Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - obecné zkušenosti, tipy a triky...

cluzoe (37)|11.11.2008 20:22
Dnes som ho konecne kupil a zacinam s nim pracovat...
Tak sa chcem s vami podelit o moje a vase skusenosti s HTC Touch HD :D
zigzag (226)|12.11.2008 10:22
recenze na mobilmanii neni uplně lichotivá
Garry_ce4you (35)|12.11.2008 10:26
Majitel> DD, jak je to prosím Vás s virtual KBD?
Jirpos (32)|12.11.2008 11:18
Můžeš sem postnout obrázek s navigací TOMTOM.

Vcelku by mne zajímalo, jak bude vypadat TOMTOM na displeji s tímto rozlišením.
Dík
baz_ce4you (44)|12.11.2008 16:02
Taky uvazuji o koupit, hlavni vec co me zajima je vydrz baterie na "bezne" pouzivani, tzn 20-30 hovoru denne, obcas mrknuti na web...
cluzoe (37)|12.11.2008 19:58
Takze po odmlke...
Kupoval som ho v AGEME http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=12106631

Kedze som mal pred HD Touch diamond tak to budem trocha porovnavat...
- displej parada a odozva dobra, rychlost hmm porovnatelna alebo lepsia (moj nazor)
- ovladanie: trochu mi tam chyba to kruhove tlacidlo z diamonda...
- budik nezvoni pokial nie je oznaceny cely tyzden skusal som snad vsetky nastavenia... takze cakam na novu romku (samozrejme som zaspal do prace)
- bateria vydrz: dnes od 6.00h cca 1,5h telefonovania + wifi net cca 30min 2x restart z dvovodu rozbehania budika (neuspesne) 19.00h bateria je na 65%
- iGO8 zatial nefunguje musim ho rozbehat, to iste resco ide ale nezobrazuje sa na displeji...
zatial vsetko, ked budem vediet viac dam vediet

Ma teraz napadlo co som nevedel ked som ho kupoval...
1, je ku nemu 8Gb karta :) "potesi"
2, ma puzdro material hmm je to bud koza (jelenica) alebo nieco podobne dnu ide stuha ale von ide v pohode...
hacin (20)|13.11.2008 18:49
Ahoj, tak jsem taky včera donesl HDčko domů. Dneska jsem si chvilku hrál, a iGo se mi taky nepodařilo rozchodit. Těšil jsem se na gigantickej display při navigaci, ale zatím bez výsledků. Pokročil jsi prosím nějak v bádání?
Lutri_ce4you (143)|13.11.2008 19:30
Čau kluci, docela vám ho závidím. Hned bych do něj šel taky, ale.... musím chvilku počkat. Mám na vás ale prozbičku. :? Prosím, nemohl by jste na HDčku někdo zkusit jak jdou nahrávat hovory. Třeba pomocí SW Vito audio notes. Jde mi o to, zda je slyšet oba dva hlasy a nebo jen ty. Nutně to potřebuji na objednávky :)
Předem dííík za odpověď.
cluzoe (37)|13.11.2008 20:54
nie zatial nejde ale resco som uz rozchodil...
iGO bude mat problem asi s rozlisenim ...
hacin (20)|13.11.2008 22:11
Promiň, ale jsem v tom trochu začátečník! Je to moje první PDA a Resco mi nic neříká, ber mně jako lamu, ale pocházím od nakouslého jablka a chci se rychle aklimatizovat ve zdejším prostředí oken. Takže se snažím, hltám informace,ale jde to pomalu. Proto prosím o shovívavost.
PetrSybol (157)|14.11.2008 08:26
Njn, to bys musel některým zde přispívajícím snad i platit, aby ses dozvěděl podstatné věci :sarcastic: . Ale to důležité víme, Cluzoe má přeci Touch HD. Asi jsem zyvklej čekat něco jiného, to asi od doby, kdy jsem dělal stránky o Qteku a předával lidem maximum zkušeností a rad. Proto, když dneska čtu příspěvky některých zde přítomných autorů o novém a tak očekávaném stroji, tak bych akorád tak zvracel. Pardon. :D Už jen toto vlákno by měl vytvořit někdo, kdo napíše něco podstatnější a obsáhlejšího sám o sobě v prvním postu, tím se tě nechci Cluzoe nijak dotknout, ale jako zakladateli tohoto vlákna je pěkné, že si ho konečně koupil, ale tvé tvé informace jsou řeknu slušně "dost stručné" a vlákno by měl vytvořit někdo, kdo chce předávat svoje postřehy a hlavně ho to baví místo stručných heslovitých informacíi.

Touch HD ještě nemám, proto mě vaše zkušenosti zajímají o to víc. Dorazí mi dnes odpoledne. Pak napíšu svoje dojmy.

cluzoe: ano, iGO8 má problém s rozlišením 800x480, proto musíš upravit soubor sys.txt a použít k tomu skin v data.zip, který je v rozlišení 400x240. Pro rozlišení 800x480 žádné skiny zatím nejsou (co se týče v8.3).
cluzoe (37)|14.11.2008 11:13
[quote=hacin]Promiň, ale jsem v tom trochu začátečník! Je to moje první PDA a Resco mi nic neříká, ber mně jako lamu, ale pocházím od nakouslého jablka a chci se rychle aklimatizovat ve zdejším prostředí oken. Takže se snažím, hltám informace,ale jde to pomalu. Proto prosím o shovívavost.[/quote]
pomocka:
http://www.resco.net/pocketpc/default.asp


fps (113)|14.11.2008 17:55
jen tak dále co největší podrobnosti jestli neni ňáký problém, taky uvažuji nad nim ale rozhoduji se mizi HTC Touch HD a E-TEN V900 takže káždý poznatek dobrý
janox (216)|14.11.2008 18:31
[quote=sikula05]Díky za pomůcku, prozradila nám o tobě jistě víc, než tvoje přispěvky....co to tady zamknout, smazat...a začít znova a lépe s někým inteligentnějším?[/quote]

Hoci sa ma to netýka, reakcie takéhoto typu sú mi trochu proti strsti...
Na druhú stranu som sa fakt ako majiteľ Rafaela zašiel sem do hohto vlákna pozrieť, aby som sa niečo o "HDčku" dozvedel, pretože si ho chcem kúpiť ako druhý fón. V podstate som sa nedozvedel aaaabsolúúútne nič, takže budem čakať na dajaké konkrétne info o stabilite systému, pretože po mesiaci používania mi HTC PRO úplne zkolabovalo - poslal som ho do servisu aby tam dali novú stabilnejšiu ROM. Pri HDčku by som tomu chcel predísť. ale zatiaľ:no:
ešte otázka pre majiteľov - pls viete mi dať info, či má HDčko "očko" dá sa zavesiť na šnúrku???
Dikes
Atisbusty (102)|14.11.2008 18:42
Ahoj, no tak jsem též neodolal. Mám k tomu několik bodů a prosím o radu, či náměty :

1) Touch FLO, no...mám doposvad Cruise, kde je taky, ale v jiné formě. Nyní nelze nastavit oblíbené kontakty ve čtvercích, ale pouze v jakýchsi záložkách. Může to vypadat dobře, pokud člověk má fotky. Vzhledem k tomu, že tam mám pouze jména, působí to velmi nepřehledně.
2) Kalendář...používám PI2007 a i pokud ho nastavím jako defaultní, i přesto mi TouchFLO spustí standardní Kalendář. Tedy jediná cesta dát si ho do programů, spustit záložku programy a pak spustit PI2007 ( Pocket Informant 2007)
3) Úplně chybí na úvodní obrazovce Úkoly a možnost je tam dodat. Opět řešení z bodu 2
4)TOMTOM 7 mi funguje...to pouze doplňuji k dotazům z dřívějších diskusí. IGO prý nejde, ale nezkoušel jsem
5)Dále mi přijde, že při příjmu hovoru je velmi dlouhá prodleva mezi stisknutím příjmu a faktickým příjmem. V tomto byl Cruise bezproblémový. S tím asi souvisí i to,že při hovoru když se potřebuji dostat do kalendáře, jsou tam dost prodlevy. To je ale na delší testování.
6)Nevím kde namapovat tlačítka na spodní části displeje
7)Obrazovka vypadá jinak super a není ji co vytknout, pouze nevím, kde lze nastavit jas a podsvícení
8)První synchornizace s Otlookem byla taková divná, dokonce jsem to i parkrát musel odpojit ( 1000 kontaktů, 200 kalendář, 300 úkolů ), ale nakonec ok a ted uz je to v pohodě
9) GPS naběhlo skoro okamžitě- zde stejně jak Cruise bez problémů


No prozatimní závěr ( po 3 hodinách používání ) - zařízení je vizuálně a z hlediska displeje famózní. Bohužel má z mého pohledu několik neduhů ( viz. výše ). Možná někdo z vás zná řešení. Já tedy ne. Pokud bych si uměl ( či mi poradíte :-) ), jak si udělat ikonku na spuštění obrazovky, kam si mohu dát 10-15 oblíbených kontaktů, budu si umět spustit ten prográmek na sledování akcií co má FLO a stejně tak prográmek na počasí.....tak FLO odinstaluju. Nevím jinak, jak z toho ven....

Jakákoliv rada či námět vítán...

Aleš
Atisbusty (102)|14.11.2008 18:47
Ahoj, no nic na šňúrku nevidím....
cluzoe (37)|14.11.2008 19:24
[quote=Atisbusty]
5)Dále mi přijde, že při příjmu hovoru je velmi dlouhá prodleva mezi stisknutím příjmu a faktickým příjmem. V tomto byl Cruise bezproblémový. S tím asi souvisí i to,že při hovoru když se potřebuji dostat do kalendáře, jsou tam dost prodlevy. To je ale na delší testování.
6)Nevím kde namapovat tlačítka na spodní části displeje
7)Obrazovka vypadá jinak super a není ji co vytknout, pouze nevím, kde lze nastavit jas a podsvícení
Aleš[/quote]

Hej "prodleva" je aj u mna cca 1-1,5 s
Tlacitka no to zatial neviem...
podsvietenie : Start-Settings-System-Power-Backlight

P.S nezacal som tu debatu v tomto vlakne ze sem dam "recenziu" ale ze sem bude davat kazdy svoje postrehy a rady ako s HD narabat!!!

pretorian_ce4you (101)|14.11.2008 19:28
dotaz ma i Proximity senzor (šetří energii během hovoru díky vypnutí displeje), ???To ma iphone a take HTC MAX 4G a te je skoro to same co co HD aspon HW krom WiMAX
janox (216)|14.11.2008 19:36
Takže zavesiť na šnúrku aby mi pri obúvaní nevypadol z vačku na košeli sa nedá - toho som sa obával...
Podľa toho, čo si písal je to zatiaľ s prvou ROM taký polotovar - máte na to taký výraz "neotesánek" myslím. Veľmi ma to mrzí, pretože som ho chcel zajtra kúpiť a nerád by som sa popálil druhý raz ako s HTC PRO. Touch FLO je pekné, vcelku mi aj vyhovuje, ale stabilite systému vôbec neprospieva. Vážne premýšľam na tým, že ho dám preč a budem fungovať iba na štandard WM. Zasa budem na začiatku ako s Kaiserom - nech mu je zem ľahká. Myslím, že prišiel čas dať zbohom WM :no: - som zvedavý na Androida
Ešte mu dám raz šancu :yes: a asi dosť...:no: :!:
pretorian_ce4you (101)|14.11.2008 19:41
a jeste jeden dotaz pri prijmu hovoru doufam lehce zavibruje jak diamond ?
cluzoe (37)|14.11.2008 19:45
[quote=pretorian]a jeste jeden dotaz pri prijmu hovoru doufam lehce zavibruje jak diamond ?[/quote]

ano :)

Atisbusty (102)|14.11.2008 19:46
Ano, při volání se vypíná displej, což mě popravdě lehce štve, neb denně visím na telefonu prakticky pořád a jak jsem rozlítanej, tak se mi velmi často stává, že někoho vytočim a zapomenu koho...uznávám ale, že proti blbosti žádný softwareale neexistuje :-)

Jinak zavinrování teď nevím, mám nastavenou vibraci stále. S tím je však spoje jeden problém, který jsem ted pred chvílí zjistil. Pokud zmáčknu tlačítko příjmu hovoru, tak přestane telefon zvonit, ale dovibruje si ještě jeden cyklus...
pretorian_ce4you (101)|14.11.2008 20:04
ne pockat ja nemyslim ze se vzpne obraz a zapne az hovor ukoncis ten senzor umi to ze kdzy to oddelas od ucha(hlavy) tak se opet lcd rozsviti :) to ze zhasne pri volani to umi i diamond ale to ten neznamena ze to ma senzor ;)
Atisbusty (102)|14.11.2008 20:27
Aha, tak to ještě tak vyzkoušené nemám. To byl spíše odhad předtím
Atisbusty (102)|14.11.2008 22:00
Jeste takova neprijemna drobnost, ktera na Crusiovi fungovala. Pri psani textovek se doplnovalo jmeno, pokud jsem ho psal rovnou do radky Komu. To zde bohuzel nefunguje
PetrSybol (157)|15.11.2008 03:18
Atisbusty: tak to je zvláštní, to mi funguje bez problému. Pokud zadám třeba "s", automaticky se mi ukáží prvních pár kontaktů na "s", které kliknutím potvrzuji.

Jinak jsem se zařízením tak nějak spokojen, ale čekal jsem trochu víc. Přemýšlím, že ho nakonec prodám. Občas je to dejchavičný. Trochu zamrzí, že aplikací a her je pro rozlišení málo, ale toť jen otázka času a snad dobré vůle programátorů. Vyzkoušel jsem pár známých a velmi dobrých her (Pocket UFO, Palm Heroes, Sokoban, atd.) a bohužel katastrofa. Některé se ani nespustili. Co potěší, spolehlivě funguje ICQ klient QIP, ale pokud máte několik desítek kontaktů, tak při spuštění pozorujete, jak se postupně načítají. TouchFlo je pěkné, ovládá se celkem dobře a na plynulost si taky nemůžu stěžovat. Opera Mobile včetně IE katastrofa, samé škubance, zoomování. Co mě zklamalo, že IE ani Opera nepodporuje mini rozhraní klientského přístupu k webovému rozhraní Kerio, tam to měl Safari perfektně zpracované s možností výběru rozhraní a byla to lahůdka s tím pracovat.
ipf (2136)|15.11.2008 06:59
[quote=Petr.Sybol]Njn, to bys musel některým zde přispívajícím snad i platit, aby ses dozvěděl podstatné věci :sarcastic: .....[/quote]
Ahoj Petře.
tvoje stránka o Qteku byla bezkonkurenční a je pěkné číst, že si pořizujeješ HáDéčko. Tak doufám, že než dorazí i k nám na Vysočinu (pošta slíbila, že tu bude do 14-té hodiny), už budu číst tvé zkušenosti, rady a návody...

Atisbusty (102)|15.11.2008 08:19
Ahoj, no tak to je zvlastni,ze ti to jde. Mam tam asi 1 000 kontaktu, tak jestli to na nej nejni moc. Stejne tak mi nejde oznaceni vice zprav jak u emilovych, tak u sms. Ze by kazdy kus jiny ? U cruisru jsem s timto problem nemel.
Atisbusty (102)|15.11.2008 08:48
Jinak s tim doplnovanim jmena jsem mel na ymsli primo v tom radku To: . Pokud uz kliknu na to To: a otevre se mi seznam jmen, tak tam uz mi to funguje na prvni pismeno taky.
fido_cz (61)|15.11.2008 08:51
Zrejme kazdy kus jiny. Ja kdyz v To zacnu psat jmeno, tak hned nad klavesnici mam pruh, kde se automaticky zuzuje vyber adresata.
ChewieDC (10)|15.11.2008 12:30
Tak po dvou dnech v podstatě spokojenost. Jenom můj přechod z PDA s Windows Mobile 5 na 6.1 je dost těžký, byl jsem zvyklý na aplikace, které teď na tom novém systému prostě nejdou (třeba TCPMP Subtitle Edition, což mě mrzí asi nejvíc). Jinak ostrost videa v CorePlayeru je úžasná, to rozlišení je znát. Fotit jsem zatím zkoušel jen za hodně špatných světelných podmínek a když se fotil statický objekt, i z nestabilní ruky byla ostrost senzační. Nahrávání videa je ale hodně slabé, včetně kvality zvuku. Ještě mám problémy psát bez stylusu, ale snad to půjde, zlepšuju se :)
osch (1330)|15.11.2008 13:26
[quote=Atisbusty]Jeste takova neprijemna drobnost, ktera na Crusiovi fungovala. Pri psani textovek se doplnovalo jmeno, pokud jsem ho psal rovnou do radky Komu. To zde bohuzel nefunguje[/quote]Předpokládám, že to bude stejné jako u Diamonda. Tato vlastnost funguje pouze u HTC Compact Qwerty a PhonePad klávesnice.

ipf (2136)|15.11.2008 17:22
Tak jsem si chvíli, ale opravdu jen chvíli, pohrál a jsem zklamán (bohužel jsem tři týdny vlastnil "ajfouna" a teď přemýšlím, japato, že gigantu jako je majkrosoft trvá tak šíleně dlouho, než vytvoří operační systém podobný tomu, co má "ajfoun". Zvyk je sice železná košile, ovšem kdo si zvykne na ovládání ajfouna prstem, těžce se smiřuje s "nedochůdčem" od majkrosoftu. Ale dosti nářků a zpět k HáDéčku.
TouchFlo jsem vypnul asi po půlhodině hraní, je sice hezké, ale jakmile se člověk zavrtá, stejně skončí v základu u woken.
Dotyková klávesnice je pro psaní prstem nevyhovující, dělal jsem sice výrazně méně chyb, než na ajfounu, ale vadilo mi, že se písmenka zobrazovala "pod prstem", takže jsem neviděl, co vlastně mačkám. Nainstalil jsem koupenou klávesnici od Resco a jsem maximálně spokojený.
Další důvod, proč jsem opustil TochFlo je počasí. Bohužel Touch umožňuje na výběr jen pět nebo šest měst, žádné neodpovídá počasí na Vysočině, takže jsem se vrátil k MarsWare a jeho WeatherPanelu, které mám ještě z dob CE2003 a které bez problému funguje i pod WMkama.
Takže jsem se nakonec vrátil i k ploše a hned jsem zamázl volné místo nadstavbou kalendáře "Calendar+" a můj oblíbený "PhoneWeawer", bez něhož si už nedovedu telefon představit (prostě jsem si zvyknul, že se telefon v určitou dobu přepne do určitého režimu a v něm setrvá do doby další změny, vše včetně vyzvánění, vypnutí či zapnutí BT a WiFi, zvuků, podsvícení apod.)
Poslední, co jsem stihl do HáDéčka nacpat, je Batti v.2.2, která výrazně lépe informuje o stavu baterie.
A teď pár postřehů k instalovaným aplikacím:
IE jsem (po přečtšní výše uvedených příspěvků) nezkoušel, zato Operu ano. Zarazilo men ale, že při pokusu otevřít čtvrté okno vyskočila hláška: "You have reached the maximum number of tabs". Ač nespíkuji, předpokládám, že opera končí na třetím okně! No, ajfoun jich uměl osm :sarcastic: .
Zkoušel jsem i hru TeeTer, bohužel kulička občas jela jinam, než jsem nahnul HáDéčko, ale třeba jsem jen rozkalibroval Géčko.
Tolik prvotní osahání. Večer jdu zkusit stvořit nějaké video, rozhýbat čtečku RSS kanálů a otestovat GPSku.
janox (216)|15.11.2008 17:30
Chlapi mám tri otázky na majiteľov HDčiek
1. aké číslo ROM máte v tých Vašich HDčkach natiahnuté?
2. máte to asi všetci iba v angličtine však?
3. podarilo sa niekomu rozchodiť iGO8 - lebo na tom rozlíšení to vraj nejde ( bez iGO8 ani nesadám do auta aby som nezablúdil :D )
Dajte pls vedieť
Dikes
Revil (12)|15.11.2008 17:57
[quote=ipf]...Nainstalil jsem koupenou klávesnici od Resco a jsem maximálně spokojený....[/quote]
Dival jsem se na resco.net a pro Keyboard Pro jsou k dispozici pouze QVGA a VGA skiny. Udělal sis vlastní skin pro WVGA nebo používáš skin pro VGA? Klávesnice se roztáhne nebo zůstane ve svém nativním rozlišení?
HADES (209)|15.11.2008 18:17
to janox: díval ses na videopreview na smartmanii? Asi zatím ne, co, protože tam se autor zmiňuje o otvoru na poutko, měl by být na spodní straně zařízení. A je to na tom videu i pěkně vidět, konkrétně ve druhé minutě a třicáté vteřině
ipf (2136)|15.11.2008 18:49
Pokud použiješ standardmí klávecnici RESCO a VGA skiny, na výšku jsou standardně 480 bodů, při překlopení se "usídlí" uprostřed vyhrazené plochy, okraje nechá prázdné.
Já používám jejich iSkin, je výrazně přesnější než Full QWERTY (nebo Compact QWERTY). Ten se při překlopení "zvětší", takže zabere větší část plochy takže je nad ní vidět akorát vyplňovaný řádek (např. jméno či hleslo, popř. příkazový či vyhledávací řádek (nicméně stejně se chová ajfoun).
ipf (2136)|15.11.2008 18:51
Video jsem neviděl, ale dole na těle je pouze kruhový otvor o průměru malinko větší než milimetr. Kudy by tam šlo nacpat poutko mi zůstává záhadou.
pretorian_ce4you (101)|15.11.2008 19:27
ahoj mzslím že tohle je dostatečné ne :) ps take jsem si toho při prvním sledovaní nevšiml že ho vůbec má :)
ipf (2136)|15.11.2008 19:45
no, tak nic takového tam nemám
cluzoe (37)|15.11.2008 19:51
[quote=janox]Chlapi mám tri otázky na majiteľov HDčiek
1. aké číslo ROM máte v tých Vašich HDčkach natiahnuté?
2. máte to asi všetci iba v angličtine však?
3. podarilo sa niekomu rozchodiť iGO8 - lebo na tom rozlíšení to vraj nejde ( bez iGO8 ani nesadám do auta aby som nezablúdil :D )
Dajte pls vedieť
Dikes[/quote]

1, ROM 1.14.401.3 (22273) WWE Radio version 1.09.25.14
2,Anglictina
3, nie iGO8 zatial nejde

dierka na putko tam nieje :?

janox (216)|15.11.2008 20:38
Presne to som tvrdil aj ja, lebo som ho dnes držal v rukách a ten otvor na pútko tam nebol ani náhodou. Tá malá dierka 1mm je mikrofón. To čo je vidno na tom videu na tom kuse v shope vôbec nebolo, tak neviem, či to bolo iba na tej testovanej vzorke alebo robia verzie s pútkom a bez pútka - čo je asi blbosť že?. Tá ROM je už našťastie nová - vychytaná postavená na rovnakom základe ako nová ROM pre HTC PRO.
Ešte poprosím napíšte niekto, aká je tam verzia pre Radio - myslím, že je to pod alebo nad verziou ROM
Dikes
ipf (2136)|15.11.2008 20:40
Další postřeh - celé odpoledne se peru s Emailovým klientem, prostě odmítá stáhnout poštu. Mám nastaveno v Outloku "zachovat zprávy na serveru...", čili jich je ke stažení pěkná řádka, ovšem HáDéčko nestáhne ani jednu.
Odeslání proběhne v pořádku, v Outloku na PC zpráva dorazí, ale cihla je odmítá stáhnout, aniž hlásí nějakou chybu v nastavení.
ipf (2136)|15.11.2008 20:44
[quote=janox]
Ešte poprosím napíšte niekto, aká je tam verzia pre Radio - myslím, že je to pod alebo nad verziou ROM
Dikes[/quote]
R: 1.09.25.14
G: 52.49a.25.26U
D: 1.14.22276

ipf (2136)|15.11.2008 20:50
Povedlo se někomu rozjet video? WMP mi odmítá AVI přehrát, TPCMP ihned při spuštění "Nečekané selhání programu...." (docela by mne zajímalo "očekávané selhání..":sarcastic:
janox (216)|15.11.2008 20:56
To isté mi písal aj HTC PRO - daj tam CorePlayer a môžeš pozerať Divx 700MB filmy a všetky formáty úplne v pohode.:yes:
ipf (2136)|15.11.2008 21:01
[quote=janox]To isté mi písal aj HTC PRO - daj tam CorePlayer a môžeš pozerať Divx 700MB filmy a všetky formáty úplne v pohode.:yes: [/quote]
myslíš ten placený? free jsem nikde nenašel. než vyhodím šest stováků, rád bych ho testnul.

ipf (2136)|15.11.2008 21:03
Odpovím si sám - free verze neexistuje.
janox (216)|15.11.2008 21:29
Neexistuje free, ale keď pohľadáš, nájdeš - ja som našiel a ide ...
Inak som našiel riešenie na naštartovanie iGO8 - na XDA dávam link - stačí vraj upraviť sys.txt podľa návodu. Keď to niekomu pôjde, dajte echo pretože ešte HD nemám a keď nepôjde iGO8 tak zatiaľ ani nechcem. Píšu že by to malo ísť tak skúšajte.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=442122
janox (216)|16.11.2008 07:58
No a ešte som našiel druhé riešenie iGO8
Treba stiahnuť nový súbor data.zip , premenovať ho na data.zip a vymeniť ho za ten pôvodný v iGO8. Vraj to tak funguje špeciálne na HD.
Sťahujte tu:

http://rapidshare.com/files/163875495/dataPDA.zip

No a skúšajte a píšte, nech viem či to ide - aby som si už konečne to HDčko mohol ísť kúpiť.:D
Hodne zdaru