Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 120

Téma: Sony Ericsson XPERIA X1 - obecné zkušenosti a problémy

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Prosím o příspěvky vlastníků tohoto zařízení s konkrétními požadavky , dotazy či postřehy . Příspěvky obecného typu - nákup , velikost paměti atd. směrujte jinam .
    Díky ......

Takže .... :-)
    První dojem - velice solidně zpracované zařízení , působí bytelně a "luxusně" , jsou použity kvalitní materiály - či se tak tváří :-) První zapnutí - při srovnání s třeba HTC Touch Pro nebo Diamondem je Xperia určitě svižnější , zobrazení je plynulejší - překreslování velice rychlé ,přetočení obrazivky je doslova okamžité . "Prázdné" zařízení nezatížené instalacemi dalších programů běhá srovnatelně i se Samsungy i780 a i900 ... uvidíme po instalaci softu .

Zítra pokračování - jdu to testit :-D

Tak jsem dotestil :-) Přestala bez zjevného popudu fungovat dotyková vrstva , ani na prst , ani na stylus vůbec nereaguje , takže půjde do krabičky a reklamaci :-) Holt musím koupit jinou , zatím přestávka - vemte to někdo zatím za mne :-D
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Večer pokračování , koupil jsem další kousek :-D .......

1.testik - potvrdilo se ceho jsem se obaval a to je vykony , resp.prehravani videa . Vysledek na testovacim videu kde srovnavam s Diamondem ktery byl schopny prehrat v benchmarku CorePlayeru na 92 - 98% tak Xperia je pouze na 80% ..... :-( Jedna se o upraveny trailer k Matrixu - pomerne narocne sceny , 640x480 .... takze vysledek = :no:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Můžu se zeptat na osobní dojem z qwerty? Měl jsem tu čest strávit ve společnosti s X1 relativně krátce, ale ta klávesnice mě zklamala i přesto, že jsem věděl, že nepatří k nejlepším:?

Kdyby to někoho zajímalo, tak postřehy jsem napsal zde, poznatky jiných uživatelů v cz, si můžete přečíst třeba tady

--------------------------------------------------------------------------------
    Edit: Předem díky za reakce a postřehy umístěné níže. Osobně jsem si s její klávesnicí hrál o něco déle, než pět minut ) , samozřejmě několikaměsíčnímu užívání v praxi se to rovnat nemůže. Víceméně obdobné názory na qwerty jsou k přečtění na většině zahraničních recenzí, kde není příliš lichotivě hodnocena. Někdy je dokonce uvedena jako jeden z hlavních mínusů.
    Nevhodnost keyboardů podobných zařízení k delšímu psaní je myslím bez debat.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

GPS : fixace bez problémů , rychlá .... při navigaci v husté zástavbě , lese se umí dostat mimo silnici a na chvíli ztratit přehled (nicméně to stejné je u všech HTC se stejným chipem , nic nového nebo strašného) , na rozdíl od posledních HTC kolegů - Raphaela a obzvláště Diamonda však nejezdí pozadu - TomTom je prakticky zcela přesný , iGo jezdí nepatrně zpět , ale přesně nepracuje s žádným zařízením ....

Klávesnice - tak to je subjektivní , věc zvyku , u Tytna nebo Raphaela mi ale připadá promyšlenější , ale hodně je to o zvyku - nemohu soudit jelikož klávesnici nepoužívám,nepoužíval jsem a používat asi nikdy nebudu

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

ad klávesnice
    Každému vyhovuje něco jiného - mě se lépe psalo na Rafaelovi, Pavlovi na X1. Záleží, jak má člověk velké a šikovné prsty. Ovšem na psaní delších textů to rozhodně není, což ostatně nejsou ani poměrně větší klávesnice u netbooků. Taky je leckdy potřeba delšího soužití - během 5 minut nelze dělat konečné soudy.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Doporucuju pouzit "vydlabanou" ROM - [17 Nov 08] Jack's V1.0"1" WWE , podarilo se mu opravdu "docista"vyhazet nekolik desitek mega hovadin . Celkove se zlepsil chod pristroje a necekane to ma vliv na GPS - fix satelitu je prakticky okamzity , v radech nekolika sekund , zatim to vypada ze i lepe drzi "stopu" v provozu .....

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Ja si nemuzu pomoci, ale klavesnice na Xperii mne vyhovuje vic nez na Raphaelovi a dalsich. Nejvetsi nevyhoda je absence kurzorovych tlacitek, ale diky snadno dosazitelnemu ovladacimu prvku mne to vadi radove mene nez absence Win a OK u Raphaela. Zajimalo by me, co se klavesnici nejvice vytyka. Podle meho nazoru si na ni clovek musi zvyknout, protoze je de fakto uplne jina nez ma Raphael & spol, ale mne osobne se to podarilo mnohem rychleji, nez na Raphaela s jeho namackanymi tlacitky. Zdvih by sice mohl byt vyssi, protoze zpetna vazba nic moc, ale presto se divim, ze jsou na klavesnici na Xperii tak negativni reakce.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

K jiz vyse zminene ROM ... je novejsi verze ,ale jen nejake drobne upravy . Dva dny bezim na te "prvni" a je opravdu posunem - co se tyce rychlosti a plynulosti chodu pristroje , potvrzuji zlepseni prijmu GPS (fixace i chodu) .... nezjistil jsem zatim zadne negativum - tedy krome toho ze v ramci cisteni autor vyhodil i xperia today - ktery se mi docela libil - timto prosim o zaslani .bmp ktere je defaultne pouzite jako "tapeta" :-)

Doporucuji vymenit telefonni klavesnici za vycucnutou z HD , pripada mi vice promyslena a lepe ovladatelna - hlavne ta xperiacka je na dennim svetle - slunci hodne spatne citelna ....

ZDE ke stazeni (vcetne dalsich utilit vyzobanych s HD)

Další poměrně příjemné překvapení je fotak a "kamera" , necekal jsem zadny veliky rozdil oproti treba Raphalu nebo Diamondu , ale opak je pravdou . Rekl bych ze xperia foti a nahrava zatim nejlepe ze vsech zarizeni ......

Prikladam vzorek "zatezoveho" videa , udelal jsem dnes pokus holce na treninku v jednech z nehorsich svetelnych podminek + rychlem pohybu . K podobnemu vysledku jsem se nikdy s zadnym zarizenim nepriblizil (jeste k tomu ve VGA) .....
    Připojené soubory Připojené soubory

Registrace
    Aug 2000

No tak to je teda luxusni video!!! Ja si vzal na koncer Jarreho Samsunga, ze je to spicka a koukam, ze jsem mel vzit spis Xperii

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

No jestli Samsungem myslis Omnii tak jsi prohloupil urcite , ten mi hodne zklamal co se tyce foceni a videa . Tady kupodivu xperie je jasne v cele !! Prohodit procesor ze Samsunga do xperie a na svete je temer idealni zarizeni :-D Xperia je vynikajici i v "mikrofonu" , tady Samsung take zaostava ... tim Jarrem jsi mne privedl na myslenku abych v nedeli na E.L.O. zkusil udelat zaznam :-D

Registrace
    Aug 2000

Tak ja nevim... asi mi za ten rok trochu chybi rozhled, ale co jsem nafotil na tom koncerte mi prislo super. V pocitaci je to akorat orizly, ani ten kontrast nebylo nutny menit... Nicmene moje ocekavani od Xperie nadale roste

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

No,nemyslel jsem tim ze Samsung foti spatne,ale moje ocekavani u neho bylo mnohem vetsi a narocnejsi :-) Mel to byt nejlepsi "fotoMDA" a to se nejak zas tak uplne nepovedlo , zadny vyrazny prinos to neni - 5mego to nezachranilo . Xperia naopak vyrazne prekvapila - cekal jsem standardni vykon jako od HTC obecne a zda se ze tam SE asi nejak zasahlo .......... zkusim sem neco prdnout pro ukazku

Jo ... jeste k fotkam - vynikajici zkusenost je s Pocket Artist - tyka se to vsech mobilnich fotek . Jednoduchy zakrok - automaticky levels a neuveritelny pokrok kvality fotky !! V PC ve Photoshopu to neudelam lip rucne :-D

Souhlasim s kladnym hodnoceni klavesnice , po par dnech pouzivani se mi zacala moc libit - jako prvni ze vsech klavesnic co jsem se kdy snazil vyuzit :-) diky touchpadu perfektni prace a ovladani . Nakonec snad budu klavesnici preferovat ....... :-D

__KOKIN__
    Guest

Zdravíčko,

Od úterka mám Xperii a jsem docela zklamán stabilitou a rychlostí systému... Dostal jsem se k tomu že jsem chtěl flashnout ROM, ale

- flashnutí se mi zatím nepodařilo (dle postupu na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431218) ale to nefunguje, tak uvidim

EDIT
    HA ! Tak Uvodni obrazovka (today) uspěšně nahrazena úvodní obraozvkou z Touch HD... pěkné (díky za edit)

AD. Klávesnice> začínám si zvykat a po úvodní rozladěnosti si začínám docela chrochat díky tomu, že klávesy jsou docela od sebe...

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Zaujímalo by ma, či by fungoval tento cabík ( http://www.ce4you.cz/forums/view_forum.asp?f=2040 ), ktorý umožňuje písať s diakritikou na htc touch pro, aj pre xperiu alebo je nejaké iné riešenie umožňujúce písať s diakritikou na xperii?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Funguje : Resco Keyboard Pro , Phat Pad (t9) pro VGA , extrakty s HD Touch , Diamonda , Raphaela atd také ...... stačí si vybrat :-)

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. SONY ERICSSON Xperia Arc
    Od htcjirka v sekci Sony Ericsson
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 19-06-2011, 16:11
  2. Sony Ericsson Xperia X5 concept
    Od htcjirka v sekci Sony Ericsson
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-08-2009, 10:16
  3. MDA Vario IV nebo Sony Ericsson XPERIA X1 ???
    Od Tech_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-07-2008, 14:59
  4. Sony Ericsson XPERIA X1 za necelých 14 tisíc Kč?
    Od Zdenek Malinsky v sekci Jak a kde nakupovat?
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 04-03-2008, 14:52