Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - připojení přes BlueTooth (BT) k Centru zařízení?

kubicek123 (63)|18.10.2008 14:13
Nevíte jak připojit Raphaela přes bluetooth k Centru zařízení WM ve Vistách?..přes usb jede v pohodě ale přes bluetooh mi to nejde:? nemohli by jste někdo sepsat stručný návod,jestli vám to teda někomu jde?..děkuji
mazlik_ce4you (54)|18.10.2008 15:26
Predpokladam ze se chces propojovat kvuli synchronizaci. Musis zarizeni sparovat pres BT tak aby jsi v zarizeni mel zaskrtnuto activesync. Pokud tam mas Serialport tak zrusit a znovu (ja zarizeni jeste restartuju, pro jistotu). Jak mile sparujes zarizeni s PC tak v nastaveni centra zarizeni musis povolit komunikaci pres port (u me je to port 3) pak to zustane sparovane a muzes synchronizovat.
kubicek123 (63)|18.10.2008 15:54
mám tam jenom wireless stereo a serial port..zkousel jsem restart i mda i ntb...a nic...co mam ted delat?:(
marbl_ce4you (0)|18.10.2008 19:48
Jsem na tom úplně stejně. Tento dotaz už jsem tu zaznamenal několikrát, ale dosud na něj nikdo neodpověděl. Takže buďto to nikomu nejde, nebo těm co to de, nemaj potřebu se podělit s svými zkušenosti, jak to zprovoznili.:( Teda až na Mazlíka. Jen nechápu, jak můžu nastavit připojení Bluetooth na port?!?
mazlik_ce4you (54)|18.10.2008 19:58
Pokud mas s PC jiz zarizeni sparovane je potreba je odebrat. Pak sparovat s PC z WM zarizeni pokud jsem takhle sparoval zarizeni s PC pak se misto serial port objevila volba active sync.
marbl_ce4you (0)|18.10.2008 20:06
Bohužel, to už jsem vše zkoušel a nikdy jsem ke synchronizaci nedostal. V Touchi se mi objevuje to, co píše kolega výše a v počítači se mi telefon zjevuje jako modem. :((
mazlik_ce4you (54)|18.10.2008 22:24
Tak to je mi zahadou. Me od stejnych problemu pomohlo sparovat zarizeni s PC od uplneho zacatku jako pro sebe neznama zarizeni. Spustil jsem activesync a dal synchronizovat pres bluetooth vyskocila stranka kde se zapina bluetooth po zapnuti bluetooth vyhledam nove zarizeni a dam sparovat. Po tomto sparovani bylo pristupne active sync.
kubicek123 (63)|19.10.2008 22:52
sparovat WM s kompem znamena dat vyhledat v ppc komp,nebo v kompu ppc?..mno jo..resime tady activesync nebo centrum wm ve vistach?..na xp v activesyncu jsem s predchozima wm zarizenimi problem nemel...
karlic (707)|20.10.2008 09:21
Taky mi to nejde a domnívám se, že je na vině prográmek SMS unAccent 2.3.0 viz. zde
kubicek123 (63)|20.10.2008 11:51
nemyslím si..nemám Asus..a unAcent(nebo jak se to jmenuje) nepouzivam...chyba je asi nekde jidne...vazne nikdo nenasel funkcni reseni????
mazlik_ce4you (54)|20.10.2008 13:52
Znamena to dat vyhledat ve Wm zarizeni PC. A to nejlepe pres ActiveSync (tak se to jmenuje v zarizeni WM). Hlavne se nesmi ani jedno zarizeni jiz znat. Pote spustit activesync v WM a zvolit Pripojit portem bluetooth. Po tomto sparovani by se mel misto serialportu objevit Activesync. Pokud to nevyjde napoprve tak zarizeni odebrat nejlepe pak restart obou zarizeni (aby byla jistota ze se zarizeni opravdu neznaji a stejny postup znovu. Pak to jiz obvykle vyjde.
karlic (707)|20.10.2008 13:56
Mám Raphaela a tohle jsem v životě dělal 100x a prostě to nefunguje :(.
Takže otázka zní, je tady někdo, komu to na Raphaelu s originál firmware funguje :?:
Řehoř (17)|20.10.2008 13:57
[h]Připojení k počítači s Centrem zařízení Windows Mobile přes Bluetooth [/h] Jak jsem objevil tento thread, tak jsem to zkusil a šlape to. Použil jsem nápovědy ve Windows, takže to dávám i sem: V počítači je třeba udělat: [l1st] [*] Klepněte na tlačítko Start, na položku Ovládací panely, na položku Zařízení Bluetooth.[/*] [*] Klepněte na kartu Možnosti.[/*] [*] Zaškrtněte políčko Povolit zařízením Bluetooth vyhledat tento počítač.[/*] [*] Klepněte na tlačítko OK.[/*] [/l1st] V zařízení je třeba udělat: [l1st] [*] Pokud jste nikdy nepřipojili zařízení k počítači pomocí kabelu USB, připojte je. Po spuštění aplikace Centrum zařízení Windows Mobile zařízení odpojte. (Tento krok lze, podle mě udělat jednoduššeji: v PC Tlačítko Start -- Ovládací panely -- Centrum zařízení Windows Mobile -- dvakrát poklepat (spustit). Dokud není připojené zařízení, jít do Nastavení připojení a tady zaškrtnout Povolit připojení k jednomu z následujících portů a v roletce pod tím si vybrat Bluetooth.)[/*] [*] Teď konečně v tom zařízení: jít do Programs -- spustit ActiveSync. V aplikaci ActiveSync klepněte dole na příkaz Menu a potom na příkaz Connect via Bluetooth. (Rozumí se samo sebou, že máte zapnutý Bluetooth, např. přes Comm Manager.) :) [/*] [*] Až se zobrazí dotaz, zda chcete nastavit partnerství, klepněte na tlačítko Ano.[/*] [*] Až se v seznamu zobrazí název počítače, vyberte jej a klepněte na tlačítko Další.[/*] [*] Po zobrazení výzvy zadejte heslo (security code) a klepněte na tlačítko Další.[/*] [/l1st] V počítači: [l1st] [*] Až se zobrazí zpráva, že se k počítači pokouší připojit zařízení Bluetooth, klepněte na zprávu Toto připojení povolíte klepnutím na tuto zprávu.[/*] [*] V Průvodci přidáním zařízení Bluetooth zadejte stejné heslo, jaké jste zadali v zařízení, a potom klepněte na tlačítko Další.[/*] [/l1st] V zařízení: [l1st] [*] Zkontrolujte, zda je zobrazeno a zaškrtnuto políčko služby ActiveSync.[/*] [*] Dokončete průvodce nastavením portu Bluetooth. (Tady už nevím, jel jsem už dost intuitivně, takže to jen opisuju z nápovědy...)[/*] [/l1st] V počítači: Dokončete Průvodce přidáním zařízení Bluetooth. V zařízení: [l1st] [*] V aplikaci ActiveSync klepněte na příkaz Menu a potom na příkaz Connect via Bluetooth.[/*] [*] Budete-li chtít kdykoli zařízení odpojit, klepněte na možnost Menu a potom na příkaz Disconnect. (Nevím, tady mi připadá jednodušší udělat tohle: při fungujícím připojení k PC se na Today obrazovce v pravém dolním rohu objeví ikona Bluetooth, která čas od času problikává a vedle toho ikona dvou spojených počítačů. Když se na tuto ikonu klepne, objeví se okno s nadpisem Connected to ADMIN-PC (nebo jiný váš název). Toto okýnko ukazuje Status: (Connected) a pod tím jsou tlačítka Disconnect a Hide Status, která jsou zřejmá, k čemu slouží... :) [/*] [/l1st] Toť vše, jsem překvapen, že je to spojení přes Bluetooth docela svižné, lze se hrabat v zařízení, i v jeho paměťové kartě, ještě jsem ale nezkoušel, jak rychle se s tím dá kopírovat třeba hudba. Asi nic moc, ale na synchronizaci to bude jedinečné... :cool: Jo a teď jsem ještě vyzkoušel, že je při tom možné mít připojenou externí Bluetooth klávesnici (mám Freedom Universal Keyboard), připojení je aktivní, Rafael teď sedí pěkně v kolíbce, kde se nabíjí, připojení k internetu jede přes PC a můžu si teď v pohodě kecat přes ICQ. Jinak to aktivní připojení přes BT dost žere baterku, jak jsem zaregistroval, takže už sedí v nabíjecí kolíbce...
karlic (707)|20.10.2008 15:28
Ahoj,
všechno jsem měl a mám přesně podle tvého doporučení.
Bohužel pokud dám bod 2 viz níže, tak jen na milisekundu zeleně blikne v PDA ta ikonka, která se se dvěmi šipkami má točit dokola a toď vše.
Měl si prosímtě někdy nainstalován SMS unAccent ?

(2.Teď konečně v tom zařízení: jít do Programs -- spustit ActiveSync. V aplikaci ActiveSync klepněte dole na příkaz Menu a potom na příkaz Connect via Bluetooth. (Rozumí se samo sebou, že máte zapnutý Bluetooth, např. přes Comm Manager.) )
Řehoř (17)|20.10.2008 15:46
Ne, tuhle aplikaci jsem nikdy neměl... Zkus to s "čistým stolem". V nastavení Bluetooth jak v zařízení, tak i v PC zruš partnerství, (odeber to zařízení z těch, které jsou spárovány), pro jistotu soft reset a znovu. Mně to šlo hned napoprvé a to jsem to nikdy nedělal. Jinak synchronizace přes USB kabel u Tebe normálně jede, předpokládám...
karlic (707)|20.10.2008 15:48
Odinstaloval jsem SMS unAccent a vše běží jak má :)
Řehoř (17)|20.10.2008 15:58
No, tak to jsem rád. :cool: Jinak, ještě mě napadlo, že Microsoft vydal verzi Windows Mobile Device Center pro Windows Mobile 6.1, tak jsem myslel, jestli není problém ještě v tomhle. Instalačka normálního má 10,3 MByte, zatímco toho pro WM 6.1 má 12 MByte, což mi laickou úvahou připadá, že v tom bude něco navíc. Tak by mohlo pomoct třebas i tohle. Ke stažení je to na oficiálních stránkách Microsoftu...
kubicek123 (63)|22.10.2008 13:18
No mě to ale stejně pořád nejde..ani podle výše uvedených návodů...nemůže to být třeba ovladačem bluetooth od Toshiby-který mám v ntb??..kdybych je odinstaloval,mají Visty nějakého základního integrovaného správce bluetooth ?
karlic (707)|22.10.2008 15:42
Máš tohle v PDA viz. obrázek?
Pokud ne, smázni BT spojení jak v PDA tak v PC a zkus spárování opačně, to znamená začnipárovat z PDA. Pokud nepůjde, tak znovu smázni BT spojení a začni párovat z PC.
kubicek123 (63)|22.10.2008 16:24
Zkoušel jsem to oboustraně,pořád tam mám jen Wireless stereo a Serial Port..
marbl_ce4you (0)|22.10.2008 21:21
Hm, to už mě taky napadlo, že to bude tím ovladačem k toshibě bluethoothu. Ale kde k tomu vzít jinej ovladač, kterej by fungoval? Zkoušel jsem do notebooku strčit externí bluethooth aĺe nootebook mi s ním nechce komunikovat. Takže si zřejmě přes bluetooth nezasynchronizujem. :mad:
kubicek123 (63)|23.10.2008 14:39
Takže tady je řešení,které vždy pomůže (odzkoušeno-funguje) a nejenom na Toshiba ntb..opravdu je to způsobeno ovladači:
Kdyby někdo nechápal,tak rád poradím,popř.přeložím..


1.- On Control Panel/Device Manager... Right click and Uninstall all your BT devices.

It's very important to delete all Toshiba Bluetooth Stack!!

2.- Turn off your BT device

3.- Restart your PC

4.- Download from MS web the IntelliPoint 6.2 (32bit) for Windows Vista Drivers and install them..

( I know you don't have an intellipoint mouse, but this will install MS bluetooth drivers!!!)

5.- After install, do not configure any mouse!!

6.- Turn On your BT device

7.- Your Vista will tell you to automatic look for a driver online... SAY NO!!!!

8.- Go to Control Panel/Device Manager ...

You will see your BT device with and error (because it did not have a driver)

9.- Right click and install a driver (ALWAYS DO IT MANUALLY, NOT AUTO)

10.- click on BROWSE MY COMPUTER FOR A DRIVER

11.- click on LET ME PICK FROM...

12.- choose GENERIC ADAPTER / GENERIC BT ADAPTER and NEXT

Accept the warning message!!



13.- Now all your Toshiba BT Stack will dissapear, and on your Control panel you will see the BT Icon...

14.- Open it and check if you coud see the adapters on Hardware.

15.- Go to Devices and add your Smartphone/PDA...

16.- Go to your Smartphone/PDA and pair it to your laptop... you will have to see ActiveSync service...

from now you should not have any problem if you had lost a lot of time (like me) trying to connect in the past....