Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nechybí vám infraport?

Sintolomitko (15)|2.11.2008 22:40
Poslední rok si všímám, že infraport se pomalu ale jitě stává raritou. Zajímalo by mě tedy, proč tomu tak je a jestli to někomu vadí. Vím, že je pomalý a má i jiné mouchy, ale je oproti tomu poměrně spolehlivý a jednoduchý. Nesleduju příliš moderní trendy televizí, ale pořád si myslím, že málo kdo má bluetooth ovladač. A co se týče zabudování do přístroje - nemůže být přeci tak složité nacpat někam na bok malinké černé sklíčko. Jestli jsem sto let za opicema, opravte mě prosím, ale přeci to není tak strašná věc, aby zmizela...
Zdenek Malinsky (9781)|2.11.2008 23:38
Ono leckdy bývá problém se vzájemnou kompatibilitou mezi jednotlivými IR. Myslel jsem si, že je to hloupost, ale pouze do doby, než si bratr koupil sport-tester Polar.
IR na PDA býval nevhodně umístěn a také měl příliš krátký dosah na to, aby se dal bezproblémově použít jako dálkový ovladač k TV nebo jiné elektronice. Pak ještě leckdy problematický soft, takže je jednodušší koupit nějaký univerzální "učící se" dálkový ovladač. Mnozí výrobci elektroniky dělají svoje systémy, takže ani tyto DO nefungují a ani nejdou doučit.

Mě osobně nechyběl, nechybí a určitě chybět nebude. Ale svěm zvědav, co teď napíšou ostatní. :D
zivan (615)|3.11.2008 08:44
Me teda taky chybet nebude. Urcite to bude i rukama, ale z N560 jsem zkousel poslat neco do dvou ruznych mobilu a nedavno jsem zkousel jeste novy digital a ani jednou se to nezdarilo. Zlaty BT :)
Sintolomitko (15)|3.11.2008 16:58
Nemyslel jsem IrDA jako bezdrátové spojení nejvyšší priority, jen jako občas užitečnou věc. Sám nejdřív vyzkouším modrý chrup, ale pořád myslím, že přidat ho "jen tak pro šťouraly ať neremcají" by neškodilo.. Něco jako u Nokia N95.