Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus 636-nejde zapnout

wOJi_ce4you (0)|21.10.2008 12:04
Zdravím

mám problém s mým zařízením ASUS A636 a to toho rázu,že nejde vůbec zapnout. Při vložení baterie
je automaticky hozena do zkratu a vybiji se..(jedna už odešla a nafoukla se). Zjistil sem,že je problém buď v integrovaném obvodu MAXIM 1568B (přehřívá se)
popř. někde v jeho okolí (spalene rezistory,kondenzatory,diody). Nemá někdo s tímto zkušenosti??

Budu vděčný za jakoukoliv radu..třeba i odkaz na nějaké fórum anebo link na stažení servisního schématu k tomuto zařízení.
Souběžně sháním i nový,funkční IO Maxim 1586B,ale zatím bez úspěchu (schopnosti i techniku na výměnu součásti mám).

Díky za každou radu.....

S pozdravem

*wOJi*
pitka (1346)|21.10.2008 19:00
To máš docela pech, ale jinak tento čip řídí napětí v telefonu (tzv. power management).
Řídí třeba napájení RAMek atd... Skoro se u nás nedá sehnat.
Co si s tím dělal ??
wOJi_ce4you (0)|22.10.2008 09:11
Ano,to vim,že je to řízení napájeni procesoru a dalších komponent v PDA.

No,mám ho z druhé ruky. Dostal se ke mě v ještě funkčním stavu, ale po pár dnech odpálil baterii a bylo to. Tak jsem ho rozdělal,připojil na zdroj a ten IO krásně hřeje. Po připojení stabilizovaného napětí 3,6V ihned po připojení poklesne na 1,6 až 1,7 V a nic :no:

Rád bych si ho spravil a používal,ale tak pokud říkáš,že sehnání bude problém,tak jsi mě moc nepotěšil :(

Možná že třeba nebude v háji přímo IO, ale něco v okolí. Jenže bez schématu jsem nahranej ...

Zjistil jsem ještě, že je možné si ten integrovaný obvod nechat zaslat z pobočky MAXIMu v Německu..a prý dokonce bezplatně jako ukázkový produkt...ale nejsem schopen najít žádny kontakt na zástupce společnosti MAXIM. Tuto informaci mám od distributora MAXIMu v ČR..ale s poznámkou,že by kontakt musel hledat též,tak ať si jej najdu sám :(

Kdyby mi byl schopen někdo poradit i s tímto,budu velmi rád.