Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: HTC Touch Diamond (MDA Compact IV) - Chybný formát telefonního čísla + nerozpoznání volajícího

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Krátce po zakoupení Diamonda jsem narazil na následující věc. U několika čísel z kontaktů se mi stávalo, že je telefon automaticky nerozpoznal a volajícího označil jako "unknown caller", což je nepříjemné např. pokud volá někdo známý a já ho jako "neznámého" v rušném prostředí odmítnu.

Po krátkém zkoumání jsem zjistil, že to je proto, že je jeho číslo zadané u kontaktu jako +420 123456789, tedy s mezerou mezi předčíslím a zbytkem. Po ručním odmazání mezery v PDA je všechno v pořádku a telefon již volajícího rozpozná. Jenže dělat to u desítek čísel v telefonu je pracné. Zkusím-li totéž udělat v Outlooku, skončím neúspěšně, protože Outlook mezi předčíslí a zbytek vloží mezeru automaticky ...

Nevíte někdo, jak lze tuto jeho funkci (auto-vkládání mezery) v Outlooku vypnout?
    Případně, jak lze donutit Diamonda, aby rozeznal i volajícího s mezerou v čísle?

PS:Tento problém se nejspíš může vyskytnout i u jiných PDA, vzhledem k jeho objevení na Diamondovi ho přidávám sem, snad se nikdo neurazí.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Mě outlook vkládá mezery automaticky taky sám..ale po synchronizaci do TP se mi mezery automaticky odstraní..zkoušel jsem ji v tP manuálně přidat a poté se prozvonit od kolegy a problém s unknown callerem nemám...jakou používáte ROM?

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Používám 1.93, už pěkně dlouho...

Teď jsem zjistil, že je to nakonec ještě trochu jinak. Zkoušel jsem se prozvonit z domů a mezeru to vzalo. Jakto? Divné ... a pak mě napadla následující věc - možná nebere při kontrole volajícího čísla ze všech telefonních položek - zkusil jsem zapsat to číslo do pole "Jiný telefon" (tak to mám u hodně kontaktů z minulého telefonu). Prozvoím se -> "unknown caller". Bingo!

Takže závěr je:
    - mezery vezme
    - ale nekontroluje číslo v poli "Jiný telefon" ...proč to netuším..

Může se zavřít.

Podobná témata

1. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 07-03-2010, 20:31
  2. Automatické vytočení telefonního čísla v zadaný čas
    Od unus v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-02-2009, 09:06
  3. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-12-2008, 22:55
  4. Synchronizace telefonního čísla Other