Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - navigace

martan771 (1)|15.11.2008 05:19
Zdravím vsetkých majitelou omnie. Som majitelom tohoto pristroja uz niekolko tyzdnou kedze som uplny laik tak by som uvital uzitocne rady. Hlavne ba som ocenil keby mi niekto poradil kde si mozem najst daky soft. na to aby mi fungovala navigacia . Upozornujem ze sa nachadzam na opacnej strane zemegule a tu funguje vraj iba Tom tom, skusal som zo znamim nainstalovat aj starsiu verziu ale nefungovalo to. Aj som hladal po nete ale novsiu verziu som nenasiel. A celkovo som sa snazil precitat a najs dake uzitocne rady ale vela krat som tomu neporozumel. Vopred dakujem za kazdu zrozumitelne napisanu radu.
Franky52 (186)|16.11.2008 12:10
[quote=martan771]Zdravím vsetkých majitelou omnie. Som majitelom tohoto pristroja uz niekolko tyzdnou kedze som uplny laik tak by som uvital uzitocne rady. Hlavne ba som ocenil keby mi niekto poradil kde si mozem najst daky soft. na to aby mi fungovala navigacia . Upozornujem ze sa nachadzam na opacnej strane zemegule a tu funguje vraj iba Tom tom, skusal som zo znamim nainstalovat aj starsiu verziu ale nefungovalo to. Aj som hladal po nete ale novsiu verziu som nenasiel. A celkovo som sa snazil precitat a najs dake uzitocne rady ale vela krat som tomu neporozumel. Vopred dakujem za kazdu zrozumitelne napisanu radu. [/quote]

Mrkni se na SZ, kterou jsem ti zaslal. Na tento navigační SW je map dost i pro jiné části Země...

Dwein (5)|19.11.2008 18:15
Ahoj všem mohl bych také já poprosit o pomoc při instalování navNiGO8 mi to píše že něco nemůže najít :? dal jsem tam soubour i s tím rozlišením ale nic :mad:
díky moc za rady páč si myslím že ten route 66 není nic moc Díky Dwein
gashtan (18)|21.11.2008 07:37
no ak tam pisalo nieco ze nevie najst subor s rozlisenim 240x400px tak som sa docital, ze to treba skusit spustit v landscape mode.
Mne to pomohlo, proste sa spustil bez cohokolvek, akurat ze to uz potom neviem prepnut do normal modu, takze ak navigaciu, tak len v landscape mode (aj tak sa mi zda ako lepsia alt, landmode pre navi)...
Istotne sa to da vyriesit aj inak, ale zatial by ti to mohlo pomoct...
Fidzin (1)|28.11.2008 17:03
Omlouvam se, ale nechci zaladat nove tema navigace. Doufam tedy, ze me autor vlakna omluvi. :) . Muj problem spoociva v tom, ze mi byl dan do ruky telefon Omnia a bylo mi zadano, abych zprovoznil GPS navigaci. Navigace obsahovala dve mapy World map a Baltic and Central Europe(ci nejak tak podobne). Podle navodu jsme se snazil mapu evropy odemknout. Nicmene to neslo, proto jsme se rozhodl, ze skusim preinstalovat pametovou kartu s Route 66 prilozenym CD Route 66 backup. Po uspesne reinstalaci karty, jsém ale zjistil, ze mi mapa Evropy chybi. Hledal jsme dlouho na internetu a nenasel odpoved, kde se k mape dostat. Jen na jedne strance psali o tom, ze by se to melo povezt pres klienta Route 66, ktery byl take na CD. Nicmene pres klienta jsem nasel tuto mapu jen k zakoupeni. Pritom by mela byt u tohoto telefonu zdrama. Takze metoda, kterou jsem nasel asi fungovat nebude. :( Nevite kde mapu stahnout?
Franky52 (186)|28.11.2008 21:26
Když budeš postupovat přesně podle návodu na CD, tak mapy bez problémů nainstaluješ. Vše se ale spouští z PC. Dokonce si můžeš stáhnout na zkušební dobu radary. Prostě ti to dovolí stáhnout jen Baltic Evropu víc ne, takže informace o mapách zdarma je správná.
Rowen_ce4you (0)|29.11.2008 02:04
Zdravim. Mozna vam to prijde blbe, ale mam uplne stejny problem se zakoupenou omnii. Po instalaci route66 z CD pomoci ctecky je v aplikace pouze svetova mapa, nikoliv baltic a central Europe. Muze mi prosim nekdo poradit jak tu mapy dostat zpet a aktivovat?
Franky52 (186)|29.11.2008 12:07
Ale to je v pořádku.Jen si musíš také do PC nainstalovat Route 66 sync. Když ho pak spustíš, navede tě to k instalaci mapových a případně dalších podkladů. Jinak tam mapy nedostaneš...
Rowen_ce4you (0)|29.11.2008 15:46
To jsem udelal, ale chce po mne 50 dolaru za Baltic and Central Europe a na CD zadna mapa neni :-(. Navic nevim co se stalo, ale ted kdyz vypnu GSM nemuzu spustit GPS, coz pred tim fungovalo.
Franky52 (186)|29.11.2008 16:14
Na CD opravdu žádná mapa není. Její stažení umožňuje ten program na CD. A CD je vázáno na konkrétní navigaci, na konkrétní Omnii. Zaměňovat nelze...Pokud je všechno originál, zkusil bych novou instalaci a před tím od Route totálně vyčistil jak PDA, tak i PC
Rowen_ce4you (0)|29.11.2008 16:23
Uz jsem zkousel nekolikrat HR, vymazal jsem doufam uplne vsechno, ale pri opetovne instalaci route66 uz mne to nezeptalo ani na souhlas s vyloucenim odpovednosti nebo co. Coz je mi divne. Zkusim to teda jeste jednou vcetne instalace route66 sync. Na pametovku mam zrejme jen naistalovat cesky hlas, ze? Ostatni jsou zbytecne. Jeste bych se chtel zeptat, jestli je lepsi vytvorit instalacku na pametovce pomoci instalacniho SW a nebo stac jeni prekopirovat MemoryImage z CD na kartu?
Rowen_ce4you (0)|29.11.2008 17:16
Mapa se proste vyparila a neni. Teoreticky jsem vsechno udelal tak jak to melo byt, ale bohuzel bez uspechu. Nevim, co s tim, asi to pujdu vymenit nebo fakt nevim :-(. Diky za snahu...
Huki (16)|30.11.2008 11:08
Po dvou měsících bezproblémového užívání Route66 se mi objevil problém: po cca 1 minutě od naběhnutí se plikace sama vypne. Navigace se spustí, najde stelity, zadám i trasu, začne navigovat a pak se vypne. Nepomohla ani kompletní reinstalace z CD. S pamětí by problém být neměl, volného místa mám dost, ostatní aplikace vždy uzavřu. Přesto se mi nedaří problém odstranit. Máte někdo podobnou zkušenost?

EDIT: Po cca 15 dnech problém sám odezněl a route už zase vydrží navigovat až do cíle. JInak si pochvaluju aktuálnost a přesnost zakoupených radarů (zejména v Polsku to využiju téměř na každým kilometru...
Shennlon (73)|17.12.2008 19:02
daju sa tie radary niekde free stiahnut?
to Rowen: nedostal si nahodou k mob aj sd kartu na ktorej je route 66 aj s mapou? K mob som dostal instal. cd + sd karu(samsung 1GB) s route 66 + mapa balt.+cent eu. Po vlozeni do mob sa ma spytalo ci chcem pripojit k internetu. pre aktivaciu. Este pred 1 aktyvaciou som obsach karty prekopirovat do Pc, potom spetne nakopirovat na inu kartu a pouzil v inej omnii:)) A ono to funguje. Pri vlozeni karty a zapnuti mob ti ho naistaluje a k aktivaci map ta popyta o pristup na internet, po povoleni pristupu ti to mapy aktivuje a bude bezat v poho.:D Ked tak napis poslem ti kopiu ma to 500MB

http://rapidshare.com/files/174317129/kira.rar tu je mapa balt.+cent eu. Daj vediet ci funguje.
Pitris27 (9)|25.12.2008 20:48
Zkoušel jsem nainstalovat Route66 našlo to GPS, všechno OK, kartu jsem vytáhnul a píše to Engine intialization error Error code 0x6. Please reinstall the aplication. Co dělám špatně? Paměťová karta tam musí být vložená? Omlouvám se za možná hloupý dotaz, nemám s PDA a navi zkušenosti....mapy se tahají z karty?

Díky za odpověď
Franky52 (186)|26.12.2008 00:06
Pokud jsi to instaloval z oné paměťové karty, tak pochopitelně paměťová karta musí být v přístroji vložená, protožeaplikace má zadané cesty k mapovým a dalším podkladům, které jsou právě na té kartě...
aquastorm (35)|26.12.2008 00:34
Zdar lidi route66 je pěkný shit , ale vzhledem tom u ze jsem už mockrát provedl HR a karta s route se mi podělala poradím. image co je na CD neobsahuje mapy tedy tu baltic. ja to udělal tak že jsem vzal kartu novou pař původní umřela .nasypal jsem tam data z cd a dal jsem synchronizivat licence objevili se mii mapy na webu a ty jsem stahl nic to po mě platit nechtělo. a jede to .týden poté mi přestala jít cela route s tím že jí chybí nějaký soubor natvrdo jsem ji přehulil verzí z cd a jede to.
Franky52 (186)|26.12.2008 00:50
Mámm ale takový dojem, že je vše psáno v balení. Prostě CD, že mapy neobsahuje a jak postupovat při jejich stahování z internetu pomocí programu, který se instaluje do PC. Tam se pak nabízejí i na zkušební dobu bezplatně radary a lze tam najít i nekolik bezplatných témátek. No a kdo se rozhodne používat route na paměťové kartě, vloží onu jednogigovku do Omnie a používá navigaci takto. Jen číst a nehledat problémy...
Pitris27 (9)|26.12.2008 08:19
Díky za odpověď. Četl jsem něco o tom, že na CD slouží pro obnovu aplikace, kdyby karta odešla. Taky jsem četl, že někdo používá kartu pro ukládání záloh telefonu případně jako paměťovou kapacitu. Předpokládám že pokud bych nakopíroval obsah karty do paměti a pustil instalaci tak to pojede bez karty.

Franky52 (186)|26.12.2008 12:17
Mělo by to jít. Já osobně používám paměťovou kartu o velikosti 16 GB a snažím se instalovat především na ni. Mám tam právě i Route a další navigace.