Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

RDS-TMC

t0m (87)|23.10.2008 12:47
Omnia má FM tuner s funkcí RDS, takže by měl umět dodat i dopravní informace TMC.
iGo si zatím přímo s tunerem Omnie nerozumí.

Takže mě velmi zaujala tato poznámka v jiném tématu
[quote=Mudrunka]GPSGate...pokud se u iGO 8 nechce spokojit s absencí RDS/TMC, se bez tohoto softu stejně neobejde :) [/quote]

Fakt to GPSGate umí? Pochlub se!
Mudrunka (547)|23.10.2008 13:52
s RDS/TMC jsem se vyřádil -)
mimochodem, při zápasu s ním jsem si všimnul, že iGO8 dokonce s nějakým TMC protokolem „Samsung“ počítá, ale dostat se na něj se mě nezdařilo. Taktéž jsem zkoušel množství dalších cest, vždy jsem „padnul na hubu“.
Zvítězil jsem nakonec tím, že jsem použil externí GPS/TMC přijímač, který navíc, pokud mělo být využitelné i RDS musel být na portu, který zase přímo neskousne iGO. Povedlo se až při použití GPSGate.
Vím, že je skoro „na hlavu“ mít stroj s interní GPS a použít externí, ale jezdím poměrně dost do zemí, kde TMC občas i nějak funguje a „přehodit“ to mezi externí a interní GPS není žádný problém. :)
t0m (87)|23.10.2008 14:13
Aha, já už myslel, že dokážeš použít interní tuner.
Jinak to iGo doufejme TMC bude v nějaké brzké příští verzi umět, když se kluci maďarský chluběj, že to prodávaj s Omniema http://www.navngo.com/pages/global/eng/news_and_press/samsung_eng_20081008
Mudrunka (547)|23.10.2008 14:26
no mě děsí, že se to prodává s Route66 jako OEM, to má RDS/TMC taky umět, dokonce je tam i volba, zda TMC z internetu, či RDS a ono nic.
Jisté však je, že u iGO na mě ten protokol Samsung vyběhnul….., zase na druhou stranu to slibují pro Maďarsko. A tam snad RDS/TMC, jako systém, zatím nefunguje. Nevím, byl jsem tam cca před rokem a tehdy to tam bylo v tomto směru nulové. :?
t0m (87)|23.10.2008 14:36
Na E-ten X500 to taky po cca roce od uvedení rozchodili, tak zůstávám optimistou. Ale že v Maďarsku TMC nejede, to mne fakt nenapadlo.
t0m (87)|23.10.2008 17:05
A ještě bych mohl ušetřit práci těm, co to také chtějí testovat:

[quote=t0mas]TMC? Zkoušel jsem iGo 8.0.0.49545 a to sice detekuje RDS_GPSTMC_SILICONLAB na COM3, ale nejde ladit stanice a dialog nastavení stále ukazuje "Testy...". Ani po připojení sluchátek jako antény, spuštění FM tuneru a naladění ČRo3, na kterém se TMC určitě vysílá, se žádné zprávy neobjevily. Takže bych to spíš tipoval na falešnou detekci hw.[/quote]

Ve verzi iGo 8.0.0.54000 je situace stejná. Volba iGo TMC hardware "Samsung" je asi pouze pro SGH-i780, který Nav N Go uvádí v seznamu PDA testovaných s iGo
t0m (87)|2.5.2009 13:40
Konečně funkční TMC na samotné Omnii:

http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-http-omnia-modaco-com/287075/updated-omniatmc-beta-1-relased/
Franky52 (186)|2.5.2009 15:56
Už jsem to tam zahlédl. Tuším je tam i návod v pdf. Přesto má úroveň angličtiny je natolik nízká, že mám obavy se do toho pustit i s tímto návodem. Nedal by sem někdo, prosím, stručný návod v češtině? Předem díky...
frogale (447)|16.1.2010 16:32
Mohu potvrdit, ze opravdu funguje.. Prvni verze toho softu se mi rozjet nepodarilo, ale posledni balicky jsou v pohode.. Jen mam ted trochu problem sehnat nabijecku, co by zaroven fungovala jako antena pro Radio.. Nikdo mi neni schopny rict, ktera antenu v sobe ma..