Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Změna umístění instalovaných programů

SirAnthony_ce4you (0)|3.11.2008 09:07
Dobrý den.
Předem přiznám že jsem absolutní nováček s PDA a můj dotaz jsem hledal jak na google, tak i zde. Obojí marně(možná jsem ale položil špatně dotaz).
Koupil jsem si bazarové pda HP hx2190b s WM5.0 které mělo instalováno dost programů a her a ty samozřejmě jako instalační nemám. Toto PDA má 2 sloty pro karty, SD a CF. Bohužel jako "systémový" disk s programy je SD. Rád bych ale převedl programy na CF z důvodu cen SD karet. Chtěl jsem mít SD(microSD) jako datové a jen je měnit. Jsou podstatně menší a stojí polovinu než CF. Je nějaký jednoduchý (pouhe zkopírování jsem zkusil, ale marně:) ) způsob jak donutit PDA aby bralo programy z CF? V PC mám instalované Windows Vista Ultimate 64 takže program na synchro apod používám Centrum zařízení Windows Mobile.

Předem velice děkuji za odpověď.
Zdenek Malinsky (9781)|4.11.2008 09:32
Nevím, zda dobře chápu to, co chceš. Pokud ano, tak by možná pomohl SK Tools.
Nejlepší je ovšem čistá instalace a pokud možno do PDA. Z karet bych preferoval na instalaci softu spíše SD. Ceny karet dnes už nejsou nijak astronomické, takže těch pár korun snad nikoho nezabije.
SirAnthony_ce4you (0)|4.11.2008 12:53
Díky za tip na program, vyzkouším.
Je pravda že ty ceny jsou opravdu nízké, ale velikost CF oproti MiicroSD je dost odlišná.
Jak jsem psal, programi byli už instalované, proto instalačky nemám. A nejsem si anijistý zda bych je dokázal dohledat.
Ale i tak díky za radu, jak jsem psal jsem totální začátečník
Zdenek Malinsky (9781)|4.11.2008 13:04
Pokud se jedná o komerční softy, tak to chápu, ale jinak snad bude lepší nainstalovat nové verze. Nevím, co tam všechno máš za softy, tak těžko radit, ale obecně: pokud je paměť v PDA velká není třeba na kartu instalovat téměř nic, vždy je lepší do PDA. Na kartu patří mapy, navigace, filmy, muzika, objemné databáze, zálohy, do PDA především task manažer, aplikace, které mají na today pluginy a vše, co se spouští při (re)startu zařízení.