Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 6915 - problém - SDHC a WM5

svenhassel (75)|19.10.2008 23:32
Dobrý den,

měl bych dotaz který se týká provozu SDHC karet na zařízení HP IPAQ 6915 s WM5 nikoliv s WM6-6.1 (neoficiální rom). Mám kartu Kingston SDHC Class 6 její kapacita je 4GB. Problém spočívá že nejprve pro zprovoznění sdhc karty je potřeba nainstalovat SDHC driver (např. HTC Driver). Zařízení kartu vidí bezproblému data lze číst, ale jakmile se zažízení hybernuje nebo se cca 1-2 min. nepracuje s kartou začnou nastávat problémy. Buďto to napíše "Chyba 13 změna adresáře" nebo vám to otevře danou složku ale je prázdná. Po vyjmutí karty ze zařízení a jejím opětovným vložením vše zase po nějakou chvíly funguje. Proto se ptám všech uživatelů tohoto či jemu podobnému zeřízení kteří měli tento problém či se sním setkali jestli ví jak tento nešvar odstranit či ne. Děkuji Martin K.

Tak jsem zkusil menší hokus pokus se zařízením jestli to výjde nebo ne.: (Přes RegeditSTG)

Jsem přidal do HKLM/Drivers/SDCARD/ClientDrivers/Class/SDMemory_Class/

zde jsem přidal DWORD "DisablePowerManagement" nejdříve s hodnotou 0

bohužel ovšem ani toto nepomohlo :(
svenhassel (75)|21.10.2008 23:55
Prosím o jakoukoliv radu to opravdu nikdo nemá ani tušení co se stím dá dělat? Zkoušel jsem různé verze SDHC driverů, ale v podstatě mi příjde že jsou to jedny a ty samé exporty HTC ovladačů. Nevěděl by někdo čím to může být? Nesetkal se stím někdo na jiném zařízení s WM5?
Nesli (409)|22.10.2008 22:01
No, hochu, mozna mam dobrou zpravu :) To same mi delala Toshiba g900, nez na ni nadsenci udelali drivery...

Je tam nejaky problem s napojenim na sbernici ci co, a proto klasicke drivery nefungovaly...

No snad ti to zabere taky, jukni do prilohy, ale predtim udelej radsi zalohu a pro jistotu to hod nejdrive do zarizemi po HR, abys videl zda to funguje tak jak ma a nemlati se to s jinymi drivery co jsi tam drive instaloval;)
svenhassel (75)|23.10.2008 00:01
Děkuji děkuji mnohokrát že se někdo ozval konečně :-) Mockrát děkuji :-) Jdu to zkusit jestli to pomůže a pokud ano hned dám vědět jak jsem dopadl :-)
Nesli (409)|23.10.2008 00:15
Neni za co:) Drzim palecky:yes:
svenhassel (75)|23.10.2008 00:59
To je ale asi pro WM 6.0 nebo 6.1 ne? Myslíš že na WM5 to je cajk?
svenhassel (75)|23.10.2008 01:08
Tak stímhle souborem my to nevidí vůbec kartu :'( jako kdyby tam žádná v zařízení nebyla :'( i po HR
Nesli (409)|23.10.2008 01:58
No, po HR by ji to urcite videt melo, tedy pokud byl HR provede spravne...
Proc jsou vlastne na tom Ipaqu 5ky?VIm ze je to uz starci zarizeni, ale nejaci nadsenci ci ofiko se nerozhodli pro to s tim neco udelat? :)

PS Tak zkus tento :)
Nesli (409)|23.10.2008 02:05
Pokud ani ten neuspeje zkus tento, s tim se povedno rozchodit SDHC na 6945...
svenhassel (75)|23.10.2008 02:20
Okey jdu to zkusit, nějaké verze noefiko 6.0 a 6.1 existují ale já kvůli záruce nechci měnit OS a pak ty WM5 mi vyhovují nemám snima žádný problém.
svenhassel (75)|23.10.2008 14:56
Ahoj tak jsem zkusil tento ovladač.: "sdhc_ipaq_GBwL" a bohužel dělá to úplně jedno a to samé, jinak když jsem ho odinstalovával všiml jsem si že se to hlásí jako HTC SDHC driver a vypadá že to bude ten samý co už mám. :// Jdu zkusit ten druhý
svenhassel (75)|23.10.2008 15:33
Ahooooooj tak mám asi hodně skvělou zprávu :-) :-) :-) S ovladačem "SDHC_DRIVERS_FOR_C550_AND_N560_BY_GreateVK_AND_FreePK_uob1" vypadá že to zařízení funguje s tímto ovladačem. V PocketMechanic to funguje naprosto skvěle, prošly všechny testy i ručně jsem prošel kartu složku po složce otrocky a vše se korektně zobrazilo žádné chybové hlášky, nechal jsem i pár minut zařízení ladem jestli to nebude zlobit a zatím nic, tak se ozvu večer jestli to je furt ready nebo ne. Ale zatím to vypadá moc dobře :-):yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
svenhassel (75)|23.10.2008 15:36
Tak bohužel :'( teď jsem zkusil namátkvě se dostat do nějakého adresáře a už to zase hlásí chybu :'( "1392 změna adresáře" takže ani poslední SDHC driver nefunguje :///
Nesli (409)|23.10.2008 16:19
Hmm Emile, to je nemile :)

No, k veceru budu mit chvilku cas, tak to jeste zkusim trosku pohledat, jinak bych asi ale zautazoval o updatu OS, o zaruku bych se nebal, puvodni ROM by mela jit vratit, tedy radsi se predem podivej zda ji maji na strankach HP....


No Uvidime....:yes:
Nesli (409)|23.10.2008 16:21
Pripadne sehnat nejaky sotf ktery by po probuzeni zazireni systemove odpojil a znovu pripojil SD...Jen o nicem takovem nevim....:( Zkus, pokud mas ted cas, jeste projit offiko forum na HP strankach, jestli tam neni nejake reseni ci alternativa...
svenhassel (75)|23.10.2008 16:48
Ahoj určitě se podívám a jdu na to rovnou jsem docela stoho nešťastnej, mno právě já mám ten dojem že na HP nejsou romky volně ke stažení :// což je docela poblbané ://
svenhassel (75)|25.10.2008 15:40
Tak jsem pročítal diskuze a bohužel nic kloudného na HP forum nebylo :// Už si začínám myslet že stím udělám kulové :'( Asi to vyřeším koupí IPAQ 914C nebo 614C a bude klid stejně chci nový zařízení, pač todle bude doma jako domácí phone.
Nesli (409)|25.10.2008 23:45
Taky uz jsem pak nic bohuzel nenasel:( A nebo holt vdy po spanku kartu vyndat a zandat, nic vice s tim asi nepujde:(

No uvidis jak se s tim poperes, kazdopadne novy device uz by asi nebylo od veci, pokud se na nej splasi prasule:)

Zatim a mej se.
svenhassel (75)|26.10.2008 10:26
V listopadu nebo nejpozději v prosinci určitě :-) Uvidím co stím pořeším, ale 614C nebo 914C je jasnačka.
filafox (2)|2.11.2008 21:07
Proc si radeji neopatris 4GB kartu SD (ne HC)??
svenhassel (75)|2.11.2008 21:46
Toto jsem již zkoušel, zaprvé micro SD karta 4GB se špatně shání aspoň nikde jsem na ní nenarazil a tu co měl kolega z práce co si jí přivezl z USA tak co jsme ji zkoušeli nefungovala. Zařízení jí nevidělo.
filafox (2)|2.11.2008 22:28
No, jestli si zkousel "micro", tak se ani nedivim, ze nefungovalo. :)
.. sam sem mel ten samy problem (ipaq 6915, 4GB SDHC..) vyresila to koupe one ne HC SD karty (mini SD, 4GB).
Testuji jiz druhy mesic a zadny bug se neobjevil, zadne drivers nebyly potreba, v pohode i suspend pri prehravani flmu.
Jeste ze mam zkusene kamarady, kteri mi poradi (thx MaSka).
Protoze predpokladam, ze neni ve foru ani v SZ povolen odkaz na komercni formu, tak ti, poslu odkaz na icq.
Pripadni dalsi zajemci, nech mi poslou svuj mail pres SZ.
svenhassel (75)|2.11.2008 22:48
Pardon, hluboce se omlouvám za mistifikaci ale myslel jsem mini SD :-D :-D pardon