Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iSilo pro PocketPC, nahrada AvantGo pro offline browsing.

zipiik (206)|16.5.2002 15:29
Zdravim, dnes jsem narazil na betu iSila pro PocketPC (http://www.isilo.com/). Prebehlici z PalmOS vedi, ze se jedna o pekny prohlizec textu a ve verzi 3.x pro par uzivatelu i nejlepsi off-line prohlizec webu (skvela nahrada AvantGo) pomoci free programku iSiloX (http://www.isilox.com/). Jeste jsem nenainstaloval, ale vecer ho otestnu. V ostre verzi bohuzel placeny.
Ted me napada, ze Mobipocket reader ma take jakesi e-news. Nevite nekdo popis definicniho souboru? Hledam nahradu za AvantGo, protoze to mi diky omezeni 1000 uzivatelu na neplaceny kanal nefunguje na nekolika ceskych webech. Na PalmOSu jsem pouzival Pluckera, ale iPaqa jsem dostal pred necelym tydnem, takze se ptam na zkusenosti. Diky za kazdy tip.
Martin Hanzal (132)|16.5.2002 17:04
"Náhradou" jsou MOBILE FAVORITE, sice mají určitá omezení, ale na druhou stranu ....
VIta56 (69)|27.5.2002 20:16
iSilo by se mi moc líbilo, kluk má palma, tak bychom si mohli vyměňovat kanály po infra..:-) Nicméně beta verze neumí češtinu. Nevíte někdo co s tím?
A3 (1)|28.5.2002 08:09
Češtinu umí, jen nahrát ty správné fonty CE (někde v odkazech na MOBIBOOK).
samouk_ce4you (1)|29.5.2002 12:22
Jaké jsou ty správné fonty? Zkoušel jsem TahomaCZ, GeorgiaCZ a VerdanaCZ a ty nefungují.
VIta56 (69)|29.5.2002 18:51
Měly by fungovat všechny, co fungují v Mobipocketu. Musíš v záložce font, změnit všechny fonty(!) kromě Monospace na český font např. Tahoma CZ. Tj. "Family name": Default, Serif a Sans Serif. Pro Monospace by to chtělo český font Courier. Zkusím ho během víkendu udělat. Koukal jsem se teď na to pořádně, mají to stejně blbě udělaný jako Mobipocket (myslím tím zpracování Unicode). Zkusím jim napsat, ať s tím něco provedou.
PeZ_ce4you (130)|30.5.2002 19:33
Jako náhradu avantgo používám MobiPocket a jsem velmi spokojen. Připojuji link na zprávu na Palmare. Zkuste napsat Vaše zkušenosti.
http://www.palmare.cz/Epoc/Epoc_Kancelar/avantgo_nahrada_psion020321.html
Autor sice tvrdí, že jde o možnost pro Psiony, ale velmi dobře funguje pro iPaqa
VIta56 (69)|2.6.2002 11:23
Tak jsem trochu zkoumal tři možnosti jak offline číst kanály na pocket PC2002.

1. možnost - Použít Mobile Favorites na PC a synchronizace. Funguje celkem dobře. Nevýhody: na některé stránky nefunguje, např. tel. program z Volného. Na PC je mám k dispozici, při synchronizaci se ani zaboha nepřenesou do PPC. Taky, pokud ve složce Mobile Favorites používám podadresáře, nepřenesou se při synchronizaci, musím je napřed ručně vytvořit na PPC. Objem dat na PPC 100%.

2.možnost - iSilo. Funguje, trošku hůř zobrazuje tabulky a pro správné zobrazení češtiny je nutno použít upravené CZ fonty jako pro Mobipocket. Poměrně komfortní zadávání kanálů. Objem dat cca 60% (vztaženo k IE Mobile Favorities). Pokud se nastaví barevná hloubka obrázků na 256 barev, což mi připadá naprosto dostatečné. Další nevýhoda poměrně dlouhá doba "synchronizace" kanálů.

3. možnost - MobiPocket (viz předchozí příspěvek). Funguje překvapivě dobře, ale zadávání kanálů je trochu nekomfortní.:-) A bohužel, objem dat je cca 130-150% (oproti IE Mob. Fav.) , tj více než dvojnásobek oproti iSilu!

Já osobně v současné době dávám přednost iSilu, taky díky kompatibilitě s Palmem, který se u nás v rodině taky vyskytuje.
PeZ_ce4you (130)|2.6.2002 15:59
Plně souhlasím s objemem dat, která se pro MobiPocket do PPC přenáší - smůla není to avantgo. Ovšem s nastavením kanálu už tak moc nesouhlasím. V odkazu, který jsem uvedl v předchozím příspěvku je link na již vytvořené kanály - jsou autorem docela aktualizovány o nové.
VIta56 (69)|2.6.2002 17:44
Bohužel, ten link nefunguje, vrací to "dokument nenalezen"!