Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Kaiser (TyTN II) - data z micro SD

purpur (6)|19.10.2008 10:56
Ahoj, mám dotaz, který se tu už někdy asi řešil (hledal jsem i na smartmanii) - ale myslím, že problém byl tehdy trochu jiný tak se zkusím zeptat za sebe.
Stalo se mi, že Kaiser přestal vidět data a programy instalované na storage card. Místo na kartě je zabrané, není prázdná ale nic nefunguje, nenajdu ani obrázky ani ebooks, nic. Když dám kartu do čtečky v PC - totéž, ukáže mi zaplněné místo (měl jsem zaplněné asi 2G ze čtyř) ale jinak nic žádná složka ...přes Active Sync totéž.
Nevíte někdo jak ta data obnovit či zprovoznit ? Ona tam ta data jsou protože když jsem zkusil nainstalovat na Storage novou mapu pro TomTom tak mi to zahlásilo, že stará se musí odebrat, takže TomTom si ji odebral a nechal nainstalovat novou, která je už ze storage funkční. Díky za každou radu či odkaz. Mrzelo by mne kdybych musel kartu formátovat a znova tam vše cpát.... :no:
opicka_ce4you (149)|26.10.2008 02:09
Zkus nějaký program pro pc, který umí obnovovat data a obnov to na pc. Třeba to pomůže, ale je to jen návrh; možná to je k ničemu.
bjirka (380)|26.10.2008 07:39
Zřejmě dobrá značka výrobce karty. Tipoval bych něco jako A-Data, Pretec apod. Tomu už nepomůže ani naformátování to je na odpadkový koš (pokud se mýlím tak jenom dobře pro tebe) a příště kupovat pouze Sandisk.
Václav Endler (96)|30.10.2008 19:04
S datama se asi rozluč,ale je možno zkusit PC s DOS (win95 a 98) příkaz Chkdsk. Pokud to nepomůže pak zkus v DOS format. Mě to už několikrát pomohlo:) Držím palce.
HADES (209)|30.10.2008 19:57
taky se mi to stalo, já jsem ale soubory viděl, bohužel to mělo názvy z nestandartních znaků, nešli otevřít ani notepadem. Pomocí nejaké aplikace pro PC na obnovu ztracených dat z karty se mi podařilo zhruba polvinu dat zachránit. Ale musel jsem ty soubory jeden po druhém projít, podívat se do hlaviček co to je vlastně za soubor a přejmenovat podle toho přípony. Potom jsem tyto data přenesl na PC a kartu zformátoval, opět v PC přes čtečku. Od té doby funguje v pořádku