Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 58

Téma: Samsung Omnia SGH i900 - interní GPS - obecné zkušenosti

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Prosim prosim Franky, kdepak ze jsi opravil ty registry a jak?
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od lucynkau
    Prosim prosim Franky, kdepak ze jsi opravil ty registry a jak?
    Tak tady to je. Upozorňuji, že to není můj nápad. Jen převzato od uživatele Ahres z jiného fóra. Snad se na mne Ahres nebude zlobit, že jeho dobrý nápad, který mně osobně pomohl k rychlekší fixaci satelitů, šířím dál.

GPS FIX bez použití XTRA

Nekdo měl zájem o GPS fix tak sem davam navod, u mě fungoval a rychlost nalezeni satelitů je venku za pár sekund a v budově do několika minut.
    Funguje to tak že vymažete nějaky soubory ktery pouziva Enhanced GPS (XTRA) a zapis do nich je velice zdlouhavy a brzdi se tim vase nalezeni.

Satelity ktere vas jednou najdou se ulozi a uz neprepisuji, proto zustavaji v pameti a pripojeni na ne je temer okamžite.Data o dalších satelitech se stahuji automaticky z již dostupnych :!:

Neprovádějte před prvním spuštenim GPS

1. Jděte do Nastavení/System/Enhanced GPS > nastavte vše jako "Disable"
    2. Použije vaš editor regitru a jdete do HKLM\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver
    3. Najdete zde 4 zapisy
    Pro vas jsou dulezité jen tyto 2
    CurrentLogFile (\GPSID_log.txt)
    OldLogFile (\GPSID_log.bak)
    Vymažte hodnoty \GPSID_log.txt a \GPSID_log.bak
    nechte obě políčka prázdná :!:
    4. Provedtě Soft Reset
    5. Použijte hledaní a najděte v zařizeni soubory GPSID_log.txt a GPSID_log.bak - smažte je (pokud neprovedete Soft Reset tak nebudete moct )
    6. Zkontrolujte hodnoty v registru jestli zustaly prazdne.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

2. Použije vaš editor regitru a jdete do HKLM\System\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver
    3. Najdete zde 4 zapisy
    Pro vas jsou dulezité jen tyto 2
    CurrentLogFile (\GPSID_log.txt)
    OldLogFile (\GPSID_log.bak)
    Vymažte hodnoty \GPSID_log.txt a \GPSID_log.bak
    nechte obě políčka prázdná
    4. Provedtě Soft Reset
    5. Použijte hledaní a najděte v zařizeni soubory GPSID_log.txt a GPSID_log.bak - smažte je (pokud neprovedete Soft Reset tak nebudete moct )
    6. Zkontrolujte hodnoty v registru jestli zustaly prazdne.

dekuji.. )
    A mam jeste dotazek prosim , kde najdu editor registru?:sarcastic:

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Stáhni si CEregEditor,tady na forech to najdeš.Ale jestli s registry nemáš zkušenosti,tak velmi opatrně!Zkusim ten poslední návod taky,protože po smazání xtra.bin dle tomase to fungovalo 2 dny,v sobotu mě to v Liberci nechalo na holičkách,pozice přeskakovala,nesmyslné povely a nakonec úplně bez signálu.Nepomohl ani reset,musel jsem zase stáhnout xtra.bin,pak to šlo.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

no tak ted nevim co teda sakrys,asi to necham..

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

není třeba se toho bát, úpravu popsanou Franky52 mám, jedná se o proces vratný. Hodnoty v registrech lze dopsat zpět, soubory jsem nevymazal, nýbrž přejmenoval, tedy vše můžu vrátit. Ale funguje to bez problémů, fix naběhne cca do 1 min. O víkendu jsem se vrátil z Neapole (letecky) a i tam, potom nazpátek v Čechách se GPS chytla bez nějakého problému

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Ok tak zitra na to mrknu)

t0m t0m je offline
    Nováček
    Registrace
    Nov 2008

K návodu na výše popsanou změnu registry:
    Jde pouze o vypnutí výpisu debug logu GPS, co tam Samsungové pozapoměli. Takže kdo ví, jak registry editovat,
    klidně do toho. Ale žádné zázraky to taky neudělá, takže kdo ani neví, čím registry editovat, nechte to klidně být.

Citace Původně odesláno od tomimimi
    Zkusim ten poslední návod taky,protože po smazání xtra.bin dle tomase to fungovalo 2 dny,v sobotu mě to v Liberci nechalo na holičkách,pozice přeskakovala,nesmyslné povely a nakonec úplně bez signálu.Nepomohl ani reset,musel jsem zase stáhnout xtra.bin,pak to šlo.
    To vypadá velice podobně tomu, co jsem naposled zažil cestou do Dolomit. GPS v Omnii je nedoladěná a chyby uvnitř dokážou zablokovat příjem některých satelitů. Reset nepomohl. Mě naposled pomohlo úplně vypnout Omnii, a po chvíli GPS jela i bez XTRA. Download XTRA dat možná udělá něco podobného. Prostě GPS v Omni s českými verzemi rom není spolehlivá.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od lucynkau
    no tak ted nevim co teda sakrys,asi to necham..
    Vždyť se to dá udělat bez problémů total commanderem. A ten by měl mít v PDA nainstalovaný snad každý!!!

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Jj tak to je commander? No tak to uz vim .. Dekuji)

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Jj tak to je commander? No tak to uz vim .. Dekuji)

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

No tak jsem to včera zkoušel s tím vymazáním debugů.Jednak nešlo nechat to pole úplně prázdné,musel jsem tam nechat ty lomítka,křičelo to,že to má být vyplněný.Jinak bych musel smazat i názvy current logfile a old logfile,a to jsem si nebyl jistej.Nejsem žádnej profík.Nicméně po spuštění se po 30
    sekundách chytly satelity,hurá.Tak jsem to vypnul,nainstaloval nějaké skiny a zkusil znova.A zase nic!Prostě mi není souzeno používat GPS bez poplatků.
    Kde dělám chybu?
    Tomi :no:

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Tak dnes opět střídavě úspěch a neúspěch,zjistil jsem,že se v zařízení místo souborů currentlog.txt a oldlog vytvořily náhradní soubory: supllog.txt a suplold,ty se přepisují při každém zapnutí GPS i bez xtra.Uvidíme,až někam pojedu,teď už to asi nebudem pitvat,stejně to vypadá,že ten problém mám jenom já,jsem asi největší ťuhýk.Můžu jen potvrdit slova tomase myslim,že na etenu,ačkoli ve všem ostatním ho Omnie předčí,Sirf star funguje podstatně líp! Brou noc.

t0m t0m je offline
    Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Buď v klidu. SUPL_log.txt a SUPL_log.old tam určitě byly už dřív, jen sis jich nevšim. Maj oba nulovou délku, takže to je neškodný bordel (a s GPS asi nesouvisí).

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

No je to možný.Mezitim jsem přišel na zajímavou věc.Když se mi znovu cca po 2 dnech nechtěji načíst satelity,povolim xtra a zároveň zakážu přístup na internet nodatama.A hle,najednou se snaží a najde je.Aspoň vim,jak ho olbnout,ale vysvětlit to nedokážu.T

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 03-10-2013, 14:43
  2. Reakcí: 509
    Poslední příspěvek: 07-01-2013, 16:57
  3. Reakcí: 121
    Poslední příspěvek: 02-09-2010, 09:29
  4. Samsung Omnia SGH i900 - Manila 2D - zkušenosti
    Od gashtan v sekci Omnia SGH-i900
    Reakcí: 6