Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FSC Backup

adamekma (250)|19.6.2004 00:32
Mate nekdo nejaky hlubsi zkusenosti s FSC backup?
Jde mi o to, co se stane, kdyz PDA tvrde spadne prave pri zalohovani ? Resp. jestli to umi nejak bezpecne aktualizovat existujici zalohu?

-vyhledove planuju nakup karty (spolecny pro mp3 i backup) , tak abych vedel jestli mam na backup ramky pocitat cca. 50MB nebo 2x50MB ?
Pavlucha (1496)|19.6.2004 14:10
Mno, já ho používám a ještě mi to nespadlo. Nedělal bych asi 2 zálohy (to jsi asi plánoval, ne?). Udělej si jednu a tu zkopíruj, ale myslím, že je to zbytečné.

Zálohuju tím celej systém s funkční instalací.
adamekma (250)|19.6.2004 18:46
a umi to obnovovat ze zalohy "v terenu" primo z ty zalohy ?
-predpokladam, ze jo - k cemu by to jinak bylo, ja jen ze pri obnoveni pres activesync to vyzaduje nejdriv nainstalovat lokalizaci, pak teprv se da obnovovat ze *.stg...
(snad to FSC vyresil lip nez MS:) )
Pavlucha (1496)|19.6.2004 19:00
Teď jsi mně tou češtinou zaskočil ... ale myslím, že jí obnoví taky.
Co je ale výhodou, je backup právě na paměťovou kartu, kterou třeba Backup od SunnySoftu nedělal (nabízel mi jen LooxStore).
PavelR. (2184)|19.6.2004 19:25
[QUOTE="adamekma"]a umi to obnovovat ze zalohy "v terenu" primo z ty zalohy ?
-predpokladam, ze jo - k cemu by to jinak bylo, ja jen ze pri obnoveni pres activesync to vyzaduje nejdriv nainstalovat lokalizaci, pak teprv se da obnovovat ze *.stg...
(snad to FSC vyresil lip nez MS:) )[/QUOTE]

... není potřeba instalovat lokalizaci. Stačí, když v PDA zvolíš v Start/Settings/záložka System/Regional Settings nastavení, které si měl v době provádění zálohy přes ActiveSync - tj. pokud si měl v době zálohování nainstalovanou CZ lokalizaci, tak si v Regional Settings měl zvolenu položku "Czech". Při obnově této zálohy po HW resetu je tedy potřeba nastavit v Regional Settings stejnou položku. Je to poměrně známý bug ActivSyncu již od dob verze 3.1 a možná ještě dále. Zálohy na paměťovou kartu se žádné podobné omezení netýká ...

PavelR.
adamekma (250)|19.6.2004 19:30
[QUOTE="PavelR."]
... není potřeba instalovat lokalizaci. Stačí, když v PDA zvolíš v Start/Settings/záložka System/Regional Settings nastavení,[/QUOTE]

pravda, to jsem se trochu sek, to je ta pamet:) ...jo, takhle to vypada, kdyz clovek po uspesny reklamaci PDA a zapomene co je to hard reset :D
...teda musim to zaklepat, jinak si vyslovene o nejakej ten H.reset koleduju :D
PavelR. (2184)|19.6.2004 19:31
[QUOTE="Pavlucha"]Teď jsi mně tou češtinou zaskočil ... ale myslím, že jí obnoví taky.[/QUOTE]

... u současných PDA jsem se setkal jen jednou s případem, kdy dodávaný program na zálohování dat v PDA měl problémy se zálohováním lokalizace. Byla to aplikace ASUS backup na PDA ASUS 620 s WM2003. Naštěstí v tomto případě měla 620ka ještě jednu zálohovací utilitku nazvanou SmartKeeper, která provedla zálohu bez jakýchkoliv dalších problémů. Ostatní aplikace na jiných PDA zálohují celkem spolehlivě kompletní obsah RAM - tj. včetně lokalizace.

PavelR.
laif.sax (19)|29.8.2004 22:29
no nevim jak u jinych ci starsich modelu, ale ja jsem zalohoval pres FSC backup system hned po nainstalovani lokalizace a par zakladnich programu ktere tam chci vzdy (lokalizaci, ICQ, Betaplayer, Acrobat apod.).. pak jsem si neco zkousel, trochu si ten system rozhodil, tak jsem udelal hard reset s backupem jeste v LooxStore.. takze hned po hard resetu jsem dal FSC backup a obnovit celej system.. a fungovalo vse, vcetne lokalizace.. takze mozna starsi verze mely problemy, ale ted ty novejsi jsou bez chyby i s lokalizaci..
Orloj_ce4you (299)|5.9.2004 14:29
mam jednu nemilou zkusenost ze po obnove z kompletni zalohy (loox 410) se mi zduplikovaly nektere polozky v databazich a standartni dialog pri synchronizaci s velkym PC na jejich odstraneni pomohl jen u nekterych. Treba nektere "neviditelne" budiky me otravovaly jeste tyden. Po te jsem sehnal nekde tady na foru utilitku Check Notifications od Scary Bear Software a "neviditelne" budiky jsem rucne musel odmazat..