reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Téma: IGO 8.3 - Obecné zkušenosti a rady s navigací igo 8.3

9.11.2008 01:06
tomsoft[h]Přátelé diskutující,[/h]
Protože vláken pro igo, které zde na fóru jsou, je několik a "motá" se jedno s druhým. Teď nemyslím
samotné verze 8.0 a 8.3, ale příspěvky jsou různého charakteru a je tak pro nově příchozí, který např.
nechce nic vylepšovat, ale chce jen poradit s instalcí nebo problémem s GPS, tak se bude prokousávat v hromadě
příspěvcích, které jsou o tuningu nebo jiných...
Také z důvodu lepší přehlednosti jsem toto vlákno přejmenoval a rozdělil na
IGO 8.3 - Tuning a skiny
+ vytvořil nové
IGO 8.3 - Obecné zkušenosti a rady s navigací igo 8.3, kde se právě nacházíte.

[color=red] Toto vlákno je jakési pokračování - rozdělení z vlákna iGO 8.3 - tuning, témata, nastavení a zkušenosti
Pokračujte prosím v diskuzi na téma iGO 8.3 - Obecné zkušenosti a rady s navigací igo 8.3
[/color]
9.11.2008 11:42
konas_ce4youMám takový problém na PNA. A to, že pokud nechám iGO spuštěné a vypnu navigaci, tak se mi po zapnutí navigace restartuje buď celá navigace nebo pouze iGO. Na starší verze byl patch, který toto řešil. Chová se to takto (iGO v8.3.1.57021):
1, Pokud mám celé iGO na SD kartě:
Po vypnutí a zapnutí PNA se restartuje celé PNA.
2, Pokud nahraji iGO do vnitřní paměti PNA a akorát složku Contens na kartu a patřičně upravím sys.txt:
Po vypnutí a zapnutí PNA se restartuje pouze iGO. Takto mi to ale dříve se staršími verzemi 8.0... fungovalo dobře i bez patche.
3, Pokud nahraji komlet iGO do vnitřní paměti:
Po vypnutí a zapnutí PNA iGO funguje. V zařízení ale nesmí být karta. Jinak se také restartuje iGO. Další podmínka je, použít licenční soubor z verze iGO v8.3.1.54384. Další nevýhoda tohoto řešení je v tom, že do vnitřní paměti se skoro nic nevejde.

Potom v iGu verze 8.0.0.49545 a 8.0.0.54000 byl nově pro TMC zařazen protokol Siliconlab. Bohužel, v žádné verzi 8.3 opět není. Přijde mi to, jako krok zpět. Bohužel, přesně tento protokol využívá má PNA. Nešel by nějak z verze 8.0 do verze 8.3 přidat?

Díky.
10.11.2008 03:24
KimePotrebujem vypnút POI body ktoré stále mám na obrazovke a to čerpacie stanice a parkoviská.Používam 8.3.1. a dimku od Tomsofta
dik za radu:yes:

Už so na to prišiel, v dimkovi to nefunguje
11.11.2008 08:03
tomsoft[h]Přesunuté příspěvky z topicu "IGO8 - Tuning a skiny"[/h]
[quote=vovi]Heleďte, pánové, nechci tady moralizovat - co se týče používaného softu, jsme na tom asi stejně ;) , ale nešlo by dodržovat alespoň trochu fair play při publikování různých poznatků, hlasů apod.? Nemám nic proti uvádění poznatků z jiných fór, ale nezdá se mi právě košer vydávat to za vlastní výsledek (teď nemám na mysli žádnou konkrétní výtku); horší ale je třeba to vyvěšování hlasů k radarům - ty vyráběli lidi kolem Entershopu, vrazili do toho spoustu času i peněz, dali je k dispozici zdarma pro nekomerční využití, a jediné, co si přáli, bylo to, aby se hlasy nepublikovaly jinde. Tak proč prostě neuvedete odkaz na původní zdroj a vyvěšujete tady "svoji" složku?

Nedávno podobná věc nadzvedla třeba Rikse natolik, že se v první chvíli rozhodl přestat publikovat své skiny. A mezi ppcwarez a ppcwarez2 už létají nadávky, protože si kradou příspěvky - dokonce na tu dvojku zakázali přístup Jetmousovi, protože se ohradil proti tomu, že "jeho" verzi 57021 publikovali jako svou.

Vždyť přece není nic jednoduššího, než napsat odkaz na požadovanou informaci, soubor apod. Každý z nás si s nějakým tím laděním hraje, stojí to spoustu času a někdy i úsilí, vyvěsí si to na své stránky, fórum apod. a nakonec zjistí, že to všechno "vynalezl" někdo jiný.[/quote]

[quote=tomsoft]V podstatě bych s Tebou souhlasil, ale např. upřímě, nevím když zde nebo i jinde je ke stažení např. audio soubory pro něco, kdo je vytvořil nebo kdo zatím stojí.
Že je musel někdo vytvořit, je jasné, kdo, to bohužel mi není známo. NIKDY bych nepovažoval za svoje něco co jsem nevytvořil a myslím že tady nikdo takový není,
ikdyž by se našli nějaké příspěvky, které sem někdo hodí a jsou to texty z jiného (cizího) fóra. Doufám, že dotyčný se zamyslí. Nehodlám tady psát texty ve smyslu, "co kradeš text od někoho jiného". Asi bych tady jen seděl a zjišťoval jestli je daný text opravdu ten či onen.
Bohužel, na toto téma by se dalo asi založit samostatné vlákno. Toto, je určeno však k něčemu jinému :)[/quote]

[quote=kid_rock]sakra mam maly problem,skusal som ten novy fix na animaciu v menu a odvtedy si moje igo nic nepamata,po kazdom spusteni treba nastavit jazyk,hlasy a zvolim skin dam restart a nic,zas to iste zvolit jazyk hlasy atd skusal som aj odinstalovat a znovu nainstalovat a nic...poradi niekto?
:([/quote]

[quote=Hans76]to vovi:
narážka na mne? Pokud ano, tak aby bylo jasno. S... jsem se s tím včera dost času sám a není to žádné info "odjinud". Ještě víc jsem se natrápil s "odladěním" problému s resetováním iGO na PDA s WM2003se a pokud to řešení s CF kartou pomůže i jiným, budu jen rád. Proto své poznatky taky do fór píšeme, nebo ne?

Jinak Ti ale rozumím ;)
[/quote]

12.11.2008 10:04
tomsoftto: kid_rock napsal
No, proč děláš takové věci? :) Nějaké divné patche... proč? Kvůli animaci menu?
Jestli Ti ten patch upravil EXE soubor, což asi jo, tak musíš hledat ten co jsi tam měl před tím.
Ale když píšeš, že jsi to odinstaloval a nainstaloval - divné, co ten patch udělal. Můžeš mi poslat (SZ) odkaz na ten patch?

EDIT:
Tak jsem zkoušel ten "Patch na animaci" podle mě to není žádný patch, vyměnil jsem exe soubor za tento patch a vše normálně správně fungovalo. Co se týče ukládání nových změn v nastavení, které byly normálně i st tímto EXE souborem (patchem) uloženy. Když jsem zapnul Animaci meni, tak se samozřejmě při ukončení objevila známá chyba... takže jako Patch je to k ničemu. Patch obsahuje igo8 (8.3.1.57021)
Takže problém bude asi jinde.
12.11.2008 11:01
jirysZdravim vsechny !
Jiz jsem tady dlouho nebyl ale prolezl jsem to a nenasel ...
Mam 2 dotazy : Jestli tady toto IGO 8.3 se pri zobrazeni mapy ve 2D otaci mapa kolem sipky ?? nebo je porad smerovana na sever ? a druhy je : kdyz si nahraji sve POI body tak bych chtel kdyby slo nastavit kdyz se mi zobrazi na mape po ceste at mne jeste upozorni na ne zvukovy signal v urcite vzdalenosti od nej ??
12.11.2008 12:40
tomsoftto: jirys
Hlavně že už jsi zase tady :)
Co se týče 8.3 a 2D tak s tím něco provedli, snad k lepšímu. Jsou tam teď dva 2D pohledy, jeden na sever a u jednoho se mapa pěkně otáčí.
K těm zvukovým POI, to je otázka skinu, samotné igo to neumí. Myslím že to má Vladas ve skvém skinu nebo něco takového. Když tak směruj dotaz ohledně zvuku a POU na něj :)
12.11.2008 04:36
kid_rocknuz uz som na to prisiel,problem bol v zlozke save mal som tam 5gb bordelu,kukal som jak deges ze kolko? zmazal som save a uz vsetko fici,ten patch exe som mal z toho drbleho ppcwarez2...a docital som sa ze application.dat ked premenujem na iGO8.exe tak mam normalny igo exe...
.....dik tome :D
12.11.2008 05:10
tomsoftAsi někde udělám a hodím text co který soubor a jaká složka k čemu je :)
Ale teda 5GB "bordelu" v SAVE, tak to jsem tady z toho vedle. No ale hlavně že to šlape.
12.11.2008 08:25
kid_rocknuz ,ked to tak vezmem do tyzdna urobim tak v priemere 3600km a nechavam vsetky cesty ukladat,ukladam vsetky trasy nuz to mnozstvo dat je ale dost vela na ten kratky cas co pojzivam tuto verziu...moje igo slape denne zhruba 16hodin,zeby tam ukladalo nieco ine???skrabem sa kvoli tomu po plesine :DDD
12.11.2008 09:40
tojaAk sledujete vývoj navigačného software od fy Nav N Go iGO 8, tak tu je súpis všetkých verzií, ktoré boli inštalované na konkrétne zariadenia OEM výrobcov alebo distribúcie od samoného Nav N Go (PDA/PNA):
8.0.0.29000 - 26 Feb 2008
8.0.0.31442 - 13 Marec 2008
8.0.0.35389 - 15 April 2008
8.0.0.41506 - 3 Jun 2008
8.0.0.44366 - 24 Jun 2008
8.0.0.44898 - 26 Jun 2008
8.0.0.44902 - 2 Jul 2008 Verzia pre USA www.OnCourseNavigator.com
8.0.0.49545 - 30 Jul 2008
8.0.0.54000 - 1 september 2008
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
8.3.1.53228 - 3 september 2008 Multimedia Edition PNA
8.3.1.54384 - 3 september 2008
8.3.1.56007 - 12 september 2008 obsahuje funkčné TTS
8.3.1.57021 - 25 setember 2008
8.3.2.64873 - 13 november 2008 súčasná verzia

Pre menej znalých v danej problematike: Igo8 je silne špecifický software,
ktorý využíva a vyžaduje všetky prostriedky ktoré mu môže dať Vaše zariadenie k dispozícii.
T.j. maximálnu veľkosť voľnej RAM a tiež výkon procesora.
Tak isto v neposlednom rade záleží na verzii ROM Windows Mobile a celkovej koncepcii hardware.
Takže nezúfajte, ak Vám nefunguje niektorá posledná veria na Vašom zariadení.
Určite Vám bude fungovať niektorá zo starších verzií.

[color=red]Verzie od 8.3.XXXXX fungujú iba s mapami 2008.7 a vyššími!!! So staršími nefungujú !!!
Tak isto nefungujú všetky doterajšie verzie skinov. Je ich potrebné prerobiť !!![/color]

Verzie SW sa postupom času vylepšovali, čo sa týka stabilyty a znižovania nárokov na HW,
kde najviac limitujúcim faktorom nebol až tak procesor, ale veľkosť volnej RAM.
Posledné verzie spoľahlivo pracujú už aj na 64 MB RAM.

Takže, aj táto súčasne dostupná verzia, má s največšou pravdepodobnosťou vychytané nejaké tie bugy
a podľa ohlasov by mala byť aj živšia a stabilnejšia.

Výrobca udáva minimálne systémové požiadavky:[quote]• Microsoft® Windows Mobile™ operating system
• 300 MHz processor (400 MHz recommended)
• 64 MB memory (128 MB recommended)
• QVGA or VGA touch screen display[/quote] Jednoduchý návod čo kam patrí:
[color=green]EDIT by MODERATOR:
... hezké shrnutí, ale toto již příliš hraničí s návodem, jak zprovoznit "warez" verze stažené z internetu. Promiň, ale tohle tu nemohu nechat.[/color]

Pánové, a tu je postup ako si jednoducho upraviť vlastné POI tak, aby sa dali použiť v tejto verzii. (t.j. z v8.0.0.xxxxx do v8.3.1.xxxxx)
[quote]

Zde je příklad
Po staru
1|Nazev POI slozky|Název POI||49.676460|18.351105|_CZE|||Mesto|Ulice|Dalsi info|Telefon|

Protože nová verze obsahuje více informací musí se doplnit tyto údaje buď mezerou nebo patřičným údajem
Nově
1|Zobrazený název složky|Zobrazený název POI||49.676460|18.351105|_CZE|[color=red]||[/color]||Město|Ulice[color=red]|[/color]|Popis detailu POI|+420123456789|

Ve zkratce řečeno - celá úprava spočívá v tom, že ve starém formátu každý řádek obsahoval 13 znaků |, v novém formátu se tento počet doplní na konci každého řádku tak, aby jich bylo 16...[/quote]
15.11.2008 08:35
prdelka_ce4youiGo 8.3.xxxx
Dneska se mi stala celkem neuvěřitelná věc. Byl sem v prostějově a při nastavování cesty se mi nevim proč zrcadlově obrátila mapa. Co mělo být nahoře bylo dole, co mělo být vlevo, bylo vpravo. Nápisy byly normální. Chápe to někdo?
15.11.2008 09:05
jirysPORADTE PROSIM NEKDO JAK NASTAVIT " zobrazeni mapy ve 2D aby se mapa otacela kolem sipky ?? "

U gurjona jsem to nasel ale u dimky to nemohu najit ..
17.11.2008 08:57
macleod[quote=prdelka]iGo 8.3.xxxx
Dneska se mi stala celkem neuvěřitelná věc. Byl sem v prostějově a při nastavování cesty se mi nevim proč zrcadlově obrátila mapa. Co mělo být nahoře bylo dole, co mělo být vlevo, bylo vpravo. Nápisy byly normální. Chápe to někdo?[/quote]
Jestli dobře rozumím, stalo se ti to při nastavování trasy, t.j. ve 2D. Je tam možnost mít 2D buď severem nahoru, nebo podle aktuálního směru. Když jsi měl to co má být nahoře dole a to co má být vlevo vpravo, tak to není zrcadlově, ale stál jsi směrem k jihu.
Nebo jsi zrovna jel kolem zrcadla :))
17.11.2008 10:17
MefistoJa bych se chtel zeptat na nastaveni IGO a TMC.
Pokud to nastavym v sys udaje napevno dle navodu tak pokud tam nemam TMC pripojeno tak me nenajde GPS
Stava se to nekomu?
23.11.2008 06:22
tomsoft... a co řeknete na tohle?

Že by zase vše od znovu? :D

zdroj: Mildis
23.11.2008 06:49
colin_ce4youiGO8 v.8.3.2.64873 uz je v sieti , ale zatial bez patricneho "lieku" :sarcastic: . Mimochodom tych novsich verzii je uz viac , ale su zatial v cakarni u doktora .
23.11.2008 07:08
tomsoftto: colin
tady nejsme u doktora v čekárně, já jsem to tady dal jen jako info co zase nového soudruzi z NavNGo vymysleli.

23.11.2008 10:18
kubesaDoktor uz nasel spravne tabletky...
24.11.2008 08:48
tomsoft[quote=vlastamecar]TAK ZAS MÁME VENKU NOVOU VERZI [color=red]8.3.2.64873[/color]. ALE JEŠTĚ SE VYCHYTÁVAJ ZÁSADNÍ MOUCHY. NĚKOMU NEMAKAJ SKINY I Z VERZE 8.3xxx.[/quote]

EDIT moderátorem - přesunuto
25.11.2008 02:18
Brouk PytlikZdravím. Pod verzí 8.0 se mi posupnou editací kontaktů (úprava psč, kompletnost názvů ulic atd.) podařilo iGO donutit načíst 90% kontaktů z Outlooku. Pod 8.3 se kontakty přečtou a "nenajde" se ani jeden. Zdá se mi také, že zápis v sys.txt [debug] disble_outlookpoi=0 nevede k novým pokusům o načtení, jako u 8.0. Nějaké zkušenosti?
25.11.2008 10:51
jirysNa polskych strankach jsem cetl toto :" [color=blue]wydana oficjalna wersja iGO8 3.6.2 na PDA[/color] " uz jste nekdo videl tuto verzi ??
25.11.2008 11:35
tomsoftNo, upřímě, pár dní si tady s tím hraju (firma totiž zakouila několik navigací s IGO 8.3 a tak mám přístup i jinam :) ) ale moc se mi to nezdá, i jinde na netu zatím žádné 100% chvály nebyly. Je tam drobná nekompatibilita se skiny. Naní to tak hrozné jako při přechodu z 8.0 na 8.3.1, ale můžou nastat na různých zařízeních problémy.
Na jedno to jede a na jiném to nejede. To nejde znamená že to není stabilní. Sem tam se to kousne, zobrazí se chyba "Memory Full" což je ale nesmysl na 128MB přístroji, když je při trase 500km volné ještě 60MB a další drobnosti. V těch firemních navigacích to nejede v žádné. Jen v ASUS R700t což je PNA, tam to tyhle chyby nedělá, teda aspoň ne zatím.
26.11.2008 07:11
Slamka_ce4youPoradíte niekto ako zmeniť ikonu POI po pridaní vlastnej databázy?
Vytvoril som si databázu vlastných POI bodov a po ich nahraní (ako súbor .kml do content/userdata/poi) ich zobrazuje len s ikonou zemegule, co je preddefinovaná automaticky. Keď ikonu zmením v spravovaní POI, na mape sa nič nezmení, ani po reštarte iGo, stále POI ukazuje ako zemegulu.....

IGo 8.3.1.57021, mapa Slovakia 080903 XAHAX
26.11.2008 10:56
Jephy[quote=Brouk Pytlik]Zdravím. Pod verzí 8.0 se mi posupnou editací kontaktů (úprava psč, kompletnost názvů ulic atd.) podařilo iGO donutit načíst 90% kontaktů z Outlooku. Pod 8.3 se kontakty přečtou a "nenajde" se ani jeden. Zdá se mi také, že zápis v sys.txt [debug] disble_outlookpoi=0 nevede k novým pokusům o načtení, jako u 8.0. Nějaké zkušenosti?[/quote]

Stejný problém. Nová verze mi nenačte ani jeden z kontaktů.
30.11.2008 11:56
tomsoft KML, POI a ikony
Ono mi to fungoval tak.
Vždy jsem to zkoušel od výchozího stavu (smazaný SAVE)
Po startu se v KML poi zobrazila vždy jen nějaká default ikona. Když jsem si ji změnil, byla OK, ale když pak hledáš trasu do onoho POI tak zase vidíš tu default a taky v mapě vidíš tu default. No to mě naštvalo do nejvyššího stupně. Tak jsem vzal otevřel v "ui_igo8\icons\poi\" kmlpoi.icons
smazal co tam bylo a nadepsal tam celkem nesmysl aby žádnou ikonu nenašel (soubor BMP a SPR existoval) ale nějaká kategorie např. Hypernova už ne. Takže po spuštění, zase ve výchozím stavu, tam pravda nebyly ikony žádné u těch kml POI, ale když si tam nějakou vybereš zůstane navždy a všude :)

Ještě jesm zkoušel, aby se nemusel mazat celý SAVE, tak ve složce SAVE smazat jen "Ropoi.prl" a "poi_visiblities.txt" by mělo stačit. Ony všechny ty změny se tam ukládají a když to tam necháš pak to řve nebo nesprávně zobrazuje.

[code][Hypernova]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_shop_rect.spr 43
$poi_shop_rect.spr 43[/code]
Jinak nepoužívám tyto úpravy v data.zip nebo v branding.zip.
Mám složku ui_igo8 v adresáři IGO8 a tam mám stejnou adresářovou strukturu jako v data.zipu. Co tam je se načítá zbytek ze ZIPu.
Přikládám moji skoro celodenní práci. Kdo chce může zkusit, vzít si co potřebuje.
Rozbalit ZIP soubor přímo do složky IGO8.
[code]http://www.tomsoftware.net/_ig_/83/ui_igo8.zip[/code]

Tyto ikony nejsou vhodné pro "Oltcita" :D :D :D a všechny, kteří mají víc než 4" + VGA. Jsou totiž hodně velké a hodně barevné a každému se asi líbit nebudou.
Pracuji na zmenšení, ale bude to chcvilku trvat.
1.12.2008 07:33
Slamka_ce4youNo Ty brďo, tak z tohto som jeleň..
Skúšal som zmazať SAVE, rozbaliť data.zip (teda klmpoi.icon v ui_igo8/..), skúšal som rôzne nové nastavenia, ani za ten svet som nenastavil aby sa mi pri mojich POI zobrazovalo aj niečo iné ako zemegula... :? :? :? Už mám sto chutí sa vrátiž k verzii 8.0..

Trošku jednoduchší návod ako na to prosím??
2.12.2008 07:02
tomsoft [color=blue]Ikony POI + KML POI[/color][color=red] II.[/color]
Hlavní problém je v tom, že když si změníme ikonu u KML poi, tak se ikona sice změní,
ale na mapě stále zůstáva ta standard ikona a nejde vidět ta, kterou jsme si nastavili.
Stejně tak to funguje i při hledání POI jako cíl trasy. V tom výsledku vyhledání cíle POI
jdou zase vidět jen ty standard ikony a zase ne ta, co jsem si sami změnili.
Dělá to verze 8.3.xxx.
Nevím jestli je chyba v samotném igo nebo jinde, ale zde je řešení jak už to konečně nastavit tak,
aby to fungovalo správně.
Jsou dvě možnosti jak na to.
1.
Je pro ty, kteří mají své poi ikony v data.zipu a chtějí je používat.
Otevřete v DATA.ZIP:\ui_igo8\icons\poi\kmlpoi.icon
Budeme editovat soubor kmlpoi.icons a to tak, že před stávající kód připíšeme toto [POKUS]
Celý soubor kmlpoi.icons bude potom obsahovat toto:
[POKUS]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_mapclose.spr 18
$poi_mapclose.spr 18
Slovo pokus tam nechte, je to v pořádku, potřebujeme aby IGO nenašlo tuto kategorii
a tím nenastavilo žádnou ikonu u všech KML poi.
Když soubor kmlpoi.icons potom uložíme zpět do data.zip a než spustíme IGO ještě smažeme
dva soubory ze složky SAVE a to: "Ropoi.prl" a "poi_visiblities.txt" jsou v nich uloženy
informace o ikonách pro jednotlivé poi.
Pak už můžeme spustit IGO a po startu jít do Správa - POI a u všech KML POI nebude vidět
žádná ikona. Pak si teda vše nastavíme, vybereme si ikony pro jednotlivé KML poi, své poi atd...
a toto pak již zůstane funkční a to včetně zobrazení na mapě při navigaci

Toto byla teda první možnost, která spočívá v ponechání všech svých obrázků pro své POI
a v editaci soboru v DATA.ZIPu - kmlpoi.icons.

2.
Nabízím balík ikon včetně té úpravy. Po stažení tohoto ZIP souboru a rozbalení
do složky IGO8 co je na kartě (tím se vytvoří adresář ui_igo8) pokud ho již máte
a používáte, tak si ten svůj zálohujte. Výhodou je že nebudete tak přepisovat DATA.ZIP.
Když bude takto rozbalen stažený ZIP a ve složce IGO8 bude ui_igo8, tak ještě smažeme
ve složce SAVE zase ty dva soubory "Ropoi.prl" a "poi_visiblities.txt" a pak spusťte IGO.
Po startu jděte do Správa - POI, tam uvidíte že všechny KML POI nemají žádnou ikonu,
když si nějakou vyberete, tak ta už zůstane a bude se i zobrazovat na mapě.
Ty ikony jsem stáhl někde na fórech, takže nejsou moje práce, jen jsou mírně zmenšené (30x30),
aby se správně zobrazovali v jednotlivých kategorijích POI.
Když si vyberet jeden z těchto postupů, mělo by to fungovat. Důležité je smazat ty dva soubory.

Celý zmíněný balík je zde
2.12.2008 09:11
humbuk_ce4youDekuji, funguje, ale nejdou mi menit ikony pro parkoviste, kdyz ji zmenim, stale zustava ta puvodni ikona. Jinak u vsech ostatnich OK.
2.12.2008 02:24
tomsoftto: humbuk
Normálně to funguje, takže děláš něco jinak. Musíš změnit nejen jednu ikonu parkoviště, al ei všechny po kategorie parkovišť.
Teď jsem to zkoušel a lze vše měnit k obrazu svému včetně parkovišť.
3.12.2008 08:38
humbuk_ce4youAno, funguje, nevsiml jsem si, ze parkoviste ma vice podkategorii .
Diky
3.12.2008 10:04
Slamka_ce4youSuper, vďaka, konečne to funguje. :yes:
Mám rád tie originálne ikonky, sú nenápadné, nepotrebujem mapu hýriacu všetkými farbami.. :))
5.12.2008 09:28
tomsoftjj, každému se líbí něco jiného, to už jinak nejde a je to v pořádku. Já je tam dal jen aby tam bylo něco jiného než originál. :yes:

[color=red]EDIT:[/color]
Byl aktualizován přípěvek , kde je ke stažení "ui_igo8" s POI ikonama.
Nyní obsahuje 1300 ikon nejrůznějších kategorií. Obrázky jsou zmenšené na 30x30px.
Po stažení a rozbalení do složky IGO8 na SD kartě je nutné smazat ze složky SAVE tři soubory
[color=green] ROPOI.PRL, IMGR.PRL, poi_visiblities.txt [/color]
celé IGO zůstane nastaveno jako bylo naposledy spuštěno, jen se vynuluje nastavení ikon u POI (KML). Nyní si je možno vybrat z 1300 obrázků.
P.S.
Asi není vhodné používat u VGA zařízení
6.12.2008 02:57
danielkopAhoj,

doposud pouzivam ke sve spokojenosti Igo 8.0 s jednim z poslednich Skinu DiMka pro tuto verzi Igo.

nyni si rikam, ze uz DiMka skin pro verzi 8.3.x bude asi dostatecne propracovany a mohl bych tedy zkusit upgrade na vyssi veri IGo, tj 8.3.x. Kdo mi prosim odpovi nasledujici dotazy:

1) je nejaky zasadni rozdil mezi Igo 8.0. a Igo 8.3.x? Je nejaky zasadni rozdil mezi skiny DiMka pro obe verze? Dosahuje DiMka skin pro verzi 8.3.x kvalit posledich Skinu pro Igo 8.0.?

2) Jaky emulator a kde ho pripadne stahnout abych si na PC mohl vyzkouset prechod na necisto a teprve pote preinstalovaval PDA?

diky za odpovedi
Dan
7.12.2008 10:06
tomsoftto: danielkop
Souhlasím s Tebou se skinem Dimka, už je to hodně dobré, ale není ještě pořád verze alespoň 1.0, takže jen testuji a jezdím i v autě s touto verzí (mám vždy ale ještě i nějaký jiný v záloze) onehdá se mi to hodilo, jel jsem někam a musel zadat souřadnice - v Dimka skinu NELZE (drobná chybyčka autora)

Rozdíl mezi 8.0 a 8.3? Jak se to vezme, určitě do budoucna je vhodná 8.3.x Velký rozdíl je a bude ještě větší v podpoře a mapových souborech. Ikdyž se teď někde objevily mapy 2008.07 pro verzi 8.0, ale to nemám ověřeno. Ve verzi 8.3 je pár věcí nových, ale není to nějaký extra markatní rozdíl.
Ve verzi 8.3.1 nefungují na některých zařízeních podpora HW tlačítek, ikdyž dříve ano. Ve verzi 8.3.2 je to mnohem lepší.
Samozřejmě nelze používat skiny + barevné schémata z verze 8.0 do 8.3.x, ale to už jsi asi někde četl. Jsou taky jiné mapy pro nové verze,
které v 8.0 nejdou a naopak.
Používám verzi 8.3.1. Verze 8.3.2 u mě nejede 100% resp. jede 100% ale bez skinů.
Určitě si o tom něco přečti, informací je zde a na internetu celkem dost.

[color=green]Emulátor?
Existují snad nějaké testovací verze IGO do PC, ale t jsem nikdy ani nezkoušel, ani bych to moc nedělal, není to totiž stejné, jako opravdové IGO.
Pokud chceš 90% stejné IGO jako v PDA, použij Microsoft Device Emulator, který je zdarma ke stažení. Obsahuje image Windows Mobile, který se chová
stejně jako v PDA. Pro použití emulátoru pro IGO je nutní mít image s Windows Mobile 5, ve kterém lze nastavil velikost RAM volitelně.
Pak IGO funguje přímo z Program Files.

Zelený[/color] text sem (do topicu) nepatří, takže jen tak pro info
7.12.2008 11:05
danielkopto Tomsoft: diky za odpovedi a rady. Ja Igo pouzivam hlavne jako uzivatel (tj. porebuji, aby to jakz takz spolehlive navigovalo). Samozrejme si i rad obcas pohraju se skiny, ale neumim je predelavat a jen zkousim ruzne tipy Skinu...... Asi zatim jeste zustanu u dost spolehlive verze 8.0. a pockam, az DiMka pokroci a bude to i s tvyma upravama, ktery se mi taky libi. Mapy pro 8.0. jsou zatim jeste celkem aktualni, takze se ten rozdil zvyrazni asi az v budoucnu.... kazdopadne diky za rady

9.12.2008 10:28
tomsoftAsi to už spoustu z Vás má, ale pro ty kdo ne, tak tady je mapa Slovenska od TA :)
[code]http://rapidshare.com/files/171865837/mapka.zip[/code]
10.12.2008 09:33
milosjan_ce4youAhoj Tome,
vďaka za mapu Slovenska od TA. Je síce menšia, ale už má tabule aj obmedzenia rýchlosti. Podrobnosti a detaily bude treba vyskúšať v praxi.

Možno by pre budúcnosť bolo dobré založiť samostatné vlákno pre linky na mapy !

P.S. Sú aj iné nové mapy od Teleatlasu ?
10.12.2008 09:43
Pavlos_2004Ano jsou . Najdeš je tady:
[code]http://www.volny.cz/sstopar/mio_mapy_igo8.html[/code]
11.12.2008 10:20
jirysNemohl by nekdo strcit tu mapku nekde jinde z rapidu u nas nejde nic stahnout .. [color=red]http://rapidshare.com/files/171865837/mapka.zip[/color]
22.12.2008 11:36
HaldoMam taky maly problem s 8.3. Moja ulica zacina na pisemno s makcenom. Predosle verzie toto neriesili a ulicu som normalne nasiel. V 8.3 to ale asi uz rozlisuje a tak neviem svoju ulicu najst. Ako teda vyhladavat ulice s diakritikou? Vsetko mam v anglictine.
22.12.2008 01:51
tomsoftto: Haldo
Ach jo...
Když jsi v IGO na místě kde zadáváš ulici, dole jsou 4 tlačítka (když nepočítám tu šipku zpět) a jedno z nich je pro změnu klávesnice. Tak si vyber nějakou jinou.
CZ ani SK tam není, ale podobné znaky, které potřebuješ zadat budou v maďarské nebo v německé. Zkus různé varianty, ale pokud bude třeba toto:
město Martin a ulici L'aukovská, tak se mi to nepodařilo, zadat tam takovou kombinaci. Lze jen kliknou a zobraut si tak všechny ulice v daném městě.
Znakové sady jsou uloženy v DATA.ZIP, možná si bude chtít někdo pohrát a přidat nějakou další sadu klávesnice ... zatím nic moc.
22.12.2008 04:12
joko_ce4youPrešiel som z 8.0 na 8.3.2.64873 (diMka v 1.0.9, Pistachia_D) a neviem prečo, ale stále mi iGo zamrzne zhruba po 10-15 minútach prevádzky. Vypol som animácie aj obrázok autíčka a nechal som len navigačnú šípku, ale nepomohlo ani to. Stretol sa s tym niekto?
22.12.2008 10:02
tojaMal by si ešte zmeniť data.zip na upravený, ktorý nájdeš napr. TU.
Daj vedieť ako si dopadol.
25.12.2008 12:50
Haldotomsoft - dik, ale to som uz skusal a vhodny kombinaciu som nenasiel. Vylistovanie vsetkych ulic mi nepomoze, lebo zobrazi iba 75stranok a to sa nedostanem ani do 1/2.

Takto vlastne pri hladani uplne neznameho ciela neviem ci mam zle udaje alebo to mapa neobsahuje :(. To sa mi vobec nepac, hlavne ked diakritiku vobec nepouzivami. V hlavnej navi si radsej necham 8.0 az do vyriesenia.
25.12.2008 01:45
kevinkto Haldo:

Prevádzkované s diakritikou bez problémov pri vyhľadávaní a aj pri zobrazovaní.

KONFIGURÁCIA:
Slovensko 2008.07 Tele Atlas N.V. 080819
Česká republika 2008.07 Tele Atlas N.V. 080819
diMka 1.0.13-TomSoft
data.zip - upravený (myslím si, že je od TomSoft-a)

Poznámka: Mám nainštalované súčasne iGO 2006, iGO 8.0 a 8.3.... a používam len jednu a tú istú kartou. Všetko beží bez problémov.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ASUS A636N | 128MB Flash ROM | 64MB SDRAM | WM 5.0 OS 5.1.195 (14928.2.2.0) | A DATA SD Duo 2GB | iGO8 v. 8.3.2.64873
26.12.2008 10:52
Mirinda78_ce4youAhoj všem,

asi víte, že pro ČR (26,3 MB) a SR (10,5 MB) se objevily nové mapy od Navtequ ze 4.12.2008. Vyzkoušel už je někdo ? Zajímalo by mě zejména porovnání s mapami
od Teleatlasu z 19.8.2008. Od Navtequ jsou cca o 80% datově větší.

Budu rád za nějaké zkušenosti...

Dík

Mirus
26.12.2008 11:51
tomsoftMám stejnou zkušenost a názor jako zde uvedena citace. Mapy od NQ jsou grafiky výrazně lépe propracované, proto ta velikost, ale co je hezké, nemusí být nejlepší.
Ono nejlpepší mapy asi existovat nebude nikdy, ale asi vhodné si to vyzkoušet na vlastní kůži. [quote]Taky jsem dnes vyzkoušel NavteQ mapy. Zkušenosti z jízdy ze Staré paky do Špindlu jsou následující:

+ hladší zatáčky. Odhaduju, že tvary silnic mají tak o polovinu víc bodů než u TeleAtlasu, takže se podle navigace dá dobře odhadnout tvar zatáček. Pravda, Tomtom to není, ale proti mapám TA je to fakt znát. Taky je plynulejší otáčení kamery v zatáčkách (iGo se směrově vždy drží silnice. Narozdíl od Tomtomu, který se v reálu otáčí podle azimutu z GPS.).

+ mnohem víc silnic. Tyhle dva body vysvětlujou podstatně větší objem dat mapy NQ proti TA. Silnice obsahujou i lesní cesty, areály podniků a JZD a třeba i motokrosovou (nebo jakou) dráhu u Vrchlabí...

- ... jenže ty cesty mají definované jako použitelné, takže systém podle nich směle naviguje!!!!!!!!!!!!!!! :?

- chybí spousta dodatkových informací - na většině úseků není maximálka (já vím, v mapách TA je na cca 1/5 silnic špatně - ale pro orientaci pomůže), nikde jsem neviděl zákazy odbočení nebo informace o pruzích. Na cestě Z5 s mapou TA se tyto informace objevily.

- chybí průjezdní rychlosti. Silnice má samozřejmě definovanou maximálku podle třídy, ale drtivá většina silnic u TA má taky zadanou průměrnou průjezdní rychlost, kterou se řídí při výpočtu optimální trasy. NQ mapy tyhle informace neobsahujou => namísto reálné rychlosti je použita maximálka dle třídy => systém sy myslí, že přes nádvoří JZD se dá jet 90 a to je rozhodně rychlejší než 50-ka s reálnou 40-cítkou na dalších silnicích v obci => drsně vás prožene přes to JZD!!!

- polní cesty, lesní cesty, zmíněná motokrosová dráha, v zimě zapadané úseky k horským boudám - to všechno je na úrovni silnic asi třetí třídy, takže tady v podkrkonoší vede po těchto cestách skoro polovina trasy.
Já si se svojí Cordobou troufnu na hodně, ale v některých těch úsecích, které v té mapě jsou, by teï zrovna měla co dělat i čtyřkolka! Jednou takovou cestou jsme s přítelkyní šli se sněžnicema a shodli jsme se, že v mnoha úsecích jsou ty sněžnice rozhodně vhodnější než běžky (kvůli kopcům a tak). O autě jsme ani neuvažovali, jeep by zapadl a asi i ta čtyřkolka by měla fakt zlý trable
Na druhou stranu, když o tom tam přemýšlím, raději se budu "prolétávat" čtvrt roku přes pole a louky, než bych profičel přes nádvoří Džej-Zet-Dý, nebo zapadl někde v lese a čekal do jara až mě vyhrabou... ;-) [/quote]
26.12.2008 12:00
FrancisČekal jsem popisná čísla v menších městech a obcích, ale nejsou tam :-(
26.12.2008 03:51
Mirinda78_ce4youDík za první reakce!!!

Jak to tady tak pozoruji, tak zatím zůstávám u Teleatlasu.

Mirus
27.12.2008 10:51
Haldokevink - nemas nahodou po ruke link na ten data.zip?
27.12.2008 10:04
kevinkto haldo:

Zdrojovým súborom pre môj "Data.zip" je súbor...[color=red] data_8.3.2_fixed_v7.zip [/color], v ktorom som ponechal v adresári \ui_igo8\ iba adresáre relevantné pre moje rozlíšenie, t.j.: \240_320\ a \320_240\. Žiadne ďalšie iné úpravy v mojom súbore som nepreviedol.

Poznámka: už je k dispozícii ďalšia verzia [color=red] data_8.3.2_fixed_v8b.zip [/color]
Po veľmi rýchlom preskúmaní v porovnaní s predchádzajúcou verziou pribudlo iba rozlíšenie 480_234 (t.j. adresár ui_igo8\480_234).

28.12.2008 11:38
Haldodiky moc, idem to vyskusat :)
28.12.2008 11:48
tomsoftJinak už je to tady dávno v sekci IGO8 Tuning od uživatele"Toja", který se stará o kvalitní zásobu.
30.12.2008 11:30
milosjan_ce4youZdravím všetkých odborníkov na IGO8 a prosím poraďte.

Na Vianoce som dostal autorádio Innovatek 721 GPS so zabudovaným navigačným softvérom IGO8 v.8.0.0.51955.
Program je nainštalovaný priamo v operačnej pamäti,iba zložka content je na SD karte, takže je možné meniť
a dopĺňať skiny, mapy, lang, voice a pod. ale už napr. scheme, building neberie resp. na vložené súbory nereaguje.

Ak je to možné potreboval by som poradiť ako do autorádia nainštalovať najnovšiu verziu IGO8 t.j. v. 8.3.2.64873.
Ideálne by bolo upraviť menu v autorádiu tak, aby pri voľbe navigácie spúšťal program IGO8 priamo z SD karty,
tak ako mi to funguje v mojom PDA. Podľa výrobcov je v autorádiu operačný systém Windows CE 5.0 Core.
Neviem sa však dostať do štruktúry programov.

Na stránke TomasII som našiel návody a software, ale ten je na PNA MIO. Riešením by možno bol software,
ktorý by ako autoexec spustil z SD karty napr. Totalcomander, z ktorého by sa dali čítať programy v operačnej pamäti
a následne ich upravovať.

Ak už niekto niečo podobné riešil, poraďte!!!

31.12.2008 11:51
Mirinda78_ce4youJenom doplňuji k mapám Teleatlas ČR vs Navteq ČR (o pár příspěvků výš). K nedostatkům Navtequ bych uvedl i to, že neoznačuje některé
jednosměrky (např. Kuřim- ul. Na Královkách) a vesele do ní naviguje.

To považuji za vážný nedostatek !
31.12.2008 02:25
warstarAhoj Pánové,
možná se to někde řešilo, ale bohužel to pořád nemohu najít. Nevíte, jak by se dalo spoustit IGO8 (posl. verze) na VGA zařízení pouze v režimu QVGA? Jde samozřejmě o nedostatek paměti. (Spouštím bez instalace z karty). Díky moc všem.
31.12.2008 02:35
tomsoftto: warstar
Jak už jsem Ti psal, celé IGO jede v režimu QVGA.
Jak píšeš, nedostatek paměti, ale na jakém zařízení, kolik máš té paměti volné po startu OS a jaký máš v zařízení OS.
Bohužel IGO8 je trošku žrout paměti, ale už jsem na několika VGA s 64MB RAM IGO viděl.
Tak zkus napsat více podrobností.
31.12.2008 05:25
warstarMám Eten X650 (256MB ROM/ 64MB RAM/ Samsung 500MHz). Kolik paměti to odebírá, nevím. U IGO2006 se dá v nastavení zvolit, zdali VGA nebo QVGA (a grafický rozdíl je znát). Sice IGO8 nahodím, ještě zvládne simulaci nebo průlet ale v reálu pak spadne s hláškou " out of memory..."
31.12.2008 07:00
profatorV iGo8 možnost přepnutí mezi VGA a QVGA není ani data.zip neexistuje pro VGA nebo o něm nevím, tuhle možnost mělo iGO 2006.
31.12.2008 10:44
warstarTo je škoda, musel jsem prozatím vypnout 3D terén a budovy. aby to alespoň trochu běželo...
1.1.2009 09:25
Dráček.Ahoj, zkus do sys.txt vložit tohle:
[interface]
vga=0
2.1.2009 12:10
warstarbohužel se to zaseklo při nakrávání obrázku 640x480....
5.1.2009 04:11
Mildík_olddAhoj
potřebuji instalační adresář 2577 pro verzi iGO8 v. 8.3.2.64873 prosím pošlete mi ho na mail m.vytasi@seznam.cz. Adresář z verze 8.0.0... mi nefunguje!

Moc Dík
6.1.2009 11:07
DžankJaká verze iGO8 pro PDA se dnes prodává? 8.3 ... je snad určena pouze pro PNA nebo jak to je? Díky za vyjasnění.
6.1.2009 01:20
tomsoftMyslím, že u českých obchodíků, kteří prodávají PDA zařízení je součásti balení IGO 8.0 a v rámci aktualizací přes ContenManager je dostupná verze 8.3.2, tak je to alespoň u služebního PDA, které mám. U PNA to bude snad stejné, ikdyž v jednom nedávno zakoupeném PNA byla a stále je 8.3.1.
6.1.2009 01:25
DžankA je tady možnost si zakoupené iGO nahrát na vlastní kartu?
6.1.2009 01:43
tomsoftO tom je řeč tady, ale z mých posledních pokusů z výrobcem to nebylo možné. To jsem zkoušel cca před 6. měsíci. Jak je to dnes nevím, ale myslím, že tomu nebude jinak (nelze). Ale třeba výrobce zmoudřel, ikdyž zase na druhou stranu na tom stojí jejich licenční politiky.

15.1.2009 01:37
miraza[quote=Mirinda78]Jenom doplňuji k mapám Teleatlas ČR vs Navteq ČR (o pár příspěvků výš). K nedostatkům Navtequ bych uvedl i to, že neoznačuje některé
jednosměrky (např. Kuřim- ul. Na Královkách) a vesele do ní naviguje.

To považuji za vážný nedostatek ![/quote]

máte ještě někdo podobné zkušenosti?....přesnost navigace je snad důležitá pro každého...nebo ne?
mě to také vedlo do fabriky kam ani nemohu a podle mapy byl z ní výjezd ale ve skutečnosti není!!!

15.1.2009 02:04
tojaJednosznačne používam iba TA mapy. (Čo sa týka SR a CZ).
Mapy od NQ sú síce podrobnejšie ale tá podrobnosť je na úkor spľahlivosti routovania. Majú tam toľko chýb, že by som ich neodporúčal nikomu.
Ale napr. Z mojej skúsenosti mapy Montenegra-Čierna hora, a aj Chorvátsko sú lepšie od ich lokálnych mapovacích spoločností. TA ich má tiež dobré, ale ešte mjú málo zmapovaných ciest v týchto oblastiach.
17.1.2009 10:18
profatorAhoj mám takový problém při nastavení iGO do landscape mi po chvilce vyskočí tabulka s:

Fatal error occurred in main thread

Address: 0x00024d3c
Exeption: 0x0000005

v portret to nedělá, zkoušel jsem to jak na skinu Dimka, GJ tak v defaultu a stále stejný. Taky jsem zkoušel jiný data.zip a bez výsledku. Nějakej nápad? Díky.
22.1.2009 08:07
martin_m_ce4youzdravím, projel sem si toto vlákno a odpověď na svůj problém sem nenašel. tak tedy: nahodil jsem igo v8.3.2.64873 na htc touch pro. před tím sem používal tomtom. zkušenosti s igo sou následující: igo zaostává tak 30m za skutečnou polohou při rychlosti cca 50km/h! když zastavím, trvá tak 5-10 sekund než se "šipka" zastaví na skutečné poloze (pořád pokračuje v "jízdě" ikdyž už stojím). při rozjezdu trvá taky tak 5-10 sekund než se "šipka" rozjede. tydle problmy souvisí asi s tím zaostáváním za skutečnou polohou. a uznáte, že todle při navigaci ve městě není moc dobré. s tomtomem nejsou žádné problémy. ps: tendle problém má také kolega na stejném zařízení, ale má jinou rom. děkuji za jakoukoli pomoc.
22.1.2009 09:18
tomsoft to: profator
To je chyba v kódu. A jestli Ti to dělá jen na šířku, problém je v Data.zipu v části 320_240. A pokud to dělá i s Default skinem a máš smazaou složku SAVE, hledej lepší Data.zip. Najdeš ho v sekci IGO8.3 Tuning

to: martin_m
Tohle zaostávání za skutečnou pozicí je známá chyba IGO8. Bohužel to na některých zařízeních takhle funguje. Mám PDA, které má rychlost GPS portu 9600 a to je dost pomalé. Stává se mi to taky, ale vždy když jsem ve městě, kde je hodně uliček vpravo i vlevo, není to tak hrozné a ještě se mi nestalo, že jsem odbočil jinam...
Ale překvapuje mě, že to dělá i na zařízení co má předpokládám rychlost 57600.
Jestli máš skutečně v.8.3.2 64837 a k tomu také DATA.ZIP a originální skin "Default", tak víc asi už moc neuděláš.
22.1.2009 11:42
martin_m_ce4youděkuji za odpověď. ano mám tuto verzi. nepotěšil jsi mě .( data.zip mám nějaký co se válel kdesi na netu. pokud máš nějaký osvědčený, rád vyzkouším. a skin používám (používal jsem) defaultní.
22.1.2009 11:47
tomsoftHm, bohužel ...
Data.zip, který je momentálně nejnovější je zde
je označován jako
data_8.3.2_fixed_v9b.zip
+
branding_8.3.2_fixed.zip
22.1.2009 12:48
martin_m_ce4youtak sem to stáhl, uvidíme jak to bude fungovat jak někde vyjedu. děkuji za pomoc
23.1.2009 10:34
Ada1986Zdravím všichni, mám takový zajímavý problém s poslední verzí iGO, všechno funguje, ale pokud přijedu do cíle cesty, tak sice vidím praporek, ale hlas mi neohlásí, že jsem dorazil do cíle a ani se neukončí navigování ... prostě projedu okolo cíle a on přepočte trasu a zase mě chce navigovat zpět k praporku, nemáte někdo podobný problém ? Zkoušel jsem tady hledat a nic jsem k tomu nenašel. díky za rady
28.1.2009 09:14
Dráček.to martin_m
zkus úpravu registrů zde, mě jede iGo8 bez problémů na Rafíkovi s originál ROM

to Ada1986
tenhle problém řeší data_8.3.2_fixed_v9b.zip viz příspěvek od tomsofta výše
22.2.2009 02:19
martin_m_ce4youtak jsem vyzkoušl znova igo a problém s lagama (zpožděním) se děje jen a pouze v 3d režimu! ve 2d igo jede stejně jako ostatní softy (tomtom, mc guider, atd.). vyzkouším ty registry a uvidíme... dík
23.2.2009 09:09
alx_ce4youZdravim, potreboval bych radu, zajima me kde se nelezaji data o vlastnich ulozenych POI a Oblibenych polozek. Pouzivam iGO na dvou zarizenich a rad bych mel na obou to same, diky ;)
Idealni by bylo, kdyby slo tyto data synchronizovat, ale to uz bych asi chtel moc :D
23.2.2009 09:33
tomsoftVšechny uživetelské POI, které se přidávají uživatelem, se ukládáají do složky SAVE do souboru "user.upoi" takže když tento soubor zkopíruješ do jiného PDA se stejnou verzí IGO (8.3.xxx) budeš to mít stejné v obou.
23.2.2009 10:04
alx_ce4youA jsou obsahem tohoto souboru take Oblibene polozky?
23.2.2009 10:19
tomsoftNe nejsou, ty jsou zase v jiném souboru ve složce SAVE a to "favorites.dat"
23.2.2009 10:25
alx_ce4youOk, dekuji za odpovedi ;)
26.2.2009 10:34
jaguarik_ce4you[quote=martin_m]zdravím, projel sem si toto vlákno a odpověď na svůj problém sem nenašel. tak tedy: nahodil jsem igo v8.3.2.64873 na htc touch pro. před tím sem používal tomtom. zkušenosti s igo sou následující: igo zaostává tak 30m za skutečnou polohou při rychlosti cca 50km/h! když zastavím, trvá tak 5-10 sekund než se "šipka" zastaví na skutečné poloze (pořád pokračuje v "jízdě" ikdyž už stojím). při rozjezdu trvá taky tak 5-10 sekund než se "šipka" rozjede. tydle problmy souvisí asi s tím zaostáváním za skutečnou polohou. a uznáte, že todle při navigaci ve městě není moc dobré. s tomtomem nejsou žádné problémy. ps: tendle problém má také kolega na stejném zařízení, ale má jinou rom. děkuji za jakoukoli pomoc.[/quote]

Ahoj, mám HD Touch, dnes som cestoval s iGO 8.3.2.64873. Originál skin,port 4,prenos 57600 ,radio 1.10.25.25. Postrehy:
* rýchlosť jazdy ukazuje o 5 km menej ako je v skutočnosti na tachometri
* oneskorenie zobrazenia a komentára oproti realite je cca 2-5 km
* po spustení iGA a zadaní trasy je vpravo dole ikona so 4 okienkami - ponuka, akonáhle sa pohrabem v nastaveniach a vrátim sa na pôvodnú obrazovku táto ikona už nie je a už sa nedokážem z navigačnej obrazovky dostať do nastavení
* nedá sa minimalizovať pre použitie napr. kalkulačky alebo iného programu ako v 2006
* nedokáže počas cesty prepočítať trasu z rýchlej na ekonomickú, krátku ... bez vymazania trasy a zadania nanovo - ako v 2006
* nefungujú HW tlačítka - šipka späť pridáva zvuk, tl prijať hovor a zruš hovoru úplne vypne iGO
Zatiaľ nepoužiteľné.

Čítal som doporučenia pre martin_m, tak sa chcem spýtať či pomohli. Ďakujem.
26.2.2009 10:48
tomsoft to: jaguarik
Nevím jak jsi to testoval a nakolik znáš ovládání a funkce samotného prgramu ve verzi 8.3
Mám taky HD, al eani jednu věc co popisuješ, že nejde, nemám, resp. vše co píšeš že nejde, tak jde ...

* rýchlosť jazdy ukazuje o 5 km menej ako je v skutočnosti na tachometri jak víš jak ti ukazuje tachometr v autě? Přesně na 0,00001km? hm...
* oneskorenie zobrazenia a komentára oproti realite je cca 2-5 km nesekl ses, opravdu o 2-5 KM???? tak 2-5m bych bral, ale to je asi nemožné. Ale určitě to nejsou KM
* po spustení iGA a zadaní trasy je vpravo dole ikona so 4 okienkami - ponuka, akonáhle sa pohrabem v nastaveniach a vrátim sa na pôvodnú obrazovku táto ikona už nie je a už sa nedokážem z navigačnej obrazovky dostať do nastavení normálně je tam vše co bylo předtím, než jsem vstoupil do nastavení
* nedá sa minimalizovať pre použitie napr. kalkulačky alebo iného programu ako v 2006 Dá se minimalizovat. Právě na tu kalkulačku to používám.
* nedokáže počas cesty prepočítať trasu z rýchlej na ekonomickú, krátku ... bez vymazania trasy a zadania nanovo - ako v 2006 umí
* nefungujú HW tlačítka - šipka späť pridáva zvuk, tl prijať hovor a zruš hovoru úplne vypne iGO no ono těch HW tlačítek na TouchHD moc není, tak co by si chtěl ovládat.
Zatiaľ nepoužiteľné. Veice dobře použitelné
Osobně nemám jediný problém s tímto SW na HDčku. Už vůbec ne ty, co popisuješ. Nevím co přesně máš v IGO za data.zip a další, ale pokud používáš Default skin v 800x480 nebo 480x800 tak tam můžou být drobné chyby v kódu (ale vše jen kosmetické). Se správným skinem, to šlape jak má :)
26.2.2009 11:41
jaguarik_ce4youiGO spúšťam z karty, nie je inštalované, ale keď nabehne tak by to malo byť OK nie?
* MDA Compact III a MyWay 2006+ - rýchlosť vždy totožná s tachometrom, na dialnici som tempomatom fixol 120 km iGO 115 - to snáď vidím a tachometer funguje ako má, keď ma zmerali poliši bolo to presne
* prešiel som kruhák v Hlohovci a hlásilo mi odbočenie z dialnice, vyšiel som z PX na Žilinu na dialnicu a oznámilo, že o 480 m či koľko vôjdem na dialnicu
* fakt po návrate z nastavení je na navigačnej obrazovke len kurzor taký terčík a polopriehľadný štvorec s 2D alebo 3D a medzi nimi chýbajú tie dve okienka - potom sa z iGa neviem dostať do nastavení inak len ho vypnúť
* nedá sa minimalizovať pre použitie napr. kalkulačky alebo iného programu ako v 2006 Dá se minimalizovat. Právě na tu kalkulačku to používám - pls ako???
* nefungujú HW tlačítka - šipka späť pridáva zvuk, tl prijať hovor a zruš hovoru úplne vypne iGO no ono těch HW tlačítek na TouchHD moc není, tak co by si chtěl ovládat - stačilo by ak by sa pri stlačení tl. hovoru úplne nevyplo iGO. Napr keď je dole ikona, kt. chcem stlačiť tak tipnem na HW a je to celé fuč
*HW šipka pridáva zvuk ale ubrať ho treba až volume

Ak má vplyv na igo rádio, prosím aké máš ty?

Súhlasím, že neviem aký mám data.zip, vykonám aktualizácie a uvidím. Niektoré chyby vychytával aj martin_m, takže nie som sám komu to nefachá ako má.
27.2.2009 12:06
tomsoftPravděpodobně máš starší DATA.ZIP, ten se v posledních několika verzích dost měnil, zejména pokud jde o rozlišení 800x480 a 480x800.
Třeba ta minimalizace... kliknu na Menu - konec a zobrazí se mi dialog s třemi volbamy (Vypnout, Minimalizovat, Zrušit) jestli Tobě ne, je to zase v data.zipu + SYS.TXT. Návrat menu, taky bez problémů.
Nestalo se mi, to co popisuješ, ža najedeš na dalnici a až za 400 m Ti to hlásí že najedeš na dálnici. To je divné a takto se mi to teda nechová.
Navigace není nachlup přesná, ale to asi nebude nikdy. Co se týče spouštění programů, tak skiny umožňují spouštet nadefinované programy z PDA přímo z navigace.
Když stisknu HW tlačítko pro zvednutí hovoru, tak IGO zmizne, to ano, ale je pořád spuštěné, stačí ho jakoby spustit znovu ze zástupce a ono se zase rychle objeví, není spuštěné dvakrát.
Volume můžu ovládat tlačítky z boku.
Rádio je důležité, ale mám tam to originální (HD Radio 1.09.25.14) a jede bez problémů. Mám ale jinou ROM, než je ta ofic.
Vyhovuje mi, jsem spokojen se vším co tento přístroj v kombinaci s IGO dokáže. Nikdy za tu krátkou dobu co ho mám, jsem neměl problémy.
27.2.2009 12:09
jaguarik_ce4youtomsoft, dáš mi radu prosím, ako korektne používať iGO s touto inštaláciou? iGO8.Jan.07.2009.rar - je to pre použitie z SD karty. Nechcel by som inštalovať do PPC.
//smazáno - návod na warez
Ďakujem za pochopenie a radu.

2.3.2009 05:09
tomsoft Moderátorem (tomsoft) přesunutý příspěvek z jiné sekce fóra
[quote=Robii]Zdravím všechny vespolek,
měl bych dotaz ohledně ovládání iGo 8.3.2.71348, skin Dimka(W) 1.1.11.8 - Tomsoft;
když jsem testoval novou verzi iGo (8.3....), mohl jsem při jízdě přepínat zobrazení maximální povolené rychlosti a okamžité rychlosti (ovládání zobrazení ve smyslu: max.rychlost a nad ní okamžitá/max.rychlost a vpravo od ní okamžitá) kliknutím na maximální rychlost - tím se zobrazení "otočilo". Od určité doby mi to však už nejde, pravděpodobně jsem změnil skin, bohužel jsem hlava děravá a už si ten přesný "okamžik změny" nepamatuju.
Takže bych měl prosbičku - momentálně mám tyto informace zobrazené tak, že je vlevo dole max. rychlost a vpravo od ní se (v pohybu) zobrazuje okamžitá.
A dotaz - jde nějak ve výše uvedeném skinu nastavit zobrazení o 90 st. otočené (tedy okamžitá rychlost NAD maximální)?
Píšu sem poprvé, zatím jsem všechno ve fórech našel, tak se předem omlouvám za případné faux-pas, pokud jsem napsal špatně nebo na špatné místo.. :oops:

Pokud nepůjde změna udělat jednoduchým klikem "někam" nebo uživatelským nastavením, prosím o nápad jak např. změnit sys.txt, nebo na jinou změnu vedoucí ke změně... Současné zobrazení mi - ani nevím proč přesně - nějak moc nevyhovuje..

Díky moc všem za rady a nápady..

Robii[/quote]
2.3.2009 05:16
tomsoftto: Robii
Existuje i "Manuál na skin Dimka - TomSoft" [color=red]Vše ke stažení zde.[/color]

To zobrazení rychlosti (vertikál - horizontál) + povolené rychlosti se dá měnit.
Ale nenapsal jsi v jakém rozlišení to používáš.....
Výměna těchto ukazatelů (to co je dole, aby bylo nahoře) nelze.
2.3.2009 05:28
Robii_ce4youJj, ten manuál jsem četl několikrát, ale pokud to tam je, tak jsem přehlédl... :oops: Mrknu ještě jednou, právě ho mám zas otevřený v jiném okně.
Mám ASUS P535 a používám rozlišení "na výšku", tedy...240x320? Stačí mi to přepínání, měnit vzájemně pozice nemusím, přijde mi to takhle logické a přehledné...jen kdybych to uměl přepnout z "horizontálu na vertikál"... :oops:

...fakt bych přísahal, že jsem předtím jen klikl na ten ukazatel rychlosti a to zobrazení se přeplo...teď se mi místo toho zobrazí fullscreen-tachometr.. :)
2.3.2009 05:30
Robii_ce4youJeště mě teď napadá jedna věc - editovat mapy (max. povolené rychlosti) asi nijak nejde, že? Přijde mi, že nové mapy mají úplně zběsilé max. rychlosti, dříve se na ty údaje celkem dalo spolehnout.. :(
2.3.2009 05:57
tomsoftto: Robii
jj, co je v mapových podkladech to IGO zobrazuje. Pokud máš mapy od Navtequ, není se čemu divit, pokud od TA, tak asi nic a nikdo není dokonalé :)

Bohužel ně v každé obci se dá spolehnout na tyto údaje, proto to tam vůbec nemám, k čemu? Mám ukazatel rychlosti, který mi to řekne, jestli jedu rychleji, když bude rychlost červená.
Co se týče ukzatele rychlosti (hor. - vert.) tak to teda už hodně dlouho je tak, že klikem na rychlost je aktivován tachometr. Měl by jsi mít ty údaje ve vertikální poloze - máš je tak?
Do horizontální je v tomto rozlišení nedostaneš. Pokud ho tak máš, je to tím, že jsi to přepnul, když to ještě v hodně starší verzi šlo, teď už ne.
Jde to pouze v rozlišení na šířku.
Přepni IGO na šířku, spusť nějakou simulaci, skryj údaje o dojezdu (vlevo v tom slouopci - dlouhy klik) pak klikem otočíš údaje o rychlosti.
A v rozlišení na výšku bude pak toto nastavení použito.
2.3.2009 07:07
Robii_ce4youDíííííííííky !!! Jsi nejlepší!
Asi je to pravda, zkoušel jsem dost skinů, takže jsem to asi přepnul v některém ze starších a pak vymazal všechny "nevyhovující a staré".. :D
Díky Tobě je to zas tak, jak mi to vyhovuje.. Předtím to bylo horizontálně a na vertikální zobrazení se to přepínalo jen automaticky když bylo dole potřeba zobrazit hodně informací...a zas se to automaticky vracelo do horizontální polohy.. :)
K těm mapám - používám TA...asi si tu signalizaci také vypnu...alespoň hlasovou.
Přijde mi, že starší verze map měly tyhle údaje přesnější...víc odpovídající skutečnosti.. Používal jsem předtím verzi 8.0..

No, každopádně moc díkyza pomoc, budu Tě všude doporučovat...i když po přečtení zdejších fór asi ani nebudu muset, všichni to vědí.. ;)
Za pár měsíců využiju ještě dálší Tvůj návod (nebo radu) - týkající se paměti P535ky.. :)

Hezký večer všem..
7.3.2009 02:56
Helle_ce4youKolego, výrobci aut MUSÍ ( už si nepamatuji, co jim to nařizuje ) mít kalibrovaný tachometr tak, aby ukazoval vyšší rychlost, než která je ta reálná. Takže skutečná rychlost je ta,kterou ukazuje GPS.Ta je hodně přesná. Klidně si to zkontroluj, až pojedeš kolem některé tabule, která ukazuje momentální rychlost.Jsou jich k vidění stovky. Jinak touch HD mám také a s IGEM 8.3.2.64873 a s posledním skinem TomSoft HD Dimka 1.1.11.8 ( obojí se dá lehce dohledat a stáhnout) šlape JAKO HODINKY.
8.3.2009 11:04
jaguarik_ce4youNo neviem či je to také isté? Používal som MDA Compakt III a iGO MyWay 2006 vo viacerích autách a ukazateľ rýchlomeru - tachometru a iGO boli 100% totožné. Taktiež žiadne omeškanie vôči reálu - ale bol pretaktovaný procesor pre app. iGO na 247 MHz. Teraz používam HD Touch, iGO 8.3.2.713481_o8g3i2g7_tomsoft, najposlednejší data.zip, skin základný, všetko po preinštalácii - iGo ukazuje o 5 km nižšiu rýchlosť, prejazd okolo odbočiek a popod viadukty je oneskorený o cca 100 m, reakcia na zrýchlenie vozidla je veľmi liknavá. Už neviem kde mám hľadať chybu. Ešte skúsim v inom vozidle tú rýchlosť. Môj názor staré iGO dobré iGO.
Dotaz či je správne zobrazenie - v základnom skine sa pod informáciami o rýchlosti, kompase, odbočkách zobrazuje terén a samotný náhľad na cestu.Obrazovku mám vertikálne. Tak asi 1 cm zobarzovaného terénu sú také meniace sa štvorčeky - ako keď pri satelitnom vysielaní stráca signál. Je to správne? Možno to má súvis s tou rýchlosťou ..... Ďakujem.
9.3.2009 06:10
jono33jaguarik
a máš rozmer kolies a pneumatik shodný s technickým preukazom nemáš tam nejaký väčší rozmer, vymenil som viacero typov aut a ani na jednom som nemal vyššiu rýchlosť na Igo ako na tachometri. Tachometer vždy ukazuje vyššiu rýchlosť aka je v skutočnosti, pokial je dodržaný rozmer pneumatik.
10.3.2009 10:09
jaguarik_ce4youprosím užívateľov iGO 8 či presnosť ukazovateľa prezentovanej rýchlosti na PPC je zhodný s fyzickým tachometrom. Mne ukazuje o 5 km menej iGO oproti tachometru vo vozidle. Dnes som skúšal s priateľom, kt. má tak isto HD Touch u neho vo vozidle a tak isto ukazuje o 5 km menej. Ak platí teória Helle a jono33 tak to musí ukazovať všetkým užívateľom - podľa toho, že všetci výrobcovia kalibrujú tachometer na vyššiu rýchlosť ako je v skutočnosti. Rád by som našiel koreň. Spúšťam iGO z SD karty. Nie je inštalované. Ďakujem
10.3.2009 10:54
tomsoftto: jaguarik
No, opravdu to není nic důležitého a NIC z toho nijak extra nevyřešíš, bohužel *

Rychlost o 5km méně? - Mě to ukazuje stejně jako na ASUSu P535, měl jsem zapnuté oba najednou a rychlost byla na obou PDA stejná, skutečná na tachometru byla o 7-8 méně, ale to je v pořádku, já dělám správu sítě u jednoho prodejce SKODA AUTO a tam sem si jednu nechal svou služební fabio prohnat testama a tachometr originál ukazuje o7 více než skutečnost, takže PDA ukazovalo správně.

Přejezdy jsou pozadu - ANO, bohužel jsou a je to dlouholetý prblém IGO. Na některých přístrojích to tak prostě je. Nedá se to úplně eliminovat, na XDA je postup a docela i finguje (není to úplně nachlup, ale je to lepší) úprava spočívá v úpravě registrů. Pak ještě existuje postup pomocí SW, který natvrdo upraví vlastnosti GPS čipu a pak je to 99% OK, to jsem ale nezkoušel. Jen registry.

Horní tereén je špatný - ANO je, ale zase, je to chyba IGO a to kontrétně v grafice. V zdaní části se totiž nepočítá že tam vůbec bude nějaká grafika, protože výchozá stav IGO není tak nakloněný jak ho máš ty a proto vidíš něco s čím autoři igo nepočítali, takže s tím nehneš. Lze to trošku zlepšit jiným vhodným barevným schématem, který má v sobě "dayheightcolormap.bmp", který je tenší a nemá takovou velkou velikost jako v některých schématech. Mám tam jeden hodně malý a ty kostkty nemám žádné.

Tabule - to si děláš srandu ne? * to není na IGO, ale na mapovém podkladu, takže co je v mapovém souboru, igo pak zobrazí při navigaci.

Jediná věc, co by byla a je pro mě jako nic moc, je to zpoždění. Ale zase, je to jen při větší rychlosti nad 50km. Takže to zase tak tragické není, protože pokud někam odbočuju, tak jedu pod 40km a méně, tak je to potom přesné
11.3.2009 06:56
mikicekto jaguarik:
mám dve autá a v každom mi IGO ukazuje o 3-6 km menej, záleži od rýchlosti. Čím väčšia rýchlosť, tým väčší rozdiel. V oboch prípadoch. Určite to bude v tachometroch, pretože aj na mobile mám GPS a rozdiely sú rovnaké. Dokonca som skúšal mobil s IGO súčasne. Oba ukazovali rovnakú rýchlosť, tachometer "utekal". Toľko moje skúsenosti.
11.3.2009 07:28
tomsoftMám nachlup stejné zkušenosti :)
11.3.2009 07:59
jono33robil som aj viac zariadeni, PDA aj navi na iGO a u všetkých sa to prejavovalo rovnako
16.3.2009 07:16
hudyssUz nejaky cas se mi nezobrazuji smerove tabule v Igo 8.3. At zkousim skiny Dimku, Gurjona, Ultra a mam v nastaveni zaskrtnute zobrazovani, tak se stejne nic nezobrazuje. Vi nekdo jak na to?:?:
16.3.2009 09:04
tomsoftto: hudyss
Jaké máš mapy? Od jakého vydavatele?
Normálně to jede OK, alespoň se mi pořád zobrazují.
16.3.2009 09:26
jono33asi maš mapy od Navteq , vyskušaj mapy od teleatlasu
18.3.2009 08:15
hudysstak diky za radu.U map od TeleAtlasu se vse uz zobrazuje.:yes:
19.3.2009 08:36
shark_ce4youmam s igo 8.3 (udajne posledni vezi) drobnej problem.
kdyz naviguje, tak nepravidelne zhasina ( cerna obrazovka) a zase se zapina. ne cela navigace, ale jenom obraz, navigace jinak jede dal.
ani to nezalezi na tom, ze bych treba mel pred sebou 10 km bez zmeny, tak ze se vypne. to bych jeste chapal. ale me se vypne treba uprostred krizovatky. a za chvili zase obraz naskoci.
netusite v cem by mohl byt problem, a stava se to nekomu z vas ?
tomtom mi jede porad a ani ho nenapadne zhasnout.
mam mda iv od tmobilu
19.3.2009 09:04
tomsoftto: shark
Máš zapnuté podsvícení v Nastavení/Zařízení/Řízení spotřeby
Dělá to ikdyž smažeš (přejmenuješ) složku SAVE?
19.3.2009 09:47
shark_ce4youa vida...staci se zeptat odbornika.
koukal jsem do nastaveni a mel jsem tam aby to pouzila nastaveni zarizeni. a cele mda mam nastaveno prave na zhasinani. dal jsem teda aby svitil stale.

dekuji za radu. cestou domu vyzkousim.

ps - co je to "Autorun povolen" v nastevni zarizeni ?

iGo se mi totiz tak nejak libi vic nez TomTom, jenze tomtom a mam uplne bez problemu, s iGo trochu bojuju, ale snad se mi podari vyresit vsechny problemy.

...a jeste jeden dotaz. MDA compact IV ( HTC Diamond) ma take FM radio. nedalo by se to nejak zprovoznit s RDS-TMC v tech navigacich ? nekde jsme slysel (uz je to dyl) ze to nejde, ale jestli preci jen uz nekdo nevymyslel zpusob jak to udelat...
19.3.2009 05:24
shark_ce4youpanove, mam iGo 8.3 a tu a tam, ale pomerne casto mi pri startu iGo vyskocej chybove hlasky Tskshedule.exe a ceipui.exe. kdyz je odkliknu ok, tak nekdy zmizej, nekdy vyskocej znovu, ale navigace jede. nemate radu jak se toho zbavit, pripadne co je spatne , kdyz tohle naskoci ?
[quote=tomsoft]to: shark Všechny chyby jsou chcyby OS a ne IGO.[/quote] to jo, jenze naskocej pouze kdyz spoustim iGo. tak jsem mel za to, ze ty chyby iGo vyvola. a nastavenim iGo docilim toho, ze vyskokovat nebudou...
19.3.2009 05:35
tomsoftno když docílíš, že se chyby nezobrazhují, tak v čem je problém?
Nebo čím je vypneš v IGO.

Jednou jsem řešil stejný problém, pomohla jiná ROM. Taky těch verzí IGO je celkem dost, takže jednoznčně říct, že je to programem nebo OS moc nejde.
Co HW reset? nezkoušel jsi?
20.3.2009 05:00
shark_ce4you[quote=shark]to jo, jenze naskocej pouze kdyz spoustim iGo. tak jsem mel za to, ze ty chyby iGo vyvola. a nastavenim iGo docilim toho, ze vyskokovat nebudou...[/quote]spatne jsem se vyjadril. sorry.. melo byt, ze jsem se domnival, ze nastavenim neceho v igo docilim toho, ze vyskakovat nebudou.

oni ty chyby tam naskoci, a zabiraji cast obrazovky. musim 2x kliknout na displej, a chybove okno normalne zavru. ale nekdy naskocej i behem navigace, a preci jen za jizdy 2x kliknou na pomerne malou ikonku ok, ktera to okno zavre, neni uplne idealni. proto bych to nejak chtel zrusit.

hw reset a nove instalace planuju za cca mesic. myslel jsem , kdyby to bylo nejaka znama chyba, tak jak ji odstranit...

nicmene az udelam hw reset, prijdu o vsechna nastaveni. poradte mo, kde se v igo ukladaj uzivatelsky nastaveni a hlavne polozka "oblibene". mam uz tam nastaveny nejaky mista a nerad bych to delal vsechno znova.

dik za info
20.3.2009 05:18
tomsoftTen HW reset doporučuji nebo zcela jinou ROM.
Ty chyby jsou opravdu s OS, ano, igo je vyvolá, ale to dělá všude. Takže určitě HW reset.
Veškeré nastavení IGO je jen ve složce SAVE, kterou máš pravděpodbně na SD kartě nebo jiném vyměnitelném úložišti.
Takže pokud si SAVE zálohuješ, pak ji vrátíš bude vše jak bylo před tím.
30.3.2009 09:28
jirysPanove poradte prosim nekdo !! Mam autoradio s navigaci Kdyz tam strcim Igo8 tak vse funguje ale jen s default skinem .Kdyz spustim nejaky skin tak vzdy neco chybi na obrazovce .Vim ze to bude chyba v rozliseni ale ted potrebuji zjistit jake mam rozliseni .Poradte jak nato - jak zjistit rozliseni - nikde to neni ani napsane !!
4.4.2009 01:46
romanca_ce4youmozno sa to tu uz niekde preberalo ale som celkom dost nahnevany na to ako iGo naviguje. softver sa mi paci, zo vsetkym som spokojny okrem sposobu ako ten hnup planuje trasu. uplne bezne sa stava, ze naplanuje odbocku a z hlavnej cesty len aby sa o 500 metrov na nu zase po krkolomnom okruhu vratil, odignoruje odbocku na velkej krizovatke na hlavnu cestu a posle cloveka odbocit o par metrov dalej a zase po ulickach ho dovedie na tu hlavnu, kam sa mohol dostat uz predtym. no skratka priserne. da sa stym nieco robit? nebavi ma ho stale kontrolovat a upravovat nim naplanovanu trasu.
4.4.2009 03:14
tomsoftto: romanca
Já s tím jezdím už dlouho a nic takového se mi ještě nestalo. Ale i kdyby ano, tak to nesvádím na program IGO, ten za to nemůže.
Program počítá a plánuje trasu podle mapového podkladu. Pokud ten nestojí za nic, tak i trasa bude k ničemu.
Problém si popsal pěkně, ale další neméně důležité informace už jsi neuvedl.
Přesná verze IGO8 včetně build.
Vydavatel MAP + číslo verze
A třeba i konkrétní příklad trasy.

4.4.2009 06:40
colin_ce4youTiez by nebolo od veci sa pozriet akym sposobom je planovana trasa - jednoducho , ekonomicky , najkratsie ...
4.4.2009 11:19
romanca_ce4youtak to rad doplnim. verziu mam 8.3.2.64029, mapy Slovenska su Datasource XANAX Slovakia 080903. vyber typu trasy na to zasadny vplvy nema, ale hovorim o mode rychlej trasy. konkretne priklady su napriklad trasa Nitra - Zvolen a konkretne spravanie sa da vidiet v obci Ladomierska Vieska, dalsia moznost napriklad v Bratislave trasa od Kramare do Pezinok vedia po ulici s nazvom Pionierska, ktora krizuje Raciansku (Puchovsku) a na tejto krizovatke navigacia naviguje rovno a kaze odbocit az za krizovatkou dolava, kde je jednak odbocenie zakazane a dvak vedie to zbytocne po ulickach aby sa o zhruba kilometer vynorila spat na Raciansku. Podobne situacie som zazil vo Viedni a v Kosiciach, len tam to tak dobre nepoznam a neviem to okomentovat.
4.4.2009 11:34
tomsoftto: romanca
No, to už je jiná :)
Všechny Tvé trasy vyzkouším, al euž teď Ti řeknu... zkus jinou mapu. SK od TeleAtlasu jestli to bude nachlup stejné. Tak už existuje 8.3.2.80621 :)
5.4.2009 12:20
romanca_ce4youta novsia verzia sa da niekde stiahnut? konecne sa mi podarilo rozchodit ten naviextras toolbox, ponuklo mi to bezplatny upgrade mapy. podotykam, ze som iGo8 kupoval vo februari, dodavatel to objednaval u nich lebo to nemali na sklade a som teda dost sklamany, ze su tam vsetko stare veci.
15.4.2009 10:34
vali78_ce4youChlapi,
existuje v 8.3 nějaká možnost (třeba v nějakém skinu) nastavení inteligentního power managementu, tak jak to mělo IGO 2006, kde se po chvilce vypnul display a zapínal se sám jen když bylo potřeba? Nápověda přímo v aplikaci se o nějakém smart režimu zmiňuje, na výběr ale není :(
Používám verzi 8.3.2.80621 a skin Dimka HD 1.1.11.8(e).
16.4.2009 08:37
Dráček.Zkus v nastaveni zařízeni/Řízení spotřeby/Úsporný režim.
16.4.2009 09:56
vali78_ce4youTo jsem zkoušel, ale je to nepoužitelný. Chová se to u mě stejně jako "užij nastavení zařízení", tedy po chvilce vypne PDA a tím pádem i odpojí GPS a nenaviguje. Jediný, co se dá použít je nastavení podvícení na stálo, ale vzhledem k tomu, že jsem si ještě nepořídil CL nabíječku, tak daleko nedojedu. U Xperie je stále podsvícenej display hroznej žrout.
16.4.2009 11:41
Dráček.Tak ještě zkus vložit do sys.txt:
[power]
powermgm_state="0" a postupně vyzkoušej hodnoty 0,1 a 2. Myslím, že by to měla být 2.
Nebo si sežeň tu nabíječku :-)
17.4.2009 09:42
vali78_ce4youA co přesně ta úprava sys.txt znamená? Nejsou to akorát ty 3 možnosti z menu? (nastavení zařízení, úspora a stálé podsvícení)
Nabíječku chci koupit od O2 abych využil HW banku, ale zatím jí nemaj.
27.4.2009 02:59
HaldoNahodil som posledny build a znova rovnaky problem. Nemozem vyhladavat ulice s diakritikou.
Nerozumiem preco tuto vlastnost vobec do toho zabudovali... Nemate niekto po ruke upravene potrebne subory?
28.4.2009 06:28
Slamka_ce4you[quote=romanca]konkretne priklady su napriklad trasa Nitra - Zvolen a konkretne spravanie sa da vidiet v obci Ladomierska Vieska[/quote]
Chyba mapy, mapa je na hlavnom ťahu "preťatá", preto ťa naviguje odbočiť z cesty, prejsť "preťatý" úsek po miestnych komunikáciách a potom Ťa vráti späť na hlavnú. Je kopa takýchto bugov, ktoré sa postupne s novšími a novšími mapami žehlia, akurát zvláštne že sa im podaril práve na hlavnom ťahu. :)
18.5.2009 09:40
DžankZdravím - chci se vás zeptat na nemilou vlastnost iGO8. Mám verzi 8.3.2.64029 a na mém HTC Touch HD se při navigaci zpožďuje o cca 50m. Je to zle třeba ve městě, kde jsou ulice kousek od sebe a když mi navigace řekne po sto metrech a já už jsem u tý ulice, tak to neni moc fajn. Je nějaké řešení, jak to napravit, nebo je to vlastnost?
Omlouvám se, pokud se to už tady řešilo. Děkuji
18.5.2009 10:09
Slamka_ce4youJe to chyba 3D zobrazenia. Skús 2D.
18.5.2009 10:37
DžankTakže je to obecná chyba iGO? Myslel jsem si, že je chyba pouze v mém zařízení.
18.5.2009 11:02
Slamka_ce4youČo som o tom čítal tak áno. U mňa je to to isté...
Aj keď ťažko povedať či 50m, skôr proste "kúsok".
19.5.2009 10:24
Slamka_ce4youMi napadlo, aké sú Vaše skúsenosti so zobrazením KONTAKTOV ako POI???
Voľakedy som to na staršej verzii rozbehal tak že som musel zadať ku kontaktom štát "Slovakia" a v 8.3. mi to prestalo tak fungovať. Už nenačíta ani "Slovensko".. :(

Máte niekto nejaký nápad ako to poriešiť??
21.5.2009 11:27
xsubOdpovědí je verze 8.3.2.73871. Je to verze určená pro PDA a bez problémů importuje adresy z kontaktů - u Slovenska funguje s údajem Slovensko v adrese, samozřejmě i s městem a číslem popisným, popř. směrovačkou. Verze s vyšším číslem jsou nelegální předělávky verzí pro PNA a ty, mimo jiné, import adres z kontaktů przní, protože PNA nemají vazbu na Outlook.
22.5.2009 08:28
DžankJak prosím řešíte přidávání POI ze serveru poi.cz? Když si stáhnu KML soubory, tak po prvním startu si je navigace převede do svého formátu, ale tak, že už nejsou rozdělené do skupin, ale jsou většinou v jedné hromadě a nelze v nich vyhledávat. Je zajímavé, že pokud má určité POI v navigaci svoji skupinu - třeba Hrady, tak při volbě vyhledávání, můžu vyhledat jakýkoliv hrad. Pokud ale neni ve skupině, tak už ji nevyhledám.
22.5.2009 11:57
Keltek_ce4youŘešil jsem podobný trable a nakonec jsem to udělal tak, že jsem si vyrobil skriptík, který mi dané KML převede podle definované mapy do stromové struktury. Možná je to napsané hrozně složitě. Nejlepší bude příklad.
Chci mít POI z KML v takovéto struktuře (tak bude vidět v iGO)
[code]CZ - Auto - Servisy
_________ - Vrakoviště
_________ - Pneuservis
__ - Benzinky - Agip
_____________ - Shell
_____________ - Benzina
__ - Turistické zajímavosti - Hrady
___________________________ - Zámky
___________________________ - Pivovary - Malé pivovary
______________________________________ - Velké pivovary[/code]

POI soubory v KML stahuji klasicky z poi.cz - pak je proženu tímto skriptem, který je převede do UTF-8 a přidá hlavičku a patičku tak, aby odpovídali struktuře tak jak to chci. Pak je normálně nahraji do PDA a po spuštění iGO je všechno jak má být - tj. všechny KML jsou vsou v "adresáři" CZ a v dalších "podadresářích" jsou rozčleněné podle oné struktury.
Samozřejmě, že je podporován i další jakoby rootovský adresář (např. EU pro POI po Evropě, nebo mám i Rakouské nebo Německé "adresáře").
Pokud by to někdo chtěl vidět, jak to funguje, mohu zaslat - je to ale trochu hardcore :) jsem zvyklý pracovat s příkazovou řádkou a tak onen skriptík je dost závislý na uživatelově vstupu.
22.5.2009 03:07
DžankA lze nějakým způsobem editovat originální POI, který je již součástí navigace?
30.5.2009 09:34
mango07[quote=Džank]Zdravím - chci se vás zeptat na nemilou vlastnost iGO8. Mám verzi 8.3.2.64029 a na mém HTC Touch HD se při navigaci zpožďuje o cca 50m. Je to zle třeba ve městě, kde jsou ulice kousek od sebe a když mi navigace řekne po sto metrech a já už jsem u tý ulice, tak to neni moc fajn. Je nějaké řešení, jak to napravit, nebo je to vlastnost?
Omlouvám se, pokud se to už tady řešilo. Děkuji[/quote]

Skus pozriet tento link. Mne to pomohlo :))

2.6.2009 07:27
mpisStala se mi nemilá věc. Z ničeho nic se mi v zadávacím políčku pro město nebo ulici začalo zobrazovat písmeno A, které nejde vymazat a žádným způsobem nemůžu zadat jiný text, než začínající na A. Jinak navigace funguje správně pokud zadám něco z oblíbených. Ale adresu zadat nelze. Nevíte někdo co s tím?
4.6.2009 01:22
Dráček.Zazálohuj si složku SAVE, smaž jí a pokud ti vyhledávání bude fungovat správně vlož si zpět ze zálohy složky routes a tracks a soubory s příponou *.dat.
4.6.2009 02:45
mpisto doktor Áček::)
vyléčeno, velké díky.
21.6.2009 12:18
Slamka_ce4youNejaký nápad ako vypnúť zobrazenie smerových tabúľ v navigácii?
Dosť ma ruší že pri každej odbočke sa na mape zobrazí cez pol obrazovky modrý rámik s nápisami ktoré si prečítam na normálnych tabuľách pri ceste..
Nehovoriac o tom že keď mám nastavený vlastný pohľad, tak sa mapa nenakloní a tabuľe zakrývajú celú odbočku.
21.6.2009 05:18
Jason_ce4younastavení... obrazovka mapy...informace o pruhu a vedle je tlačítko a v něm po otevření zrušit fajku "Směrové tabule".
21.6.2009 05:48
Slamka_ce4youTakú možnosť tam nemám...
Prikladám moju verziu a screen z nastavení mapy.
Dal som akurát vypnúť "Informácie o dopr. pr....", uvidíme čo to bude robiť.
22.6.2009 06:34
Slamka_ce4youTakže, tabule sa nezobrazujú, ale nezobrazuje sa rovnako ani informácia o radení do pruhov (dolu malé šípočky)..
ako zariadiť aby nešli len tabule ale toto radenie v pruhoch áno??
22.6.2009 02:58
Dráček.Tak si někde stáhni Mio-IgoBmpTool, tím si otevřeš obrázky a ty s tabulemi přejmenuj na něco jiného nebo smaž.
A je to...........
30.6.2009 07:29
MrPierc_ce4youChtěl bych se zeptat, nevíte jak nastavit doma (domácí pozici) ?
Dále se neroztáhne igo úplně přes celý display - dá se to nějak nastavit nebo to tato aplikace neumí ( mám HTC Diamond2 ) = mám nastavení na bok displaye ?

A ještě jestli nevíte radu pro toto:
Dám hledat, naleznu město i ulici, čp nevím ,ale neukáže mi to tlačítko hotovo, takže nemohu spustit trasu.
30.6.2009 08:41
tomsoftto: MrPierc
Na Diamondu2 samozřejmě jde nastavit navigace na celý displej. Pravděpodobně máš nesprávné parametry v SYS.TXT
A co je na bok displeje???? Buď na šířku nebo na výšku, nevím co je na bok.

Pozici doma nastavíš tak, že si najdeš ten cíl (domov) na mapě a pak přes tlačítko Kurzor lze přidat do oblíbených.

Když zadáváš cíl trasy a nevíš Č.P. tak ho ani nezadávej a hned po zadání ulice, klikni na tlačítko "Střed Ulice"

Doporučuji přečíst si manuál k celému SW IGO8, kde se dozvíš spoustu užitečného.
30.6.2009 09:39
MrPierc_ce4youTomsoft: Mám to teď nastavené na šířku telefonu ( otočene o 180 stupnu vuci normalnimu pouzivani v ruce ).

Nevíte někdo jak tedy roztáhnou obraz aplikace na celý displej ? Asi to bude chtít úpravu sys.txt :D
30.6.2009 10:06
tomsoftTakže na šířku...
A jaký máš teď SYS.TXT? To jsi mohl taky tady uvést, protože bych se teď tak hloupě neptal já :)
Ale zkus použít tento co je ZDE.
Samozřejmě nejde jen o SYS.TXT, ale také o Data.zip, ale předpokládám, že jsi zakoupil IGO spolu s PDA, nebo se pletu ? :)
No, určitě vyzkoušej tento jednoduchý SYS.TXT.
Vlož ho na SD kartu do složky IGO8. Pokud máš IGO nainstalováno v zařízení, tak se podívej ještě do složky v zařízení \Program Files\Igo8,
jestliže bude složka iGO8 přítomna tak ten SYS.TXT vlož i tam.
30.6.2009 10:23
MrPierc_ce4youDěkuju moc :)
Hned jak přijdu domů, tak pošlu obsah sys.txt.
Bojím se abych si zas nerozsekal nastavení tím přepsáním sys.txt ( jako umístění programu atd )
30.6.2009 04:54
MrPierc_ce4youTak u mne v sys.txt bylo pouze :

[interface]
show_exit=1

Zkopíroval jsem tedy obsah sys.txt , ale napsalo to chybu s SD card, tak jsem umazal:
[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

a pak se to rozběhlo, ale ful screen stale neni.

Zkoušel jsem to nakopírovat ten sys i do program files do složky IGO, ale nevím jak to uvnitř telefonu skopnout přes Resco Explorer - nikde nemůžu najít příkaz copy !

Může mi prosím někdo poradit jak vůbec interně v HTC Diamond2 kopírovat ?
Protože potřebuji nakopírovat hlasy do TomTom, ale přes kabel je mohu nahrát jen na kartu, ale program je v mobilní paměti.

//Odstraněna zbytečná citace
30.6.2009 08:27
tomsoftPokud máš složku IGO8 v Program Files, tak MUSÍ být SYS.TXT tam, na SD kartě je jen pro zálohu a nebo novou instalaci.
Ale při startu se načítá ze složky Program Fiels\iGO8.
Pokud nedokážeš nakopírovat SYS.TXT z SD karty do Program Fiels\iGO8 tak to bude horší, měl by ses nad sebou zamyslet :)
K tomu Ti stačí obyčejný průzkumník. Přdržíš stylus na pár sekund na tom souboru SYS.TXT až se ti zobrazí nabídka a tam je COPY a pak na místě ve složce Program Fiels\iGO8 zase do prázdného místa v té složce zase dlouhý klik a když se zobrazí nabídka, tak klik na PASTE.
A tady je SYS.TXT, který mám dnes zrovna odzkoušený na Diamondu2. Tak se snaž :)
[quote][folders]
app="Storage Card/iGO8"

[project]
name="igo8_pda"

[debug]
skip_eula=1
disable_outlookpoi=1
sound_q_length=200
queue_length=200

[interface]
skin="ui_igo8"
maxzoom2d=6000000
show_exit=1
mapfontscale=160
vga=1

[rawdisplay]
highres=1

[3d_config]
roadsign_lines_per_screen=18

[map]
2dheadup=1
3dcarsizemin=4000
3dcarsizemax=6000
3dcarsizemul=8000
3d_max_tiltlevel=8600
3d_min_zoomlevel=20
3d_zfar_horizon_ratio = 200

[roundaboutcam]
enabled=0
centery=50

[sound]
sound_q_length=200
queue_length=200

[tmc]
;port="COM,9"
;source="royaltek"
saved_config_available="1"

[warning]
warn_distances=110:500,80:350,60:300,40:250[/quote]

P.S.
A neboj se, všechno se dá natsavit zase zpět a upravit cokoli :)
30.6.2009 09:22
MrPierc_ce4youDěkuji za podrobný popis.
upravil jsem tedy sys.txt a vložil na SD/iGO8 i na SD/Programy iGo8 .
Musel jsem umazat
[folders]
app="Storage Card/iGO8" , jinak to pořád hlásilo SD card ....
Bohužel se to neroztáhlo, jen chtěl program nového průvodce prvním nastavení, jak jsem dal otočení navigace na šířku, tak stejný problém.
Zkoušel jsem i upravit umístění cesty v sys.txt i té druhé složky anic ...
30.6.2009 09:34
tomsoftNa SD/Programy iGo8 :?: :?: :?:
Tam se iGO neinstaluje. Pokud teda vůbec máš instalovanou verzi, tak musí být v Progrram Files\iGO8 a ne nikde jinde.
Máš v zařízení v Program Files složku iGO8? A je tam i igo8.exe?
Jestli ANO, tak máš nesprávný data.zip. Diamond2 má 800x480 neb 480x800 a s tím nastavením v SYS.TXT to vždy jede OK.
Jesli NE, tak nemáš instalovaou verzi, celý program se spuští přímo z SD, což je vhodnější, ale i tak platí předchozí věta.
Co máš přesně za verzi iGO a kde jsi ji vzal?
30.6.2009 09:47
MrPierc_ce4youJe to verze Nav N Go iGO v8.3.2.91972 (May 28 2009).
Bohužel není to legální, bylo to rovnou rozbalené, nechci se o tom rozšiřovat, aby jste mne tu nenapadli.
Nemám to tedy přesunout do program files ?

Skopíroval jsem obsah složky , kde bylo exe do SD/Program Files/iGO8 a stejně nefunguje.
Upravil jsem i cestu v sys.txt :
[folders]
app="Storage Card/Program Files/iGO8"

a nic ....

Já už nevím, jsem z toho nešťastnej, koupil jsem si mobil hlavně kvůli navigaci, Tom Tom mi hází chybu, že nemá mapu a IGO , zase nejde na fulscreen,
všem na planetě to jde = mě ne !
To je k vzteku.:sarcastic:
30.6.2009 10:14
tomsoft[quote=MrPierc]Bohužel není to legální[/quote] Bohužel nemůžu jinak, ale měli by ti poradit tam kde jsi "nakoupil".
A nic nikde nekopíruj do Program files ani nikam jinam. Nic se nekopíruje.
1.7.2009 05:59
MrPierc_ce4youŘEŠENÍ EXISTUJE !!!!

Pokud máte problém na HTC Diamond 2 s IGO 8 a po nastavení orientace displeje na šířku a neroztáhne se celý display !

Fixace pro verze:
Nav N Go iGO8 v8.3.2.83157 (Apr 3 2009)
Nav N Go iGO8 v8.3.2.91972 (May 28 2009)
Nav N Go iGO8 v8.3.2.93112 (Jun 8 2009)

NÁVOD :) :D
[code]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501910[/code]

Jen nezapomeňte v sys.txt změnit na type="Touch Diamond II"

Vše nyní jede fulscreenem i na šířku !!!!
Všemi děkuji za pomoc !!!!
1.7.2009 07:32
tomsoftNo vidíš..., ale poud budeš mít k dipozici nejnovější upravenou verzi DATA.ZIP, tak nic z toho nepotřebuješ. Vše to umí samo, protože už je to zapsáno v DATA.ZIPU v configu :)
Mě to dnes nedalo a tak jsem si zapůjčil Diamonda 2 a vše šlapalo na aprvní pokus :)
Ale jinak vidíš.... jak dobře umíš hledat :yes: :yes: :yes:
4.7.2009 12:01
MrPierc_ce4youZačal jsem konečně používat iGO8.Připravil jsem si trasy.
Dám nahrát trasu a pak zapnout navigaci, ale nic se neděje.
Klikl jsem na GPS signál a žádný tam nebyl.
Ted jsem tam dal tedy zjistit automaticky.
Myslite, ze to pomuze ?
Nema se jeste neco stahnout k tomu ?
Pokud dam spustit navigaci, tak jak se rozjedu autem a nic, ma se po chvili zacit navigovat ne ?

Nebo to delam spatne ?

Problém je, že nahraju trasu se startem v místě, kde se nacházím, pak kliknu na "spustit navigaci" a najede mi část Josefov v Praze :)
Ale já bydlím u Hradce Králové a trasa do Prahy nejde, je to jen zkušební 20 km trasa. Jinak jak jsem nastavil GPS automaticky, tak tam nyní ukazuje u 3 družic poloviční žlutý signál.
4.7.2009 10:24
MrPierc_ce4youTak stačilo vyjet na silnici a už vše funguje jak má, musí se gps nastavit na automatickou.
Chci se zeptat : Při navigaci, pokud se jedná o dlouho trasu bez odboček, tak se mapa oddálí, když vjedu do města , tak se přiblíží.
Tak by to asi mělo fungovat, ale štve mě při oddálení mapy, že šipka žlutá a není skoro vidět na žluté spleti silnic !
Dá se to nějak nastavit ?
4.7.2009 11:17
tomsoftTak ještě pár takových dotazů na které Ti asi nikdo neodpoví a budeš už všechno umět sám :)
Samozřejmě, je to GPS navigace a bez GPS satelitů nebo družic (říkejme tomu jak chceme) se protě nic neděje. Signál doma nechytneš, snad jen na balkóně, ale i tam to může dlouho trvat.
Neplánuje se trasa jak jsi psal, že si vytvoříš trasu, uložíš si ji a pak ji otevřeš... to je na nic.
Vždy plánuj jen CÍL TRASY nic víc a pokud budeš mít aktivní signál GPS, navigace už bude sama vědět kde jsi a podle cíle začne navigovat.

Ta věc s oddálením mapy se jmenuje "Automatický náhled" a pokud je další odbočka více jak ... (lze nastavit) tak se mapa přepne do 2D. Pokud to chceš vypnout, jdi do nastavení a vypni si "Automatická náhled".
Různé úhly pohledu na mapu se dají také nastavit, ale bez použití nějakého skinu, to moc nejde a úpravy samotného SYS.TXT bych nechal na později.

Takže zkoušej a než se zeptáš, zkus něco najít na webu, na totmo fóru nebo v manuálu k IGO nebo také v přiručce ke skinu Dimka - TomSoft
4.7.2009 01:18
MrPierc_ce4youDěkuji celé prostuduji, jen poslední blbá otázka !
Dnes jsem sjel z cesty a navigace mi stále hlásí sjel jste ztrasy ,ale nepřepočítává, jinak v čem je lepší ten tvoje uprava Dimka ?
4.7.2009 02:23
tomsoftTak dobře... ještě jedna blbá odpověď :)
To, aby to samo přepočítávalo trasu, když se někam "uhne" musí být zapnuté. Konkrétně v
MENU - NASTAVENÍ - NAVIGACE a zde zaškrtni volbu "Přepočítání mimo trasu" - JE TO V TOM MANUÁLU TAKY
A v čem je lepší Dimka-Tomoft od originálu? To musíš zjistit sám.
Zde je ještě něco ke čtení a jsou tam i popsány přesně rozdíly mezi originálem a Dimka - TomSoft
Doporučuji vyzkoušet a porovnat. Skinů je celá řada.
Samozřejmě není možné používat skin pro iGO 8.0 ve verzi 8.3 a naopak (stejně tak to je i s mapama)
4.7.2009 02:29
tojaS úctou k Tomovmu dušvnému zdraviu, aby nám ešte nejakú chvíľku vydržal, odpoviem ja:D :
- z pedagogických dôvodov odpoviem takto: v nastaveniach je prepočítanie trasy pri odbočení z nej, pohľadaj si to a zapni to. Má to jeden háčik. Ak použiješ už uloženú trasu vždy po jej načítaní sa to vypne, treba to vždy ručne zapnúť. (aj toto napr. rieši tomova úprava skinu)
- pozri návod k tomovmu-dimka skinu, vyskúšaj samotný a jeho úpravy a hneď zistíš o čom to je. Keby Ti mal niekto popísať rozdiely, bol by to taký mini návod.
A koniec koncov vidieť, že si celkom učenlivý a chce to len surfovať, googliť, čítať niekoľko fór (odporúčam warez, tam sa najviac dozvieš, ale toto forum nieje warez) a za chvíľu budeš dávať rady Ty;)
EDIT: Sakra, Tome, ty byť El Rapido:D
4.7.2009 02:35
tomsoft[quote=toja]Tome, ty byť El Rapido:D [/quote] :D :D :D :yes: :yes: :yes:

5.7.2009 07:57
metalzdravim pani,
maly dotaz-prosim aspon tip, akym smerom patrat... Mam instalovanu 8.3 verziu v PDA. U skinu Dimka-Tomsoft sa mi stale vyskytuje problem, ze pri simulacii trasy-ked dlhsi cas (povedzme viac ako 1minutu) neurobim ziadny zasah, tak simulacia potom bezi do konca ale tak, ze uz nejde nijako ovladat. nereaguje ani na hw tlacitka, pomoze iba pripojenie-odpojenie napajania alebo reset tlacitko. Niekedy ta reakcia na ovladaci povel predsa pride, ale s velkym oneskorenim (aj radove minuty). Ziadne ine aplikacie sucasne nespustam, pamati mam habadej.. Mozno je to tym, ze som od doby, ako som presiel na v.8.3 nepreinstalovaval komplet-iba som menil a doplnil potrebne subory. Save som samozrejme mazal. Hadam, ze by som mal asi dokladne prejst moj sys.txt...
Zaujimave ale je, ze v GJ skine to nerobi...Moj favorit vsak je D-T, v GJ mi chybaju mnohe tomove vychytavky. Ine skiny ani neskusam, iba GJ a D-T.

p.s. tome, vsimol si si v GJ tu novu vecicku, ze-Navrat k autu? co na to hovoris :)

edit:
teraz sa divam do mojho sys.txt - nic kriticke tam nevidim...

[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[interface]
resolution_dir="320_240"
vga=1
maxzoom2d=6000000
show_exit=1

[rawdisplay]
class="landscape"
highres=1
screen_x=640
screen_y=480

[navigation]
autoreplan_action="AUTO"

[map]
3dcarsizemin=4000
3dcarsizemax=7000
3dcarsizemul=9000

[debug]
show_lane_info=1

[defaults]
mainroadness=70
shortessness=30
simplificationness=90

[sound]
ding=0
5.7.2009 11:45
tomsoftto: metal
Zdravím,
těžko říct ....
U HPček je to specifické, co všude jinde funguje, u HP nemusí. Pokud dám simulovat trasu, tak se na to můžu dívat hodiny a kdykoli to zastavím, upravím nějaké nastavení, prostě můžu dělat cokoli. Pokud to má takové velké odezvy nebo dokonce vůbec na nic nereaguje, tak něco v OS sežere všechny prostředky (ne RAM) nebo je vytížení procesoru tak velké, že to prostě nestačí na práci v IGO.
Tvůj SYS.TXT obsahuje ale podle mě pár blbostí, co by vůbec nemusel obsahovat. Napíšu je tady červeně.

[interface]
[color=red]resolution_dir="320_240"[/color]
vga=1

[rawdisplay]
[color=red]class="landscape"
screen_x=640
screen_y=480
[/color]
[color=red][debug]
show_lane_info=1
[/color]
[color=red][defaults]
mainroadness=70
shortessness=30
simplificationness=90[/color]
To poslední [defaults] tam samozřejmě může být, al ev rámci zjednodušení a pro odzkoušení bych to vyhodil.
To, co jsem vyhodil, umí buď už samotné IGO nebo skin.

Jestli je Tvé zařízení VGA, tak stačí když máš zadáno VGA=1 + HIGHRES=1 o zbytek se už postrará skin a veškeré obrázky načte ze složek VGA.
Zkusil bych jednoduchý SYS.TXT
[color=green][folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[project]
name="igo8_pda"

[debug]
skip_eula=1

[interface]
show_exit=1
vga=1

[rawdisplay]
highres=1[/color]

A hlavně, aktuální data.zip verze 10b.
Jaký máš přesně build IGO?
Samozřejmě pokud vyzkoušíš co jsem psal, smaž SAVE.
Nejlepším odborníkem na HP + IGO je "Toja" :yes: :D
5.7.2009 12:39
tojaNa mojom HP hx4700 čo je priamy predchodca Tvojej 214 nemám ani tie sety na VGA a HIGHRES. iGO si to vie zistiť aj samo (typ zariadenia)
Ale pre istotu a na skúšku daj do sys.txt:
[color=blue][device]
type="hp ipaq hx21"[/color]
5.7.2009 12:43
tomsoftJá věděl, že to zabere :)
jj, to je ono
[color=blue][device]
type="hp ipaq hx21"[/color]
:yes: :yes: :yes:
5.7.2009 11:54
metalyes, vdaka panove na vas dvoch je spolahnutie :)

idem skusat vase namety.Je to tak, ze ked som nasiel nejake nastavenia do sys.txt v minulych verziach, tak som ich tam dal a potom uz tam ostali...neuvedomil som si, ze uz ich netreba. Ale tie nastavenia pre HP - tam by mohol byt havino zakopany..
Ten spominany problem bol aj predtym, inac-teraz mam verziu 8.3.2.93112 (jun 8 2009- zase len prepisany .exe subor) a data.zip 10b (opravim podpis). Skiny D-T 1.1.18a, GJ 6.9p. Vzdy si vytvorim aj application.dat a potrebne subory mam na karte aj v Program Files/iGO8. V D-T skinoch som si upravoval: velkost navigacnej sipky, velkost fontu pre aktual.rychlost, .bmp obrazok kompasu a loading.bmp-ale to su nepodstatne veci. Od niekoho som odkukal nastavovanie vahovych pomerov pre uprednostnovanie urciteho typu ciest v sys.txt - ale ani neviem, ci to malo ziadany vplyv.
HP komunikuje s ext. GPS modulom cez BT-mam to stale zapnute (nabieha hned po zapnuti PDA). Ziadne dalsie spojenie (napr. s telefonom) nemam nakonfigurovane, animacie v skinoch vypinam, externe programy v beziacom iGO som zatial nespustal.
Teraz pozeram, ze okrem zlozky iGO8 na SD card a v Program Files v PDA, mam aj zlozku iGO8 v PDA nad Program files ( v root). Su v nej podzlozky content, custom a save, ale vsetky prazdne. Neviem, kedy sa mi tam vytvorili, skusim ich dat prec.

caute, idem laborovat, zajtra sa ozvem.

6.7.2009 08:33
Slamka_ce4youCez víkend som nahodil novú verziu iGO, t.j. 8.3.2.93112.
Počas nastavovania viditeľnosti POI sa vyskytol problém. Dám spravovať - POI a zobrazí sa mi zoznam POI.
Akonáhle ich listujem a zoznamom prídem na predposlednú stranu pred zobrazením mojej vlastnej kategórie KML ktorú mám pridanú v " content/userdata/poi " vo formáte .kml a dám zobraziť tú stranu kde je (teda mala by byť) vypísaná aj moja kategória kml, iGo havaruje s vypísaním hlášky
[code]Failed to open file:
[ou]
pimpitn.m
$o_acoesr7
$o_acoesr7
exiting application[/code]
Skúšal som všeličo:
najskôr sa pohrať s data.zip a branding.zip, použil som rôzne verzie (aj v10b), nepomohlo;
nainštalovať späť predošlú verziu iGO v ktorej mi to fungovalo bezchybne, nepomohlo;
HW reset s čistou inštaláciou verzie 8.3.2.93112, nepomohlo;
zmazanie kategórie z userdata/poi - pomohlo, ale to mi je na nič ?!

Nejaký nápad čo by to mohlo byť?
Podotýkam že so súborom KML som nič nerobil, tak ako mi šlapal v predošlej verzii, tak je tam aj teraz, teda bol.
Prikladám KML súbor.

//EDIT: Na korektné zobrazenie KML ikony používam zložku ui_igo8/icons/poi a v nej upravený súbor kmlpoi.icon

//EDIT2: Samozrejme že v content/userdata/poi mám LEN 1. súbor kml so zlúčenými podkategóriami..
6.7.2009 10:46
tomsoftA jaké používáš rozlišení????
Myslím, že problém bude v tom souboru kmlpoi.icon nebo jiném .icon souboru.
Já si nahodil ten tvlj KML a ať dělám co dělám, měním ikony a nic, vše OK.
6.7.2009 10:49
Slamka_ce4youMám Artemisa, 320x240.
Všetko ostatné mi funguje korektne..
Toto je moj kmlpoi.icon súbor:
[code][pokus]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_mapclose.spr 76
$poi_mapclose.spr 76[/code]
6.7.2009 11:19
tomsoftKML soubor s POI je OK, a kmlpoi.icon je taky OK.
Takže to bude jen někde něco zapomenuté, já bohužel mám samozřejmě svou složku UI_IGO8, kde mám své ikony a nastavení a pokud přidám ten Tvůj "kmlpoi.icon" včetně "Tatrabanka.kml" ta vše jede jak má a žádné chyby to nehlásí.
Zkus smazat (přejmenovat) složky:
\SAVE\UI_IGO8jestli to bude dělat taky.
Jestli Ti něco říká "Letní verze" tak tam to funguje :)
6.7.2009 11:44
Slamka_ce4youEj kua, zobral som súbor kmlpoi.icon z ui_igo8.zip čo si dával Tom na strane cca 72 vlákna o tuningu iGo, kde si riešil problém s ikonami kml a s tým to zázračne ide. Teraz mi povedzte kde je problém v tom mojom súbore keď u Teba išiel a u mňa nie?!
Tak tam nechám ten Tvoj a som šťastný ako blcha že to funguje.
Aj keď skutočne nerozumiem prečo to robilo problémy predtým?!??? U Teba to šlo Tom, u mňa nie.. Fakt neviem..
6.7.2009 11:53
tomsoft Ten Tvůj:
[code][pokus]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_mapclose.spr 76
$poi_mapclose.spr 76[/code]
Můj
[code][Albert (KML)]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_shop_rect.spr 18
$poi_shop_rect.spr 18

[Albert]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_mapclose.spr 18
$poi_mapclose.spr 18

[Hypernova]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_shop_rect.spr 43
$poi_shop_rect.spr 43[/code]

Neptej se proč jeden jede a jeden ne. Navíc i ten Tvůj u mě funguje.
Oba vlastně obsahují nesmysly, ale to je v pořádku :)
Jedině co mě napdá je, jestli nemáš někde KML nebo jiný POI, který má opravdu název POKUS, ten já nemám určitě. Jinak to může ale způsobovat klidně jiná .icons soubor. Takže bych to považoval za ukončené. Já ty POI moc nemusím, jsme rád že jedou a že lze měnit ikony u vlastním KML, které už zlstanou natsaveny i na mapě a né jako tomu bylo před tím.
6.7.2009 11:56
Slamka_ce4youTak ako vravíš, som rád že som to zas rozbehal a hotovo. :-)
Vďaka za rady a tipy, za odskúšanie mojich vstupov. Inak, kategóriu pokus samozrejme nemám..
6.7.2009 12:10
jirysZdravim, Poradi prosim nekdo ?
Pouzivame pristroj KASA KD-680 http://www.hifiauto.eu/product.php?id_product=44
pripojuje se vystupem VIDEO na autoradio ktere ma VIDEO-VSTUP. Pristroj se ovlada MYSI a take Klavesnici od PC . Po monitoru pak normalne jezdi sipka od mysi pro ovladani . A ted ten Problem kdyz do nej strcim IGO 8.3.x.x neni videt na obrazovce ŠIPKA OD MYŠI ale na pozadi nekde je . ponevadz kdyz se trefim tak prikaz spustim. Jde zapnou tu ŠIPKU aby byla v popredi jedine klavesou F3 . Vite nekdo jaky to je prikaz ?? Pri stare verzi IGO 8.0.x.x vse funguje normalne . Poradte co stim at nemusim vozit sebou Klavesnici k PC .....
6.7.2009 12:19
tomsoftJirko, obávám se že s tímhle Ti tady asi nikdo neporadí. Je to tady víceméně pro PDA a takovéto zařízení tady moc nebo skoro vůbec nikdo nemá.
Jestli to nijak než pomocí myši nejde ovládat, tak to je asi smůla. Mnoho věcí co fungovaly v 8.0 autoři pro verzi 8.3 zrušili, včetně podpory některých zařízení. Doporučuji napsat výrobcům HW a SW nebo Googlu :)
7.7.2009 11:07
jirysTome jeste se zeptam - ty to urcite budes vedet ?? Kdyz se zmackne klavesa F3 tak po celou dobu funguje ta sipka az do vypnuti .Neda se nekde pri startu nasimulovat v igo tu klavesu F3 ? Nekde se to v tom programu musi zapsat kdyz to funguje az do vypnuti ...
7.7.2009 09:34
metaltak tomove a tojove rady pomohli - vyhadzal som zo sys.txt zbytocnosti, zatial sa mi to ani raz nekuslo..a skusam aj VGA nalezato aj nastojato.. Mal som sice problem so startom - hlasilo failed open igo8/240x320/loading.bmp, asi preto, lebo som predtym skusal rozne menit tie obrazky a neviem uz v com to bolo - radsej som znova natiahol aj skin aj branding a data.zip.
Ten loading.bmp - v data.zip je skomprimovany, inde nie (v skine a v branding.zip). Je vsade povinny v kazdom rozliseni? aka je priorita jeho vyhladavania?

este raz dik..
7.7.2009 10:18
tomsoft to: jirys
O klávese F3 netuším :(

to: metal
Pokud loading.bmp není ve skinu, hledá ho IGO v Data.zipu, pokud není ani tam, hledá ho v Brandingu, pokud není ani tam, zobrazí se chybová hláška a IGO se ukončí.
Pokud chceš nějaké svoje LOGO, dej ho do brandingu a vyhoď ze skinu. Je taky rozdíl, jestli použiješ loading.jpg nebo loading.bmp.
JPG se zobrazuje jen při startu, při ukončování je zase vždy BMP
4.8.2009 10:40
danielkopsice to nenavazuje na predchozi probirane problemy, ale prece jen.

Nemate tu prosim nekdo aktualni databazi radaru v CR i v Evrope? Vim, ze to tu snad pred cca. 1,5 rokem probehlo, tak jestli neni neco aktualniho.

diky
dan
13.8.2009 05:01
Mezek_ce4youZdravím,
používám IGO 8.3.2.64873 k mé naprosté spokojenosti, ale přece jen jedna věc mě trápí a proto se pokusím zeptat zde.
Jde mě o to zda jde nastavit aby zvuk z IGa šel do BT handsfree (Nokia BH-606) a ne z telefonu (HTC Touch HD) ? Pokut použijí Bluetooth Stereo Headset (Calypso SP), je vše v pořádku, zvuk jde do sluchátek. Bohužel tato sluchátka při jízdě mně opravdu vadí. Stará škola, potřebuji slyšet vše okolo. :D Což ovšem nevyhovuje našemu vnukovi, kterého navigace většinou budí……
Děkuji za nápovědu jak na to.

13.8.2009 05:33
tomsoftAhoj,
doporučuji to vzít z jiného konce a vnukovi nasadit sluchátka ala "Otík" tzv. traktory :) :D

Dobrá, a teď vážně... jednou jsem si s tím hrál, ale nevedlo to nějak ke zdárnému konci. s některými BT handsfree to šlo a s některými ne. Některé BT handsfree se totiž umí připojit jako sluchátko, jiné bohužel ne.
A co když v době cestování s vnukem použiješ jedno sluchátko (drátové). Zvuk půjde do ucha a druhé bude vnímat okolí.
13.8.2009 07:58
Mezek_ce4youJasně, nějak to nehrotím, ale bylo by to super. Je to poslední věc co chybí k 100% dokonalosti. :D Alespoň pro mne.
22.8.2009 09:32
sikula05Zdravím,
mám menší prosbičku...kde se v Tomsoftově skinu zruší to, aby se mě oddalovala mapa, když se dlouho nečeká žádná odbočovací akce??Díky.
22.8.2009 09:43
tomsoftV TomSoftově skinu? Tak to nevím :D :D :D
Zkus tohle:
Menu - Nastavení - Navigace a tam vypni "Automatický přehled" nebo po případě zvětš vzdálenost na MAX 30km.
23.8.2009 12:16
sikula05Díky...a já to hledal furt v menu mapa:)
24.8.2009 11:40
berrys_animalzdravím,
měl bych dotaz, zda na asus a636n funguje igo přes nmea či sirf protokol.
24.8.2009 02:44
berrys_animalmůžete, prosím, poradit?
nemohu rozchodit gps na iGO verzi 8.3.2.xxxx. zkusil jsem tedy nainstalovat starou kartu, na které jsem měl instalaci iGO 2006 plus a po instalaci jsem neměl žádné problémy s vyhledáním satelitů a zobrazením polohy na displeji. nevím, kde je chyba, mám asus a636n, v iGO 8.3.2.xxxx v sys.txt mám správný zápis:

[gps]
port="com,5"
baud=38400
set_messages=1

a pro přijímač tmc, který vlastním k pda:

[tmc]
port="com,5"
baud=38400
source="gns"
gps_source=1

v nastavení gps mého pda je:
port pro programy gps: com 0
hardwarový port gps: com 5; přenosová rychlost: 4800
spravovat zařízení gps automaticky: ano

už se stím trápím pátý den a stále nic...:-(
24.8.2009 04:05
tomsoftA636 moc neznám, ale z toho co jsi tady napsal je blbost, aby se GPS a TMC používal na portu COM5.
Nemůžeš IGO říct, aby používala TMC i GPS současně na stejném portu. To samozřejmě nefunguje ani jedno.
Zkus vyhodit oba zápisy ze SYS.TXT
a místo nich dej např. toto:
[device]
type="asus a63x"

na TMC se zatím vykašli, to až bude fungovat GPS
24.8.2009 04:44
MrPierc_ce4youDobrý den,
chci si přidat mapy do IGO 8 navigace.
Kam je mám nahrát ?

Další důležitá věc : když budu přejíždět z ČR do Německa, musím si přepnout mapu v navigaci ( jako například Garmin ) nebo navigace automaticky naviguje ?
24.8.2009 05:37
tomsoftMapy jsou uloženy na SD kartě (popřípadě v zařízení dle typu) ve složce \iGO8\content\MAP\ (soubory s příponou .fbl )
[color=red]Pozor:[/color]
Mapy jsou určeny pro dvě verze IGO
IGO8 v.8.0.xxx
IGO8 v.8.3.xxx nebo IGO AMIGO

Pokud jde o navigování přes hranice...
Pokud je to v igo povoleno (Navigovat přes hranice) tak stačí zadat cíl a jestliže jsou všechny mapy k dispozici, není třeba nic přepínat.
Tím, všechny mapy, je myšleno mapy států přes které vede trasa.
IGO je IGO a ne žádný Gramin :)
24.8.2009 05:42
MrPierc_ce4youMoc děkuji za vyčerpávající výklad :-)
24.8.2009 06:24
MrPierc_ce4youA pořád je tu ta zvědavost :-)
Kčemu jsou ty soubory 3dc a 3dl ? Podle toho jak jsem zde okolo četli, tak to jsou soubory, které se mají nahrát do složky buildings. To je 3d zobrazení města ? To je automaticky nastaveno nebo se musí v Igo něco nastavit ? Je to jen atrakce nebo to má praktické využití ?
24.8.2009 06:49
tomsoftto:MrPierc
Ano, soubory 3dc a 3dl jsou 3D budovy pro IGO8.
Jsou to 3D náhledy budov v daném státě - městě.
Samozřejmě není tam toho milión a v měnších městech tam není vidět nic. např. v Ostravě kam denně jezdím, jsou asi 2-3 3D budovy.
Za to v praze, tam skoro nejde vodět na trasu, kolik je tam toho k vidění.
Tyto a i jiné "vychytávky" samozřejmě zatšžují systém v zařízení a spolu s dalšími efekty můžou způsobovat pád aplikace na nedostatek volné RAM (Out Off Memory)
Já zase naopak, ničím takovým nešetřím a v IGO mám kromě toho hnusně vypadajícího 2D auta jako kurzor snad všechno :)
Tady přikldám obsah složky content\building, můžeš vyzkoušet. Doporučuji nějakou simulací jízdy po Praze :)
Nastavit nic není třeba, jen max. zkontrolovat v IGO Menu - Nastavení - Obrazovka mapy - Nastavení 3D jesltije zaškrtnuta volba "Viditelnost budovy"
24.8.2009 06:56
MrPierc_ce4youDíky moc, ale stále jsem takový šťoural - jde změnit kurzor, který ukazuje mou pozici změnit, protože ta šedá šipka je málo vidět, kdyby ěla alespoň nějak zvýraznit !?
V Garminu byla například nastavení auta ( 3 typy ikonek )
24.8.2009 07:02
berrys_animaltak se mi nakonec podařilo zprovoznit igo na a636n. smazal jsem co se dalo z karty i adresáře pda včetně registrů, nainstaloval znovu a sw je konečně funkční.
jinak opravdu gps funguje s konfigurací v sys.txt na port=5 a baud=38400 včetně tmc přijímače. nevím proč jsou nastaveny gps i tmc na jednom portu 5, ale funguje to...
24.8.2009 07:06
MrPierc_ce4youJinak musím říct, že jsem byl 17.8.2009 na Faith No More. Když jsem se vrácel po půlnoci z Prahy a ještě odvážel kamarádku, tak bez této skvělé navigace bych to nedokázal. Ve tmě jsem uplný mimoň. Je skvělá !
24.8.2009 07:19
tomsoftAno to je :)
Jinak kurzor změnit jde.
Záleží co používáš za skin.
Ve skinu Dimka - TomSoft je možnost 3 barevných aut.
Ve skinu Gurjon je těch aut asi 100.
Všechny tyto kurzory, kterým se tady říká 3D kurzory, jsou vlastně jen 2D bitmapa, která se nepřizpůsobuje poloze a otáčení. Vypadá to odporně, ale spoustě lidem se to líbí. Tak vyzkoušej.

Pak ještě existuje jiná možnost, ale to je tak na nové téma :)
Jde o přidání opravdových 3D objektů (různých dopravních prostředků) místo kurzoru, které pocházejí z IGO AMIGO.
Jestli bude zájem, můžu něco utvořit s nějakým popisem.
Protože to nepoužívám, tak to musím nejdříve vyzkoušet.
Ale to už by mělo patřit do sousední sekce
24.8.2009 07:21
tomsoftto: berrys_animal
Divné, ale jede :) :D :yes:
26.8.2009 02:13
nikabroahojte všetci, mám navigáciu becker traffic assist highspeed 7934, pokúšam sa už druhý deň tam dať iGO 8.3.2.64873.mám stiahnuté aj mapy pre túto verziu ale stále sa mi nedarí to rozchodiť:( najskôr mi vypisovalo po spustení navigácie, že sa nenašiel žiadny jazyk, teraz pre istotu kliknem na navigáciu a hneď mi vypíše, že nie sú žiadne mapy k dispozícii..nevie mi prosím niekto poradiť čo mám robiť?
30.8.2009 11:17
Keltek_ce4youto: tomsoft
Ohledně TMC a GPS. TMC zcela normálně může běžet na tom samém portu co GPS. Koupil jsem si GPS od Navilocku, která má integrovaný TMC přijímač (FM rádio s dekóderem TMC zpráv). Ve výsledku to funguje tak, že (jak je známo), pokud se připojíš k GPS, posílá ti periodicky NMEA kódy. Pokud pošleš do GPS určitou sekvenci bytů, aktivuje se TMC přijímač a mezi NMEA kódy se zašle informace o naladěné stanici, jestli má TMC a eventuálně TMC záznamy. Zrovna teď jsem se vrátil z dovolené z Itálie a funguje to úžasně. Vlastně ony se zasílají pouze TMC kódy - tj. souřadnice události a typ události, protože jak v Itálii tak v Rakousku bylo vše česky. Úžasná věc, která nám ušetřila asi 20km fronty od Tauernských tunelů po Slazburg.
2.9.2009 09:45
berrys_animalprosím, poraďte s následujícím,
do adresáře content/speedcam jsem vložil radary (speedcam.txt) a po spuštění, kdy je dole na obrazovce napsáno "initializing warning data" mi napíše následující:
Out of memory
requested: 4080
cache: 340270

hodnoty v chybovém hlášení jsou po každém spuštění neměnné.
mám 36,4mb volných před spuštěním igo 8.3.2.xxxx
jde jen o uvolnění dostatečného prostoru v paměti pro zpracování souboru s radary pro igo, nebo mám něco změnit v sys.txt, registrech...?
2.9.2009 06:38
TheMelinahoj,
poridil jsem Diamond2.Dal do nej iGo 8.3.2 91313 a do slozky skin noveho Dimku od Toma.
Prehral sys pro Hd rozliseni a spustil.Igo jede ale skin mi nejde zmenit, volba je sediva tudiz neaktivni. Netusite kde je zakopan pes?
2.9.2009 09:34
tomsoft to: TheMelin
Pokud máš Dimka-TomSoft HD, tak do SYS.TXT přidej tohle:
[interface]
vga=1

[rawdisplay]
highres=1

a měl by jsi vidět skion v nabídce.
Nezapomeň, pokud máš instalovanou verzi IGO, je ještě potřeba změnit SYS.TXT, který je v Program Files\IGO8.
3.9.2009 06:27
TheMelinDíky moc TomSoft. Chyběla mi udělaná úprava v sys.txt v Program Files. Teď to maká.
EDIT: Ještě otázka. Je více verzí map České republiky od jiných výrobců. Máte někdo zmapováno, která mapa je nejaktuálnější? Nebo každý výrobce má každý kraj jinak aktualní a mám to sám prozkoumat pro svou potřebu?
4.9.2009 12:07
tomsoftNo spíše to druhé :)
Ale podle mě nejde o aktuálnost jako o přesnost vlastností jendotlivých cest. U jiných vydavatelů než je TeleAtlas se běžně stává, že i ta nejhorší lesní cesta, kde má problém i traktor, je uváděna jako silnice I. nebo II. třídy, takže tě tam IGO bude normálně nahánět.
U TA se mi to ještě nestalo.
Velikost map, může taky někoho zmást.... neznamená to čím větší, tím lepší. To, že má nap. NavTeq větší mapové soubory je dáno tím, že je tam hodně grafiky. Ano, mapy od NQ jsou jednoznačně nejhezčí, ale jinak moc nerozlišují cesty.
Třeba na kolo s easi budou hodit více mapy právě od NQ, ale autem po CZ určitě TA.
Ale i tak doporučuji vyzkoušet si to. je dobré třeba k těmto testům použít MapChanger :)
9.9.2009 10:19
Turkey_ce4youPoradí mi někdo? Mám MIO A701 na kterém používám iGo v 8.3.2.97312, skin Dimka-Tomsoft 1.1.24c a dost často se mi stává, že se mi při navigaci najednou ztratí silnice, vůbec jí nevidím, mám tam pouze šipku, ale silnice po které mám jet tam není, hlasová navigace sice funfuje, ale takto se jezdit nedá. Poradí někdo co s tím? Díky
9.9.2009 10:23
tomsoftNedostatek RAM.
vyházej z MIA co nepotřebuješ a je spouštěno po každém SR.
Nebo můžeš ulehčit samotné navigaci IGO. Můžeš vyhodit některé ty vychytávky atd...
10.9.2009 06:11
Turkey_ce4you2 Tomsoft:
můžeš poradit jak vyhodit vychytávky z navigace?
10.9.2009 10:50
tomsoft to: Turkey
No můžu,ale nevím jaké máš ty vychytávky?
Obecně...

Smaž složku:
IGO8\ UI_IGO8
IGO8\ EXTENSION
IGO8\ Gfx

Tyto složky k navigaci nepotřebuješ.
Protože smažeš tyto složky, tak je nutné smazat také složku SAVE, kde je celé nastavení.
Pokud to neuděláš, při spuštění nebo v průběhu navigace se můžou zobrazovat chyby. Ve složce SAVE je také uložena spousta informací, které se Ti možná budou hodit, jako vlastní přidané POI, oblíbené... proto tu složku zálohuj.

Další odlehčení je, že z data.zipu vyhážeš vše nepotřebné. To znamená že tam zůstanou jen složky pro Tvé PDA např. tam zůstane jen
ui_igo8\240_320
ui_igo8\common
ui_igo8\icons

Víc nic. Data.zip bude tak menší a bude zabírat méně paměti.
Stejné úpravy lze dělat i ve souborech se skiny.

Další odlehčení je stejná úprava obsahu složky v data.zip config\devices
Složka config\devices obsahuje základní konfigurace pro dané PDA/PNA, takže zase... všechno smazat a nechat tam jen pro Tvé PDA.
Jeslti máš MIO A701, tak tam zůstane jen "config\devices\mioa701.ini" vše ostatní můžeš smazat.

Je ještě celá řada dalších věcí, ale to už jsou drobnosti, co je možná ještě vhodné, vybrat nějaké barevné schéma, které nesežere tolik RAM.
Doporučoval bych barevné schémata co doporučuje Dimka ke skinu (Pistachia_D a Kuindzi_Mosfet).
Pak ještě možná drobná úprava SYS.TXT, přidej tam tohle:
[debug]
reserve_memory=1835008
cache=262144
13.9.2009 05:46
Turkey_ce4you2 Tomsoft:
Díky moc za vyčerpávající odpověď :yes:
18.9.2009 11:46
ROJZdravím. Mohl by mě někdo pomoci s problémem nezobrazování se směrových tabulí před křižovatkami a grafickým znázorněním řazení do pruhů v iGO 8 na HTC Diamond 2. Nemůžu s tím hnout. Díky
18.9.2009 12:59
tomsoft Co máš za mapy?
Co máš za verzi IGO8 (přesně)?
Co vše máš v SYS.TXT?

Jestli máš ale na mysli to nové řazení do průhů, co je jako jedna z novinek ve verzi 8.3.4, tak to na anšich mapách asi bude mít smůlu.
Nebo ti jde jen ty klasické směrové tabule a šipky pro pruhy jakojsou na obrázku?

18.9.2009 01:05
ROJVerze iGO 8.3.2.87762. Mapy ty, které jsou součástí instal. balíčku. V sys jsem upravoval pouze RDS-TMC jinak zůstalo s stejné
[map]
rasterorder=""
viewpreset_front1="30,100,7200,10"
viewpreset_front2="140,7000,6000,10"
viewpreset_top="600,50000,225,10"
viewpreset_front3="140,7000,6000,10"
map_mode="3D"
3d_buildings_distance="2"
3d_dem_detail="3"
follow_gps="1"
rotation="0"
terrain_in_2d="0"
nightmode_dependent_backlight="0"
auto_nightmode="0"
3d_buildings="1"

Promiň, ještě doplňuji, že přesně o ty pruhy a tabule mě jde. Díky
18.9.2009 01:16
tomsoftNo, ještě ty mapy? :)
Třeba jen CZ. U každé mapy lze v IGO zobrazit vydavatele a datum vydání. je to v nastavení "O programu" a tam jsou mapy.
Jinak se podívej do nastavaneí - Obrazovka Mapy - Informace o pruhu, musí to být zaškrtlé. Nejsem teď přesně u IGO, ale nevím jsetli ta volba je ve výchozím skinu. Když použiješ nějaký skin pro IGO8, tak to tam najdeš a samozřejmě to musí umět mapy. tyto informace jsou uloženy v mapových souborech. Mapy od TeleAtlasu to umí 100%, ostatní... jak kdy :)
Podle verze Tvého sestavení IGO myslím, že ty mapy budou staršího data, ale to jen myslím :)
18.9.2009 01:22
ROJTo nastavení v iGO mám samozřejmě zaškrtnuté. Mapy ČR 2009.02, Data Source 2009 (090409)
18.9.2009 01:37
tomsoftData Source? Podle mě to ty mapy neumí... nevím. Používám jen a pouze TeleAtlas.
Pokud máš všechno nastaveno, vlastně jen v té jedné volbě, tak to musí být OK.
Ještě ... a asi to zkoušíš třeba někde na dálnici nebo v Praze někde na Jižní spojce atd ..
Třeba si jen zadej simulaci trasy z Praha 1 centrum do Mladá Boleslav centrum.
A taky můžeš ještě vyzkoušet tuto mapu CZ.
Stažený soubor rozbalit do složky \CONTENT\MAP ale ať tam nejsou dva soubory pro CZ.
Je to mapa: Czech Republic TA 2009.06 [090722]
18.9.2009 01:41
ROJZatím moc děkuji. Vyzkouším to a ozvu se
18.9.2009 01:43
tomsoftOK, já bohužel nebudu. Odjíždím pryč, ale určitě tady někdo bude :)
18.9.2009 07:48
Dráček.To ROJ
zkus ještě:
[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1

[debug]
enable_roadsign=1
enable_signpost=1
Co se týče map: Data source je zdroj map obecně, důležité je, co je za tím (Ceda, Tele Atlas, Navteq...).
19.9.2009 12:34
ROJTak jsem to všechno vyzkoušel a nefunguje to. Když změním mapu, tak ji IGO vůbec nenajde a když přidám to nastavení v SYS, tak není žádná odezva. Poradíte, prosím, nějak
20.9.2009 11:41
ROJTak jsem vyzkoušel několik souborů map ČR *.fbl a když je vyměním v iGO/CONTENT/MAP za ten původní, tak je IGO nenajde (v SYS mám provedené úpravy jak navrhoval Dráček). Takže nevím jak dál
20.9.2009 09:14
Dráček.Možná by pomohlo napsat, co vlastně máš za mapu, aby Ti mohl někdo říci, jestli mu to s tou samou mapu funguje nebo ne. Nemá cenu měnit mapy, když na ně nemáš licenci.
21.9.2009 05:06
slay_ce4youMůžete mi někdo poradit, jak změním nastavení Domů a Do ráce v Gurjon skině (6.5). Půjčil jsem kámošovi, ten si pohrál a já nemůžu přijít na to, jak to změnit.:evil: Dík
21.9.2009 10:04
tomsoftTyto dva cíle (Domů a Do práce) jsou tam automaticky a to vždy z prvních dvou Oblíbených.
Změň tyto dva první "Oblíbené" změní se tím i tyto dva cíle.
22.9.2009 08:18
slay_ce4youFor tomsoft: děkuji Ti velice.:yes: :yes: :yes:
23.9.2009 08:01
ROJTak se mě nějak podařilo zajistit (po mnoha pokusech ale nevím jak , že ty směrové tabule i způsob řazení do pruhů se zobrazují. Sice nějak podivně, ale zobrazují. Takže díky za pomoc
2.10.2009 05:01
martin_m_ce4youzdravím pánové,
mám takový jeden dotaz na plánování trasy. jde nějak v igo nastavit, abych se vyhl určité cestě (například se vyhnout silnici e55 :D)? v tomtomu to jde. u igo jsem tuto možnost nenašel.
děkuji
2.10.2009 08:18
tomsoftJde,
přes tlačítko "Kurzor" si lze označenou cestu (tam kde je kurzor) přidat do "Blokovaných cest" u kterých ještě jde nastavit i datum, hodiny, dny, kdy bude daná ulice zablokovaná.
2.10.2009 08:53
martin_m_ce4youkruci písek .))) já jsem zajetý tomtomista a výžně netuším, kde to v igo nastavit, projížděl jsem nastavení, klikal všemožně, ale nenašel jsem to, můžeš mě prosím trošku navést? skin používám nejnovší tebou upravený (dimka).
dík
2.10.2009 10:20
tomsoftJá zase jsem TomToma nikdy ani neviděl a žiju :)

to blokování nastavíš....
Nejdříve najdeme cestu, kterou chceme blokovat. (např. Široká ulice v Praze)
Pak na ni tapnem a z ikonek vpravo vybereme "Kurzor" (obr.1) a tapneme na ni.
Řada ikon vpravo se změní a na stejném místě jako "Kurzor" je ikona s obrázkem zákaz. značky (obr.2)
Tapneme na ni a už se ulice (část - vždy jen od křižovatky ke křižovatce) zabarví MODŘE a to je blokovaná ulice (obr.3)
Postup můžeme dle potřeby opakovat, až zablokujeme potřebnou část ulice nebo ulici celou.....

Správu takových blokovaných ulic lze provádět v Menu - Správa - vpravo dole je "Blok. ulice" a zde provádíme detajlní nastavení blokování.... (obr.4)
2.10.2009 11:01
martin_m_ce4youano ano. mám to! děkuji za podrobný návod!!!
2.10.2009 11:03
tomsoftA to mi ani neřekneš že jsem chytrý jak rádio ? :)
jestli čteš i jiné vlákna tak asi víš... když ne, tak ... v pohodě.
2.10.2009 11:09
martin_m_ce4youty bys řekl ptákovi, že umí lítat? :DD (ne, protože je to obecně známá věd :DDDD)
do sekce o igo jsem zavítal asi po druhé, zdržuju se spíše jen v sekci o raphaelovi!
3.10.2009 11:26
martin_m_ce4youzdravím, tak jsem teda dal igo šanci .)) přijel jsem k hranicím kde jsem to ještě znal, pak jsem zapl igo aby mě navigoval dál a asi po 200m mě igo vedl do jednosměrky kde nakonci ní mával policajt s plackou :DDDD mapy jsem použil 2009.02. takže igo šel zase pryč a zlatý tomtom mě dovedl kde bylo potřeba. tak zas možná za rok, jak přibyde jednosměrem vytáhnu igo a vyzkouším ho :D
3.10.2009 11:30
tojaAký štát?
Aké mapy? Hlavne napíš vydavateľa!
3.10.2009 11:38
martin_m_ce4youbylo to na rozhranicích česka s polskem. na mostě v českém těšíně. mapy to byly: CzechRep 83 CEDA - Česká republika - 2009.02 - 090403
3.10.2009 11:47
tojaCEDA - to sa nečuduj, sú podrobnejšie ale routujú tak ako si si to vyskúšal.
Stiahni si a použi mapy od TeleAtlas-u. Momentálne napr. CZ má CzechRep83_TA_2009.06_090722.fbl
Všeobecne TA má lepšie toutovanie.
A ten TomTom má TA mapy, lebo TA je TT :-)
4.10.2009 12:06
martin_m_ce4younevím, zda-li ještě chci igo testovat na cestách, stáhnu ty mapky a vyzkouším znovu tu stejnou cestu si nastavit, kde mě to povede. ale dík za tip na mapky.
4.10.2009 01:15
tomsoft to: martin_m
Ano, jak píše Toje, mapy od CEDA jsou úplně na ho*no, sorry za ten výraz ale nemůžu si pomoct. Pro cestování automobilem jsou k ničemu.
Skoro všechny cesty jsou v těchto mapách označeny jako silnice I. a II. třídy, takže Tě budou klidně navigovat přes nějakou polní cestu nebo průjezdem přes místní JZD jako by to byla dálnice.
To, že tě "Navigace" zavede někam špatně nebo správně je z 99% záležitost map. Kdyby jsi měl v tom Tvém TT mapy od CEDA, dopadneš stejně, taky by jsi ho vyhodil? Asi ne co? :)
Zkus pořádné mapy od TA a uvidíš ten rozdíl. CEDA jsou tak vhodné pro kolo :)
Jestli se Ti IGO nelíbí nebo ho prostě nechceš používat, je to Tvá volba, pak ale nepomlouvej IGO8 :D :D :D
4.10.2009 01:35
martin_m_ce4youkdesi na fóru někdo vychvaloval cedu, tak jsem jí vyzkoušel a bác. neříkám, že je tomtom lepší, jen mi víc sedí. je to samozřejmě z velké části mou neznalosti igo a všech jeho nastavení. ještě na to kouknu :cool:
3.11.2009 12:56
shark_ce4youcau panove. prosim poradte mi. mam MDA compact IV a iGo 8.3.xx
navigace chodila az donedavna naprosto v pohode.
zniceho nic ( aspon o nicem nevim) mi prestala fungovat a to tak, za se temer okamzite po startu sekne (maximalne do 30 vterin).

neco podobneho mi to zacalo delat i s tom tomem, kterej je v mda iv oficialne.

zkusil jsme novou instalaci a nic.

nakonec jsem tedy udelal to, ze jsem si nahral novou romku , erziku. instaloval cistou igo, novejsi nez jsem tam mel.
chvili bezela a nakonec se zase zacala sekat. instaloval jsem ji nekolikrat, promazaval registry,..

zkousel jsem ruzne mazat a nahravat ruzne adresare , save, mapy,...a porad nic stale se mi urputne seka a uz nevim co s tim.

muze byt moznost to, ze mam nejakej "rozbitej" gps cip ?
dik za radu, pokud se s tim neda da vubec delat, pripadne jestli existuje nejaka utilita, ktera by gps otestovala ?
23.11.2009 08:58
czjivoNazdarek panove, mel bych na Vas par dotazu:

1.) IGO-8 8.3.4.102680 s dimkou 1.1.26 od Toma na HTC Dimanod s orig WM6.5 se mne to zacalo v 2D otacet. A vubec nezalezi na nastaveni Seting-Navigation-Overview. zkousel jsem vsechny moznosti, i postupne zapinat, vypinat a nic. Zkousel jsem i zmenit skin na defauld a starsi dimku a nic. Da se to jeste nekde nastavit? Nasel jsme zatim na netu :2dheadup=1 tak zitra testnu s nulou. Ale ja opravdu mapu celem nechci ani videt.

2.)Jak udelam nejaky screenshot za provozu? Pokud dam telefon ci minimalizovat pres menu, program CapScrUtil se nespusti s chybou ze neni podepsan. Popravde se nespusti vice programu. Pokud ho spustim, tak do maximalky 20s se IGO nespusti, takze take ne. Neslo by do dimky udelat jeste nejaky spoustec aplikaci, nebo je to jen nejaka spatna verze WM nebo IGO ?

Dik moc.
23.11.2009 09:55
tomsoft to: czjivo
Nejdříve k bodu 2.
No tak za prvé si můžeš jakýkoli program co máš v PDA spustit přímo ve skinu, stačí jen nadefinovat v ShortMenu tlačítko "Externí programy" tam zadat celou cestu k EXE souboru a je to.... spustíš tak cokoli přímo z IGO.
A pokud jde o dělání screenů, tak jestli můžeš mít připojené PDA k USB v PC, tak přes aplikaci Vito Screen Capture si můžeš udělat screen z PDA s tí, že ti vyfotí obrazovku a je jedno co zrovna na ní běží, třeba IGO.

A k bodu 1.
Moc nerozumím co chceš ????
Co se ti a jak otáčí ve 2D.
Nevím o co ti konkrétně jde?
Chceš ten 2D náhled nebo chceš jen 3D?
Pokud nechceš, aby se to vůbec do 2D přepínalo, tak to v nastavení vypni (Nastavení - Navigace - vypni "Automatický přehled")
Pokud ten 2D pohled vyžaduješ, a chceš aby se mapa neotáčela s trasou, ale aby vždy směřovala na sever tak když to přepneš do 2D tak klikni někam do mapy a zobrazí se ti tlačítka pro zoom, natáčecí šipky a jedno tlačítko s šipkou a textem "N". to když stiskneš, tak se mapa nebude otáčet za kurzorem, ale stojí a ani se nehne.
Nebo přesně popiš o co se ti jedná, já jsem možná natvrdlý. ;)
23.11.2009 10:01
czjivo1.)Prave ze pripojeni k PC zrovna pouzit nemohu. Ja tam nasel ten odkaz na spuateni, ale nepochopil jsme ho. Napsal jsem jen zazev programu, pak zkousel kopirovat do rootu IGO a nic. Zkusim teda napsat celou cestu.

2.)Prave ze vypnute to v menu bylo. Vubec to na to nereaovalo. Ted jsem zjistil, ze n PCC je jiny sys.txt nez na karte a je tam ten parametr 2d..head=1. Uz je vypnut.

Dik moc za rady.
23.11.2009 10:09
tomsoftježííííš... můžeš mi říct proč upravuješ SYS.TXT na SD,když používáš instalovanou verzi, to je, spouští se přes Program Files\Igo8\.
Ale to už je na Tobě, uprav oba, ať jsou stejné :)
takže jinak to chápu, že nechceš žádný 2D pohled? Jestli ano, tak to vypni v tom nastavení a musí to fungovat a ty parametry ze SYS.TXT vyhoď, skin to umí taky. Můžeš zkusit smazat (přejmenovat SAVE)
25.11.2009 05:31
Milan79_ce4youV HTC HD2 mám problém se svou navigací iGO8 ver.8.3.2.64873.
Instalace bezproblémová, zadám trasu (třeba i na stole) a asi po 5 minutách když chci trasu změnit, vstoupím do
Hledat/adresa/ ... a když chci zadat jiné město nebo ulici naskočí nahoře "písmeno A s kolečkem" navigace začne pískat a končím.
Pomůže jen reset továrního nastavení programu iGO a mohu opět zadat trasu, nebo si jen tak můžu s navigací pohrávat, ale když bude na stole asi 5minut v klidu, pak už nezměním trasu ani náhodou a opět jen rest iGO do továrního nastavení.

Už jste se s tím někdo setkal? To je chyba nejspíš programu navigace. Ale v Samsungu Omnii fungovala bezvadně.
25.11.2009 08:58
baron_czKoukni sem, tady se to řešilo. Doplň si do sys.txt, jak je popsáno pro Jirys takto:

[device]
type="HTC Touch HD T8282"
sdcard_dsk_num=7

26.11.2009 05:16
demo_ce4youzdravim
mam mensi problem s iGO v8.3.4.102680 a to ze mi nechce zobrazovat navesne tabule aj ked to mam vsetko zasrkrtnute ze sa maju zobrazovat.
pouzivam skin DiMKA od tomsofta a posledne maps od TA(2009.06_090722). neviete nahodou niekto poradit pls co stym?

dakujem

Edit:este som zabudol ze to pouzivam na HDcku ...
2.12.2009 10:37
Franky52Nevíte někdo, zda se dá na HTC HD2 u IGO8 zprovoznit příjem TMC zpráv?
27.12.2009 12:25
Haldodemo - moze to byt pouzitou mapou. Minuly vikend som isiel krizom cez Madarsko a niekde po Budapest mi ich ukazoval a za uz nie.
27.12.2009 07:29
demo_ce4youlen problem je v tom ze na inom zariadeni to tie tabule ukazuje a pritom su to tie iste mapy ...
30.12.2009 04:35
pentax_ce4you Zdravím,
Nainstaloval jsem si iGo 8.3.... Vše proběhlo v pořádku i spuštění. Problém je v tom, že se mi stále zobrazuje hlavní pole Paříž. Když si vlezu do informací o GPS "Data GPS" najde satelity, ale všechny kolonky jsou prázdné včetně šířky a délky. Nikde jsem nenašel nějaké tlačítko "najdi polohu" či něco podobného.
Můžete mi prosím někdo poradit jak rozchodit iGO?

Předem děkuji za rady
30.12.2009 04:43
baron_czAsi nemáš nastavenou GPSku v Menu v iGO. Musíš do Nastavení --> GPS --> a tady si dej Zjistit automaticky.
30.12.2009 04:46
hudyssnebo napis typ telefonu, to se pak poradi lepe.
30.12.2009 04:51
pentax_ce4you Mám Samnsung Omnia 2
V menu "manuální nastavení GPS" mám hlášku "Přijímač GPS je Připojen: GPS povolena (zatrženo), Port: 7 , Rychlost 57600 (to mi našlo automaticky)
30.12.2009 04:54
baron_czTak by ti to mělo chodit. Vyběhni ven nebo alespoň na balkon, dej si zobrazit mapu a cca do 1.minuty by ti to mělo na mapě ukázat tvou polohu.
30.12.2009 05:12
hudyssA jeste v IGO nastav: Jiny NMEA, COM 7, Baudrate tech 57600
30.12.2009 05:26
pentax_ce4you Díky za radu. To vyjít na balkón pomohlo nejlíp. Už jsem doma a ne na dovolený (i když by se mi to líbilo být v Paříži).

Ještě jednou díky
21.1.2010 05:50
TheMelinAhoj,
mám problém. Nainstaloval jsem novou verzi iGO 8.3.4 117940 ale po spuštění to napíše "Failed to open file: igo\240_400\loading.bmp exiting application." Zkoušel jsem i podle rad smazat sys.txt a SAVE adresář, ale nepomohlo. Nevíte kde dělám chybu? Děkuji
31.1.2010 07:32
tomsoftCo máš za zařízení?
Máš tam taky správný DATA.ZIP a BRANDING.ZIP pro tuto verzi nebo jsi tam jen hodil EXE soubor z 8.3.4ky ?
31.1.2010 08:42
TheMelinahoj, mam Diamond 2 a stahoval jsem primo pro toto zarizeni.Zkousel jsem tyto dva soubory z predesle verze ktera mi sla a stejny vysledek.
31.1.2010 09:34
tomsoftPoužíváš nějaký SKIN?
Jestli ne, tak se podívej do SYS.TXT, máš tam něco jako tohle:
[device]
type="Touch Diamond II"
sdcard_dsk_num=7

[interface]
vga=0

[rawdisplay]
highres=0

A máš v DATA.ZIP složky 800_480 a 480_800?
Máš instalovanou verzi IGO nebo to spouštíš z SD. Pokud instalovanou, tak máš ještě jeden SYS v \Program Files\IGO8
1.2.2010 06:20
TheMelinSkin používám tvůj upravený Dimka "Dimka 1.1.28 (a) - TomSoft.zip". V data.zip mám obě složky 480_800 a 800_480. iGo instaluji.
A sys.txt:
[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[project]
name="igo8_pda"

[debug]
skip_eula=1
disable_outlookpoi=1
sound_q_length=200
queue_length=200

[interface]
vga=1
maxzoom2d=6000000
show_exit=1
mapfontscale=160

[rawdisplay]
highres=1
driver="GDI"

[map]
2dheadup=1
3dcarsizemin=4000
3dcarsizemax=6000
3dcarsizemul=6000
3d_max_tiltlevel=8600
3d_min_zoomlevel=20
3d_zfar_horizon_ratio = 200

[3d]
fade_distance_for_car=5
fade_distance_for_guidance_arrow=50
fade_overlap_tolerance=80

[roundaboutcam]
enabled=0
centery=50

[sound]
sound_q_length=200
queue_length=200

[warning]
warn_distances=110:500,80:350,60:300,40:250
1.2.2010 02:46
tomsoftJeslti používáš Dimku, tak by jsi měl mít v DATA.ZIP složky pro 400_240 a 240_400. Jsou tam?
SYS vypadá OK. Pak už jen zbývá nesrpávný DATA.ZIP...
1.2.2010 03:57
TheMelinTak už opravdu netuším kde je chyba, obě složky tam mám. Pro jistotu posílám i screen aby bylo vidět že si nevymýšlím. Koukal jsem i do složek 400_240 a 240_400 jestli tam je ten soubor loading.bmp a je.
1.2.2010 05:36
tomsoftTakže máš 8.3.4ku... OK
DATA.ZIP je OK, teda pokud je pro tuto verzi....
v SYS.TXT máš
[project]
name="igo8_pda"

zkus tam přidat tohle (sekci [interface] už tam asi máš, tak jen ten parametr skin)
[interface]
skin="ui_igo8_da"

nebo naopak vyhodit tu sekci [project]

EDIT:
[color=red]a ještě zkontroluj, jestli máš v data.ZIP složku UI_IGO8_DA nebo jen UI_IGO8.
Pokud máš UI_IGO8_DA, tak samozřejmě musíš stejný název upravit i v ZIPu skinu.
Verze 8.3.4 používá složku UI_IGO8_DA, takže pokud jsi přecházel z verze 8.3.2, tak si zkontroluj všechny názvy těchto složek (v DATA.ZIP, BRANDING.ZIP a ve skinu)[/color]
6.2.2010 11:53
Francis[color=black]Měl jsem podobný problém, pomohlo do SYS.txt doplnit:
[interface]
skin="ui_igo8"

Teď už mi iGO naběhne, ale po změně skinu na dimka_1.1.31_tomsoft udělá jen první půlku restartu, jen se ukončí a už nenaběhne. Nejde pak spustit ani ručně. I když iGO 8.3.4.117940 (data.zip a branding.zip od tomsoft, ve skinu přejmenováno na ui_igo8_da) ukončím uživatelsky, nejde podruhé spustit. Musím provést softreset. Mám MDA III s WM 6.1 od xplode (CE 5.2.19209)

edit: Po pokusu o opakované spuštění dostanu hlášku:
The file iGO8 cannot be
opened. Either it is not
signed with a trusted
certificate, or one of its
components cannot be
found. If the problem
persist, try reinstalling or
restoring this file.

Verze 8.3.2.124260 pracuje normálně.
[/color]
7.2.2010 02:35
tomsoftPoku dpoužíváš 8.3.4ku, tak nikde v konfiguraci nesmí být parametr ui_igo8, ale ui_igo8_da. Smaozřejmě musí být k tomu DATA.ZIP pro danou verzi. Nestačí jen EXE soubor.
Se složkou SAVE, která byla používaná ve verzi 8.3.2 není vhodné pracovat ve verzi 8.3.4, takže doporučuji smazat....
7.2.2010 03:49
FrancisVždyť píšu, že ui_igo8 jsem přejmenoval na ui_igo8_da a že jsem použil upravený data.zip a branding.zip. Složku SAVE jsem samozřejmě vyčistil. Nejsem začátečník ;-)
7.2.2010 03:59
TheMelinDěkuji Tomsofte, vše už funguje v pořádku. Chyběli mi přejmenované složky v data.zip a branding.zip na "ui_igo8_da". Ještě jednou díky.
10.2.2010 04:49
ResHackerAhoj, mám takový dotázek =) Používám Asuse P565 s ROM od Pitky (WM 6.1) a k tomu Igo 8.3.2. Zajímalo by mě, jaké má vychytávky verze 8.3.4? Něco, pro co má smysl přejít? Dále mám dotaz, vše mi běhá plynule, naprosto vpohodě, jen navigace v režimu 3D mi přijde taková dost zasekaná (obnova je tak 1-2 FPS) .... je to normální nebo ne? Dá se to nějak urychlit? Např. tím skinem Dimka...Zatím tam mám defaultní skin..... Děkuji!!!
10.2.2010 11:12
tomsoftPokud máš 8.3.2 a jede Ti vše jak má, nemá smysl moc přecházet na jinou např. 8.3.4.
Alespoň pokud jezdíš po CZ. Ve verzi 8.3.4 jsou jako havní novinkou zobrazování informačních značek, které jsou uloženy v mapových podkladech.
Bohužel nejsou mapy, které to pro CZ umí. Zatím.
Konkrétně jde o tzv.
DA=Driver Alert - varovné značky pro řidiče
HS=HitSpeed - data a systém pro optimalizaci trasy podle denní a týdenní doby
Osobně jsem tuto verzi aktuaizoval, ale to jen z důvodů možnosti skinů atd... praktické vylepšení tam není žádné.
Až budou mapy pro CZ, které tyto informace budou obsahovat, to bude jiná :)

A 3D režim ve Tvém zařízení.... to je normální. Zkoušíš to v simulaci nebo při ostrém navádění s GPS signálem?
11.2.2010 02:03
ResHackerDíky moc za info! Nejprve jsem zkoušel pouze při ostrém navigování. Teď jsem to schválně zkusil při té simulaci a tam to jde naprosto plynule. Myslím, že výkon zařízení to neomezuje, spíš to bude nějaké nastavení IGO, které prostě data o poloze refreshuje pouze s touto frekvencí..... Není to nic závažnýho, použitelný to rozhodně je a s IGO jsem jinak určitě spokojenej, ale mohlo by to být plynulejší... Třeba IGO 6tka šla co já vim mnohem plynulejc.
No a taky se mi tam projevuje ten bug, který tu už ale někdo v souvislosti s Asusem P565 popisoval. Jde o to, že když jsem navigaci vypnul a pak zas brzy potom pustil, začlo to navigovat s hroznou chybou....řádově asi 100m mimo... a pak dlouho trvalo, než se to vrátilo do normálu. Ale to neni chyba Igo, je to asi výsada modulu GPS. Sice jsem navigaci zkoušel ještě před flashnutím na Pitkovu ROM, ale předpokládám, že se změny GPS netýkaly. Něco s ní najezdím a pak uvidim.....Jsou to ale všecko spíš drobnosti na pro mě jinak téměř dokonalém zařízení :)
16.3.2010 05:54
Lupus82Dobrý den, mám dotaz. Mám iGO 8.3.4.124260 instalované na HTC Touch HD, ROM Miri WM 6.5 ... bohužel i přes několikeré přeinstalování a zkoušku jak v defaultu tak v několika skinech se navigace při jakémkoli zadávání (název města, ulice), chová jako by byla zaseklá klávesa "a" . Netuší někdo čím by to mohlo být??? Díky
16.3.2010 08:34
tomsoftto: Lupus82
Dobré ráno :)
Už jsem to tady i jinde psal, takže použiji vlastní citaci ...

Při zadávání adresy cíle nejde zadat adresu a pořád se zobrazuje znak A s kroužkem, kterého se nedá zbavit.

[color=blue]Řešení:[/color]

Přidat do SYS.TXT tento záznam.
[device]
sdcard_dsk_num=7

nebo

[device]
type="ALIAS_TOUCH HD"
sdcard_dsk_num=7

Nenechte se zmást, že nevlastníte toto zařízení, které je uvedeno v parametru type=, bude to fungovat na každém zařízení s rozlišením 800x480 a 480x800. Ale pokud budete mít stejný problém na jiném zařízení, např. na HTC Touch2, pomůže to taky.
Důležité je, aby jste měli DATA.ZIP, který obsahuje soubor v data.zip\config\devices\HTC Touch HD T8282.ini , pokud ne, aktualizujte DATA.ZIP.
16.3.2010 03:20
Lupus82SYS.TXT upraven, problem přetrvává...nebyl by náhodou link na ten správný data.zip? V tom mém uvedený soubor je a problém pořád trvá. Diky moc
16.3.2010 03:54
tomsoftDo mailu jsi psal, že už to máš poskládané... tak nevím, jestli je to už OK.
Každopádně jsem ti mailem poslal můj SYS.TXT.
Data.zip tady nehledej.
Pokud nemáš ten správný data.zip, zkus do SYS.TXT ještě přidat toto:
[quote][power]
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_max = 10
backlight_min = 1
backlight_reverse = 0
backlight_key_bright_BA1 = "Brightness"
backlight_key_bright_AC1 = "ACBrightness"
backlight_key_bright_BA2 = "BacklightLuminanceLevel"
backlight_key_bright_AC2 = "ACBacklightLuminanceLevel"
backlight_key_timeout_BA = "BatteryTimeout"
backlight_key_timeout_AC = "ACTimeout"
backlight_key_ontap_BA = "BacklightOnTap"
backlight_key_ontap_AC = "ACBacklightOnTap"
backlight_key_on_BA = "OnOff"
backlight_key_on_AC = "ExtOnOff"
backlight_methods = 25
backlight_events = 3[/quote]
Než to spustíš, smaž (nebo přejmenuj složku SAVE)
16.3.2010 04:21
Lupus82Sys.txt jsem mel poskladany, ale ten co jsi mi posilal je lepsi, je uz upraven pro mapchanger a podobne, takze za nej moc dekuji. Data.zip mam taky spravny, cely zakopany pes se ukazal v tom vymazani toho SAVE, nejak jsem to vcera prehledl...Takze uz to beha, uz se tesim az to poradne otestuju.Diky moc za pomoc.
4.4.2010 11:01
kid_rockzdravim,ja mam ten isty problem z A,urobil som som vsetko ako tu pisete,po zmazani save to slo kym som nepustil skin :( a Acko je spatky...mam hd2...dik za rady...
4.4.2010 12:50
tomsoftto: kid_rock
Máš v DATA.ZIP tento soubor data.zip\config\devices\HTC Touch HD T8282.ini ?
A v SYS.TXT
[device]
sdcard_dsk_num=7

Zkus změnit v IGO nastavení podsvícení (jinak než máš teď)
4.4.2010 02:55
kid_rocksewas Tom,dik za radu,to uz mam v sys sj v data.zip...je to v podsvieteni,ked zadam trvale podsvietenie tak klavesnica nefunguje,funguje jedine ked zadam pouzit nastavenie zariadenia ale pak zhasina display :(

vyriesene:
...nuz uz mi to ide ok,stiahol som full verziu a ta ide bez problemu len klavesnica ma stihlejsie tlacidla :D
29.4.2010 08:21
jirysZdravím všechny ale hlavně TOMA možná že poradí i někdo jiný..

Snažím se spustit IGO 8.3 na autorádiu LCD TFT s rozlišením 800 x 480 , nemám tam žádnej skín.
Při startu to dojde tak daleko že se nastaví hlasy dole píše MAINSCREEN LOAD a napíše CHYBU "FFUIERROR: unknown Layer referenced IDENTIFIER= ui_navigate mapnight "
poradte prosím co dělám špatně ..
29.4.2010 09:35
tomsoftněco Ti tam chybí - nesprávný DATA.ZIP - nesprávně nastaven SYS.TXT
29.4.2010 09:38
jirysV sys MAM jen todle :
[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[interface]
maxzoom2d=6000000
resolution_dir="800_480"

[rawdisplay]
class="landscape"
highres="0"
screen_x=800
screen_y=480

ikdyz většinu z toho umažu tak je to přád stejné
29.4.2010 09:46
tomsoftTak pak už zbývá jen špatný DATA.ZIP, nic jiného.
Ale můžeš zkusit tohle:
Dej tam tento SYS

[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[device]
sdcard_dsk_num=7

[interface]
resolution_dir="400_240"
maxzoom2d=6000000
show_exit=1
vga=1

[rawdisplay]
class="landscape" ; orientace na šířku s tlačítky vpravo
screen_x=800
screen_y=480
driver="GX"
highres=1

Jestli máš DATA.ZIP R3, tak by to mohlo fungovat.
Než to spustíš, smaž SAVE.
29.4.2010 10:23
jirysTome díky !!!
strčíll jsem tam ten tvůj SYS a rozběhlo se to . Pak jsem tam dal tvůj poslední SKIN Dimka - TomSoft 1.1.37 (a) a jede to také . ted jen vyzkoušet v reále .
29.4.2010 11:12
tomsoftDobrá zpráva :yes:
Takže chyba je v tom DATA.ZIP, ale to neřeš, pokud chceš používat skin.

P.S.
Znamená to, že už nebudu muset tvořit ten tvůj Patch_Jirys_234 ??? :D
29.4.2010 11:17
jirysTome ten Patch_Jirys_234 muzes ukoncit . Jeste porad jestli by se nedalo zprovoznit TMC ?? vybabrat s tým tak jak to jde u HTC .
to radio umi RDS :
- AF (Alternative Frequency) - alternativní (další) kmitočty, kde lze přijímat stejný program
- PTY (Programme Type) - typ a druh programu
- TP a TA - informace o dopravním vysílání
30.4.2010 12:01
tomsoftRDS třeba umí, ale neexistuje žádný ovladač, který bude mluvit s tím hardware, to asi nerozjedeš nikdy :(
Pokud chceš TMC pořiď ještě normální TMC příjimač přes BT, který zapojíš mezi rádio a anténu. Je to mnohem kvalitnější a hlavně hodně rychlejší než ta náhrada s HTC (ale i to stačí).
Tohle asi bohužel nemá cenu řešit zde, tady je to spíš o PDA...
10.5.2010 05:50
jirysTome jeste mam jeden dotaz ??
informace jak daleko do cile , km docile , hodiny atd. se mi zobrazuji v poslednim SKINU Dimka - TomSoft 1.1.37 (a) dole na radku . A ja byl zvykly mit tyto informace na leve strane pod sebou da se to nejak nastavit ?? rozliseni mam 800x480 .dik za info nemuzu to najit.
10.5.2010 10:06
tomsoft :))
Nedá.
Tohle je ten hlavní rozdíl mezi všemi rozlišeními na šířku....
U 400x240 (800x480) se tyto údaje zobrazují dole a trvalo mi týden než jsem je tam všechny dostal. Je to už od verze ... ani nevím, protože je to dloho. Uvidíš že si zvykneš, protože máš mnohem širší mapu.
V datových polích je pak možnost si nastavit co kde bude.
Jde vidět, že čteš jen mezi řádky... ZDE úplně dole popisuju co se zmněnilo,
ale je to už hodně dávno.
15.8.2010 10:14
jirysZdravim vsechny ,

TOME prosim porad Kdyz dam skin " Dimka - TomSoft 1.1.37 (a) " nebo " Dimka - TomSoft 1.1.39 (a) " pri startu se mi nacte nadmorska vyska a pak se zasekne az zase spustim znovu cele IGO zase se nacte a zasekne - cim to muze byt ?? Rozliseni dimka_hd800x480
verze programu : 8.3.2.91972
16.8.2010 08:34
tomsoftAhoj Jirko,
netuším.... jestli to dřív nedělalo, zkus smazat SAVE, jen na zkoušku jestli se něco změní....
Nebo můžeš vyzkoušet si v nastavení datových polí ten údaj NV vyhodit, co se bude dít pak....
Ve skinu zrovna tahle vlastnost "Zobrazení NV" je pořád stejná už snad od verze 0.1 :)

16.8.2010 04:43
jirysDík vyzkouším a pak dam vědět
21.9.2010 06:02
eny_ce4youPánové,prosím o radu (fakt jsem to tady nikde nenašel).
Používám IGO8.3.2xxx + skin Gurjon 6.17 pda. Vše jede O.K. ale když dojde k přepočtu trasy, obrazovka se změní na 2D a objeví se celá trasa+výpočet spotřeby. Musím klepnout na display ať se to vrátí do 3D. Zkoušel jsem povypínat kde co ale dělá to dál. Kdyby jste mohli poradit.díky.
21.9.2010 06:20
jirysAž ted jsem se dostal ke psani , TOME ta nadmorska vyska se mi jiz zasekava pri nacitani satelitu . Jak je tam ta zemekoule ,sila signalua kolik satelitu nacetlo, pozice atd. Nekdy se nezobrazi vubec ale take se mi stalo ze se vubec nezobrazi zemekoule - kdyz provedu restart tak naskoci ... cim pak to muze bejt ??
21.9.2010 08:31
tomsoft to: eny
Tak jsi asi nevypnul kde co ... .
Moc GJ už neznám, ale podle toho co píšeš, by to mělo být výpočet nebo přepočet trasy, který se zobrazí pro větší přehled....
Vše je jen v nastavení a to v: MENU - NASTAVENÍ - OBRAZOVKA MAPY - VÍCE - další strana - Zobrazit informace o trase , tam to můžeš všechno vypnout nebo si uprav to nastavení a ono je tam možné nastavit i čas v sekundách kdy se to zase přepne zpět.

to: jirys
Nevím, máš to nějaký rozbitý :) Vyzkoušel bych úplně jiný build s jiným DATA.ZIPem. Bohužel na některých zařízeních to prostě jinak nejde.

22.9.2010 07:32
eny_ce4youDíky Tome, ale už jsem našel to nastavení. (jak píšeš),píše to na mně některé složky anglicky tak v tom mám guláš. To,že to píše anglicky je blbým data.zipem?
22.9.2010 08:22
tomsoftJestli máš něco česky a něco anglicky není Data.zipem, ale souborem pro lokalizaci, tedy \content\lang\ Lang_Czech_Pda.zip
Nějaký nový LANG pro GJ skin nemám, mám jen oro Dimku :) a některé věci jsou v obou skinech odlišné, takže by to bylo k ničemu.
Podívej se po nějakém lepším nebo novějším LANGu.
22.9.2010 05:45
eny_ce4youJj, díky moc, budu hledat. ;)
4.10.2010 08:40
joko_ce4youViete mi prosím poradiť, čo a kde treba nastaviť alebo prepísať, aby bola každá prejdená trasa označená na mape inou farbou. Všetky prejdené trasy mám totiž zelené a je v tom chaos. Voľakedy to fungovalo automaticky, niečo som asi zmenil ale neviem čo. Ďakujem za radu
4.10.2010 09:46
tomsoftJoko,
nevím přesně co myslíš... ani jestli používáš nějaký skin, jakou přesně verzi IGO máš atd...
ale veškeré barvy, které jsou vypočítané jako další možnosti různých tras jsou jako většina barevných věcí v COLOR SCHÉMATU.
\iGO8\CONTENT\SCHEME\ zde jsou barevné schémata a v každém tom ZIPu je color.ini, kde jsou věškeré parametry co se má a jak "nabarvit"
Hledej výraz jako planned_road
Parametry
planned_road_alt1
planned_road_alt2
planned_road_alt3
planned_road_alt4
planned_road_alt5
Jsou pro ty typy tras, jako "Rychlá, optimální, krátká, panorama atd...
Ale o tom, že trasu, kterou jsem už projel, je nějak barevně označena.... to netuším, to bych už měl mapu ČR samou čáru :)
5.10.2010 07:37
joko_ce4youno presne o to ide. Tak ako píšeš, ak veľa jazdíš a nahrávaš si trasy, tak tie ostanú zobrazené na mape ešte pár dní, potom sa vypnú. A ide mi o to, aby každá ďaľšia prejdená trasa sa sama uložila vždy v novej farbe. Neviem, možno takých 5-6 farieb sa točilo dookola. Teraz mám všetky zelené.
Mal som proste iGo8 v PDA, tam to bežalo, predal som to, kúpil nové a tu to nejde. Škoda, že som si neodložil zálohu tej schémy.

verzia: 8.3.2.93112

schéma: Pistachia
skin: diMka_1137
2.1.2011 05:26
milandosK vánocům jsem dostal svou první navigaci a při hledání informací jsem narazil i na toto forum. Hlavně mě zaujaly příspěvky, které se zabývali souborem sys.txt. Mám navigaci X - SITE XSN - 35 s iGO 8 (verze 8.3.1.60056 z října 2008). Chtěl jsem poprosit jestli by někdo nemohl můj soubor sys.txt přeložit mě do srozumitelné češtiny abych věděl co mohu od přístroje očekávat, popřípadě zda se nedá něco nastavit jinak.
[device]
type="LONGHORN_GOGO800"
[map]
2dheadup=1

;[interface]
;shutdown_time=0

[3d_config]
disable_roadsign_navigation_mode=0

[interface]

[feature]
signpost_coloring=1
Díky za odpověď.
2.1.2011 06:21
tomsoftto: milandos
Gratuluji k první navigaci :yes:
Konkrétní zařízení neznám, ale to je skoro jedno ....
SYS.TXT je a není důležitý, celý program funguje i bez něj, ale když tam je, program pak načítá tyto přednastavené hodnoty jak ovýchozí volby pro danou funkci nebo zobrazení.
type="LONGHORN_GOGO800" - název a typ zařízení "Neměnit"
2dheadup=1 - možnost nastavení náhledu 3D, 2D po směru jízdy, 2D s orientací na sever, po zastředníkování pouze 3D a 2D s orientací na sever
disable_roadsign_navigation_mode=0 - způsob, jak se zobrazují názvy ulic v mapě
laneinfo_signpost_enabled=1 - zobrazování směrových tabulí
signpost_coloring=1 - barevné směrové tabule
To co má před začáítekm STŘEDNÍK neplatí a program tyto hodnoty ignoruje.
Přikládám jeden takový General - SYS.TXT, který obsahuje i některé popisy co k čemu je.
Před pokusy, zálohovat stávající SYS.TXT a složku \SAVE\ kde se ukládá veškeré nastavení.
Za nesprávnou kombibaci v SYS.TXT neručím :)

P.S.
Mimochodem, to byl nějaký staršé Ježíšek ne?
IGO už je dnes ve verzi 8.3.4.142975 nebo iGO PRIMO 8.5.11.168090, takže jestli výrobce má k dispozici nové aktualizace jak programu samotného, tak hlavně MAP, tak doporučuji.
Ten ukázkový SYS.TXT s popisem pochází ze serveru "entershop.cz"
2.1.2011 06:39
milandosDík za rychlou odpověď. Přístroj i nahrané mapy v něm nejsou nejnovější, ale darovanému koni na zuby nehleď. Časem se zdokonalím a přehraju si novější soft a novější mapy.
2.1.2011 07:12
tomsoftJo, v pohodě :yes:
16.6.2011 06:58
g13_ce4youZdravím,rozvrtal jsem si igo 8.3.4.142975 PDA/PNA kvůli nezobrazování ikon u *kml poi(měl jsem tam jen zeměkoule)vyměnil jsem z jiných odkazů branding.zip,data.zip a skin gj6.18p_da.Mám samsung i900 a když použiju rozlišení 480*800(u 800*480 to vyhodí Fatal error...) vidím jen černou obrazovku(jiné nižší rozlišení fungují,ale skin GJ je roztažený za okraje)Sys.txt:
[project]
name="igo8_pda"
name="UI_igo8_da"

[folders]
app="%SDCARD%/iGO8.3"

[interface]
skin="ui_igo8"
skin="ui_igo8_da"
vga=1
maxzoom2d=6000000
show_exit=1
show_tmc_eventlist=1

[rawdisplay]
screen_x=480
screen_y=800
Ve kterém souboru bych měl hledat chybu případně ho vyměnit?Díky za pomoc.
16.6.2011 08:28
tomsoftNejdříve k SYS.TXT... máš tam pár nesmyslů, které tam jsou k ničemu, jak např.
[project]
name="UI_igo8_da"

[interface]
skin="ui_igo8"

[projekt je název INI souboru (bez přípony) data.zip\project_config\]
v sekci interface by měl být název složky v data.zipu (ui_igo8 nebo ui_igo8_da) podle verze EXE souboru. Pokud máš 8.3.4, tak _DA, ale jen jednou.
Tvé zařízení má přece rozlišení 400x240, ne? Tak proč tam máš v SYS.TXT hodnoty jako 800x480 ???
Tak by měl vypadat SYS pro Tvé zařízení.... jen ta důležitá část pro displej.
[interface]
skin="ui_igo8_da"
resolution_dir="400_240"
vga=0

[rawdisplay]
class="landscape"
screen_x=400
screen_y=240
highres=0

Co se týče ikon pro KML, to se řeší úpravou "kmlpoi.icon" v DATA.ZIPu přikládám tento soubor. Jen ten soubor rozbal a nakopíruj do DATA.ZIP do složky \ui_igo8_da\icons\poi\ a přepiš stávající.
NIC v tom souboru neměň a nepřidávej.
A určitě když s tím bude takhle laborovat, tak smaž (před tím zálohu do PC) složku \SAVE\
16.6.2011 09:47
g13_ce4youDíky za odpověď.Nevím proč jsem si myslel, že jsem používal 480*800(jen na test jsem přidal do sys ->interface - resolution_dir=480_800 a viděl jsem přes celý dysplai jedno tlačítko:)opravil jsem to na 240_400 a je to OK.Ještě otestuju GJ6.18p_da...
K tomu kml (nevím jestli moje chybové hlášky nezačali právě po vkládání souborů do data.zip, prý záleží na kompresi se kterou to zase uložím, protože s některou si igo neporadí, mám winrar nevadí to?)A pokud ten soubor vložím a úspěšně zazipuju nebudou mi k němu chybět další soubory *bmp,*icon(původně jsem viděl na mapě jen zeměkoule,po stažení upraveného branding a data jsem měl na výběr pěkné ikony, ale jen nějaké mini rozlišení, nevím jestli to bylo tím branding nebo data souborem :( Díky
16.6.2011 10:19
tomsoftK práci s DATA.ZIP nikdy nepoužívej WinRAR, WinZIP atd.... vše jen v TotalCommanderu, protože ten nemění nijak kompresi ZIPu při tom, když tam přidáš nějaký soubor.
Jinak platí hlavní zásada "Nikdy nevrtej do DATA.ZIPu" :)
Vše se dá udělat i bez něj.
Třeba ten KML.
Přímo v adresáři iGO vytvoř složku \UI_IGO8_DA\ a tam složku icons a zde vlož ten soubor, co jsem ti poslal.
Takto vytvořená složka UI_IGO8_DA má přednost před DATA.ZIPem a pokud je v ní něco, co iGO načítá, načte to právě z této složky a nepoužíje se to, co je v Data.zipu
S obrázkama pro POI je to složitější, resp. pro 400x240 (240x400)... moc jich není, protože většinou jsou pro 800x480 nebo 480x272 nebo klasiku QVGA a VGA, ale pro 400x240 toho moc není.
Příklad takové složky UI_IGO9_DA mám třeba na webu ale POZOR je to pro VGA zařízení, takže ve Tvém případě jen jako ukázka :(
21.6.2011 08:03
mamoulianNevíte někdo,proč mi po chvíli přestane fungovat dotykový display na HTC diamond 2? Je to dost protivný.V jiných aplikacích vše funguje,ale když pustim IGO,tak po nějaké době přestane reagovat a musim udělat reset.
21.6.2011 10:36
tomsoftTo nevím, ale na D2 jede iGO v pohodě.....
Jen nevím co přestane reagovat?
Celé to zamrzne a nereaguje nic, ani displej, navigace mlčí, mapa se nehýbe, nebo jak?
Pokud se mapa hýbe a naviguje to, tak to může bmít něco společného v nastavení úporných vlastností v OS(nastavení usínání) nebo v iGO (SYS.TXT sekce [power]).
Jestli to ale zamrzne celé, tak to může být cokoli, mapy, nějaké doplňky navíc, ale taky i OS.....
Zkus smazat SAVE a vyházet všechny blbiny, které nepotřebuješ úplně k životu, jako skiny, barevná schémata, nech si jen jednu mapu, žádné POI atd....
22.6.2011 10:17
mamoulianVarianta,vše funguje,navigace naviguje,ale nereaguje na dotek (tudíž nelze vypnout)
22.6.2011 10:56
tomsoftTak to bude dělat OS nebo zařízení samotné....
Smazal jsi ten SAVE ?
Díval ses do SYS.TXT do té sekce [power] ?

Zkus dát do SYS.TXT tohle (ale před tím smaž SAVE)
[power]
skip_resume_process=1
skip_suspend_process=1
powermgm_state=0
power_off_mode=0
backlight_sync_with_OS=0

:bulb: Složku SAVE před odstraněním z PDA je vhodné si uložit nejdříve do PC :bulb:
23.6.2011 10:12
mamoulianvyzkoušim.Díky
28.6.2011 09:07
mamouliantak sem smazal save a napsal do sys cos doporučoval a pořád to blbne. jel sem teď do brna podle tomtoma a ten to nedělá. Igo už by bylo z Prahou zamčený.
Nevim,asi blbá verze,nebo poškozený dat. Mohla by to dělat dimka? (nezkoušel sem ji vypnout,teď mě to napadlo) Mam nový diMka Megaduck99
28.6.2011 09:57
tomsoftJinek skin Dimka je TEN skin Dimka, ne ta Dimka :)

Skin to může dělat, ale proto jsem Ti psal, ať smažeš ten SAVE, tím pádem ti najede jen výchozí iGO bez skinu a tak jsi to měl odzkoušet, aby to bylo bez skinu a mohl jsi tak vyloučit, jestli to dělá skin nebo už samotné iGO.
Takže to zkus ještě jednou BEZ skinu se smazaným SAVE.
Jinak skin Dimka Megaduck99 neznám, já dělám jen skin Dimka - TomSoft :)

18.10.2011 07:53
mysoAhoj, chcel by som vas poprosit o radu s dvoma funkciami/parametrami pre iGO 8.3 (uz dlhsie to hladam vsemozne na internete a nic som nedokazal najst). Takze:

A) ako vypnut uspornu funkciu, kedy po strate napajania iGO zacne odpocitavat 10s do vypnutia zariadenia a potom sa vypne. Rad by som tuto ficuru zrusil, myslim ze v skorsich verziach sa to dalo vypnut priamo v menu. V niektorych PNA (Mio C520. Moov 360) to totizto sposobuje vytuhnutie/spomalenie aplikacie, je nutne vypnut a zapnut zariadenie aby znova zacala reagovat.

B) V starsich verziach iGO ukazovalo priemernu rychlost pri prejazde usekovym meranim rychlosti. Od urciteho casu mi to neukazuje a nikde som nenasiel sys.txt parameter/polozku menu, ktorou by sa toto dalo ovladat.

Sorry ak to tu niekde je, naozaj som hladal a nenasiel... Za kazdu radu vopred dakujem

M.

Edit:

Tak sa mi podarilo dohladat odpovede na inom fore, ak by to niekoho v buducnosti zaujimalo, odpovedam si na otazky:

A) Problem s prebudzanim sa mi zatial nepodarilo vyriesit, odstavil som tuto funkciu nasledujucimi parametrami v sys.txt:
[code][interface]
shutdown_time=0
[power]
powermgm_state=0[/code]

B) Z nejakeho dovodu sa tato funkcia da nastavovat iba s platnou GPS polohou, vtedy sa objavia dalsie polozky v menu Nastaveni/Varovani (polozka Rychlostni kamery)