Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN (Hermes) - výměna miniUSB konektoru - studený spoj

sinco_ce4you (229)|9.11.2008 15:24
Ahoj vsem. Zjistil jsem nespolehlivost miniusb. Kdyz pripojim nabijecku ta telefon nabiji. Ale jak pohnu s telefonem tak to prestane, tedy nedobiji, dobiji. Ten konektor z nabijecky tam trosku lita. Koupil jsem origos nabijecku a je to stejny. Kdyz se divam na konektor v telefonu tak ten drzi. Takze jak se neustale pripojuje a odpojuje usb kabel, tak to casem zacne blbnout. Jeste nez se do toho pustim tak musim zjistit co tam je za usb konektor. Rekl bych tento http://www.gme.cz/cz/index.php?page=product&detail=832-177. Zatim jsem pda nerozdelal a tak nevim jestli je tam pocet pinu stejny nebo je to nejaky atyp konektor. Nebo je nejaka moznost "opravy" konektoru.
Na tuhle operaci by to chtelo nekoho kdo ma horkovzdusnou pajku. Nechce se mi za to davat tezky prachy v servisu, ale kdyz by se nekdo nasel, kdo by to udelal tak by jsme se nejak domluvili. Dekuji
Martin Ráž Hoch (1832)|9.11.2008 16:27
Narazil jsem na stejný problém, ale tohle dávám do servisu... protože je to běžné používání a toto by se stát nemělo. Jinak se asi odvážit na tu pájku, ale to bych dělal jen, pokud nejsi v záruce.
sinco_ce4you (229)|9.11.2008 16:47
Tusim ze pda bylo koupeno na firmu a tim padem je zaruka 12 mesicu. Cimz jsem bez zaruky. Jeste info jsem z Brna, to kdyby se do toho chtel nekdo pustit. Ja mam obavu se do toho pustit. Tedy pripajet tam novy to bych zvladl. Mikropajku mam. A zachazet s ni umim:)) Ale odpajet puvodni konektor. To tak jednoduche neni, pro me. A predstava ze mi uleti kousek plosnaku je desiva. I potom se to da opravit, propoji se to kouskem dratu. Ale uz to neni ono.
Martin Ráž Hoch (1832)|9.11.2008 17:39
Návod na rozebrání je poměrně podrobný a zkusil bych opatrně rozebrat a přejet horkovzduchem:), pokud nezabere, tak bych se na to vykašlal a sám neměnil... a nebo zadal nějakému šikovnému slaboprodaři.