Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nahrada za ActiveSync

zigzag (226)|20.10.2008 14:09
nevite nekdo o smysluplne nahrade za ActiveSync? uz po nekolikate mi tato "super" aplikace smazala z telefonu vsechyn kontakty a udalosti kalendare. potreboval bych jen moznost presunu souboru z PC do telefonu. synchronizace s Outlokem, v pripade ze pouzivate vicero profilu, je natolik zmatecna, ze pro mne nepouzitelna.
David_ce4you (199)|21.10.2008 21:22
No pokud potřebuješ pouze přenášet soubory, tak:
1) použij AS, ale nepáruj, zůstaň v quest módu
2) pokud tvé zařízení má bluetooth, tak můžeš posílat tak
3) máš-li vyndatelnou sd kartu, tak přes pc čtečku

Jinak je zde možnost synchronizovat přes nějaký server (když vynechám ms exchange), ale k tomu potřebuješ internetové připojení na obou stranách. Osobně používám Funambol. Dříve přes server na Scheduleworld, nyní přímo MyFunambol. Tento způsob se pro mě jeví jako ideální. A soubory si posílám z notebooku přes bluetooth.
zigzag (226)|22.10.2008 08:44
- pravě že jsem použil i "nepárovaný mód" a přesto sem kontakty a kalendář měl najednou promazané. důvod neznám, ale riskovat se mi nechce;
- BT je dobrá věc na malé soubory. pokud potrebuju přenést něco většího, telefon nahlásí nedotatek paměti a zatím jsem nepřišel na způsob. předpokládám, že při BT přenosu jako temporary umístění používá pamět telefonu a nenašel jsem způsob jak ho donutit aby používal kartu
- jelikož mam 1 pc čtečku a 3 počítače, velice často ji nemám u sebe

- na to co je Funabol se mrknu, dik za tip
zigzag (226)|23.10.2008 15:21
FUNABOL vypadá jako supr služba. teď už jen odinstalovat ActiveSync a sem v pohodě :) fakt díky za tip.