Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mio A701 - problém - nefunguje Vodafone live

tomolovic (29)|15.11.2008 18:31
Ahojda,

chtěl bych se zeptat všech co mají Vodafone jestli jim jde normálně využívat nabídky na připojení 6 měsíců zdarma......aktivoval jsem si to ale když pak přez vodafonelive chci něco najít nebo kouknout na novinky atd. tak to hodí chybu.
Nevíte co s tim?? dělám něco špatně?

Díky Tom
Basilio (17)|18.11.2008 18:50
Neupresnil jsi, zda s piuzil nastaveni pres vytaceni (s zadanim cisla 608989896), nebo pres GPRS.
Ale mas pravdu, funguje to blbe, jednou se pripojim, podruhe uz to hlasi chybu, a navic je to hrozne pomale.
Navod na nastaveni jsem bral na strankach vodafonu pro HTC TynT.
tomolovic (29)|18.11.2008 21:00
Připoju ji se normálně přez GPRS......podle návodu na techforu.cz:

GPRS WAP @ Mio A701
Start > Nastavení > Připojení > Připojení
Upřesnit > Vybrat sítě > Nové> Obecné
Název připojení: Vodafone live
vyberte záložku Modem > Nové
Název připojení: Vodafone live
vyberte modem: Mobilní linka (GPRS)
Další
Název přístupového bodu: data.vodafone.cz
Další
Uživ. jméno: wap
Heslo: wap
Doména: nevyplňovat
tlačítko Upřesnit > TCP/IP
Používat adr. IP přiděl. serverem
záložka Servery
Používat adr. IP přiděl. serverem
OK a Dokončit

vyberte záložku Nastavení serveru proxy
zaškrtněte volbu Tato síť se připojuje k Internetu a Tato síť používá pro připojení k Internet server proxy
vyberte Upřesnit > WAP
Proxy WAP
Server: 10.11.10.11 Port: 9201
potvrďte opakovaným stisknutím OK
Basilio (17)|19.11.2008 09:03
Tak to vypada spravne...
A nastavoval jsi to pod kterym pripojenim : My ISP nebo Sit v zamestnani.
Navod pise to nastavovat u My ISP, jenom ze tam neni zalozka pro nastaveni proxy, proto ja jsem to nastavoval u Moje sit v praci.
A tam se mi to pripoji normalne, akorat pak ne vsechny odkazy funguji, ale na seznam se dostanu.

A co ti to hlasi? Vubec se nepripoji, nebo pripoji a problem je potom?
tomolovic (29)|19.11.2008 14:29
Nastavoval jsem to pod obouma...

No chodíto tak divně.....třeba mohu tapnout na -seznam na mobil....to jede v pohodě ale tam pak ať tapnu na cokoli....třeba na novinky nebo sport tak to dlouze načítá a pak to hodí okno s hláškou: ,,Stránku nelze zobrazit nebo stáhnout, protože spojení bylo přerušeno. Zkontrolujte spojení a opakujte akci."
Basilio (17)|20.11.2008 11:39
No tak pak to mame zhruba stejne. I kdyz u toho seznamu na mobil mi vetsina odkazu funguje, treba email, mapy, lide, spoluzaci, TV program.
Ale ano-obcas to dlouho nacita, a pak hodi tu hlasku, jak si psal.
Myslim si, ze to je tim, ze Mio A701 ma pouze zakladni GPRS (rychlost kolem 80kb/s), zadne EDGE nebo 3G, takze odezva je hrozne pomala , a pak se stranka nestaci zobrazit v potrebnem case. Tak ze zalezi kde v tuto chvili jses a jak je to zatizene.
Asi se stim vic udelat neda 8-((
Ale co mi vadi- ze se s portalu Vodafone live! se nedostanu na zadnou www-stranku, i kdyz ta moznost tam jakoby je. Ale to mozna zase souvisi s tou rychlosti GPRS, wap-stranky jsou optimalizovane pro mobily a jsou male, kdezto klasicek www stranky jsou mnhohem vestsi na objem stahovani, a pak to nestiha.
Forrest_ce4you (31)|10.12.2008 14:47
Mě se nedaří dostat se ani na Vodafone live. Jak se tam mám připojit? Nebo to má chodit i když tam zadám jakoukoli adresu? Pomoc prosím od někoho komu to funguje. Minulý týden jsem si to aktivoval i s bratrem a ani jednou se nám nepodařilo připojit. Píše mi to dole při připojování "locating.." a potom to hodí hlášku "The page cannot be displayed or downloaded because the connection was lost. Check the connection and try again later". Jak je vidět lokalizaci nepoužívám, ale brácha jo takže i tenhle hloupej nápad, že by to mohlo být lokalizací, jsem vyloučil.
RStein (2012)|10.12.2008 14:54
Projdete si tohle https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=31693
Tam mate ode me odpovedi na vetsinu problemu.
Basilio (17)|18.12.2008 12:20
Tak treba to jeste nekoho bude zajimat:
vcera jsem se stavil na prodejne Vodafon na Cernem moste, je tam prodavac jmenem Petr, s dlouhymi vlasy, a ten mi to za 30 vterin nastavil tak, ze prepsal jmeno pristupoveho bodu z "data.vodafone.cz" (nebo co to tam bylo podle navodu) na "Internet", vymazal vsechna nastaveni proxy, jmena uzivatele, heslo, a - ono to ZAFUNGOVALO. Krasne se to pripojuje.
Nejde mi wap, ktery je stejne k nicemu, ale na normalni www stranky protokolem http pekne si pripojuji, docela svizne (treba google naskakuje skoro hned, ale zalezi na pokryti), nastavil jsem si mailovy ucet v outlooku, tak ze stahuji postu do Mia, zatim se mi nepovedlo odeslat, ale to bude neco v nastaveni smtp...
Tak ze zkuste to, myslim ze nic jineho nemenil.