Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Sdílení internetu přes WiFi z laptopu do PPC

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Zdravím,
    mám takový malý problém s připojením svého HTC TyTNII na internet přes ad hoc síť. Na netu jsem našel spoustu návodů jak rozchodit PPC jako access point, ale já potřebuju opak Tuším že se to tu už kdysi řešilo, ale nic se nevyřešilo a pak se na to zapomnělo...

Dělám to tak, že na laptopu (Windows Vista), který je připojen kabelem k internetu, vytvořím novou ad-hoc síť a té nastavím sdílení toho kabelového připojení. Moc jich nemám, takže v tomhle se můžu splést těžko
    Na PPC se pak připojím bez problémů - vezme mi síťový klíč, dostane od počítače IP adresu, kterou z PC bez problému pingnu. Problém je, že když zapnu browser, nechce mi načíst žádnou stránku.
    Nejdřív mě napadlo, že bude problém v DNS, ale to se mi zdá nepravděpodobné...

Máte někdo zkušenosti s takovou chybou?

Předem díky
    Odpovídat lze po přihlášení

SPM SPM je offline
    Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

To že máš vytvořenou síť ještě automaticky neznamená, že se ti bude někam routovat/natovat :-) Podle toho jak to popisuješ, tak mi připadá, že je akorát wifina nastavená do módu AP a přiděluje přes DHCP adresy. Pro to, aby to ještě lezlo do internetu je potřeba ten NAT... Windows měli tušim něco jako sdílení internetu (zapínalo se to na tý síťovce, kde máš připojenej uplink do internetu), který pak něco takového vyváděl...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2002

a co ti zobrazi browser s adresou http://77.75.72.3/ ?

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Hezký večer,

potýkám se s pačným problémem. Rád bych se připojil na internet v PDA a sdílel ho pro PC. Je mi i celkem jedno jestli by to šlo přes WIFI nebo přes USB (Bluetooth ne, protože ho nemám v NTB). Myslíte, že je něco podobného možné? Ještě nedávno jsem měl v PDA (HTC Wizard) nějakou verzi ROM (WM6) a mám takový dojem, že tuhle funkci nabízela v Settings v Connections. Jen by mě zajímalo, jestli s tím někdo nemá zkušenost. Díky moc za jakékoli info.

S pozdravem, Marek

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Díky za odpovědi...
    Citace Původně odesláno od SPM
    To že máš vytvořenou síť ještě automaticky neznamená, že se ti bude někam routovat/natovat :-) Podle toho jak to popisuješ, tak mi připadá, že je akorát wifina nastavená do módu AP a přiděluje přes DHCP adresy. Pro to, aby to ještě lezlo do internetu je potřeba ten NAT... Windows měli tušim něco jako sdílení internetu (zapínalo se to na tý síťovce, kde máš připojenej uplink do internetu), který pak něco takového vyváděl...
    Řekl bych že v tom problém nebude.. Když jsem to stejným postupem zkusil nasdílet na kámošův laptop, připojil se na net v pohodě.

Citace Původně odesláno od zigzag
    a co ti zobrazi browser s adresou http://77.75.72.3/ ?
    Nic... Zase že se nemůže připojit.

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

nevím jestli je to ještě aktuální, nebo ne, ale moje rada by byla zkusit vypnout firewall na notebooku :-)

Podobná témata

1. Sdílení Internetu přes WiFi
    Od netuji v sekci Touch Diamond
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-12-2011, 18:25
  2. WMWifiRouter - program pro sdílení internetu přes WiFi
    Od RStein v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 31-12-2008, 15:59
  3. Sdílení internetu přes wifi - tipy, triky a zkušenosti
    Od cenebris v sekci Obecné problémy
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 07-04-2008, 13:22
  4. Jak zprovoznit sdílení internetu přes BT?
    Od megi v sekci + Komunikace & Synchronizace
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 14-11-2007, 15:56