Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch 3G Jade - zkušenosti, tipy a triky...

qwero (104)|15.11.2008 22:59
Ak by boli nejaké otázky, ako týždňový majiteľ, môžem sa pokúsiť odpovedať.
p.s. prosím zatiaľ o radu: nedarí sa mi vytvoriť shortcut pre aplikáciu, nainštalovanú na Storage Card/Program Files aby som si ho mohol preunúť do zoznamu Programs v Device/Start Menu/Programs resp. ako urobiť, aby sa mi daná aplikácia zobrazovala v zozname aplikácií, ktoré vyvolávajú iné programy napr. mappovanie soft tlačítiek, a ďalšie. Používam Windows Mobile Device Center, ten shortcut vytvoriť neumožňuje a Explorer resp. Total Commander v Jade tiež nie.
Vopred díky za radu.
Zdenek Malinsky (9781)|17.11.2008 14:59
Každá aplikace, která se instaluje do PDA z .exe nebo .CABu vytvoří zástupce do složky programs. Pozor, některé do složky settings, tak se podívej, zda není tam.
Jde-li o .exe samospustitelnou binárku, je potřeba zástupce vytvořit. Nevím, proč by Používam Windows Mobile Device Center nebo Total Commander v PC neumožňoval udělat zástupce. Pokud to vytváříš v PDA tak musíš i zadat místo, kam se má zástupce uložit - jinak se nevytvoří.

Zástupce má koncovku .lnk
babaq (309)|17.11.2008 15:05
Jak na tom je Jade s výkonem?

Co jsem tak vypozoroval, tak to je u mnoha zařízení od HTC problémová věc.
qwero (104)|18.11.2008 16:55
ad výkon: procesor a pamäť najdeš v špecifikáciach prístroja, a čo sa týka empiricky: narval som ho už všeljakými blbosťami - je nový, tak skúšam inštalovať a odinštalovať hocičo (Storage 53,05 MB free zo 100,30MB a Program 59,90MB zo123,29MB), vsadenú 4GB karta a všetko fachá svižne, prakticky okamžite. Zatiaľ spokojnosť.
Celkovo som hľadal takýto foun. Je malý, tenký, ale veľký display, je vhodný do vreka na nohaviciach, má GPS, jednoduchá obsluha vďaka Touch Flo, možné ovládanie iba palcom resp. prstami, možnosť nainštalovať soft - zväčšovacie sklo, dostupné softy kopirujúce iPhone -najmä iContacts, výdrž baterie na prekvapenie veľmi dobrá - povedal by som , že skoro ako u "hlúpeho" mobilu, a najmä nie je predražený. Preto tá spokojnosť.


ad zástupca: len som nevošiel v Total Commandri CE hlbšie do menu a po create shortcut - nadefinovať directory. Keď som zástupcu len nechal presunúť v Commandri, tak ho položka Programs v Start Menu "nebrala". Zdenku, tebe ide v WMDC - v prezeraní obsahu PDA, možnosť vytvoriť zástupcu? Mea Culpa - alebo neschopnosť nastaviť všetko to, čo je potrebné. Ale na to sú tú tie dobré duše, čo poradia. Díky za radu


p.p.s. Keby mi tak niekto ešte hodil link, ako nastaviť WiFi. Nedarí sa a nedarí.
maspe_ce4you (3)|18.11.2008 22:32
Po týdenním používání Touch Jade mám několik (malých) poznámek. Podotýkám, že jsem doteď rok používal MDA Touch.
1. Nejdou namapovat softwarová tlačítka při běhu TouchFlo. Tím pádem je zdvojena funkce vyvolání telefonu. Hardwarové (zelené) tlačítko i softwarové nad ním mají stejnou funkci.
2. Škoda, že do TouchFlo nejde nastavit aby se ukazovaly všechny události v kalendáři, případně aby se po klepnutí na "All Day" otevřel Pocket Informant a ne originální kalendář.
3. Škoda, že (oproti MDA Touch) nelze otáčet displejem.
4. Umístění resetovacího otvoru pod zadní kryt považuju za vyloženě nešťastné!!! :-( U HTC Touch byl vedle USB konektoru, tudíž volně přístupný bez nutnosti sundavání čehokoliv.
5. Způsob snímání zadního krytu je taky mnohem horší než u starého Touche. Vysouvání směrem nahoru bylo mnohem příjemnější než jak je uděláno u Jade.

P.S. Jinak pozitivních věcí je mnohem mnohem víc!!! :)
lubosek_ce4you (9)|24.11.2008 09:04
Když si teď koupím 3G v angličtině , dostanu tam potom legálně CZ ?
Můžeš sem dát fotky , abych viděl jak fotí ?
Opravdu není již potřeba stylus ?
fenikso (54)|29.11.2008 12:02
qwero:
Například v Total Commanderu uděláš shortcut "file/>>>>>/Create Shortcut" a pak si ten *.lnk soubor musíš zkopírovat do "Windows/Start Menu/Programs".

babaq:
Třeba při benchmarku videa jsem dostal asi 2x větší rychlost než u HTC Artemis. Co se týče odezvy, nikdy jsem nebyl spokojenější. A to tam mám balastu, že někdo zkušený by zabrečel :D .

maspe:
SW tlačítka jdou předefinovat programem Advanced Configuration Tool.
Naštěstí na reset používám SW program, sundávání krytu je opravdu trošku nešťastné.

lubosek:
Já se bez Stylusu celkem obejdu, ale musel jsem přenastavit spousty věcí, hlavně HW tlačítka. Spíše je problém s programy, které bezstylusové ovládání příliš nepodporují.
lubosek_ce4you (9)|2.12.2008 09:17
další otázečka : Co čitelnost na denním světle , slunci ? Taky není nic vidět jako na mém HTC TyTn II Kaiser ? Psaní sms přes dotykáč bez stylusu?
fenikso (54)|2.12.2008 16:38
Na přímém slunci přímo nevím (teď moc nesvítí), ale asi to nebude o moc lepší. Nepřijde mi nějak jasnější než můj bývalý Artemis. Trochu pomůže antireflexní fólie. Co je ale dobrá vychytávka je automatické řízení podsvětlení, takže s tím nemusí člověk pořád laborovat. Na světle přidá, ve tmě ubere.

Co se týče SMSek, to jde na všech Pocket PC už delší dobu ;) . Stačí mít nějakou schopnou dotykovou klávesnici. Touch 3G má několik různých.
Phoenix_ce4you (5)|2.12.2008 20:22
Zdravim,
uvazuji nad koupi 3G nebo Cruse, byl by to muj prvni WM a vic jak 10000 do toho dat nechci, takze bych to bral asi nastaro (MP)... Diamonda jsem vyloucil pro absenci pametovych karet... Mam par dotazu:
1. Ktery z techto dvou zarizeni byste mi doporucili?
2. Jaky je mezi nimi rozdil?
3. Jak je to grafikou, hlavne u Cruise, docetl jsem ze ma nejake problemy s ovladaci, uz to opravili v nove romce WM 6.1?
4. Jak je to s Cz verzi u obou zarizeni?
popripade poradte jinou znacku.. zajimave vypada i LG KS20 (ale ta ma blbou podporu ze strany vyrobce - WM 6.1 neni...), pripadne HP iPAQ 914c ...
tedy na znacne mi moc nezalezi... Cruise se mi libi hlavne i parametrove...128 rom, radio, gps... jen tam mam strach o tu "grafiku".. rep. celkovy vykon... mam v planu na tom pouzivat Pocket Fritz 3 a tudiz nestojim o nejakeho sneka...
Prozatim vse, dekuji za odpoved.
dair (6)|8.12.2008 20:21
Ahoj, tak jestli se muzu pridat:

1. Jak je to s presnosti GPS? Netrpi 3G stejnym problemem jako Diamond a Touch Pro (velike zpozdeni a velmi nizka presnost urceni polohy - viz i zdejsi recenze)?
2. Je zvuk ve sluchatku dostatecne hlasity - treba pro telefonovani na ulici?
3. Pokud mas moznost srovnani citlivosti wi-fii nebo alespon pokud bys mohl subjektivne zhodnotit (totez plati i s citlivosti GPS :) ).

Predem dik, pokud si najdes cas na odpoved alespon na nejakou z otazek.
maspe_ce4you (3)|10.12.2008 17:34
[quote=dair]
2. Je zvuk ve sluchatku dostatecne hlasity - treba pro telefonovani na ulici?[/quote]
Zvuk je uplne v pohode jak na poslech hudby tak na telefonovani (vcetne Skype). Zkousel jsem jak sluchatka dodana s pristrojem, tak Koss Potra Pro pripojena pres USB adapter.
[quote=dair]
3. Pokud mas moznost srovnani citlivosti wi-fii nebo alespon pokud bys mohl subjektivne zhodnotit (totez plati i s citlivosti GPS :) ).
[/quote]
Citlivost Wi-Fi je vyborna. Oproti HTC Touch (MDA Touch) je znatelny posun k lepsimu. Zatim jsem nemel nejmensi problem. Pouzivam Skype a kvalita hovoru je skvela. Casto lepsi nez na domacim PC. Co se tyce GPS nemuzu zatim hodnotit, protoze jsem jeste GPS nerozchodil :-(
maspe_ce4you (3)|10.12.2008 17:39
[quote=lubosek]Když si teď koupím 3G v angličtině , dostanu tam potom legálně CZ ?
Můžeš sem dát fotky , abych viděl jak fotí ?
Opravdu není již potřeba stylus ? [/quote]
BYlo mi receno na Alza.cz, ze by mela byt casem ceska lokalizace k dispozici.
Co se tyce fotek neni to nic moc. Prakticky je fotak vyuzitelnej jen na foceni stojicich nebo opravdu pomalu se hybajicich objektu za bileho dne. A ruku musis mit opravdu pevnou. Video take tak. V tomhle ma zatim HTC co dohanet. :-(
JendaV (65)|18.12.2008 12:53
Ahoj! Nějak se tady moc nediskutuje. Taky o 3G uvažuji, ale nemohu bez otáčení displeje a přiřazení funkcí (např. právě otáčení displeje) HW tlačítkům. Z diskuse výše vyplývá, že obojí snad lze. Mohli byste mi někdo vysvětlit, jak bych mohl otáčet displej třeba v Excelu a jak bych mohl naprogramovat některé (které, když je jich tam tak málo?) tlačítko na toto otáčení? Touch nepotřebuji,klidně bych ho odinstaloval, bylo-li by to nutné. Dík!
Phoenix_ce4you (5)|18.12.2008 16:51
Zdravim,
priradit funkci HW tlacitkum lze pres v Strat -> Settings -> Personal -> Buttons, konkretne otaceni displeje lze priradit green tlacitku (1) az po uprave v registrech: "HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation" a zde v "HideOrientationUI" nastavit hodnotu na 0 (puvodni je 1) pote se v Buttons objevi
Phoenix_ce4you (5)|18.12.2008 16:54
jeste dotaz bych mel.. na HTC 3G se objevila nova oficialni romka... upgradoval jiz nekdo?
JendaV (65)|18.12.2008 17:48
[quote=Phoenix]Zdravim,
priradit funkci HW tlacitkum lze pres v Strat -> Settings -> Personal -> Buttons, konkretne otaceni displeje lze priradit green tlacitku (1) az po uprave v registrech: "HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation" a zde v "HideOrientationUI" nastavit hodnotu na 0 (puvodni je 1) pote se v Buttons objevi [/quote]

Dík za odpověď! Mohl bys mi,prosím,upřesnit: Bez úpravy registrů umožňuje nastavení buttons přiřadit funkci jen "přidržení" tohoto tlačítka. Takže po uvedené úpravě registrů bude zel.tlačítko fungovat při krátkém stisku jako příjem hovoru, při delším stisku se otočí displej o 90st. Ano? Pokud je to tak,tak bych do toho šel. Ale hned bych se musel ptát, jak se dostanu do těch registrů,ještě jsem to nedělal.Asi to bude někde na tomto webu,ale nemohu to najít,tak snad mě jen nasměruj. Nepoužívám jiný prohlížeč než File Explorer.
Lze v těch registrech umožnit i jiným HW tlačítkům přiřadit nějakou funkci? Jsem u S200 zvyklý používat 4 tlačítka. Když ne,vystačím jen s otáčením. Spoušť foťáku se ovládá jen na displeji, že? Není to zdroj roztřepání záběrů? Dík za pomoc!
Phoenix_ce4you (5)|21.12.2008 20:03
jj presne tak, pri kratsim stsku pijmes hover pri delsim stisku se provede ta druha (nastavena) volba (napr. otoceni displeje) .. na upravu registru pouzivam PHM RegEdit... jinak vyse popsany navod je odsud... http://www.smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-touch-hd... je to sice z HD ale slape to i na Jade :o) zelene a cervene tlacitko muzes u 3G nastavit urcite ostatni jsem nijak nezkousel... jo a fotit muzes i prostednim tlacitkem neo smerovy joypad ci jak se to jmenuje
JendaV (65)|23.12.2008 12:40
Dík za rady!!!
Mohl by sem někdo dát výsledky benchmarkových testů Touch 3G? Má oproti Diamondu a HD rozdíl v QWGA displeji - měl by tedy být výrazně rychlejší. Mimo VS Benchmark by byl zajímavý i Spb, který má zvlášť test na operace s Files - jsou stejně rychlé nebo se u uvedených HTC liší?
Putcha (20)|31.12.2008 14:00
Dobry den

Mam 1 problem s HTC Jade. Vsetky tlacitka po stalceni cvaknu ale na D-pade smer doprava nevyda ziaden zvuk a tak nemam ziadnu spatnu väzbu ci som ho stalcil, inac ono funguje, len necvakne... Uz ma to dost vytaca... Keby mal niekto napad, jak to opravit, budem vdacny.
Este som si vsimol, ze predny kryt nelicuje celkom dokonalo, ale to nie je nic strasne.

Tak tolko moje skusenosti s tyzdenim pouzivanim.