Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - světelný senzor pro klávesnici / display

krabicka3 (361)|27.10.2008 11:06
Predpokladam, ze svetelny sensor (umisteny vedle speakeru) slouzi jak pro display, tak pro klavesnici. U displaye je to v pohode, ten trochu ztmavne, kdyz pres nej dam prst a zase se rozsviti trochu vic, kdyz prst dam pryc.
Nicmene klavesnice se mi rozsvici pokazde (samozrejme mam zaskrtnuto, aby se pouzival sensor na klavesnici). Mate to taky taky tak?
krabicka3 (361)|29.10.2008 20:14
Lidi, to mi nerikejte, ze mi neumite odpovedet, jestli se vam pokazde rozsviti klavesnice, kdyz ji vysunete...:O
Tak tezka otazka to neni, ne?
kikin (19)|29.10.2008 20:51
jj, kdykoliv vysunu, je rozsvicena
kubicek123 (63)|29.10.2008 21:09
taky tak..
Martin Ráž Hoch (1832)|29.10.2008 21:49
[quote=krabicka3]Lidi, to mi nerikejte, ze mi neumite odpovedet, jestli se vam pokazde rozsviti klavesnice, kdyz ji vysunete...:O
Tak tezka otazka to neni, ne?[/quote]No popravdě se mi taky rozsvěcuje, ale lze toto vypnout.

krabicka3 (361)|29.10.2008 22:00
Hmmm...na Kaiserovi mi to fungovalo korektne...kdyz bylo svetlo, tak se nerozsvitila, kdyz bylo sero nebo tma, tak se rozsvitila. Treba tuhle funkci Rafik proste nema, a funguje to jenom na display. :?
Martin Ráž Hoch (1832)|29.10.2008 22:51
No jo, ale pokud se nepletu, tak na TyTN a TyTN II fungoval senzor právě jen a pouze pro podsvícení klávesnice, nikoliv pro regulaci podsvícení displaye.
krabicka3 (361)|31.10.2008 21:45
Nepletes, je to tak, ale zase se mi nezda, ze by ho Rafik jen a pouze na display.
kubicek123 (63)|1.11.2008 09:01
Start->Settings->Buttons->Backlight->Enable keyboard backlight auto sensor .....máte to tam? (ROMeOS v.22) a co to podle vás dělá? já bych řekl,že to rozvítí klávesnici po vysunutí....světelný senzor na klávesnici není a ten v reproduktoru na osvětlení klávesnice nemá vliv..nicméně by to mohl vyřešit nějaký program,který by světelný senzor využil,ale to by zase musel spolupracovat s tím výsuvným čidlem,aby klávesnice nesvítila pořád..

edit: takže řešení : pokud máte zaškrtnuté Enable keyboard backlight auto sensor,tak senzor pro klávesnici opravdu funguje..právě jsem to testoval-vysunul jsem klávesnici (rozsvítí se vysunovacím čidlem),pak jsem na senzor posvítil světlem a klávesnice zhasla,po vypnutí světla(žárovka) se klávesnice opět rozsvítila (dělal jsem to teď v místnosti za běžného deního světla,takže bych řekl,že je to blbě nastavené..páč denní světlo to vyhodnotí jako tmu a klávesnici zbytečně rozsvěcuje:/
Martin Ráž Hoch (1832)|2.11.2008 00:17
ANO! Přesně tuhle věc jsem hledal, a věděl, že jsem jí někde viděl... jen jsem nebyl schopen najít, kde. A teď, když jsem jí našel, vzpomněl jsem si na Krabicku a letím sem, abych to ze sebe dostal, tak... :). Dobrá práce chlape.