Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MS Exchange Server - základní otázky

inetMark (100)|10.11.2008 23:39
Dobry den.
Nevedel som kam moj dotaz zaradit, tak ho pisem sem.
Planujem si zacat platit sluzbu Exchange server u nejakej firmy (mimochodom s akou ste najviac spokojni?). Problem je ten, ze s tym nemam ziadne skusenosti a tak sa chcem opytat na zasadne (laicke) veci, ktore ma zaujimaju.
- Ak pouzivam viacero e-mailov, teda 2 pracovne a 2 sukromne, je nejak mozne pomocou Exchange serveru prijmat vsetky emaily (za jeden poplatok alebo treba za kazdy platit zvlast?)?
- Emaily by som ale potreboval v Outlooku na PC aj NB nadalej kategorizovat bud na zaklade odosielatela, ale aj prijemcu (teda, ze na aky mail to bolo poslane). Je to mozne?
- Ako je to s licencovanim Outlooku? Niektore firmy ponukaju licencie (pri niektorych pausaloch). Je licencia na jeden PC alebo na viacero (teda NB a PC)?
- Kategorizovanie sa nastavuje na Exchange serveri (teda bude zobrazene aj cez web rozhranie ale aj na kazdom zariadeni - PC/NB/PDA) alebo to musim nastavit na kazdom zariadeni zvlast? Tym padom na PDA (pri pouziti Mobile Outlook) a cez webrozhranie budem mat maily zmiesane v kope?

Dakujem kazdemu, kto je ochotny poradit.
Zdenek Malinsky (9781)|11.11.2008 01:44
1. Ano - všechno přesměrovat do toho na exchange.
2. Ano
3. Dostaneš 1 CD s jedním SN, takže asi jen na jedno zařízení. To se může ale lišit dle poskytovatele. Spíše však počítej, že k jedné schránce je jedna licence - pokud je.
4. Nastavíš si na jednom a po synchronizaci to máš na všech - tedy ntb, pc, pda.....

Free je (byl) třeba mail2web. Osobně používám eOutlook skoro 3 roky a bez problému. Záleží, zda preferuješ kvalitu a dobrý tech.support nebo cenu.
inetMark (100)|11.11.2008 10:02
Dakujem za odpovede.
Vlastne ono to funguje tak, ze mi vytvoria novu e-mail schranku, z ktorej budem ja e-maily prezerat?
Ako su riesene potom odpovede? Totiz napriklad ak prijmem e-mail do niektorej schranky, odtial sa to preposle na exchange e-mail, ja si ho precitam a ked chcem odpovedat, objavi sa prijmatelovi exchange e-mail alebo ten povodny moj, na ktory to on posielal?
Pripadne musim si nastavovat smtp emailov v mojich zariadeniach a pri odpovedi si zvolit, z ktoreho odpoved zaslat? Ale potom sa mi logicky moje odpovede do exchange nedostanu.
Zdenek Malinsky (9781)|12.11.2008 13:13
Nevím, jak to má který provozovatel exchange serveru nastaveno, ale já osobně to mám u eOutlook takto: všechny (i historické) schránky mám nastaveny tak, že se mi došlá pošta přepošle do jedné schránky na exchange serveru. Pak mám vše v jednom místě a nemusím řešit mraky hesel, popř. problém s smtp když jsem někde na wifině mimo domov. Odeslaná pošta má samozřejmě jako odesílatele adresu tu, co máš na exch.serveru. Příjemce pak může dát buď re: a přijde ti to na tu schránku na exch.s. nebo opět na nějakou starší adresu, ze které se to přepošle na exch.s. Myslím, že pokud na druhé straně není úplný tydýt, že to pochopí a nebude problém.

EDIT:
Obsah schránky na exchange můžeš synchronizovat s nekonečným množstvím PC, notebooků, PDA i smartphone a to nejen poštu, ale i kontakty, události a úkoly. Přístup jde i přímo z browseru přes OWA.
inetMark (100)|12.11.2008 13:39
No hej, kontakty a tasks a kalendar, to ma tiez tesi. Troska mi vadi, ze poznamky nie.

Ale s tymy odpovedami, tak to ma mrzi :( .
Lebo ak odpoviem z exchange schranky, tak on mi automaticky odpovie na exchange scrhanku a tym stracam moznost kategorizacie, ci sa jedna o pracovny mail alebo o sukromny.
Z tohoto mi vyplyva, ze by som potreboval 2 exchange mail schranky (ale v ramci jedneho pausalu - koli spolocnemu kalendaru), co je konkretne u eOutlooku mimo moje financne ocakavania :( .
Nechcem miesat pracovne maily so sukromnymi, ale zaroven chcem mat spolocny kalendar (to by hadam islo, ci nie?) a hlavne chcem mat aj pracovne aj sukromne maily dostupne od vsadial.

Este mam jeden technicky dotaz:
Mam webstranku, registrovanu u jednej firmy (Exohosting). Teda mam aj vlastnu domenu. Je mozne vytvorit exchange schranku na tejto domene?
Tejto problematike s amoc nerozumiem, ale predpokladam, ze by to mohlo ist cez aliasy, alebo mozno cez pridanie nejakeho DNS zaznamu.
Zdenek Malinsky (9781)|12.11.2008 13:52
No, já ti to nevnucuji - sice se mi 200 Kč měsíčně nezdá moc (3 krabičky cigaret, 1 panák dobré whisky) s ohledem k tomu, co všechno to umí a jak to člověku dokáže zlepšit život. Je samozřejmé, že pro člověka, kterému přijdou 3 maily za měsíc a to ještě že nezaplatil splátku úvěru nebo nezplatil fakturu, je to k ničemu a pro něj je to zcela zbytečné. Když jde o firemní věci, tak si to dáš do nákladů a ve výsledku je to nula nula nic.

A došlá pošta se dá třídit v rámci jedné schránky na více složek i podsložek podle mnoha parametrů - chce to jen si to nastavit. ;)

Můžeš vyzkoušet třeba mail2web, ten je jedna verze zdarma a profi verze je za nějaký peníz. U eOutlooku je 30 dní zkušební verze zdarma a pak v ceně 185 Kč / měs. máš i licenci na Outlook 2007.


Nejlepší bude, když si sepíšeš požadavky a pošleš to přímo na firmu, zda jsou schopni a ochotni ti toto poslytnout. Já opravdu nevím vše, co je který provozovatel schopen udělat. Využívám jen to, co potřebuji a o ostatní se zas tak moc nestarám.
Pavel Koza (4761)|12.11.2008 14:26
V Outlooku 2007 mam nasledujici moznost vybrat si, kam budou padat odpovedi na ten email. Bohuzel nevim, jestli to jde nejak automatizovat (musi se to menit rucne) a stejne tak bude problem pokud budete odpovidat napriklad z PDA.
00303564_04_xse5.jpg
inetMark (100)|12.11.2008 15:39
to pavel: No hej, toto riesenie by asi nebolo najvhodnejsie.

to Zdenek: No urcite. 200 korun nie je ziaden problem. Osobne som ochotny platit mesacne priblizne 600-700 (maximalne).
Lenze ja som narazal na to, ze mne nebude stacit ten Flexi. Ono je tam pisane, ze pre 1 uzivatela (chapem to ako 1 schranka).
Ja by som potreboval asi 2 schranky (so spolocnym kalendarom ale) a ponuka je tam Business, ale uz za 1600, co je dost.
Navyse aj ten Flexi ma len 100 MB, cize aj k nemu by som musel doobjednat MB (ale financne to vo vysledku je stale ok).

Len ako som pisal, proste nechcem miesat pracovne a nepracovne maili. Ono vravis, ze triedenie sa da nastavit :) . No s tym nemam problem, pokial by som mohol do triedenia dat, ze prostrednictvom akej schrnanky to bolo prijate.

Poviem teraz cisty priklad.
Napise mi Janko Hrasko na e-mail inetMark(at)gmail(dot)com . Ja mu odpisem a po nejakom case, mi zacne uz pisat na moj_mail@exchange_server.sk .
Tym padom uz odpovede od Janka Hraska nemam na zaklade coho priradit/triedit k sukromnym (iste, mohol by som pridat jeho mailovu adresu do kriterii, ale to by som musel spravit pre kazdeho a to je vela).

Dalej mi pisu ludia koli objednavke programu. Ja nemozem, respektive v ziadnom pripade nechcem odpovedat z emailu moj_mail@exchanke_server.sk . Ja im musim odpovedat z moja_domena@moja_domena.sk - toto ani neviem ci vyriesim s Exchange serverom.

Zial ja sa do nastaveni Exchange vobec nerozumiem a preto neviem, co vsetko mi dokaze jedna schranka ponuknut. Jedno je iste, ze uz nemozem existovat takto separovane, jak doteraz (prinasa mi to cato problemy). Totiz pohybujem sa po troch miestach (domov, praca, privat) a jednoducho nemam veci po kope.
Z toho, co som zatial o exchange zistil, by sa mi zisli 2 e-mail scrhanky (totiz sukromne emaily chcem mat tiez pokope).

Kazdopadne vdaka za rady, skusim napisat priamo do eOtlooku.cz a na ignum.cz .
babaq (309)|12.11.2008 21:00
Na exchangi se dá nastavit, abys odpovídal ze "své" adresy. Já jsem to tak jednu dobu na mail2web měl, ale nějak jsem to nevyužil a tak jsem to zrušil, bylo to už ve vyšší úrovni služeb a tedy placené, tuším nějakých 5 amerických babek za měsíc. Naše exchange hostingy jsem z dálky minul, mají ceny nastavené nějak vysoko. (Jako s těm trpaslíkama, že jo.) Na druhou stranu, právě kvůli ceně mail2web nemigroval privátní zákazníky na Exchange 2007, ale zůstal u verze 2003. Jestli je to tak velký problém, to nechám na tobě.
JiriE (117)|12.11.2008 21:19
Docela použitelná je i jiná možnost - nevyřeší asi všechny Vaše požadavky, ale stojí za zvážení. Microsoft provozuje pěknou službu, a to "live" maily. Má to ale jeden předpoklad, že ty schránky budou na jejich serveru a tím pádem i ta poštovní doména bude u nich. Ale můžete použít klidně i svoji doménu a tu si tam přesměrovat. Více o tom kdysi psal Radek Hulán, nějaký odkaz je tady, dá se tam doklikat i na podobné články. Těch schránek můžete mít až 500, každá o velikosti až 5 GB. A pomocí doplňku Outlook Connector si všechny účty stáhnout do Outlooku. Není to klasický Exchange, funguje to pravděpodobně na jejich MAPI protokolu, ale navenek se to chová úplně stejně jako Exchange, a zatím i spolehlivě. A klient funguje krásně i na WM zařízeních. A co nejlepší, je to zdarma. Zprovoznit se to dá za pár minut, takže proč to nevyzkoušet? Já jsem to zkusil, a už jsem u toho zůstal. Upřednostnil jsem to i před výše vzpomínaným mail2web. Své mušky to má (třeba ten WM klient obslouží jen jeden účet, nevím, jak se mobilně dostat do další schránky), ale mým potřebám to vyhovělo. A zase to má jiné vychytávky - třeba navázání na Live Messengera. Jak říkám, chce to zkusit.
inetMark (100)|12.11.2008 21:41
Dakujem za vsetky rady. Uz som ale komunikoval z eOutlooku. Ich odpovede boli relativne rychlo a to aj v neskorsich hodinach. Z tej druhej firmy sa mi ani neozvali.
Na eOutlooku aj pekne poradili, takze svojho uvodneho poskytovatela mam uz vybraneho. Navyse sa da platit cez PayPal, takze pre mna - zatial pozitivum k eOutlooku.
Vsetko co pozadujem dokazem podla vsetkeho na tom Flexi ucte, kde si mozem kedykolvek podla potreby priobjednavat data, takze ja som vazne spokojny.

Keby viem, ze do 300 korun sa da moj problem vyriesit, tak som to mohol riesit uz davno a necakat tolko :) .

PS: hej, Outlook 2003 je problem. Ja sa nerad zdrziavam starymi technologiami, pokial to nie je nevyhnutne a migrujem hned ako je to mozne na nove.
inetMark (100)|14.11.2008 01:06
No mam aktivovany ucet na eOutlooku. Mam 3 problemy.

1) Prvym je to, ze neviem ako mam nastavit, aby ked odpovedam na nejaku spravu, tak aby prijemcovi zobrazilo bud moj sukromny email alebo pracovny na zaklade toho, ci odpovedam na email prijaty prostrednictvom sukromneho ci pracovneho konta.

2) Skusal som pridavat na notebooku (tu mam zial len XP) pravidla. Pridal som pravidlo pre pracovne emaily, aby ich triedilo do jedneho adresara. Prikladam obrazok, lebo neviem ci som ho zaradil spravne a podla popisu co to napisalo, tak musim toto pravidlo vytvorit zvlast aj na pocitaci...

3) Pri stlaceni Odoslat / prijat mi Outlook pise nejaku chybu (vidno na dalsom prilozenom obrazku). Co moze byt pricinou?

---
problemy pribudli, tak sem dopisujem :)

4) Ak som na PDA nadefinoval novy emailovy ucetna Exchange, tak sa sam automaticky stale pripaja a zapina HSDPA. Ak mu pocas napajania kliknem ze disconnect, tak si zapne sam WiFi a napaja sa cez to. Je tomu mozne nejak zabranit? Na PC bola moznost nastavit si manualne syncovanie (na PC to chcem ale automaticky - na PDA by som chcel radsej manualne).

5) Problem s podpisami. Doteraz som mal nadefinovane 2 podpisy (sukromny a pracovny). Na exchange serveri vidim len jednu moznost. Nemozem mat 2 podpisy?

6) Ked obcas vypnem Outlook, tak potom pri zapnuti sa ma dotazuje na heslo. Preco? Ved som dal zapamatat.
Zdenek Malinsky (9781)|16.11.2008 21:55
2) Pravidla pro třídění do složek a podložek si nastavíš v Outlooku (v PC/ntb) nástroje - pravidla a oznámení - a pak dle vlastní potřeby

3) chybová hlášení

4) to je samozřejmě možné - ActiveSync (v PDA) - menu - schedule. Pokud chceš využívat výhody pušmejlu v exchange tak nastav "As items arrive", jinak je tam první možnost "Manually" pro manuální spuštění synchronizace (pak ještě časy ve špičce "peak" a mimo špičku "off-peak"). Dobu špičky a mimo špičku si nastavíš na stejné stránce dole "Adjust peak times"...

6) To záleží na nastavení - ale nevím, proč se bráníš vyšší bezpečnosti?

Více na webu provozovatele link 1 a link 2 nebo přímo na jejich technické podpoře. Některé věci vůbec nepoužívám, takže neporadím.

EDIT
Co přesně se má do PDA syncovat z pošty (složky a podsložky) popř. i RSS kanály si nastavíš v PDA: menu - tools - manage folders a zaškrtneš, co všechno se má syncovat (nezaškrtlé se samozřejmě nesyncuje).

inetMark (100)|16.11.2008 22:10
Dakuejm pekne. Vsetko som uz takmer vykonzultoval s eOutlookom. Su naozaj velmi zhovievavi a svizni. Kladiem im iste amaterske otazky a zrejme dost otravujem, ale odpovedia, takze istotne budem ich sluzby vyuzivat nadalej. Teraz mi umoznili free prevadzku na skusku.

Skoda ze som nenasiel moznost synchronizacie Notes aj s PDA, ale tak to riesim cez ActiveSync na PC, takze nie je problem.

Dalsia vec, ktoru teraz riesim (Verim ze uz posledna) je, ze v Outlloku som si nadefinoval okrem Exchange uctu aj POP/SMTP ucty pre sukromny a pracovny email. je to z toho dovodu, aby som mohol odpovedat na prichadzajuce maily cez tie smtp serveri. Poradili mi to v eOutlooku, ze tak prijmatel uvidi moju adresu a zaroven to ja budem mat ako odoslane v exchange.
Problem je ten, ze mi vraveli, ze pop server mam z toho uctu odstranit. Zial nejde to. Ak sa pokusim pop server odstranit, nedovoli mi to ulozit. A kedze mam pop server zapnuty, tak mi to stiahne jeden mail aj 2 krat (raz z exchange, lebo sa mi to tam preporiela same) a raz priamo z mojho accountu z pop3. Preto ma najviac zaujima ako to odstranit, teda ako zabranit stahovaniu emailov z ostatnych uctov.

Dalej, stale sa mi nepodarilo na webstranke Exchange servera naist moznost nadefinovania pravidiel pre pricahdzajucu postu. Ak nadefinujem pravidlo na PC, vypise mi tu hlasku ktoru som sem dal minule a pravidlo ostane platne len na tom pocitaci (aj ked nezaskrtnem moznost "Len na tomto pocitaci").
Prikladam aj screen vsetkych nastaveni v sekcii moznosti na Exchange stranke. Pravidla som vazne nenasiel :(
Zdenek Malinsky (9781)|16.11.2008 22:35
Notes/poznámky se bohužel nasyncují - to je prostě MS. :sarcastic:


Máš Outlook 2007? Já jsem všechna pravidla nastavoval v Outlooku a třídí se to na serveru i pak to mám setříděné v PDA. Nevím, co ti nejde a jak moc máš složité třídění - já mám jen: je-li pošta od XY (jméno nebo email.adresa) přesuň do složky xy, obsahuje-li předmět text blabla, přesuň do složky bla.

A když používáš OWA, tak v IE a ne FF.
inetMark (100)|16.11.2008 22:40
No nastastie sa poznamky medzi PC/NB a Exchange synchronizuju. Vynechane je len moje 'pda' s WM 6.1. Mozno 6.5 ci 7 to napravi (Office Outlook).

Mimochodom nastavenie pre pravidla som pouzil nasledovne, ako je na tomto obrazku:
https://www.ce4you.cz/files/forums/c4u/00300000/00303770_pravidlo_rlZw.png

Ale v eOutlooku mi vraveli, ze sa pravidla daju nastavit aj na strane servera, lenze neviem tam tu moznost nikde naist.
Zdenek Malinsky (9781)|16.11.2008 22:53
Tak jsem to vyzkoušel a:

pokud to nastavuješ přes OWA, tak jedině IE (ostatní browsery jedou pouze light verzi a není tam "možnosti - pravidla".

Na tom screenu - zkus v kroku 2 vypnout tu horní možnost a nech to "jen zapnuté". Ono v češtině se mi zdá, že to dává jiný význam, tak nevím.
inetMark (100)|16.11.2008 23:07
Vdaka, to ma ani nenapadlo, ze v IE pojde odskrtnut checkbox o Simple mode.
Konecne si mozem nastavit poriadne tie pravidla (PS, aj ta rada o tom zruseni zaskrtnutia horneho policka v Outlooku by mohla fungovat asi...).

No dal som uz riesenie problemy, ale zamklo to diskusiu, tak to zrusim na chvilku.
Mam este jeden dotaz. Vsetko ostatne uz mam nastavene (ucty, podpisy, uz nemam zdvojene prijmanie - pop serveri pre ostatne ucty som dal nech sa neprezeraju).
Vaci mi este taka drobnost, ze ak sa zasle email na moju schranku inetMark, odtial sa automaticky zasle do moj exchange server ucet. Odtial ked stranku stiahnem, tak ja sice vidim, ze bola odoslana na inetMark(at)gmail.com, ale ak dam na tento ucet odpovedat, voli pre odpoved moje predvolene nastavenie. Ja by som chcel aby volilo pre emaily poslane na inetMark(at)gmail.com automaticky SMTP mojho uctu inetMark. Da sa to nejak nastavit? Pred tym, ak som ucty prijmad cez moje 2 rozne ucty, tak ak som dal odpovedat na prijaty email, tak vzdy automaticky spravne zvolilo SMTP server, cez ktory ma byt sprava poslana.

Dakujem.
skyvlado (72)|24.11.2008 10:43
Ahoj, našiel som túto diskusiu až teraz, preto reagujem neskôr. V Outlooku sa dá nastaviť aj účet odosielateľa pri odosielaní správy, tzn. že pri odosielaní si vyberiš, z ktorého účtu sa má správa poslať. Ja osobne využívam tiež hostovaný Exchange už 3 roky (od iného posyktovateľa s inou cenovou poilitikou, ak máš záujem o info tak pošli súktomnú správu) Osobne mám nasmerované na Exchange dve domény s viacerými e-mailovými adresami a pri odosielaní si len vybrám z ktorej sa má poslať. Jedna doména je jedna firma, druhá doména je druhá firma. Všetko funguje v jednom mailboxe, teda platím len za jendo exchange konto.
AlešD (114)|24.11.2008 13:40
Nevíte někdo, jak objednat u www.eOutlook.cz službu Exchange Flexi? Poslal jsem jim objednávku formulářem na stránce, týden pryč a nic. Na telefoním čísle z jejich kontaktů se propracuji tak maximálně do hlasové schránky. Nebo už je sežrala světová finační krize?
eoutlook (21)|24.11.2008 14:32
Zdravíčko,

neeviduji Váš požadavek zaslaný z webu, můžete se prosím ozvat na support@eoutlook.cz ? Vyřešíme to rychle :D
AlešD (114)|24.11.2008 17:29
eOutlook:
Taktéž zdravím, kopii potvrzovacího mailu jsem zaslal na výše uvedenou adresu, díky.
radekhulan (315)|27.11.2008 17:33
www.eOutlook.cz je docela fajn (na ČR výborná nabídka), nicméně kapacita 100MB prostě nemůže stačit. V zahraničí mám za tu samou cenu ($9.95) unlimited storage, tedy opravdu neomezenou kapacitu pro email, kontakty, atd., a navíc 100MB Sharepoint zdarma.

http://www.exchangemailhosting.com/exchange/plans/

Objednat si mohu samozřejmě klidně jen jednu jedinou schránku, neomezený počet aliasů, a vše samozřejmě na vlastní doméně.
Zdenek Malinsky (9781)|27.11.2008 17:59
Ono by se dalo najít více a možná lepších nabídek, jenže pro mnoho lidí je, kromě jiného, platba do zahraničí a komunikace v angličtině problém.
radekhulan (315)|27.11.2008 18:02
Tak, tady není moc o čem komunikovat, jen se vyplní jeden formulář, platit se dá debetní / kreditní kartou, kterou má každý.
AlešD (114)|27.11.2008 18:33
rado2: díky za odkaz, podívám se na to. Angličtina rozhodně problém není.

Je fakt, že u eoutlooku mám 100MB limit již první den plný, odkudsi a řekl bych, že i nezávisle na mojí vůli, se mě tam zreplikovala kompletní pošta z windows Live. Teď to nemám čas řešit, ale doufám, že kombinace záloh, nereplikovatelných folderů atp. nějak pomůže. Navíc z práce jsme zvyklý na "komfort" pošty Lotus Notes, tak mě jen tak něco nerozhodí.

Zatím spíš bojuju s tím, abych do toho cirkusu zapojil i svoji cihlu.
JiriE (117)|28.11.2008 09:50
Mohu se zeptat Radka Hulána, proč odklon od Windows Live? Vzpomínám si na docela nadšené první příspěvky o této službě. Já tam zatím email mám, také přesměrovanou doménu, mým nárokům vyhovuje, ale zajímalo by mě, kde jsou ta omezení, která člověka donutí přejít jinam.
radekhulan (315)|28.11.2008 23:52
Já používám oboje, Windows Live i Exchange. Na Windows Live je skvělá celá sada služeb, od emailu, přes SkyDrive až po Live Mesh. Nicméně Exchange nabízí nativně sync i kalendáře a úkolů, což Live prostě neumí (dá se to obejít přes Live Office Workspace, ale jen na PC, ne na mobilu). Exchange také umí server-rules a další věci, takže za US$ 10 měsíčně to stojí.

Live je nejlepší sada aplikací zdarma, a nadšeně ji komukoliv doporučím :-) Pro pár lidí ale bude ještě lepší Hosted Exchange.

Jinak doporučuji si stáhnou moji přednášku z WebExpo:

http://myego.cz/item/powerpointova-prezentace-pro-webexpo-cz-ke-stazeni
inetMark (100)|2.12.2008 21:42
Moja objednavka na euotlooku bola vybavena behom chvilky. Navyse som dostal odpovede na moje amaterske otazky.
Cena je celkom nizka, takze ja som spokojny. Samozrejme ze by som prijal vacsiu kapacitu za tu cenu (kto nie :) ).
Viac ako ta kapacita mi vadi uz len to, co som spominal. Ja sice odpoviem cez moj smtp ucet na mojej domene, lenze uz ked mi na ten email niekto odpovie, a ja dam znova odpovedat, tak uz mi same nedokaze zvolit ucet a zvoli moj predvoleny, co je troska otravne neustale menit ucet, cez ktory ma byt sprava poslana.
Inac je ale vsetko OK.
Doteraz som bol totiz zvyknuty, ze ak mi pride sprava na sukromny email a dam odpovedat, tak sa odpoveda cez sukromny.
Ak mi dojde na pracovny, odpoveda sa automaticky cez pracovny.
Teraz vsak musim manualne menit, cez aky ucet sa ma odpovedat.
inetMark (100)|18.2.2009 10:24
Prosim, ktory hosting s exchange mozem povazovat za doveryhodny?
Mal som testovaciu prevadzku u eOutlooku. Bolo to bezproblemove skoro. Na objednavku mi zareagovali do par minut. Ochotne poradili s niektorymi problemami.

Teraz ked mi vsak vyprsala skusobna doba, tak mi prisiel email, ci mam zaujem o platene sluzby. Odpisal som ze ano. Neprisla mi ziadna odpoved, tak som im napisal znova. Takisto bez reakcie. Potom mi dosla 2 dni pred ukoncenim datumu splatnosti faktura s ceskou sumou a s ceskou bankou (bez swift a iban). Pred tym mi bolo povedane, ze je mozne platit aj cez paypal... Ked som im volal, vybavil som nech mi poslu radsej rocne predplatne namiesto 3 mesacneho. Telefonat zodvihli a poziadal som ich ci je mozne platit cez paypal. Poslali mi potom fakturu znova, ale zase bez iban ci swift alebo informacii ako cez paypal uhradit.

Odpisal som im a nezareagovali 5 dni. Vcera som im volal 2 krat. Nedvihali.
Kde by som si mohol zalozit exchange, kedze predpokladam ze eOutlook nema zaujem nejak komunikovat a poskytnut moznost platby na akej sme sa dohodli. Ktory server teda pouzivate vy a povazujete za doveryhodny? Mail2web? Avsak ked som pozeral ceny, tak to vychadza na rok viac ako u eOutlooku.
Zdenek Malinsky (9781)|18.2.2009 20:19
Asi podstatná otázka zní: funguje ti stále exchange u eOutlooku nebo ti to už nějak blokli? Pokud to funguje, tak bych to neřešil - když nechtějí tvoje peníze....:D
AlešD (114)|19.2.2009 09:21
Tak se mě zdá, že eoutlook funguje docela dobře. Poslali mail o ukončení zkušebního období začátkem ledna, fakturu v únoru na období leden - březen, vše bez problémů: funkce, dostupnost atd... . Platil jsem to asi fakturou už si nepamatuji, ale když jsem při zřizování služby zmínil kartu, tak neprotestovali,

Jediným omezením je velikost poštovní schránky, což však lze (za nějaké peníze) upravit.
inetMark (100)|19.2.2009 15:05
Neblokli ma, takze neni problem.
Avsak ihned po prispevku sem na ce4you sa mi ozval niekto z eOutlooku (iny ako pred tym) a vsetko sa vyriesilo. Takze som spokojny nakoniec :) .
adamr (2)|28.2.2009 22:22
Ahoj,
chci přejít na hostovaný Exchange u společnosti exchangemailhosting.com, o které psal pan Hulán, a jelikož se v mém případě jedná o největší změnu od doby, co jsem začal používat email, tak bych nerad něco uspěchal... Mám pár nejasnosti, mohl by mi pěkně prosím někdo poradit?

1. Mám dvě domény, jednu pracovní a jednu osobní, a jelikož Live.com nechci, tak potřebuji dva Exchange účty. Odjakživa používám Outlook a všechny emaily, pracovní i osobní, mám v jediném PST souboru (resp. ve dvou – v normální a v archívu, ale to je nepodstatné). Jelikož emaily třídím, tak mi docela vyhovuje mít pracovní i osobní poštu pohromadě, byť jen roztříděnou ve složkách.
Pokud si u exchangemailhosting.com objednám dva účty, bude to znamenat, že budu mít jakoby dva PST soubory (dvakrát Personal Folders)? Uvidím v OWA dvě Personal Folders nebo se budu muset ke každé zvlášť přihlásit?
Nebo budu mít jenom jedny Personal Folders a objednání dvou schránek bude jenom kvůli tomu, abych mohl při odeslání zprávy zvolit, jestli se použije doména1 nebo doména2?

2. Exchangemailhosting.com si beru, protože má unlimited storage. Chtěl bych si na Exchange nahodit všechny přijaté / odeslané emaily za celý život (komprimované PST mají asi 5 GB). Jakmile si do Outlooku přidám Exchange účet, bude stačit jednoduše v Outlook všechny emaily přesunout z Personal Folders do Exchange složky a tím se mi vše nakopíruje na server? Nebo existuje i nějaký jednodušší způsob, jak dostat PST soubory na server?

3. Mám několik freemailů, které používám jenom pro příjem. Je mi jasné, že mohu jejich emaily přeposílat na email s Exchange, ale řekl bych, že kvůli jejich expiraci je lepší je stahovat přes POP3. Je možné nastavit, aby Exchange stahoval přes POP3?

4. Je možné synchronizaci s Outlookem na stolním počítači nastavit tak, abych měl všechny emaily uložené i na stolním počítači? Chtěl bych mít lokální kopii všeho, co je na Exchange serveru, kdyby se na serveru např. něco pokazilo...

Předem mnohokrát děkuji za každou radu :-)
Zdenek Malinsky (9781)|1.3.2009 15:15
1. - 2. Pokud se nepletu, tak toto už řešili zástupce eOutlooku a inetMark na předchozích stranách.

3. Nevím, zda ten vychvalovaný - já používám eOutlook a ten POP3 umí. Tady měl by, já jsem to nikdy nepoužil - proč bych měl? :sarcastic: :?

4. Ano, vždyť to je hlavní úkol exchange serveru. Co si kde nastavíš, to se bude s ním syncovat - PC, notebook, PDA.... hlavně aby stačila paměť.

Dobrý poskytovatel pravidelně zálohuje a zálohy uchovává několik týdnů až měsíců (to se asi bude lišit), takže se není třeba zas tak moc obávat, ale uznávám, že jistota je jistota a externí HDD nestojí majlant.

adamr (2)|1.3.2009 15:53
Děkuji za rychlou reakci.

Nejsem z těch, co se první ptá a až pak hledá. Diskuzi jsem přečetl celou a na moje otázky 1. a 2. mi přímo neodpověděla. inetMark řešil, jak pracovat s mnoha emailovými adresami, případně jak odpovídat z freemailů. To nepotřebuji. Potřebuji jen odpovídat z jedné adresy z domény1 a z jedné adresy z domény2 a zajímá mě, jak to bude vypadat, když si u exchangemailhosting.com objednám dvě schránky.

4. Pro mne Exchange znamená, abych měl všechny maily na serveru (což v případě eOutlook.cz a kapacity schránky je nemožné) a na počítači měl třeba jen část. Na stolním ale chci mít kompletně vše, stejně jako na serveru. Co se týče množství dat a externího HDD, to přece není problém. Moje PST mají aktuálně 5 GB a 5 GB budou mít, i pokud se budu synchronizovat s Exchange. S dnešní běžnou velikostí HDD na nějakých 5 GB dat externí disk nepotřebuji.
thimlicek (89)|1.3.2009 18:20
A co takhle mail2web.com . Je free a je tam 1024MB schranka.
Zdenek Malinsky (9781)|1.3.2009 18:59
mail2web ve free verzi neumí zdaleka vše, co plná verze - to by ji nikdo nechtěl ;)

No, na některé otázky by bylo možná lepší se zeptat přímo u provozovatele toho serveru. Ani nevím a nejsem si jistý, zda Outlook v PC dokáže zkousnout 2 .pst soubory. :?

eoutlook (21)|2.3.2009 14:42
Pokud napojíte klienta Outlook na server Exchange, vznikne vám tzv *.ost (data v cache). To co máte vyexportované na svém HDD je ve formátu *.pst
Na 1 account máte jedno *.ost a připojit si můžete několik *.ost...ale pořád je máte na svém HDD. Existují utility, které z *.ost udělají *.pst
Pokud chcete zálohovat to co máte na serveru a nedůvěřujete jejich zálohám, pak zálohujte *.ost soubory.

Unlimeted storage je trochu matoucí. Jakmile přesáhnete 2GB dat na serveru klient Outlook se zpomalují natolik, že s ním přestane být řeč a vašich 5GB mohou být nedostupné (protože se s klientem nebude dát pracovat)
xsauron (12)|2.4.2009 22:56
Zdravim Vas vsechny,

uz pul roku pouzivam mail2web.com jako svuj exchange server a pres activsync si to taham na meho HTC Kaisera. Od 1.dubna rusi free sluzbu s ActivSyncem a nabizi za 5$ novou na Exchange servru 2007. Rozhodl jsem se to zkusit.


Vsechno jede OK a objevil jsem i nove moznosti. Je mozne si vytvorit ve slozce doruceje a vice slozek a nastavit pravidla, aby se mi pracovni emaily ukladali jen do slozky pracovni. Vse funguje a synchronizace je bezproblemu.

Ale kdyz mam v HTC Kaiserovi neprecteny email, objevi se mi to na pluginu htc home nebo SPB Shellu. Ale jen kdyz je ten neprecteny email primo ve slozce Dorucene.

Pokud se nachazi ve slozce Prace, nefunguje to a neukaze se mi ze mam neprecteny email, jak mam na to jit?

Zdenek Malinsky (9781)|2.4.2009 23:27
Nijak.
Buď si všechnu poštu nechat v inboxu a třídit teprve potom sám do podsložek nebo použít trošku workaround a nechat si to "zobrazovat" v Spb Diary, i když ani ten na takto došlou poštu zvukově ani vyskočením okna nereaguje, jen prostě zobrazí, že ve složce / posložce xyz je tolik a tolik nepřečtených mailů.
Outlook (4)|6.4.2009 10:48
Když už jsme u těch exchangů... osobně jsem nyní asi rok využíval free verzi mail2web.com (naprostá spokojenost), ale nyní u ní stopli activesync (asi náklady na přechod na MSE 2007, nevím, nevyčítám jim to :)) takže jdu přecházet na placenou a zvažuji jestli zůstat u nich, popřípadě mezi další kandidáty patří právě exchangemailhosting.com a nebo exchange4u.cz. Měl bych ale docela zájem o nějaký on-line storage prostor, který buďto mail2web nenabízí, nebop jsem ho přehlédl :oops: ... koho by jste doporučili? Klasických 100 MB by mi bohatě stačilo...