Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - vypnutí Threaded SMS / sdružování SMSek

adamis_ce4you (68)|29.10.2008 17:40
[h]Dobrý den, snažil jsem se vypnout sdružování SMS-ek cabem, který fungoval na Diamondu, ale u Rafaela to nešlo. Našel jsem tedy na netu tento návod a u mě je 100%ně funkční:[/h]
Jednou z nových features ve WM6.1 je i “vláknový” (threaded, teď mě nenapadá vhodnější slovo) přístup ke čtení SMS. Osobně to nepovažuji za zrovna nejlepší řešení, protože pokaždé při spuštění Messagingu telefon sahá na SMS a uspořádává je podle odesilatele. Je sice o něco rychlejší vyhledávání, protože SMS jsou tak rozděleny jen podle odesilatelů, na druhou stranu to ale celou aplikaci neuvěřitelně zpomaluje.

Threaded SMS lze vypnout v registrech, a to přidáním klíče SMSInboxThreadingDisabled.
Pro vypnutí vytvořte tento klíč v HKCU/Software/Microsoft/Inbox/Settings/OEM/ a nastavte
jeho hodnotu na 1. Zpětné obnovení probíhá buď nastavením na 0 nebo smazáním klíče.

Pokud by to nefungovalo, druhá možnost je
HKCU\Software\Microsoft\Inbox\Settings a DWORD SMSAvailable nastavit na 0. Zapnutí threaded
sms proběhne nastavením na 1.

[h]Neděkujte - znovu opakuji, že jsem to našel na netu... [/h] :D :D :D

Martin Ráž Hoch (1832)|29.10.2008 21:54
[h]Advanced Config - threaded SMS[/h]

No a pokud se s tím nikdo nechcete nastavovat takhle ručně, tak toto umí jednoduše pomocí grafického rozhraní vypnout Advanced Config 3.3 (případně modifikace Diamond v6). Měl jsem za to, že už s tím nějaký ten pátek problém není.