Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sdílení internetu přes WiFi z laptopu do PPC

Slampisko (2)|4.11.2008 21:19
Zdravím,
mám takový malý problém s připojením svého HTC TyTNII na internet přes ad hoc síť. Na netu jsem našel spoustu návodů jak rozchodit PPC jako access point, ale já potřebuju opak :) Tuším že se to tu už kdysi řešilo, ale nic se nevyřešilo a pak se na to zapomnělo...

Dělám to tak, že na laptopu (Windows Vista), který je připojen kabelem k internetu, vytvořím novou ad-hoc síť a té nastavím sdílení toho kabelového připojení. Moc jich nemám, takže v tomhle se můžu splést těžko :)
Na PPC se pak připojím bez problémů - vezme mi síťový klíč, dostane od počítače IP adresu, kterou z PC bez problému pingnu. Problém je, že když zapnu browser, nechce mi načíst žádnou stránku.
Nejdřív mě napadlo, že bude problém v DNS, ale to se mi zdá nepravděpodobné...

Máte někdo zkušenosti s takovou chybou?

Předem díky :)
SPM (182)|5.11.2008 09:11
To že máš vytvořenou síť ještě automaticky neznamená, že se ti bude někam routovat/natovat :-) Podle toho jak to popisuješ, tak mi připadá, že je akorát wifina nastavená do módu AP a přiděluje přes DHCP adresy. Pro to, aby to ještě lezlo do internetu je potřeba ten NAT... Windows měli tušim něco jako sdílení internetu (zapínalo se to na tý síťovce, kde máš připojenej uplink do internetu), který pak něco takového vyváděl...
zigzag (226)|6.11.2008 07:59
a co ti zobrazi browser s adresou http://77.75.72.3/ ?
ruzikovi (1)|12.11.2008 19:42
Hezký večer,

potýkám se s pačným problémem. Rád bych se připojil na internet v PDA a sdílel ho pro PC. Je mi i celkem jedno jestli by to šlo přes WIFI nebo přes USB (Bluetooth ne, protože ho nemám v NTB). Myslíte, že je něco podobného možné? Ještě nedávno jsem měl v PDA (HTC Wizard) nějakou verzi ROM (WM6) a mám takový dojem, že tuhle funkci nabízela v Settings v Connections. Jen by mě zajímalo, jestli s tím někdo nemá zkušenost. Díky moc za jakékoli info.

S pozdravem, Marek
Slampisko (2)|13.11.2008 00:07
Díky za odpovědi...
[quote=SPM]To že máš vytvořenou síť ještě automaticky neznamená, že se ti bude někam routovat/natovat :-) Podle toho jak to popisuješ, tak mi připadá, že je akorát wifina nastavená do módu AP a přiděluje přes DHCP adresy. Pro to, aby to ještě lezlo do internetu je potřeba ten NAT... Windows měli tušim něco jako sdílení internetu (zapínalo se to na tý síťovce, kde máš připojenej uplink do internetu), který pak něco takového vyváděl...[/quote]
Řekl bych že v tom problém nebude.. Když jsem to stejným postupem zkusil nasdílet na kámošův laptop, připojil se na net v pohodě.

[quote=zigzag]a co ti zobrazi browser s adresou http://77.75.72.3/ ?[/quote]
Nic... Zase že se nemůže připojit.
dave.5 (3)|26.1.2009 18:43
nevím jestli je to ještě aktuální, nebo ne, ale moje rada by byla zkusit vypnout firewall na notebooku :-)