Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond (MDA Compact IV) - Chybný formát telefonního čísla + nerozpoznání volajícího

react (34)|2.11.2008 22:03
Krátce po zakoupení Diamonda jsem narazil na následující věc. U několika čísel z kontaktů se mi stávalo, že je telefon automaticky nerozpoznal a volajícího označil jako "unknown caller", což je nepříjemné např. pokud volá někdo známý a já ho jako "neznámého" v rušném prostředí odmítnu.

Po krátkém zkoumání jsem zjistil, že to je proto, že je jeho číslo zadané u kontaktu jako +420 123456789, tedy s mezerou mezi předčíslím a zbytkem. Po ručním odmazání mezery v PDA je všechno v pořádku a telefon již volajícího rozpozná. Jenže dělat to u desítek čísel v telefonu je pracné. Zkusím-li totéž udělat v Outlooku, skončím neúspěšně, protože Outlook mezi předčíslí a zbytek vloží mezeru automaticky ...

Nevíte někdo, jak lze tuto jeho funkci (auto-vkládání mezery) v Outlooku vypnout?
Případně, jak lze donutit Diamonda, aby rozeznal i volajícího s mezerou v čísle?

PS:Tento problém se nejspíš může vyskytnout i u jiných PDA, vzhledem k jeho objevení na Diamondovi ho přidávám sem, snad se nikdo neurazí.
kubicek123 (63)|2.11.2008 22:21
Mě outlook vkládá mezery automaticky taky sám..ale po synchronizaci do TP se mi mezery automaticky odstraní..zkoušel jsem ji v tP manuálně přidat a poté se prozvonit od kolegy a problém s unknown callerem nemám...jakou používáte ROM?
react (34)|2.11.2008 23:02
Používám 1.93, už pěkně dlouho...

Teď jsem zjistil, že je to nakonec ještě trochu jinak. Zkoušel jsem se prozvonit z domů a mezeru to vzalo. Jakto? Divné ... a pak mě napadla následující věc - možná nebere při kontrole volajícího čísla ze všech telefonních položek - zkusil jsem zapsat to číslo do pole "Jiný telefon" (tak to mám u hodně kontaktů z minulého telefonu). Prozvoím se -> "unknown caller". Bingo!

Takže závěr je:
- mezery vezme
- ale nekontroluje číslo v poli "Jiný telefon" ...proč to netuším..

Může se zavřít.