Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - Připojení k domácímu Wi-Fi routeru

jmouca (45)|12.11.2008 12:18
Dobrý den,
k domácí bezdrátové síti se připojím (WPA-PSK, heslo), stahování dat Explorerem/Operou však nefunguje. NB i PDA se mi k routeru spolehlivě připojuje, filtrace MAC adres je v routeru vypnutá. Prosím o tip, kde může být chyba, děkuji Paegas.
thom.s_ce4you (12)|12.11.2008 13:28
prideli router IP? .. pingnes na router? ... nema router firewall ?
jmouca (45)|12.11.2008 14:57
Děkuji za odpověď, WRT 312 nemá zapnutý firewal , že by zrovna Diamond nechtěl s tímto routerem komunikovat, když další dva (FSC n560 a NB HP Pavilion) se s ním datově spojí ?
HADES (209)|12.11.2008 18:39
pingneš to připojené zařízení vůbec? co třeba chybné nebo neúplné nastavení DNS?
jmouca (45)|13.11.2008 07:59
V přípojné (drátové) části routeru mám DNS nastavené dobře, jinak by mi Wi-Fi komunikace s ostatními nefungovala. V menu routeru se jeví Diamond taky připojený. Ikonka připojení v Diamontu se zobrazuje (connected). Jak pingnout z Diamonta na router nevím.:(
Nesli (409)|13.11.2008 13:14
Z diamonda nepinguj:) ale z nějakého jiného počitače v síti pingni diamonda jestli to vubec komunikuje..
HADES (209)|13.11.2008 18:35
A to nastavení DNS doporučuju provést přímo na Diamondu
thom.s_ce4you (12)|14.11.2008 10:56
ping pro WM zarizeni: http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-pocket-ping-v1-6.html

staci trosku hledat
schula (23)|14.11.2008 11:22
ahoj, me to delalo podobny problem pri pripojeni k siti na skole (eduroam).
pomohlo, kdyz jsem nastavil v start>settings>zalozka pripojeni>ikonka pripojeni>zalozka upresnit>vybrat site> pak jsem nastavil pripojeni pro programy, ktere se maji pripojovat k netu pomoci tusim sit v praci (ono zalezi, kdyz tu sit nastavujes v sitovejch kartach jestli ju vyberes jako internet nebo jako praci-to tusim, obcas mi to prijde spis nahodne;) )...
doufam ze je to srozumitelny v kazdym pripade pokud uz jsi se pripojil mohla by byt krpa tady v tomto vyberu pripojeni programu...
Nesli (409)|14.11.2008 14:09
TO thom.s

Neni zde nutnost pingovat z Diamonda, ale pravda že by se to taky mohlo hodit;)

TO Schula

Dobrý nápad, je fakt že mi toto nastavení pomohlo v situaci kdy se mi zařízení nemohlo připojit pres GPRS/EDGE. Vypadá to jako bouchání priorit připojení.. Jeste jsem na portegeclubu četl , že to někdo vyřešil tím, že smazal nastavení GPRS připojení, pak už to jelo přes Wifinu, dále pak znova reinstalnul GPRS připojení cabem a pak už to děhalo...
schula (23)|14.11.2008 14:47
no je fakt, ze kdyz zmenim tuhle "prioritu pripojeni" (at uz je to cokoliv) pokazde kdyz se do tohoto menu vratim znovu, mam tam vsude nastaveny GPRS Web (i kdyz se mi to normalne pripojuje pres "sit v praci")-takze to nastaveni GPRS do toho celekm zasahuje. v kazdym pripade to celkem casto byva dost zmatecny, nekdy musim nekolikrat menit nastaveni, nez trefim spravnou kombinaci;) v kazdym pripade, pokud to ukazuje ze jsi pripojeny, a opera ani explorer to neni schopnej pobrat, mohlo by to byt timto...Jeste me napada, ze pokud mas uz nejaky nastaveni vpn, tak se to muze bit-nebyl jsem zatim schopnej poresitjak mit zaroven ulozeny nastaveni vpn a kodovana wifina... v kazdem pripade preju hodne stesti a hlavne pevny nervy, urco budes oboje potrebovat ;) ...
jmouca (45)|15.11.2008 02:31
Diamond mi na nechráněném Eduroamu mobile funguje, takže to pingování je zbytečné. Nefunguje na domácí síti s klíčem, přitom se připojí, data ale nejdou.
Nesli (409)|15.11.2008 02:39
To jsou tady vsichni z Hnojarny?:D Me teda Eduroam nefunguje, a ani nevim kde by se tam vyskytoval nezabezpeceny -drive ano, ale ted? :-D

PS Zkus na domacim routeru vypnout sifrovani, prip. tam hodit jen WEP a pak to zkusit, zda si to bude aspon takto rozumet..
amos.zamba (44)|15.11.2008 09:51
Mi to jede v pohodě na WPA
schula (23)|15.11.2008 11:03
2 Paegas: eduroam je nechraneny?! no,my na medine ho mame urco chranenej... a nevim, podle me, pokud se ti pripoji, a neposila data tak je to urco v te priorite pripojeni v nastaveni, jak jsem psal na minule strance. skoro pokazdy kdyz se chci pripojit k nejake bezdratove siti, tak si to musim nastavit podle toho, jak se pripojuje (internet vs. prace)-(poskytovatel internetu vs. sit v praci)... hodne stesti a pevny nervy
jmouca (45)|15.11.2008 12:35
Eduroam Mobile je u nás nechráněnýa také nedoporučovaný. Chráněný je Eduroam.
schula (23)|15.11.2008 12:42
aj, tak to jo... to sou vymozenosti dneska :D
jmouca (45)|16.11.2008 10:14
Vyzkoušel jsem režim otevřený bez klíče, zase mi to hlásí connected, data se ale nepřenáší. Myslím, že je to nějaká nekompatibilita mezi routerem Straightcore WRT-312 a Diamondem. Zkusím jiný router.
SumavaCZ_ce4you (5)|20.11.2008 15:01
Start/ settings/připojení/Wireless LAN/ Režin napájení a dej nejlepší výkon. Pak to bude fungovat.
Měl jsem ten samý problem co ty, a toto pomohlo. :D
jmouca (45)|25.11.2008 12:47
Problém s nepřenášením dat z routeru Straightcore WRT-312 na Diamonda vyřešila instalace posledního fw .;)