Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO 8.3 - Obecné zkušenosti a rady s navigací igo 8.3

tomsoft (2734)|9.11.2008 01:06
[h]Přátelé diskutující,[/h]
Protože vláken pro igo, které zde na fóru jsou, je několik a "motá" se jedno s druhým. Teď nemyslím
samotné verze 8.0 a 8.3, ale příspěvky jsou různého charakteru a je tak pro nově příchozí, který např.
nechce nic vylepšovat, ale chce jen poradit s instalcí nebo problémem s GPS, tak se bude prokousávat v hromadě
příspěvcích, které jsou o tuningu nebo jiných...
Také z důvodu lepší přehlednosti jsem toto vlákno přejmenoval a rozdělil na
IGO 8.3 - Tuning a skiny
+ vytvořil nové
IGO 8.3 - Obecné zkušenosti a rady s navigací igo 8.3, kde se právě nacházíte.

[color=red]Toto vlákno je jakési pokračování - rozdělení z vlákna iGO 8.3 - tuning, témata, nastavení a zkušenosti
Pokračujte prosím v diskuzi na téma iGO 8.3 - Obecné zkušenosti a rady s navigací igo 8.3
[/color]
konas (31)|9.11.2008 11:42
Mám takový problém na PNA. A to, že pokud nechám iGO spuštěné a vypnu navigaci, tak se mi po zapnutí navigace restartuje buď celá navigace nebo pouze iGO. Na starší verze byl patch, který toto řešil. Chová se to takto (iGO v8.3.1.57021):
1, Pokud mám celé iGO na SD kartě:
Po vypnutí a zapnutí PNA se restartuje celé PNA.
2, Pokud nahraji iGO do vnitřní paměti PNA a akorát složku Contens na kartu a patřičně upravím sys.txt:
Po vypnutí a zapnutí PNA se restartuje pouze iGO. Takto mi to ale dříve se staršími verzemi 8.0... fungovalo dobře i bez patche.
3, Pokud nahraji komlet iGO do vnitřní paměti:
Po vypnutí a zapnutí PNA iGO funguje. V zařízení ale nesmí být karta. Jinak se také restartuje iGO. Další podmínka je, použít licenční soubor z verze iGO v8.3.1.54384. Další nevýhoda tohoto řešení je v tom, že do vnitřní paměti se skoro nic nevejde.

Potom v iGu verze 8.0.0.49545 a 8.0.0.54000 byl nově pro TMC zařazen protokol Siliconlab. Bohužel, v žádné verzi 8.3 opět není. Přijde mi to, jako krok zpět. Bohužel, přesně tento protokol využívá má PNA. Nešel by nějak z verze 8.0 do verze 8.3 přidat?

Díky.
Kime (24)|10.11.2008 15:24
Potrebujem vypnút POI body ktoré stále mám na obrazovke a to čerpacie stanice a parkoviská.Používam 8.3.1. a dimku od Tomsofta
dik za radu:yes:

Už so na to prišiel, v dimkovi to nefunguje
tomsoft (2734)|11.11.2008 20:03
[h]Přesunuté příspěvky z topicu "IGO8 - Tuning a skiny"[/h]
[quote=vovi]Heleďte, pánové, nechci tady moralizovat - co se týče používaného softu, jsme na tom asi stejně ;) , ale nešlo by dodržovat alespoň trochu fair play při publikování různých poznatků, hlasů apod.? Nemám nic proti uvádění poznatků z jiných fór, ale nezdá se mi právě košer vydávat to za vlastní výsledek (teď nemám na mysli žádnou konkrétní výtku); horší ale je třeba to vyvěšování hlasů k radarům - ty vyráběli lidi kolem Entershopu, vrazili do toho spoustu času i peněz, dali je k dispozici zdarma pro nekomerční využití, a jediné, co si přáli, bylo to, aby se hlasy nepublikovaly jinde. Tak proč prostě neuvedete odkaz na původní zdroj a vyvěšujete tady "svoji" složku?

Nedávno podobná věc nadzvedla třeba Rikse natolik, že se v první chvíli rozhodl přestat publikovat své skiny. A mezi ppcwarez a ppcwarez2 už létají nadávky, protože si kradou příspěvky - dokonce na tu dvojku zakázali přístup Jetmousovi, protože se ohradil proti tomu, že "jeho" verzi 57021 publikovali jako svou.

Vždyť přece není nic jednoduššího, než napsat odkaz na požadovanou informaci, soubor apod. Každý z nás si s nějakým tím laděním hraje, stojí to spoustu času a někdy i úsilí, vyvěsí si to na své stránky, fórum apod. a nakonec zjistí, že to všechno "vynalezl" někdo jiný.[/quote]


[quote=tomsoft]V podstatě bych s Tebou souhlasil, ale např. upřímě, nevím když zde nebo i jinde je ke stažení např. audio soubory pro něco, kdo je vytvořil nebo kdo zatím stojí.
Že je musel někdo vytvořit, je jasné, kdo, to bohužel mi není známo. NIKDY bych nepovažoval za svoje něco co jsem nevytvořil a myslím že tady nikdo takový není,
ikdyž by se našli nějaké příspěvky, které sem někdo hodí a jsou to texty z jiného (cizího) fóra. Doufám, že dotyčný se zamyslí. Nehodlám tady psát texty ve smyslu, "co kradeš text od někoho jiného". Asi bych tady jen seděl a zjišťoval jestli je daný text opravdu ten či onen.
Bohužel, na toto téma by se dalo asi založit samostatné vlákno. Toto, je určeno však k něčemu jinému :)[/quote]


[quote=kid_rock]sakra mam maly problem,skusal som ten novy fix na animaciu v menu a odvtedy si moje igo nic nepamata,po kazdom spusteni treba nastavit jazyk,hlasy a zvolim skin dam restart a nic,zas to iste zvolit jazyk hlasy atd skusal som aj odinstalovat a znovu nainstalovat a nic...poradi niekto?
:([/quote]


[quote=Hans76]to vovi:
narážka na mne? Pokud ano, tak aby bylo jasno. S... jsem se s tím včera dost času sám a není to žádné info "odjinud". Ještě víc jsem se natrápil s "odladěním" problému s resetováním iGO na PDA s WM2003se a pokud to řešení s CF kartou pomůže i jiným, budu jen rád. Proto své poznatky taky do fór píšeme, nebo ne?

Jinak Ti ale rozumím ;)
[/quote]


tomsoft (2734)|12.11.2008 10:04
to: kid_rock napsal
No, proč děláš takové věci? :) Nějaké divné patche... proč? Kvůli animaci menu?
Jestli Ti ten patch upravil EXE soubor, což asi jo, tak musíš hledat ten co jsi tam měl před tím.
Ale když píšeš, že jsi to odinstaloval a nainstaloval - divné, co ten patch udělal. Můžeš mi poslat (SZ) odkaz na ten patch?

EDIT:
Tak jsem zkoušel ten "Patch na animaci" podle mě to není žádný patch, vyměnil jsem exe soubor za tento patch a vše normálně správně fungovalo. Co se týče ukládání nových změn v nastavení, které byly normálně i st tímto EXE souborem (patchem) uloženy. Když jsem zapnul Animaci meni, tak se samozřejmě při ukončení objevila známá chyba... takže jako Patch je to k ničemu. Patch obsahuje igo8 (8.3.1.57021)
Takže problém bude asi jinde.
jirys (122)|12.11.2008 11:01
Zdravim vsechny !
Jiz jsem tady dlouho nebyl ale prolezl jsem to a nenasel ...
Mam 2 dotazy : Jestli tady toto IGO 8.3 se pri zobrazeni mapy ve 2D otaci mapa kolem sipky ?? nebo je porad smerovana na sever ? a druhy je : kdyz si nahraji sve POI body tak bych chtel kdyby slo nastavit kdyz se mi zobrazi na mape po ceste at mne jeste upozorni na ne zvukovy signal v urcite vzdalenosti od nej ??
tomsoft (2734)|12.11.2008 12:40
to: jirys
Hlavně že už jsi zase tady :)
Co se týče 8.3 a 2D tak s tím něco provedli, snad k lepšímu. Jsou tam teď dva 2D pohledy, jeden na sever a u jednoho se mapa pěkně otáčí.
K těm zvukovým POI, to je otázka skinu, samotné igo to neumí. Myslím že to má Vladas ve skvém skinu nebo něco takového. Když tak směruj dotaz ohledně zvuku a POU na něj :)
kid_rock (284)|12.11.2008 16:36
nuz uz som na to prisiel,problem bol v zlozke save mal som tam 5gb bordelu,kukal som jak deges ze kolko? zmazal som save a uz vsetko fici,ten patch exe som mal z toho drbleho ppcwarez2...a docital som sa ze application.dat ked premenujem na iGO8.exe tak mam normalny igo exe...
.....dik tome :D
tomsoft (2734)|12.11.2008 17:10
Asi někde udělám a hodím text co který soubor a jaká složka k čemu je :)
Ale teda 5GB "bordelu" v SAVE, tak to jsem tady z toho vedle. No ale hlavně že to šlape.
kid_rock (284)|12.11.2008 20:25
nuz ,ked to tak vezmem do tyzdna urobim tak v priemere 3600km a nechavam vsetky cesty ukladat,ukladam vsetky trasy nuz to mnozstvo dat je ale dost vela na ten kratky cas co pojzivam tuto verziu...moje igo slape denne zhruba 16hodin,zeby tam ukladalo nieco ine???skrabem sa kvoli tomu po plesine :DDD
toja (366)|12.11.2008 21:40
Ak sledujete vývoj navigačného software od fy Nav N Go iGO 8, tak tu je súpis všetkých verzií, ktoré boli inštalované na konkrétne zariadenia OEM výrobcov alebo distribúcie od samoného Nav N Go (PDA/PNA):
8.0.0.29000 - 26 Feb 2008
8.0.0.31442 - 13 Marec 2008
8.0.0.35389 - 15 April 2008
8.0.0.41506 - 3 Jun 2008
8.0.0.44366 - 24 Jun 2008
8.0.0.44898 - 26 Jun 2008
8.0.0.44902 - 2 Jul 2008 Verzia pre USA www.OnCourseNavigator.com
8.0.0.49545 - 30 Jul 2008
8.0.0.54000 - 1 september 2008
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
8.3.1.53228 - 3 september 2008 Multimedia Edition PNA
8.3.1.54384 - 3 september 2008
8.3.1.56007 - 12 september 2008 obsahuje funkčné TTS
8.3.1.57021 - 25 setember 2008
8.3.2.64873 - 13 november 2008 súčasná verzia

Pre menej znalých v danej problematike: Igo8 je silne špecifický software,
ktorý využíva a vyžaduje všetky prostriedky ktoré mu môže dať Vaše zariadenie k dispozícii.
T.j. maximálnu veľkosť voľnej RAM a tiež výkon procesora.
Tak isto v neposlednom rade záleží na verzii ROM Windows Mobile a celkovej koncepcii hardware.
Takže nezúfajte, ak Vám nefunguje niektorá posledná veria na Vašom zariadení.
Určite Vám bude fungovať niektorá zo starších verzií.

[color=red]Verzie od 8.3.XXXXX fungujú iba s mapami 2008.7 a vyššími!!! So staršími nefungujú !!!
Tak isto nefungujú všetky doterajšie verzie skinov. Je ich potrebné prerobiť !!![/color]

Verzie SW sa postupom času vylepšovali, čo sa týka stabilyty a znižovania nárokov na HW,
kde najviac limitujúcim faktorom nebol až tak procesor, ale veľkosť volnej RAM.
Posledné verzie spoľahlivo pracujú už aj na 64 MB RAM.

Takže, aj táto súčasne dostupná verzia, má s največšou pravdepodobnosťou vychytané nejaké tie bugy
a podľa ohlasov by mala byť aj živšia a stabilnejšia.

Výrobca udáva minimálne systémové požiadavky:[quote]• Microsoft® Windows Mobile™ operating system
• 300 MHz processor (400 MHz recommended)
• 64 MB memory (128 MB recommended)
• QVGA or VGA touch screen display[/quote]Jednoduchý návod čo kam patrí:
[color=green]EDIT by MODERATOR:
... hezké shrnutí, ale toto již příliš hraničí s návodem, jak zprovoznit "warez" verze stažené z internetu. Promiň, ale tohle tu nemohu nechat.[/color]

Pánové, a tu je postup ako si jednoducho upraviť vlastné POI tak, aby sa dali použiť v tejto verzii. (t.j. z v8.0.0.xxxxx do v8.3.1.xxxxx)
[quote]

Zde je příklad
Po staru
1|Nazev POI slozky|Název POI||49.676460|18.351105|_CZE|||Mesto|Ulice|Dalsi info|Telefon|

Protože nová verze obsahuje více informací musí se doplnit tyto údaje buď mezerou nebo patřičným údajem
Nově
1|Zobrazený název složky|Zobrazený název POI||49.676460|18.351105|_CZE|[color=red]||[/color]||Město|Ulice[color=red]|[/color]|Popis detailu POI|+420123456789|

Ve zkratce řečeno - celá úprava spočívá v tom, že ve starém formátu každý řádek obsahoval 13 znaků |, v novém formátu se tento počet doplní na konci každého řádku tak, aby jich bylo 16...[/quote]
prdelka_ce4you (1)|15.11.2008 20:35
iGo 8.3.xxxx
Dneska se mi stala celkem neuvěřitelná věc. Byl sem v prostějově a při nastavování cesty se mi nevim proč zrcadlově obrátila mapa. Co mělo být nahoře bylo dole, co mělo být vlevo, bylo vpravo. Nápisy byly normální. Chápe to někdo?
jirys (122)|15.11.2008 21:05
PORADTE PROSIM NEKDO JAK NASTAVIT " zobrazeni mapy ve 2D aby se mapa otacela kolem sipky ?? "

U gurjona jsem to nasel ale u dimky to nemohu najit ..
macleod (91)|17.11.2008 08:57
[quote=prdelka]iGo 8.3.xxxx
Dneska se mi stala celkem neuvěřitelná věc. Byl sem v prostějově a při nastavování cesty se mi nevim proč zrcadlově obrátila mapa. Co mělo být nahoře bylo dole, co mělo být vlevo, bylo vpravo. Nápisy byly normální. Chápe to někdo?[/quote]
Jestli dobře rozumím, stalo se ti to při nastavování trasy, t.j. ve 2D. Je tam možnost mít 2D buď severem nahoru, nebo podle aktuálního směru. Když jsi měl to co má být nahoře dole a to co má být vlevo vpravo, tak to není zrcadlově, ale stál jsi směrem k jihu.
Nebo jsi zrovna jel kolem zrcadla :))
Mefisto (231)|17.11.2008 10:17
Ja bych se chtel zeptat na nastaveni IGO a TMC.
Pokud to nastavym v sys udaje napevno dle navodu tak pokud tam nemam TMC pripojeno tak me nenajde GPS
Stava se to nekomu?
tomsoft (2734)|23.11.2008 18:22
... a co řeknete na tohle?

Že by zase vše od znovu? :D

zdroj: Mildis
colin_ce4you (28)|23.11.2008 18:49
iGO8 v.8.3.2.64873 uz je v sieti , ale zatial bez patricneho "lieku" :sarcastic: . Mimochodom tych novsich verzii je uz viac , ale su zatial v cakarni u doktora .
tomsoft (2734)|23.11.2008 19:08
to: colin
tady nejsme u doktora v čekárně, já jsem to tady dal jen jako info co zase nového soudruzi z NavNGo vymysleli.

kubesa (76)|23.11.2008 22:18
Doktor uz nasel spravne tabletky...
tomsoft (2734)|24.11.2008 20:48
[quote=vlastamecar]TAK ZAS MÁME VENKU NOVOU VERZI [color=red]8.3.2.64873[/color]. ALE JEŠTĚ SE VYCHYTÁVAJ ZÁSADNÍ MOUCHY. NĚKOMU NEMAKAJ SKINY I Z VERZE 8.3xxx.[/quote]

EDIT moderátorem - přesunuto
Brouk Pytlik (31)|25.11.2008 14:18
Zdravím. Pod verzí 8.0 se mi posupnou editací kontaktů (úprava psč, kompletnost názvů ulic atd.) podařilo iGO donutit načíst 90% kontaktů z Outlooku. Pod 8.3 se kontakty přečtou a "nenajde" se ani jeden. Zdá se mi také, že zápis v sys.txt [debug] disble_outlookpoi=0 nevede k novým pokusům o načtení, jako u 8.0. Nějaké zkušenosti?
jirys (122)|25.11.2008 22:51
Na polskych strankach jsem cetl toto :" [color=blue]wydana oficjalna wersja iGO8 3.6.2 na PDA[/color] " uz jste nekdo videl tuto verzi ??
tomsoft (2734)|25.11.2008 23:35
No, upřímě, pár dní si tady s tím hraju (firma totiž zakouila několik navigací s IGO 8.3 a tak mám přístup i jinam :) ) ale moc se mi to nezdá, i jinde na netu zatím žádné 100% chvály nebyly. Je tam drobná nekompatibilita se skiny. Naní to tak hrozné jako při přechodu z 8.0 na 8.3.1, ale můžou nastat na různých zařízeních problémy.
Na jedno to jede a na jiném to nejede. To nejde znamená že to není stabilní. Sem tam se to kousne, zobrazí se chyba "Memory Full" což je ale nesmysl na 128MB přístroji, když je při trase 500km volné ještě 60MB a další drobnosti. V těch firemních navigacích to nejede v žádné. Jen v ASUS R700t což je PNA, tam to tyhle chyby nedělá, teda aspoň ne zatím.
Slamka_ce4you (79)|26.11.2008 07:11
Poradíte niekto ako zmeniť ikonu POI po pridaní vlastnej databázy?
Vytvoril som si databázu vlastných POI bodov a po ich nahraní (ako súbor .kml do content/userdata/poi) ich zobrazuje len s ikonou zemegule, co je preddefinovaná automaticky. Keď ikonu zmením v spravovaní POI, na mape sa nič nezmení, ani po reštarte iGo, stále POI ukazuje ako zemegulu.....

IGo 8.3.1.57021, mapa Slovakia 080903 XAHAX
Honza102 (182)|26.11.2008 10:56
[quote=Brouk Pytlik]Zdravím. Pod verzí 8.0 se mi posupnou editací kontaktů (úprava psč, kompletnost názvů ulic atd.) podařilo iGO donutit načíst 90% kontaktů z Outlooku. Pod 8.3 se kontakty přečtou a "nenajde" se ani jeden. Zdá se mi také, že zápis v sys.txt [debug] disble_outlookpoi=0 nevede k novým pokusům o načtení, jako u 8.0. Nějaké zkušenosti?[/quote]

Stejný problém. Nová verze mi nenačte ani jeden z kontaktů.
tomsoft (2734)|30.11.2008 23:56
KML, POI a ikony
Ono mi to fungoval tak.
Vždy jsem to zkoušel od výchozího stavu (smazaný SAVE)
Po startu se v KML poi zobrazila vždy jen nějaká default ikona. Když jsem si ji změnil, byla OK, ale když pak hledáš trasu do onoho POI tak zase vidíš tu default a taky v mapě vidíš tu default. No to mě naštvalo do nejvyššího stupně. Tak jsem vzal otevřel v "ui_igo8\icons\poi\" kmlpoi.icons
smazal co tam bylo a nadepsal tam celkem nesmysl aby žádnou ikonu nenašel (soubor BMP a SPR existoval) ale nějaká kategorie např. Hypernova už ne. Takže po spuštění, zase ve výchozím stavu, tam pravda nebyly ikony žádné u těch kml POI, ale když si tam nějakou vybereš zůstane navždy a všude :)

Ještě jesm zkoušel, aby se nemusel mazat celý SAVE, tak ve složce SAVE smazat jen "Ropoi.prl" a "poi_visiblities.txt" by mělo stačit. Ony všechny ty změny se tam ukládají a když to tam necháš pak to řve nebo nesprávně zobrazuje.

[code][Hypernova]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_shop_rect.spr 43
$poi_shop_rect.spr 43[/code]
Jinak nepoužívám tyto úpravy v data.zip nebo v branding.zip.
Mám složku ui_igo8 v adresáři IGO8 a tam mám stejnou adresářovou strukturu jako v data.zipu. Co tam je se načítá zbytek ze ZIPu.
Přikládám moji skoro celodenní práci. Kdo chce může zkusit, vzít si co potřebuje.
Rozbalit ZIP soubor přímo do složky IGO8.
[code]http://www.tomsoftware.net/_ig_/83/ui_igo8.zip[/code]

Tyto ikony nejsou vhodné pro "Oltcita" :D :D :D a všechny, kteří mají víc než 4" + VGA. Jsou totiž hodně velké a hodně barevné a každému se asi líbit nebudou.
Pracuji na zmenšení, ale bude to chcvilku trvat.
Slamka_ce4you (79)|1.12.2008 07:33
No Ty brďo, tak z tohto som jeleň..
Skúšal som zmazať SAVE, rozbaliť data.zip (teda klmpoi.icon v ui_igo8/..), skúšal som rôzne nové nastavenia, ani za ten svet som nenastavil aby sa mi pri mojich POI zobrazovalo aj niečo iné ako zemegula... :? :? :? Už mám sto chutí sa vrátiž k verzii 8.0..

Trošku jednoduchší návod ako na to prosím??
tomsoft (2734)|2.12.2008 07:02
[color=blue]Ikony POI + KML POI[/color][color=red] II.[/color]
Hlavní problém je v tom, že když si změníme ikonu u KML poi, tak se ikona sice změní,
ale na mapě stále zůstáva ta standard ikona a nejde vidět ta, kterou jsme si nastavili.
Stejně tak to funguje i při hledání POI jako cíl trasy. V tom výsledku vyhledání cíle POI
jdou zase vidět jen ty standard ikony a zase ne ta, co jsem si sami změnili.
Dělá to verze 8.3.xxx.
Nevím jestli je chyba v samotném igo nebo jinde, ale zde je řešení jak už to konečně nastavit tak,
aby to fungovalo správně.
Jsou dvě možnosti jak na to.
1.
Je pro ty, kteří mají své poi ikony v data.zipu a chtějí je používat.
Otevřete v DATA.ZIP:\ui_igo8\icons\poi\kmlpoi.icon
Budeme editovat soubor kmlpoi.icons a to tak, že před stávající kód připíšeme toto [POKUS]
Celý soubor kmlpoi.icons bude potom obsahovat toto:
[POKUS]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_mapclose.spr 18
$poi_mapclose.spr 18
Slovo pokus tam nechte, je to v pořádku, potřebujeme aby IGO nenašlo tuto kategorii
a tím nenastavilo žádnou ikonu u všech KML poi.
Když soubor kmlpoi.icons potom uložíme zpět do data.zip a než spustíme IGO ještě smažeme
dva soubory ze složky SAVE a to: "Ropoi.prl" a "poi_visiblities.txt" jsou v nich uloženy
informace o ikonách pro jednotlivé poi.
Pak už můžeme spustit IGO a po startu jít do Správa - POI a u všech KML POI nebude vidět
žádná ikona. Pak si teda vše nastavíme, vybereme si ikony pro jednotlivé KML poi, své poi atd...
a toto pak již zůstane funkční a to včetně zobrazení na mapě při navigaci

Toto byla teda první možnost, která spočívá v ponechání všech svých obrázků pro své POI
a v editaci soboru v DATA.ZIPu - kmlpoi.icons.

2.
Nabízím balík ikon včetně té úpravy. Po stažení tohoto ZIP souboru a rozbalení
do složky IGO8 co je na kartě (tím se vytvoří adresář ui_igo8) pokud ho již máte
a používáte, tak si ten svůj zálohujte. Výhodou je že nebudete tak přepisovat DATA.ZIP.
Když bude takto rozbalen stažený ZIP a ve složce IGO8 bude ui_igo8, tak ještě smažeme
ve složce SAVE zase ty dva soubory "Ropoi.prl" a "poi_visiblities.txt" a pak spusťte IGO.
Po startu jděte do Správa - POI, tam uvidíte že všechny KML POI nemají žádnou ikonu,
když si nějakou vyberete, tak ta už zůstane a bude se i zobrazovat na mapě.
Ty ikony jsem stáhl někde na fórech, takže nejsou moje práce, jen jsou mírně zmenšené (30x30),
aby se správně zobrazovali v jednotlivých kategorijích POI.
Když si vyberet jeden z těchto postupů, mělo by to fungovat. Důležité je smazat ty dva soubory.

Celý zmíněný balík je zde
humbuk_ce4you (0)|2.12.2008 09:11
Dekuji, funguje, ale nejdou mi menit ikony pro parkoviste, kdyz ji zmenim, stale zustava ta puvodni ikona. Jinak u vsech ostatnich OK.
tomsoft (2734)|2.12.2008 14:24
to: humbuk
Normálně to funguje, takže děláš něco jinak. Musíš změnit nejen jednu ikonu parkoviště, al ei všechny po kategorie parkovišť.
Teď jsem to zkoušel a lze vše měnit k obrazu svému včetně parkovišť.
humbuk_ce4you (0)|3.12.2008 08:38
Ano, funguje, nevsiml jsem si, ze parkoviste ma vice podkategorii .
Diky
Slamka_ce4you (79)|3.12.2008 10:04
Super, vďaka, konečne to funguje. :yes:
Mám rád tie originálne ikonky, sú nenápadné, nepotrebujem mapu hýriacu všetkými farbami.. :))
tomsoft (2734)|5.12.2008 21:28
jj, každému se líbí něco jiného, to už jinak nejde a je to v pořádku. Já je tam dal jen aby tam bylo něco jiného než originál. :yes:

[color=red]EDIT:[/color]
Byl aktualizován přípěvek, kde je ke stažení "ui_igo8" s POI ikonama.
Nyní obsahuje 1300 ikon nejrůznějších kategorií. Obrázky jsou zmenšené na 30x30px.
Po stažení a rozbalení do složky IGO8 na SD kartě je nutné smazat ze složky SAVE tři soubory
[color=green]ROPOI.PRL, IMGR.PRL, poi_visiblities.txt[/color]
celé IGO zůstane nastaveno jako bylo naposledy spuštěno, jen se vynuluje nastavení ikon u POI (KML). Nyní si je možno vybrat z 1300 obrázků.
P.S.
Asi není vhodné používat u VGA zařízení
danielkop (45)|6.12.2008 14:57
Ahoj,

doposud pouzivam ke sve spokojenosti Igo 8.0 s jednim z poslednich Skinu DiMka pro tuto verzi Igo.

nyni si rikam, ze uz DiMka skin pro verzi 8.3.x bude asi dostatecne propracovany a mohl bych tedy zkusit upgrade na vyssi veri IGo, tj 8.3.x. Kdo mi prosim odpovi nasledujici dotazy:

1) je nejaky zasadni rozdil mezi Igo 8.0. a Igo 8.3.x? Je nejaky zasadni rozdil mezi skiny DiMka pro obe verze? Dosahuje DiMka skin pro verzi 8.3.x kvalit posledich Skinu pro Igo 8.0.?

2) Jaky emulator a kde ho pripadne stahnout abych si na PC mohl vyzkouset prechod na necisto a teprve pote preinstalovaval PDA?

diky za odpovedi
Dan
tomsoft (2734)|7.12.2008 10:06
to: danielkop
Souhlasím s Tebou se skinem Dimka, už je to hodně dobré, ale není ještě pořád verze alespoň 1.0, takže jen testuji a jezdím i v autě s touto verzí (mám vždy ale ještě i nějaký jiný v záloze) onehdá se mi to hodilo, jel jsem někam a musel zadat souřadnice - v Dimka skinu NELZE (drobná chybyčka autora)

Rozdíl mezi 8.0 a 8.3? Jak se to vezme, určitě do budoucna je vhodná 8.3.x Velký rozdíl je a bude ještě větší v podpoře a mapových souborech. Ikdyž se teď někde objevily mapy 2008.07 pro verzi 8.0, ale to nemám ověřeno. Ve verzi 8.3 je pár věcí nových, ale není to nějaký extra markatní rozdíl.
Ve verzi 8.3.1 nefungují na některých zařízeních podpora HW tlačítek, ikdyž dříve ano. Ve verzi 8.3.2 je to mnohem lepší.
Samozřejmě nelze používat skiny + barevné schémata z verze 8.0 do 8.3.x, ale to už jsi asi někde četl. Jsou taky jiné mapy pro nové verze,
které v 8.0 nejdou a naopak.
Používám verzi 8.3.1. Verze 8.3.2 u mě nejede 100% resp. jede 100% ale bez skinů.
Určitě si o tom něco přečti, informací je zde a na internetu celkem dost.

[color=green]Emulátor?
Existují snad nějaké testovací verze IGO do PC, ale t jsem nikdy ani nezkoušel, ani bych to moc nedělal, není to totiž stejné, jako opravdové IGO.
Pokud chceš 90% stejné IGO jako v PDA, použij Microsoft Device Emulator, který je zdarma ke stažení. Obsahuje image Windows Mobile, který se chová
stejně jako v PDA. Pro použití emulátoru pro IGO je nutní mít image s Windows Mobile 5, ve kterém lze nastavil velikost RAM volitelně.
Pak IGO funguje přímo z Program Files.

Zelený[/color] text sem (do topicu) nepatří, takže jen tak pro info
danielkop (45)|7.12.2008 11:05
to Tomsoft: diky za odpovedi a rady. Ja Igo pouzivam hlavne jako uzivatel (tj. porebuji, aby to jakz takz spolehlive navigovalo). Samozrejme si i rad obcas pohraju se skiny, ale neumim je predelavat a jen zkousim ruzne tipy Skinu...... Asi zatim jeste zustanu u dost spolehlive verze 8.0. a pockam, az DiMka pokroci a bude to i s tvyma upravama, ktery se mi taky libi. Mapy pro 8.0. jsou zatim jeste celkem aktualni, takze se ten rozdil zvyrazni asi az v budoucnu.... kazdopadne diky za rady

tomsoft (2734)|9.12.2008 22:28
Asi to už spoustu z Vás má, ale pro ty kdo ne, tak tady je mapa Slovenska od TA :)
[code]http://rapidshare.com/files/171865837/mapka.zip[/code]
00307231_skta_cYKi.jpg
milosjan (33)|10.12.2008 09:33
Ahoj Tome,
vďaka za mapu Slovenska od TA. Je síce menšia, ale už má tabule aj obmedzenia rýchlosti. Podrobnosti a detaily bude treba vyskúšať v praxi.

Možno by pre budúcnosť bolo dobré založiť samostatné vlákno pre linky na mapy !

P.S. Sú aj iné nové mapy od Teleatlasu ?
Pavlos_2004 (147)|10.12.2008 09:43
Ano jsou . Najdeš je tady:
[code]http://www.volny.cz/sstopar/mio_mapy_igo8.html[/code]
jirys (122)|11.12.2008 10:20
Nemohl by nekdo strcit tu mapku nekde jinde z rapidu u nas nejde nic stahnout.
Haldo (138)|22.12.2008 11:36
Mam taky maly problem s 8.3. Moja ulica zacina na pisemno s makcenom. Predosle verzie toto neriesili a ulicu som normalne nasiel. V 8.3 to ale asi uz rozlisuje a tak neviem svoju ulicu najst. Ako teda vyhladavat ulice s diakritikou? Vsetko mam v anglictine.
tomsoft (2734)|22.12.2008 13:51
to: Haldo
Ach jo...
Když jsi v IGO na místě kde zadáváš ulici, dole jsou 4 tlačítka (když nepočítám tu šipku zpět) a jedno z nich je pro změnu klávesnice. Tak si vyber nějakou jinou.
CZ ani SK tam není, ale podobné znaky, které potřebuješ zadat budou v maďarské nebo v německé. Zkus různé varianty, ale pokud bude třeba toto:
město Martin a ulici L'aukovská, tak se mi to nepodařilo, zadat tam takovou kombinaci. Lze jen kliknou a zobraut si tak všechny ulice v daném městě.
Znakové sady jsou uloženy v DATA.ZIP, možná si bude chtít někdo pohrát a přidat nějakou další sadu klávesnice ... zatím nic moc.
joko_ce4you (35)|22.12.2008 16:12
Prešiel som z 8.0 na 8.3.2.64873 (diMka v 1.0.9, Pistachia_D) a neviem prečo, ale stále mi iGo zamrzne zhruba po 10-15 minútach prevádzky. Vypol som animácie aj obrázok autíčka a nechal som len navigačnú šípku, ale nepomohlo ani to. Stretol sa s tym niekto?
toja (366)|22.12.2008 22:02
Mal by si ešte zmeniť data.zip na upravený, ktorý nájdeš napr. TU.
Daj vedieť ako si dopadol.
Haldo (138)|25.12.2008 00:50
tomsoft - dik, ale to som uz skusal a vhodny kombinaciu som nenasiel. Vylistovanie vsetkych ulic mi nepomoze, lebo zobrazi iba 75stranok a to sa nedostanem ani do 1/2.

Takto vlastne pri hladani uplne neznameho ciela neviem ci mam zle udaje alebo to mapa neobsahuje :(. To sa mi vobec nepac, hlavne ked diakritiku vobec nepouzivami. V hlavnej navi si radsej necham 8.0 az do vyriesenia.
kevink (7)|25.12.2008 13:45
to Haldo:

Prevádzkované s diakritikou bez problémov pri vyhľadávaní a aj pri zobrazovaní.

KONFIGURÁCIA:
Slovensko 2008.07 Tele Atlas N.V. 080819
Česká republika 2008.07 Tele Atlas N.V. 080819
diMka 1.0.13-TomSoft
data.zip - upravený (myslím si, že je od TomSoft-a)

Poznámka: Mám nainštalované súčasne iGO 2006, iGO 8.0 a 8.3.... a používam len jednu a tú istú kartou. Všetko beží bez problémov.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ASUS A636N | 128MB Flash ROM | 64MB SDRAM | WM 5.0 OS 5.1.195 (14928.2.2.0) | A DATA SD Duo 2GB | iGO8 v. 8.3.2.64873
Mirinda78_ce4you (22)|26.12.2008 10:52
Ahoj všem,

asi víte, že pro ČR (26,3 MB) a SR (10,5 MB) se objevily nové mapy od Navtequ ze 4.12.2008. Vyzkoušel už je někdo ? Zajímalo by mě zejména porovnání s mapami
od Teleatlasu z 19.8.2008. Od Navtequ jsou cca o 80% datově větší.

Budu rád za nějaké zkušenosti...

Dík

Mirus
tomsoft (2734)|26.12.2008 11:51
Mám stejnou zkušenost a názor jako zde uvedena citace. Mapy od NQ jsou grafiky výrazně lépe propracované, proto ta velikost, ale co je hezké, nemusí být nejlepší.
Ono nejlpepší mapy asi existovat nebude nikdy, ale asi vhodné si to vyzkoušet na vlastní kůži. [quote]Taky jsem dnes vyzkoušel NavteQ mapy. Zkušenosti z jízdy ze Staré paky do Špindlu jsou následující:

+ hladší zatáčky. Odhaduju, že tvary silnic mají tak o polovinu víc bodů než u TeleAtlasu, takže se podle navigace dá dobře odhadnout tvar zatáček. Pravda, Tomtom to není, ale proti mapám TA je to fakt znát. Taky je plynulejší otáčení kamery v zatáčkách (iGo se směrově vždy drží silnice. Narozdíl od Tomtomu, který se v reálu otáčí podle azimutu z GPS.).

+ mnohem víc silnic. Tyhle dva body vysvětlujou podstatně větší objem dat mapy NQ proti TA. Silnice obsahujou i lesní cesty, areály podniků a JZD a třeba i motokrosovou (nebo jakou) dráhu u Vrchlabí...

- ... jenže ty cesty mají definované jako použitelné, takže systém podle nich směle naviguje!!!!!!!!!!!!!!! :?

- chybí spousta dodatkových informací - na většině úseků není maximálka (já vím, v mapách TA je na cca 1/5 silnic špatně - ale pro orientaci pomůže), nikde jsem neviděl zákazy odbočení nebo informace o pruzích. Na cestě Z5 s mapou TA se tyto informace objevily.

- chybí průjezdní rychlosti. Silnice má samozřejmě definovanou maximálku podle třídy, ale drtivá většina silnic u TA má taky zadanou průměrnou průjezdní rychlost, kterou se řídí při výpočtu optimální trasy. NQ mapy tyhle informace neobsahujou => namísto reálné rychlosti je použita maximálka dle třídy => systém sy myslí, že přes nádvoří JZD se dá jet 90 a to je rozhodně rychlejší než 50-ka s reálnou 40-cítkou na dalších silnicích v obci => drsně vás prožene přes to JZD!!!

- polní cesty, lesní cesty, zmíněná motokrosová dráha, v zimě zapadané úseky k horským boudám - to všechno je na úrovni silnic asi třetí třídy, takže tady v podkrkonoší vede po těchto cestách skoro polovina trasy.
Já si se svojí Cordobou troufnu na hodně, ale v některých těch úsecích, které v té mapě jsou, by teï zrovna měla co dělat i čtyřkolka! Jednou takovou cestou jsme s přítelkyní šli se sněžnicema a shodli jsme se, že v mnoha úsecích jsou ty sněžnice rozhodně vhodnější než běžky (kvůli kopcům a tak). O autě jsme ani neuvažovali, jeep by zapadl a asi i ta čtyřkolka by měla fakt zlý trable
Na druhou stranu, když o tom tam přemýšlím, raději se budu "prolétávat" čtvrt roku přes pole a louky, než bych profičel přes nádvoří Džej-Zet-Dý, nebo zapadl někde v lese a čekal do jara až mě vyhrabou... ;-) [/quote]
Francis (54)|26.12.2008 12:00
Čekal jsem popisná čísla v menších městech a obcích, ale nejsou tam :-(
Mirinda78_ce4you (22)|26.12.2008 15:51
Dík za první reakce!!!

Jak to tady tak pozoruji, tak zatím zůstávám u Teleatlasu.

Mirus