Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Porucha GPS ????

gm_ce4you (176)|18.6.2004 19:50
Ahoj,mám GPS Navilock.Mám ho od:23.5.2004.Koupil jsem ho v Sunnysoftu.Dneska jsem ho zapnul,spojí se s PDA a nefunguje.Prostřední zelená LED má blikat po spojení se satelitem a ta nebliká.Chci se Vás zeptat,myslíte že může být porucha v přístroji nerbo se může stát že je přímo nějaká porucha na GPS-na těch satelitech?A co reklamace.Asi 30 dnů,že...Dík za rady
PavelR. (2184)|18.6.2004 20:05
[QUOTE="gm"]Chci se Vás zeptat,myslíte že může být porucha v přístroji nerbo se může stát že je přímo nějaká porucha na GPS-na těch satelitech?[/QUOTE]

... spíše než porucha GPS satelitů (GPS receiver přijímá signál vždy z více než jednoho - tj. porouchat by se jich muselo víc, což není pravděpodobné) to vidím na reklamaci ... :( Způsob a čas jejího výřízení bude záležet na dobré vůli prodejce, ale požadoval bych okamžitou výměnu za nový ...

PavelR.
gm_ce4you (176)|18.6.2004 20:08
No já jsem tam volal ted´odpoledne a řekl mi že to tam budu muset nechat.Problém je v tom,že jsem z Ostravy a zrovna zítra jedu do Prahy tak to tam vemu.Ale asi nepochodím a budu muset čekat 30 dnů..což je pěkně v ...Jasně myslím,že by to mělo být vyměněno hned za nový.Ten můj totiž stále vypadá jako nový...Ale pěkně mě to zklamalo.A to jsem to moc nepoužíval.:(
PavelR. (2184)|18.6.2004 20:16
[QUOTE="gm"]No já jsem tam volal ted´odpoledne a řekl mi že to tam budu muset nechat.Problém je v tom,že jsem z Ostravy a zrovna zítra jedu do Prahy tak to tam vemu.Ale asi nepochodím a budu muset čekat 30 dnů..což je pěkně v ...Jasně myslím,že by to mělo být vyměněno hned za nový.Ten můj totiž stále vypadá jako nový.:( [/QUOTE]

... samozřejmě, i prodejce musí GPS otestovat předtím než ji vymění, ale i to plus zprocesování reklamace lze urychlit. V těchto případech opravdu záleží na ochotě vyjít vstříc. Přeji zítra hodně štěstí :) ...

PavelR.
gm_ce4you (176)|18.6.2004 20:48
Díky.:) Uvidím jak ochotni jsou v Kotvě v Sunnysoftu.O zážitky se podělím...
adamekma (250)|19.6.2004 00:33
treba by ses moh na ce4you podivat do oficialniho fora sunnysoftu, navazat kontakt, ziskat znamosti, a domluvit si to predem :D
ipf (2136)|19.6.2004 00:56
Bohužel jsi neuvedl typ svojí cihly a ještě by mne zajímalo, zda jsi neprošel tvrdým resetem a následnou obnovou celého systému z SD. Moje zkušenost po HR a obnově dat je taková, že nějaké BT zařízení nejde (buď headset nebo GPS). Takže musím odstranit toto zařízení ze spárovaných a znovu spárovat. A aby toho nebylo málo, občas se mi GPSka znovu nespojila, protože jsem ji po dojetí do cíle prostě vypnul (a MDÁčko nevědělo co s tím). Takže zásadně dodržuji postup: nejprve vypínám v nastavení GPS (modré "tlačítko") a pak teprve vypínám GPS vypínačem.
gm_ce4you (176)|19.6.2004 05:57
[QUOTE="adamekma"]treba by ses moh na ce4you podivat do oficialniho fora sunnysoftu, navazat kontakt, ziskat znamosti, a domluvit si to predem :D[/QUOTE]

Jo to je jedině dobrá alternativa.No večer se uvidí...:? :disgusted:
gm_ce4you (176)|19.6.2004 06:21
[QUOTE="ipf"]Bohužel jsi neuvedl typ svojí cihly a ještě by mne zajímalo, zda jsi neprošel tvrdým resetem a následnou obnovou celého systému z SD. Moje zkušenost po HR a obnově dat je taková, že nějaké BT zařízení nejde (buď headset nebo GPS). Takže musím odstranit toto zařízení ze spárovaných a znovu spárovat. A aby toho nebylo málo, občas se mi GPSka znovu nespojila, protože jsem ji po dojetí do cíle prostě vypnul (a MDÁčko nevědělo co s tím). Takže zásadně dodržuji postup: nejprve vypínám v nastavení GPS (modré "tlačítko") a pak teprve vypínám GPS vypínačem.[/QUOTE]

2210.A hard reset ani nic podobného jsem nedělal.Problém je jasně jen a jen v GPS.Už jen s té pozice,že nebliká ta zelená ledka.:(
ipf (2136)|19.6.2004 10:50
A modrá dioda ti bliká? Asi jo, že? Takže nabito máš (já jednou nabíjel celou noc a nic, chyba byla v zásuvce a GPS vybité. Pak jsem hledal závadu všude možně, než mne napadlo, že nesvítí žádná dioda :( ).
Takže asi svítí a problém bude v GPSce. Ale neviděl bych to tak černě, mně první (HOLUX) také fungoval jen půl roku a pak šel na reklamaci do SS. Trvala sice tři týdny, ale vymněnili mi ji bez problémů. Akorát že veškerý servis dělají na Žižkově, takže se ti to protáhne o transport Kotva-Žižkov. Ale na druhou stranu, když byla reklamace vyřízená, volali mi a nabídli mi možnost poslání poštou.
Takže vydržáť, každá reklamace na...., ale v SS za to přece nemůžou a na vyřízení mají svá pravidla.
gm_ce4you (176)|19.6.2004 14:19
Každopádně díky za rady a odpovědi.Ted´jsem zrovna v Praze.Vyreklamoval jsem to a musel samožřejmě nechat tam.Trošku neochoty tam bylo tak jsem zvědav jak to dopadne.Díky..
ipf (2136)|19.6.2004 14:29
Jó v Kotvě? Tam si člověk opravdu připadá, jako když otravuje a že by jim bylo líp bez zákazníků, ale to už tady zaznělo (doporučuji Cimrmanovské řešení - viz. Hospoda na mýtince :D ).
gm_ce4you (176)|21.6.2004 08:36
Já za chvíli budu volat do Sunnysoftu.Tak jsem zvědav co mi na to řeknou.Když ten pracovník v Kotvě mi nemohl říct nic...Jen to,že je to první reklamace na ten přístroj.No jo no,ale všechno je jednou poprvé...:D
A když je dnes první letní den..třeba budu mít štěstí :)
ipf (2136)|21.6.2004 08:52
To si počkám na výsledek. Já když tam měl GPSku na reklamaci, tak jsem první týden čekal na telefonát.. a nic. Další týden jsem tam asi 3x volal, ale bez úspěchu, neboť onen technik byl večně mimo a nikdo mu neřekl, aby mi zavolal (já už měl ale jiné GPS, takže mne to tolik netrápilo; akorát že čekal kupec). No a další týden mi volali, že už je to hotové a že mi to pošlou...
Takže běžný postup reklamace (a v mezích zákona), nejsou ani o trochu lepší, ani o moc horší než jinde.
gm_ce4you (176)|23.6.2004 22:17
Ahoj.VYMĚNĚNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) :) :) :) :yes:
ipf (2136)|24.6.2004 00:15
Takže přeci jen o trochu lepší :yes: (teď už jen, aby jim to vydrželo ;) ).
marvin_ce4you (12)|8.7.2004 17:50
Ahoj, mam problem s PRETEC CompactGSM. Zadna z aplikaci na iPAQ3870+jacket nedokaze HW aktivovat (GPS nezacne hledat satelity). Na nastaveni portu se tvari spokojene. HW jsem testoval na PC - funguje.
Diky za rady...