Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém se samovolným restartováním přístroje

gigo (2)|21.10.2008 15:18
Mám neustálý problém se samovolným restartováním přístroje... někdy se to stane jednou za den a někdy pětkrát :dead: co jsem vypozoroval, tak se to většinou stane při psaní sms.

neřešil někdo podobný problém? Jsem začínající uživatel přístrojů HTC, tak nevím zatím kam šáhnout, nebo co udělat... :oops:

budu strašně rád za každou dobrou radu, protože dnes už mě málem ruply nervy a telefon měl letecký den :mad:

ps. jak v přístroji zjistím verzi ROM? A jak složité je pro běžného uživatele ROM přehrát? Případně je někde nějaký návod?

mikulec (116)|21.10.2008 15:29
Najskor by si mal uviest aky typ mas(kaiser, diamond,...), typ romky je uvedeny v settings/system/device information.

Dalej som zvedavy ci mas oficialnu alebo custom romku.

Problem s restartovanim moze byt sposobeny nekompatibilitou niektoreho nainstalovaneho programu, takze mozes uviest ake programy a aplikacie mas nainstalovane.

Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin
Nesli (409)|21.10.2008 15:38
To mikulec

Lepe se koukej, GiGo psal do sekce fora o HTC Diamond ;) A dale prosim nepouzivej citace posledniho prispevku ..


TO GiGo
By tenou udelal bych nejakou komplet zalohu, pr. SBP Backup, a pak bych udelal Hard reset(tj. tovarni nastaveni, kvuli vylouceni kolize programu), pokud to bude zlobit i pak, tj. se vsim cistym, uvazoval bych o flashi/reklamaci, neb zas tak obvykle to neni, vestinou kdyz je nejaky SW konflikt, PDA se jen zasekne...
gigo (2)|21.10.2008 16:22
dělá mi to od prvního dne, kdy jsem si tel přinesl... jediné co jsem zatím stihl je udělání pár fotek, zkopírování tel. seznamu a nahrát navigaci...

už jsem byl odhodlaný přehrát si ROM za aktuální z htc.com...už jsem si ji i stáhl, ale nakonec jsem si to netroufl. Nejsem úplný neznaboh, ale... Není třebas někde postup? případně nastavuje se tam něco manuálně? Na reklamaci se mi ho moc dávat nechce, protože potřebuju vešketé kontakty a chtěli mi půjčit nějakou totální sračku, do které bych ani nic nenahrál :?

respektive základní otázka zní...je vůbec pravděpodobné, že by přehrání ROM pomohlo? Mám 1.3xxx
Nesli (409)|21.10.2008 17:19
Hmmm, to neni dobre :(( Nevim, osobne Diamond nemam, tj. chtelo by to nazor nejakeho Diamondisty, ale spise se priklanim k tomu, ze se jedna o nejaky Hardwarovy bug..
..K prehrani ROM, samozrejme urcity postup se dodrzet musi, pokud si clovek nechce udelat drahe tezitko, postup najdes zde na tomto serveru v Diamond sekci..Na druhou stranu pokud je to problem ROM, tak v servisu neudelaji nic jineho nez ze ji prehraji, ovsem pokud za to muze opravdu HW, nerad bych videl co by se stalo, kdyby se Diamond rozhodl resetnout behem Flashe...

Ja bych to soupl do servisu a pokusil bych se s nimi domluvit, zda by tam nemeli aspon Vario ci nejaky stary Compact, proste neco , co se syncne s Outlookem...
marty22_ce4you (101)|21.10.2008 20:08
Ak stahujes z HTC.com oficialnu romku tak tam nie je ziadny problem..uz si to presne nepamatam(ale je tam pisany navod po anglicky) myslim ze staci pripojit mobil cez activ sync k pocitacu a mat nabitu bateriu na viac ako 50 % a uz iba spustit ten . exe subor co si stiahol zo stranky a a potvrdit par okien a vsetko to spravi samo.. len nesmies vypnut pc alebo odpojit mobil:)
Nesli (409)|21.10.2008 20:48
TO marty22

Hochu vidis to trochu jak hurvinek valku, nevidim duvod proc by to melo byt u Diamondu jinak, Pokud ma zarizeni brandovane od T-mo ci Kysliku, videl bych to na nejake uspl, jinak cihla..:?:


EDIT: U flashe radsi 4x mer a pak rez:D
JecminekMaselnik (464)|21.10.2008 21:32
není třeba zbytečně strašit. Pokud je problém v spl, flash vůbec neproběhne, bricknutí je zcela nepravděpodobné. U instalace uspl je třeba uvážit ztrátu záruky a rovněž klopotný postup s návratem origo spl v případě reklamace.
marty22_ce4you (101)|21.10.2008 21:36
TO Nesli
prave preto som tam napisal ze ak to stahuje z htc.com lebo tam ak chces stiahnut romku tak si vyberes model a potom este musis napisat seriove cislo telefonu a ak by to nesedelo na jeho model tak mu to ani nedovoli stiahnut..a dokonca na htc.com je aj osobitna verzia romky pre tmobile:)
a myslim ze ten navod som zhrnul celkom dobre..:)
Nesli (409)|21.10.2008 22:27
[quote=JecminekMaselnik]Pokud je problém v spl, flash vůbec neproběhne, bricknutí je zcela nepravděpodobné. U instalace uspl je třeba uvážit ztrátu záruky a rovněž klopotný postup s návratem origo spl v případě reklamace.[/quote]

No, uz jsem par takhle znoumanych PDA videl, jinak bych to nepsal, vetsinou byl jeste nastesti zpusob jak vse vratit zpet, obcas vsak nikoliv.A o uspl bych nemluvil jako o instalaci (myslim tim jen uspl, nikoliv hard-spl ,full CID unlock ci neco podobneho), je to jen jakysi override spl co se nahrava do RAM, jednorazovy a dovoli flashnout lib. rom, tj. zaruky by se to dotknout nemelo;) -pokud se pletu, cos si nemyslim, tak me opravte;)
Otaykou ovsem zustava zda tento problem flash vyresi, osobne myslim ze asi ne, bohuzel:(( Chtelo by to nekoho s Diamondem, zda o tomto chovani neco vi...

TO marty22

Pokud to maji az tak Salamounsky resene, tak to je OK ;)
JecminekMaselnik (464)|22.10.2008 08:47
já diamonda mám a žádnými samovolnými restarty netrpí a ani nikdy netrpěl. Je ovšem pravda, že původní romka se v něm příliš dlouho neohřála. Podle mého názoru naopak flash může tento problém s vysokou pravděpodobností vyřešit. Alespoň takovou zkušenost s předchozími zařízeními (wizard, tytn) mám.
mikulec (116)|22.10.2008 10:56
[quote=Nesli]To mikulec

Lepe se koukej, GiGo psal do sekce fora o HTC Diamond ;) A dale prosim nepouzivej citace posledniho prispevku ..


TO GiGo
By tenou udelal bych nejakou komplet zalohu, pr. SBP Backup, a pak bych udelal Hard reset(tj. tovarni nastaveni, kvuli vylouceni kolize programu), pokud to bude zlobit i pak, tj. se vsim cistym, uvazoval bych o flashi/reklamaci, neb zas tak obvykle to neni, vestinou kdyz je nejaky SW konflikt, PDA se jen zasekne...[/quote]

Pokial si dobre cital ty, tak si urcite videl, ze tych otazok som tam dal viac(to, ze je to v diamond sekcii som si popravde nevsimol, takze pardon).

PS: Myslim, ze ak spravis uplny backup je dost mozne, ze tym zalohujes aj dany problem, takze tvoj postup by trocha stratil zmysel.
xakru (8)|22.10.2008 11:33
To marty22
Mám brandovanou verzi Diamonda od t-mobile a na HTC.com jsem žádnou ROM nenašel. Po zadání mého SN mi to napíše, že mám smůlu.
marty22_ce4you (101)|22.10.2008 11:49
ospravedlnujem sa..sa mi zdalo ze som to tam v minulosti videl ale teraz som si pozrel tu stranku pozornejsie a je tam nieco ze pre TMN only a ja som si myslel ze je to pre tmobile a ono to je asi nieco ine:)
Nesli (409)|22.10.2008 13:28
[quote=mikulec]
Pokial si dobre cital ty, tak si urcite videl, ze tych otazok som tam dal viac(to, ze je to v diamond sekcii som si popravde nevsimol, takze pardon).

PS: Myslim, ze ak spravis uplny backup je dost mozne, ze tym zalohujes aj dany problem, takze tvoj postup by trocha stratil zmysel.[/quote]

Bys jsem spatne pochopen, nemyslel jsem ze by po HR spustil backup zpet, to je samozrejme blbost, to byla jen zaloha PIM, do te doby pracovat s cistym zarizenim, jestli se problem objevi...;)
Nesli (409)|22.10.2008 13:33
[quote=JecminekMaselnik]já diamonda mám a žádnými samovolnými restarty netrpí a ani nikdy netrpěl. Je ovšem pravda, že původní romka se v něm příliš dlouho neohřála. Podle mého názoru naopak flash může tento problém s vysokou pravděpodobností vyřešit. Alespoň takovou zkušenost s předchozími zařízeními (wizard, tytn) mám.[/quote]

A dle meho nazoru je to p*k, nic ve zlem:) V zivote jsem nevidel ze by nejaka ROMka vyvolavala samovolny SR, rukou mi proslo hodne zarizeni a mnohem vice ROMek, zatuhnuti je neco uplne jineho, to jo, ale o tom se tu nebavime..Tudis ROM s tim nema dle me temer docineni(ale nevylucuji)..

Obcas se mi resetoval resetoval TyTn, a ten mel spatnou zakladku...;)
mikulec (116)|22.10.2008 13:58
Tiez som to este na vlastne oci nevidel, ale uz som o tom pocul na xda.

Mozno pomoze toto:

http://www.google.com/cse?cx=000825531964825142534%3Acqr2sjirilw&q=rebooting&sa=Search&cof=FORID%3A0&ie=utf-8&oe=utf-8

(Vsimli ste si, ziadna citacia):D
Nesli (409)|22.10.2008 16:37
RE Citace : SIKOVNY :D ;)

Jj, koukal jsem na to, ale tam byl problem v OMAPu, snad ovladaci sbernice a Mirco SD kartou...Nic z toho tu neni pritomno:O :?:
mikulec (116)|22.10.2008 18:40
Tak som skusil ine klucove slovo a voilla:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2576608

Vraj problem s internal storage, skus to riesenie co je tam na konci a daj vediet ci to pomohlo.