Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - problém - vypínání po nabití

aquastorm (35)|3.11.2008 13:05
Ahoj všichni Stává se mi že se Omnia vypne po nabití .(tzn. když je na nabíječce) Napadá vás něco co s tím??? Asi budu volat na nějakou podporu tak to sem pak písnu. Zatím zdar:D
tak nový poznatek : Na samsungu mi nic neřekli s podobným problemem se nestkali :evil:
Franky52 (186)|3.11.2008 13:53
Samsung podpora je na (ale to už bych musel být sprostý). Tam totiž nevědí absolutně nic. Ti co berou telefony snad ani Omnii neviděli. Nakonec jsem musel radit já jim, co odpovědět, když se na ně někdo obrátí s podobným problémem. Tak otřesnou linku podpory jsem ještě nezažil. A to už jsem reklamoval auto u AAA. Samsung by se měl stydět!!!
Petr_Omnia (21)|4.11.2008 21:04
Tak dnes večer se mi to také stalo :?

Omnii mám teprve 6 dní a je to asi první problém. Napiš, jestli něco vyřešíš. Dík.
t0m (87)|4.11.2008 22:51
Není to nějakým novým firmware? Co máte za verzi?
Petr_Omnia (21)|5.11.2008 12:55
PDA: i900BPHH5/UHHH5
TELEFON: i900XXHH9
Nesli (409)|5.11.2008 14:06
Pohledejte trosku na netiku, nasel jsem jeden thread na omnia foru zde

Tahle vec se nazyva Sleep of death, na Toshiba G900 se mi to taky stavalo dost casto, vyresily to az nove ROM, a to ani ne od vyrobce, neb ten vydal jen par ROMek na zacatku prodeje, ale u Samsungu to snad bude lepsi, neb Omnii je mnohem vice prodavana, hruzu ceskeho supportu bych neresil, tuhle opravu nastesti nebudou delat oni a nejste nediji koho to trapi:yes:

TO Peter Omnia NECITUJ POSLEDNI PRISPEVEK ! , kdyztak to editni a smaz;)
Petr_Omnia (21)|6.11.2008 22:36
Hmm, dnes jsem nabíjel podruhé a telefon se nevypnul. Tak nevím...
ZED_ce4you (21)|10.11.2008 09:36
také mně to dělá, mně navíc ještě tak 3x týdně zamrzne uspaný displej - ale to by mohlo být přidanýma aplikacema. Takže asi zkusím Hard reset
t0m (87)|10.11.2008 22:37
Vypnutí po nabití mi zatím Omnia neudělala. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že to "vypnutí" není vypnutí, ale jen další výskyt Blank Screen of Death. Pokud by byl telefon opravdu vypnutý, po dlouhém stisku vypínače normálně naběhne. Dělá to tak?

Než budete dělat hard reset, zkusil bych alespoň dočasně pár opatření proti BSOD:
- pokud používáte WiFi, vypnout ji před uspáním telefonu
- nepoužívat autorotaci displeje a etiquette mod
- nastavit probouzení pouze vypínacím tlačítkem
- nepoužívat Samsung today pluginy (to se možná týkalo jen nějakých starých ROM)
Třeba to pomůže i proti "vypnutí po nabití".

Je to sice trochu opruz, ale od doby, co jsem výše popsané aplikoval, neměl jsem BSOD ani jednou (a je to už alespoň měsíc).
Mám stále orig českou verzi PDA i900BPHH5/UHHH5. Prý tento problém řeší verze HJ5, ale jen částečně.
Petr_Omnia (21)|11.11.2008 08:56
Tak jsem všechno povypínal, jak píše t0mas (kromě probouzení pouze hlavním vypínačem) a večer dal telefon na nabíječku. Ráno byl mrtvý :mad:

Asi bude ve firmware nějaká chybka v nabíjení, uvidíme, jestli to v Samsungu opraví. Zdá se, že pokud se v krátké době po nabití telefon od elektriky odpojí, tak nezemře.
t0m (87)|11.11.2008 14:57
No, není každej den svátek. A pro zajímavost: byl vypnutej nebo mrtvej?
Petr_Omnia (21)|11.11.2008 21:48
Nereagoval na nic, musel jsem vytáhnout akumulátor :((
Pavel Koza (4761)|13.11.2008 16:03
Tak se přidávám do klubu a těší mně, že nejsem sám. Moje Omnie se chová tak, že displej je jakoby nepatrně podsvícen, ale je černý, tlačítko pro ukončení hovoru po stisknutí vydává zvuk, ale tím to hasne. Řešením je soft reset, což není moc příjemné...
Mudrunka (547)|13.11.2008 16:45
a může se zeptat, do tohoto nebohulibého stavu se dostane náhodně nebo pravidelně po nějaké akci. Potom jaké :)
aquastorm (35)|24.11.2008 23:25
No tak jsem znovu a znovu otravoval samsung a nic. Podívám se po nečen v zahraničí ale přesně jak píšete Umře display ale vypadá to že sys jede leč vypnout se nedá .Ale jde resetovat:D :D :D
Franky52 (186)|25.11.2008 01:18
Stává se mi to také, ale ještě jsem nepřišel na nějaké souvislosti. Prostě si zamane a řešením je jedině špendlík. Ale už jsem zažil, že to vydržela 3 týdny bez resetu a pak třeba 3x v jednom týdnu. A pokud jde o Samsung a jeho odbornou poradnu po telefonu, tak tam znají jediné - dejte to do servisu. Jsou trapní a divím se, že firma takovou ostudu trpí. Takovou antireklamu jsem ještě neviděl, lépe řečeno, neslyšel...
dkaci (1)|27.11.2008 19:22
Stisknete 3x enter a OMNIA ozije ;-)
Jarak (22)|5.12.2008 10:54
Ahoj, chci si koupit omnii, rozhoduju se mezi ní a HTC touch HD. Nicméně Omnia vzhledem k velikosti a přidané navigaci by mi vyhovovala víc. V tuto chvíli mi vadí pouze jediná věc, a to výše uváděné zamrznutí.
Chci se zeptat, je tady vůbec někdo komu to Omnia nedělá. Podle toho jak čtu diskuze, tak to vypadá, že to dělá všem. Pokud tady někdo je komu to nedělá, prosím ozvěte se. Případně komu to dělala a jak se stím popral až to odstranil (servis, nastavení, jiný fígl......).
Díky.
Jara
aquastorm (35)|5.12.2008 11:00
Ahoj Mám pocit že to asi fakt delá všem a jak jsem nekde psal samsung tvrdí že tam žádná závada není takže za mě si omnii nekupuj.
Franky52 (186)|5.12.2008 13:33
No, problém to jistý je, ale zase tak často se to nestává a zatím mi vždy pomohl špendlík. to mne více rozčiluje samotná podpora Samsungu. Takovou partu ignorantských analfabetů člověk hned tak neslyší. Divím se, že to taková firma vůbec může dopustit. Na jedné straně investují do reklamy spoustu peněz a Omnie na mne zírá v Praze takřka z každé tramvajové zastávky a na druhou stranu vám mají radit jak vyřešit potíže lidé, kteří s největší pravděpodobností ani Omnii neměli v ruce a místo rad přemýšlejí, kolik ta ruka má prstů. A ne a ne na to přijít...
aquastorm (35)|5.12.2008 13:52
Ahoj no máš přesnou pravdu četl jsi co mi napsali??? nekde jsem se o tom zminoval mám takovách keců už 5 emailů.:D :D :D
Mudrunka (547)|5.12.2008 13:54
to Jarak:
už jsem to psal několikráte, pokud bych se nyní rozhodoval, vyhrál by to zřejmě HTC HD. Zamrzání je sice nepříjemné, většinou tomu však jde předejít. Velikost – HTC jsem měl v ruce, pohrával jsem si s ním a můžu říci, že do „ruky“ je Omnie mnohem příjemnější – akorát tak správná šířka. O navigaci to není – Route66 se zatím nejeví jako nějaký vrcholný soft, alespoň verze v Omnii. Navíc k tomu dodávají držák, ale pokud se to má používat k navigaci častěji, chce to něco jako aktivní držák Brodit. Ten je, není však aktivní na trvalé napojení na síť vozidla (ten hrozný konektor) a v neposlední řadě úzká obrazovka Omnie… Každopádně, z hlediska navigace je HTC na tom lépe. Je však jisté, že zanedlouho přijde na trh zase něco lepšího, tedy Omnie se mnou nějakou tu dobu to bude muset vydržet….. :)
taja_ce4you (127)|5.12.2008 14:50
Zamrzání mě to dělalo, až jsem někde našel, že je třeba nastavit v Napájejí > vnější > žádné a od té doby už týden nic!!!!
ZED_ce4you (21)|5.12.2008 17:03
hm, já jsem nikde "napájení-vnější" nenašel , ale mně již dřív pomohla jiná ROM
Jarak (22)|5.12.2008 20:23
Ahoj, já omnii nechci prvotně jako navigaci. Na to mám IGo, spíš jsem to bral jenom jako přidanou hodnotu, podívat se kde jsem když nemám auto, nebo jsem v cizím autě a je potřeba někam trefit. Hlavně ji chci jako telefon s možností dostat se na mejl a možností prohlížet, případně editovat dokumenty a pdf (prohlížet). A jako kalendář s diářem a úkolovníkem. Ani foťák nepotřebuju ani kameru. Nicméně vzhledem k mojí práci si nedovedu představit, že mi mobil zaspí (zamrzne) někdo mi volá a já o tom nevím, nebo nedokážu hned reagovat (např kvůli mačkání nějakách tlačítek mimo zeleného :-). Asi by letěl z okna. Prostě 100% spolehlivost telefonní části včetně bluetooth handsfree je pro mě prioritní. Takže asi HD. Akorát nevím jestli počkat na CZ lokalizaci, aby tam nebyl zas nějaký bug. Všem zatím díky.
Jara
taja_ce4you (127)|6.12.2008 10:44
[quote=ZED]hm, já jsem nikde "napájení-vnější" nenašel , ale mně již dřív pomohla jiná ROM[/quote]
Nastavení > systém > napájení > vnější napájení > vnější napájení "žádné"