Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak rozšířit možnosti Ext ROM u MDA 2?

Miloš Strouhal (3997)|23.6.2004 10:39
..napadlo mne,že bych chtěl vytvořit něco na styl bootovací diskety..

Tohle jsou funkční dva řádky z config.txt jež mam umístěn ve své ExtROM:
CAB: \Extended_ROM\activex.cab
CAB: \Storage\PerSaveBackup\MultiIE.arm.CAB

Ten první je klasika,odkazuje na .CAB soubor umístěný v standartně v mé ExtROM.
Ten druhý už je trochu nestandartní,odkazuje totiž na .CAB soubor umístěný mimo mou ExtROM,a sice na soubor umístěný v mé STORAGE.:)
Obojí funguje,množství .CAB souborů se tímto způsobem dá zvětšit až na 2krát 14 mega...
Jenže to pak člověk příjde o možnost využívání Storage k jiným účelům..
Tak jsem vzal jednu ze svých paměťových karet,naházel tam .CABy,a do config.txt přidal řádky podobné tomuto:
CAB: \Storge Card\PocketZenPhone4.arm.CAB

Jenže ouha,nefunguje to..:? Vše je jak má být,v config.txt jsou správně napsány všechny příkazy,ale z karty to ty .CABy prostě nebere...

Nevíte někdo proč? Proč to funguje z ExtROM,ze Storage,ale ze Storage Card ne?..

Kdyby to totiž chodilo,mam doma jednu záložní 128mega kartu,a běžně mám nainstalováno okolo 40mega programů,takže bych ź téhle SD karty udělal jednu takovou bootovací disketu se 40ti megy .CABů..!:D :D
To by bylo super,mít nainstalované úplně všechno co potřebuji najednou,v kuse... Vždy po Hard Resetu bych tam jen prdnul tu kartu,a jelo by to...
Bud_Bundy (116)|23.6.2004 10:49
[QUOTE="xp"]CAB: \Storge Card\PocketZenPhone4.arm.CAB[/QUOTE]Na první pohled mě napadá jestli tam nedělá neplechu ta mezera mezi Storage a Card, osobně bych zkusil, jestli by nepomohlo dát celou cestu do uvozovek.
Miloš Strouhal (3997)|23.6.2004 10:53
..a jak to mam teda napsat? Vždyť ta Storage Card se jmenuje Storage Card...mam jí nějak přejmenovat? Jak to myslíš s těma uvozovkama?
Bud_Bundy (116)|23.6.2004 11:16
napadlo mě to, protože když ve windows chceš použít dlouhý název tak nepíšeš c:\program files\..., ale musíš napsat "c:\program files\...", ale nevím jestli to pomuže i tady ... možná budou uvozovky v configu vadit ... přejmenování by možná taky pomohlo, ale když jsem to zkoušel u své karty, tak se mi to za boha nepodařilo ...
romix (134)|23.6.2004 18:33
[QUOTE]
CAB: \Storge Card\PocketZenPhone4.arm.CAB

Jenže ouha,nefunguje to..:? Vše je jak má být,v config.txt jsou správně napsány všechny příkazy,ale z karty to ty .CABy prostě nebere...
[/QUOTE]


napis to takto
[CODE]CAB: "\Storge Card\PocketZenPhone4.arm.CAB"[/CODE]
mne to funguje

:yes:
Bud_Bundy (116)|24.6.2004 07:52
Přesně tak jsem to myslel. Jen ty příspěvky se ještě musím naučit psát. :sarcastic:
Miloš Strouhal (3997)|27.6.2004 14:58
Takže bootovací disketu mam vytvořenou, mam na ní cca.40mega cabů:)) ,které se pomocí configu nainstalují všechny najednou do mé ROMky.
Řěším však další problém, uvozovky fungují,ale ne pokud chci něco z karty nakopírovat do ROM přístroje. Fungují mi jen u těch .cabů..

Například tohle je ok:

"CAB: \Storage Card\PocketZenPhone_4_1_2[1].arm.CAB"

Tohle ale prostě nefunguje: :(

"CPY1:\Storage Card\wimr.lnk"
"CPY2:\Launcher\wimr.lnk"

Ani takhle to nefunguje:

CPY1:\Storage Card\wimr.lnk
CPY2:\Launcher\wimr.lnk

Netuší někdo jak si s tím poradit?
Díky
Bud_Bundy (116)|28.6.2004 10:12
Zkoušel jsi dát do uvozovek jen tu cestu?
[CODE]CAB: "\Storage Card\PocketZenPhone_4_1_2[1].arm.CAB"[/CODE] místo [CODE]"CAB: \Storage Card\PocketZenPhone_4_1_2[1].arm.CAB"[/CODE]
a [CODE]CPY1: "\Storage Card\wimr.lnk"[/CODE] místo [CODE]"CPY1:\Storage Card\wimr.lnk"[/CODE]
Miloš Strouhal (3997)|28.6.2004 11:25
..zkoušel..:sarcastic:
..taky to nejelo..