolujte tedy programy, které v systému máte (i ty, které jsou integrované již v ROM, kterou používáte), jeden z nich to pravděpodobně bude způsobovat.
Jediný případ, kdy Mobilnaut SYM může v nové verzi způsobit nefunkčnost kláves pro změnu hlasitosti je ten, kdy je zvolena softwarová klávesnice Mobilnaut SYM jako aktivní.
Isomil (47)|29.11.2008 12:04
Děkuji za odpověď. Mám nainstalovánu softwerovou klávesnici Zoom board, zkusím ji odinstalovat a poté uvidím.
kecinzer_ce4you (332)|29.11.2008 12:40
Včera jsem si vyzkoušel zadávání v praxi a je to prostě GENIÁLNÍ!

Přijde mi to ještě rychlejší, než mít znaky s diakritikou v horní řadě místo čísel. Naprosto pohodlné a perfektní zadávání - i rychlé. Já jsem tedy naprosto spokojen.
Jen jednu "malou" drobnost bych uvítal. Kdyby ta mobilnautí soft klávesnice měla v zavřené poloze podobu diamond full qwertz klávesnice. Pak by to bylo úplně super.

Zatím se mi totiž nepovedlo přijít na to, jak jí na qwertz z qwety nějak změnit.
TheMelin (1642)|29.11.2008 19:32
Perfektni prace. Bohuzel u me nefunguje z duvodu popsanych na predchozi strane. Potrebuji pouzivat AEK Button Mapper. Nejde to nejak vyresit abych mohl mit oboji?
Isomil (47)|29.11.2008 19:41
Pravděpodobně jde.
Nepodařilo se mi zjistit, se kterou aplikací se to nesnese. Odinstaloval jsem postupně zoomboard, spb pocket plus,time, phone suite i pocket informant (všude jde mapovat funkce na tlačítka) a stále nefungovalo. Tak jsem to vzdal a použil řešení s úpravou soubor eT9.Raphael.cz.kmap.txt . Je popsáno o pár stránek dále na tomto fóru.
Funguje korektně.:)) , velké díky autorovi nápadu i provedení.:yes:
Martin Ráž Hoch (1832)|29.11.2008 21:05
Špičkové řešení, jak to nepodělá hlasitost, je to pro mě ok! :)

Otestuji a uvidím.
vaclavmax (32)|29.11.2008 23:40
To jsem snad jediný, komu funguje diakritika normálně na HW klávesnici s lokalizací od Sunnysoftu, nebo se najde ještě někdo?
Martin Ráž Hoch (1832)|29.11.2008 23:44
Není důležité, že funguje, ale jak? Ne, fakt - mám anglické zařízení a Sunnysoft lokalizaci nepoužívám z jiných důvodů.

Každopádně pro mě je toto cesta na kterou jsem zvyklý a která mi vyhovuje (jo, v páté řadě by byla diakritika super, ale...)
jambo (26)|30.11.2008 12:41
Tak jsem to odinstaloval dal reset znovu nainstaloval další reset a už vím kde jsem měl chybu.
klávesnice mobilaut se mi zpustila i při zavřeném telofonu kdyz jsem chtěl psát sms po přepnutí na standartní klávesnici
co jsem používal při zavřeném telefonu už se problém s hlasitostí neobjevil..
u mě vyřešeno velký dík autorovi
Termiter (147)|1.12.2008 16:40
[quote=vaclavmax]To jsem snad jediný, komu funguje diakritika normálně na HW klávesnici s lokalizací od Sunnysoftu, nebo se najde ještě někdo?[/quote]

Jak napíšeš s lokalizací od SS například ť?
Kdyby to opravdu fungovalo, používal bych ji...
Isomil (47)|4.12.2008 18:02
Zjistil jsem, proč mi nefungoval. dal jsem hard reset a postupně instaloval programy. Problém se ukázal v programu S2U2. Využíval jsem jeho zobrazení fotky přes celý displej při příchozím hovoru. Šel pryč-škoda. Poté čeština přes tlačítko SYM funguje perfektně. Hluboká poklona autorovi.:yes:
zigzag (226)|4.12.2008 19:42
potvrzuju. a díky za vyřešení nefunkčnosti. je fakt velká škoda, že v kombinaci s S2U2 tahle supr čeština nefunguje. S2U2 u mi perfektně zachránila nemožnost TF3D na Today obrazovce zobrazit více jak 1 událost kalendáře :(

nicmene se mi stale deje (napr. prave ted se to stalo), ze mi tato cestina prestane zniceho nic fungovat

aby stejně tak zas fungovat začala
kubicek123 (63)|9.12.2008 11:05
mě pořád nefungují tlačítka hlasitosti:/
Jimm98y (237)|9.12.2008 19:52
Pokud není jako aktivní klávesnice zvolena Mobilnaut SYM, není chyba na straně této aplikace. Chybu hledejte v jiných aplikacích, které používají api pro zachytávání kláves a kterých rozhodně není málo - S2U2, různé klávesnice apod.
htcjirka (1875)|9.12.2008 19:54
Me na Touch Pro jede hlasitost korektne i s Mobilnaut.Hledejte problem v dalsich tretich aplikacich.
kubicek123 (63)|10.12.2008 10:09
už tomu fakt nerozumím-jako defaultní klávesnici mobilnaut SYM zvoleno nemám-a ani nemůžu, v input metods mám jen Compact QWERTY,Full QWERTY,Keyboard a Phone keypad...a CAB byl instalován na čisté zařízení..konflikt je vyloučen...poradíte co teď?
urys (402)|10.12.2008 10:38
jestli to nebude tím, že se jedná o modifikace, kterou využívá jen HW klávesnice ;). Sice je vidět v Other inputs metod, ale po jejím vybrání žádná sw klávesnice nevyskočí.
kubicek123 (63)|10.12.2008 11:18
grrr nevím jestli jsem natvrdlý já,nebo co..ale je mi jasné,že to je modifikace pro HW klávesnici...reagoval jsem na tohle : Pokud není jako aktivní klávesnice zvolena Mobilnaut SYM ...to se dá jako zvolit kde???když je možnost,že bych mohl mít problém v tom,že mám zvolenou tuhle klávesnici,tak proč ji nikde zvolit nemůžu???...a other input methods v nastavení nikde nemám....prosím o radu...
Jimm98y (237)|10.12.2008 12:06
1) pokud není Mobilnaut SYM v seznamu input methods, byla pravděpodobně špatně provedena instalace.
2) podle Vašeho podpisu se jedná o tzv. Cooked ROM, tudíž nemohu zaručit 100% funkčnost aplikace, ve Vašem případě záleží především na tom, jaké aplikace integroval do dané ROM ten, kdo jí vytvořil. Pokud není jako aktivní vstupní metoda zvolena Mobilnaut SYM, není žádným způsobem možné, že by způsobovala nefunkčnost tlačítka ovládání hlasitosti. Doporučuji Vám flashnout si oficiální ROM, s tou žádné problémy nejsou.
kubicek123 (63)|10.12.2008 13:16
zkoušel jsem i přeinstalovat, hlasitost stále zlobí, ale diakritika funguje...cooked ROM se zbavovat nebudu (základní rom od HTC jsou pro mě nepoužitelné)...i přesto děkuji za pomoc,nějak ty tlačítka překousnu,hlavně že můžu psát s diakritikou..
urys (402)|10.12.2008 13:30
kubicek123:


ještě mě napadá, tím neduhem s tlačítky hlasitosti trpěla předchozí verze, ujisti se, že máš tu poslední
kubicek123 (63)|10.12.2008 13:42
díky moc...tak se omlouvám bylo to starou verzí,měl jsem za to,že už tam mám tu novou...akorát musím manuálně přepínat..na šírku se mi nezapne automaticky..musím ji zapnout manuálně..a po otočení na výšku,ji musím zase deaktivovat,aby tlačítka hlasitosti fungovala korektně...s tím se dá něco dělat?.
urys (402)|10.12.2008 14:57
já ti nějak nerozumím ... jak aktivovat?

1. stáhnul jsem si cab Mobilnaut_SYM
2. nainstaloval jsem ho
3. softreset
4. nikde nic nepřepínám, nic nevybírám
5. když vytáhnu HW klávesnici, tak normálně píšu, pomocí SYM mi rotují znaky s diakritikou (jako Na TyTNovi)
6. když používám SW klávesnici, tak mi defaultně vyběhne ta Full QWERTY, podle potřeby si jí případně změním na jinou.

žádnou Mobilnaut_SYM klávesnici nikde nevybírám, nenastavuji, prostě nic s ní kromě instalace nedělám.
htcjirka (1875)|10.12.2008 20:23
Presne tak,mobilnaut klavesnice se automaticky aktivuje jen vysunutim klavesnice,zasunuti klavesnice ji opet deaktivuje.Funguje to na vybornou.Bezproblemu na vsech verzich Proven ROM.
kubicek123 (63)|10.12.2008 22:31
no me se po vysunuti neaktivovala..musel jsem ji vybrat manualne..po zasunuti jsem musel manualne zvolit jinou,aby hlasitost fungovala..... cim to bylo?..samozrejme jsem zapomnel na restart po instalaci:)..nyni vsechno funguje jak ma aktivuje/dekativuje se sama vysunutim/zasunutim klavesnice..takze dekuji za rady;)
Isomil (47)|17.12.2008 08:44
Dnes jsem zkusi cvičně nainstalovat poslední verzi S2U2 (využívám z ní pouze celoobrazovkový dialer) a ono to již funguje!
Jinými slovy-poslední verze S2U2 neblokuje funkci tlačítka pro ovládání hlasitosti a neblokuje funkci klávesnice mobilnaut sym)
Slavek69 (183)|27.1.2009 11:54
Mám problém s T9. Ani SW ani HW klávesnice mi nenabízí slova. Ať to nastavuji, jak chci, stejně to nefunguje. Mám poslední ROM od Lantis, ale stejný problém jsem měl i na ofiko ROM. Používám Resco Keyboard. Už si s tím nevím rady. Před tím jsem měl Kaisera a tam to fungovalo bez problémů. Pokud víte, jak na to, prosím o radu a pomoc.
Slavek69 (183)|28.1.2009 10:23
Takže se asi odpovědi nedočkám:(
Jimm98y (237)|28.1.2009 15:38
Řekl bych, že jsi pro svůj dotaz zvolil špatné vlákno, zde se řeší podpora diakritiky při psaní na hardwarové klávesnici, ne T9. Resco Keyboard nepoužívám, nicméně problémy s T9 se vyskytnout mohou hlavně u aplikací třetích stran, výchozí T9 v systému je totiž anglická (i na české ROM) a navíc je zakázána, místo ní HTC integrovalo do systému její náhradu eT9, která podporuje po mírné úpravě registrů i češtinu. Pokud Resco Keyboard nemá implementováno vlastní na systému nezávislé navrhování slov při psaní (nevím, nepoužívám), je pravděpodobné, že nebude fungovat. eT9 se dá zakázat úpravou několika klíčů v registrech a místo ní se pak aktivuje výchozí systémové navrhování slov při psaní známé z jiných zařízení, nicméně protože ROM je anglická a česká lokalizace je od Sunnysoftu, tak toto výchozí navrhování slov bude v angličtině a bez patřičných souborů z české ROM navrhování českých slov nedocílíš. Navíc po zakázání eT9 se na mém zařízení objevily problémy se softwarovou klávesnici od HTC - na žádné z nich nelze pak psát nic jiného než číslice a přepnout do textového režimu se také nedá.
qwaser (15)|28.1.2009 15:48
Mám menší dotaz, tahle diakritika od mobilnautu mi funguje všude kde potřebuju, kromě Qipu pro ppc. Tam české znaky nefungují, případně se otevírá jen klasická tabulka symbolů. Je možné tento problém nějak vyřešit? Dost bych o to stál... Díky za případné reakce
Jimm98y (237)|28.1.2009 15:57
Zkoušel jsem to na QIP 2112 a diakritika mne při psaní zprávy funguje, nevidím důvod, proč by zrovna v QIPu fungovat neměla. Je sice pravda, že používám novější verzi Mobilnaut SYM, která ještě nebyla uvolněna, nicméně vše mne funguje bez problémů a v implementaci psaní znaků s diakritikou jsem žádné výraznější změny v nové verzi neprováděl. Nová verze pouze přidává několik nových velice užitečných funkcí, jako např. nahrazení tlačítka SMS/MMS za WIN a Email za OK/Zavřít a umožňuje konfigurovat pár dalších funkcí.
kecinzer_ce4you (332)|28.1.2009 17:09
Na novou verzi se již teď těším :)
qwaser (15)|31.1.2009 09:58
Já si teda nemůžu pomoct, ale mě ta diakritika v QIPu prostě nejde :( mám 2112, zkoušel sem ho nainstalovat do zařízení i na kartu, zkoušel jsem i předchozí verzi a tu diakritiku mám taky aktuální... Netušíte někdo čím by to mohlo být, případně co by se s tím dalo dělat?