Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

podpora RDS - TMC

shark_ce4you (23)|17.10.2008 10:20
uvazuji o koupi tohoto pristroje ( MDA compact IV ) a mam dotaz na navigaci.
kdyz ma FM tuner a GPS navigaci, je mozne nejak zprovoznit treba v tomtomu RDS-TMC ?
teoreticky by to jit asi melo, nicmene FM tuner funguje jenom pri sluchatkach ( nebo ne ?) takze to by to zase nebylo slyset jak mluvi.

mate s tim nekdo zkusenosti ?
Chrono Leggionaire (187)|17.10.2008 11:31
Se zapojenými sluchátky není problém, výsledný zvuk si můžeš nechat přehrávat přes reproduktor v MDA. Bohužel RDS TMC na Diamondu rozchodit nejde, alespoň v současné době
shark_ce4you (23)|11.3.2009 00:39
nahodou se to nezmenilo ?
shark_ce4you (23)|1.4.2009 11:44
hmmm, tak asi ne...skoda
Koumes_ce4you (93)|4.4.2009 19:15
Bohužel podpora TMC je HW záležitost GPS čipu,pokud vím,tak qalkom ji nepodporuje.Jinak by to šlo přes externí anténu a rádio v autě,na SM se něco řešilo.
shark_ce4you (23)|5.5.2009 09:52
tak to vypada, ze se ledy preci jen pohnuly...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=497977
NaTuRaL_ce4you (170)|5.5.2009 10:40
spise bych zkousel tohle http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3726772&postcount=342 - to hle by melo chodit - vcera jsem to nejak zkousel v IGO jsem TMC nasel , ale pak nastala nejaka chyba a uz mi to nebezi - budu dal testovat a pak dam vedet

[color=black]EDIT[/color]
tak jsem jeste znovu prepsal knihovny a spustil aplikaci a z aktivoval , pak jsem zapnul IGO hned jsem mel zpravy z TMC a pak jsem jeste zkousel automaticke lazeni stani a zkoncil jsem na 105.00 MHz na CR3 a uz ted mam asi tak 30 stranek s informacema, tak to facha a je to libovka

testujte a zkousejte a mej te se
tomsoft (2734)|5.5.2009 16:24
Taky si s tím hraju, taky se mi to rozběhlo, ale jen jednou a pak mrtvo... :(
Máš nějak editovaný SYS.TXT nebo SYSTEM.INI?
A používáš jen tu aplikaci HyperGPS?
Nebo jsi ještě použil xFM Radio z XDA?

EDIT:
A ještě jeden dotaz.
Jak máš velký soubor "gpstmc.dll", popř. verze této knihovny. Je ve složce IGO8 na kartě.

EDIT 2:
Tak už to špale jak má :D :yes:
jen jsem zvědav jako dlouho :)
TMC bez TMC to je fakt super :)
Dryha_ce4you (143)|5.5.2009 21:23
taky sem to odpoledne zkousel a nejde a nejde bestie
soubory sem zkopcil do winadresare, nainstalil ten cab, aktivoval - zadna chybka nic
do iGO8.3 do system.ini a pak i do sys.txt zadal potrebne info (vcetne zmeny freq radia na usteckych 90,9) jak je doporucovano na jinem foru
v iGu zkusim pustit tmc a vyhledavani nic nenajde, nastavim rucne a nic ... restartuji igou a pak mam v tmc moznost vyhledavat ... po par vterinach to ale spadne a tmc nenalezeno :/
Petr_K (112)|6.5.2009 10:15
Ahoj všem. Chtěl bych poprosit, jestli by jste to někdo nemohl nějak popsat, jak to rozchodit. My co nejsme úplně znalý jazykem jiného kmene, tak s tím trošku bojujeme.
Podařilo se mi, že to hledá TMC signál, ale nic nenajde. I když zadám radiožurnál, tak to nemá TMC data.
Předem děkuji za pomoc rozlousknout tento oříšek.
rkalas (49)|6.5.2009 17:11
No mě by spíš zajímala varianta stahování RDS-TMC zpráv přes internet, protože jsem stále on-line. Podle mne by to bylo elegantnější řešení. Samo v zahraničí nepoužitelné kvůli poplatkům. Ale i tak zkusím ten odkaz :-)
tomsoft (2734)|6.5.2009 19:15
[h]Nová verze HyperGPS (1.0 ALPHA 2)[/h]
Tak přímo od zdroje.

Výrazně vylepšeno vyhledávání stanic včetně ukazatele síly signálu :)
Více na: XDA
Kdo tam není registrovaný nebo chce použít instalační CAB, který už obsahuje novou verzi, může použít instalaci zde:
HGPS 1.0 ALPHA 2

Certifikát (není nutné aktualizovat)
karlic (707)|7.5.2009 09:10
[quote=tomsoft]Taky si s tím hraju, taky se mi to rozběhlo, ale jen jednou a pak mrtvo... :(
[/quote]
Tak jsem to testnul a mám úplně stejnou zkušenost. Jednou to zafungovalo v iGO a pak už nic. Už jsem zkusil snad vše a prostě nejde a nejde :(.
Nevíte prosím co s tím? Mám HTC TouchPro.
karlic (707)|7.5.2009 09:29
Tak už to jede. Resetnul jsem, pak jsem instnul dva soubory co jsou výše a z XDA jsem taky stáhnul archiv HyperGPS.zip , ze kterého jsem znovu přepsal ty dvě DLL. V iGO jsem zvolil ruční konfiguraci a prošlo to.
Po vypnutí a znovu zapnutí iGO to ovšem nkdy nejde automaticky. Musí se vždy zvolit ručně správný port a protokol :(.
karlic (707)|7.5.2009 09:49
Momentálně je zapotřebí mít zasunutá sluchátka, která slouží jako anténa. Pak nelze nabíjet a zvuk z navigace jde do sluchátek :(

Máte nějaký nápad, jak by šlo PDA v autě nabíjet a zároveň mělo anténu pro TMC a zároveň aby šel zvuk pro navigaci z repráku?
Petr_K (112)|7.5.2009 09:52
Hlavně se musí vypnout skin (u mě to je Dimka), to mě vůbec nezačne hledat dopravní zpravodajství, ale když se zapne základní skin (ten hnusnej) tak to funguje bez problému. Snad to nějak pořeší v nějaké následné verzi skinu a nebude to blokovat.
Petr_K (112)|7.5.2009 10:17
[quote=karlic]Momentálně je zapotřebí mít zasunutá sluchátka, která slouží jako anténa. Pak nelze nabíjet a zvuk z navigace jde do sluchátek :(

Máte nějaký nápad, jak by šlo PDA v autě nabíjet a zároveň mělo anténu pro TMC a zároveň aby šel zvuk pro navigaci z repráku?[/quote]

Prodávají se různé redukce, je toho několik tipů na ebay - ceny max do 200,-, nebo sunnysoft má také nějaké redukce , ale tam je to o nějakou tu stovku až dvě dražší. Ale rozhodně to není neřešitelný problém.;)

Sunnysoft
ebay
ebay
karlic (707)|7.5.2009 12:44
Problém je ten, že i když máš tu redukci a zapojíš do ní sluchátka, tak se ti zase vypne reproduktor :(
vlastamecar (86)|7.5.2009 16:34
tak sem to nainstaloval a krasně to makalo i se skinem GJ 5.11, ale když jsem vypnul navi a poté vlezl spátky tak už nic. Ani v základním skinu. Když to povrvé makalo tak mi zezelenal i napis TMC co je teď zas už jen červenej, a podním se oběvila žlutá obálka a po kliknutí naní se ukázala hromada hlášení.



Když dám v menu v igu tmc a zadam port a frekvenci a dam hledat, a ikdyž mi to na stý pokus napiše tmc přijímač nalezen, tak to pořad lový stanice a nic se neděje.




Uďál jsem i hard reset a znova nainstaloval a pořád nic.
Petr_K (112)|7.5.2009 17:10
Vyzkoušej to v základním skinu.
vlastamecar (86)|7.5.2009 17:12
to jsem uďál a pořád nic. Štve mě to, poprví když to makalo jsem měl velkou radost. Uďál jsem i hard reset a znova nainstaloval.


Dryha_ce4you (143)|7.5.2009 17:40
taaakze po instalaci TomSoftova CABu mi uz TMC iGO najde, sice po spusteni tak 5vterin nez nahodi moznost vyhledani stanice ale je tam.
takze TomSoftovi dik za CAB

problem je ze mi to najde kulovy :/ zkousel sem to v aute dnes rano a proste ani prd. otestoval sme vsechny mozny freq kde by to byt melo a nic proste.

EDIT: a pracuje to normalne v Dimka poslednim skinu (jestli nebyl nejaky novy za posledni dva dny :D )
vlastamecar (86)|7.5.2009 19:37
jj. sem natom stejně. hrabu se vtom uplně celý den a sem akorát nasran...
v menu navigace-tmc, dam hledat a napíse mi to:


A pak to hleda po stanicích a pri zapnutym mute jsou slišet jak přeskakujou ale žádnej tmc signal nechytne, a přitom na poprvý nebyl žádnej problém.


tak sakra kde je problém, nebo kde dělám chybu. brzo to pda rozšlapu dpc.
NaTuRaL_ce4you (170)|7.5.2009 21:03
TMC v ČR bezi pouze na ceskym rozhlasu - tak staci ho pouze naladit a melo by to bezet
vlastamecar (86)|7.5.2009 21:15
[color=blue][h]najde mi to všechny možný stanice, nen český rozhlas ani bohový, kuva jak je to možný. když jsem to poprvý pustill, tah to našlo hned, a to jsem skoušel doma. ikdyž ho naladím ručně tak pořád nic. a to ani venku.

Je ktomu potřebo nějaký speciální rádio?[/h]
[/color]
tomsoft (2734)|7.5.2009 23:16
Řekl bych že rádio hraje jistou roli...
Ale, máš ten zápis v SYSTEM.INI?
[color=red][tmc]
saved_config_available="1"
saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_ROYALTEK"
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="9"
saved_last_tuning_mode="0"
saved_last_frequency="1048"
auto_tuning="0"[/color]
ta položka kde je 1048 je frekvence 104,8 což je CR3 na moravě. myslím že Praha má 105.0 tak jen změň tu hodnuto té frekvence.
Pak ještě drobná úprava v registrech
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\iGOTMC]
tam je volba LastKnownTMCStation kde je hodnota poslední frekvence. Zase ve stejném formátu bez desetinné čárky, např. 1048
Pak v IGO hlavně nepoužít Automotické vyhledání TMC Hardware.
A to nejdůležitější, je třeba opravdu být venku a anténa (u HD sluchátka) musí být nejlépe nahoře na palubovce, a je to dost citlivé, je normální, že to v IGO začne fungovat a zachvilku to spadne, popojedu kousek dál a zase se to rozjede.
Anténa je bohužel nic moc :(
vlastamecar (86)|7.5.2009 23:48
port jsem dal 8 stejně jako mam nastaveno v sistem.ini a v HGPSClient. frekvenci jsem dal 57600 jako mam v příjmači gps. Snad to mám správně, v přímači gps mam port 4. Ale nevím co mám dát za protokol.
tomsoft (2734)|8.5.2009 00:00
Co to pleteš ....
Píše tady někdo o tom, že se má přímo v IGO něco nastavovat? na to je ten INI soubor, v samotném programu IGO v Nastavení nešahám na NIC v TMC.
Podle toho nastavení v INI souboru to funguje samo.
Takže pokud tam upravuješ rychlost, port 4 tak to je špatně. Nic takového se nanastavuje.

Pokud v HGPS máš spuštěn ten test a je tam síla signálu alespoň na třech a tohle je v INI souboru ve složce SAVE
[tmc]
saved_config_available="1"
saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_ROYALTEK"
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="9"
saved_last_tuning_mode="0"
saved_last_frequency="1048"
auto_tuning="0"

a v registrech je
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\iGOTMC]
"LastKnownTMCStation"=dword:00000418

Tak ten test nech běžet a po spuštění IGO nemusíš nic nastavovat a jen čekat na signál TMC.
vlastamecar (86)|8.5.2009 01:39
tak jsem to udál podle popisu a nic. když kliknu na tmc v igu tak mi na par vteřin naskočí to ladění a pak to skočí do tohohle:



tomsoft (2734)|8.5.2009 09:51
No to mám taky a je to slabým signálem TMC - nic víc v tom nehledej. Pokud bude signál OK, bude i ladění OK.
Když jedu, tak se to často ztrácí a zase nalézá. Anténa na PDA stojí za prd.
Chtělo by to lepší anténu. Bohužel nevím na kterých pinech je anténa, abych si udělal lepší.
na Diamondech je myslím v tom extUSB, já to mám na HDčku v tom 3,5 jakcku, ale je to stejné, protože anténa je nejlepší zesilovač.
osch (1330)|12.5.2009 14:45
Ahj. Dovolte mi dotaz vola.
Je mi jasné, že tam kde jsem doma a jezdím často mám pro příjem TMC nastaveno místní vysílání ČRo.
Jak však toto funguje když pojedu z jednoho konce republiky na druhý? Při odjezdu mám aktuální TMC informace. Ty však jsou (a to je jejich největší výhoda) proměnlivé. Tedy budu někde o 150 km od místa kde jsem naposledy stáhnul aktuální TMC data a přede mnou se stane nějaká událost, na kterou okamžitě systém TMC reaguje. Jelikož však již nejsem v dosahu vysílače a frekvence ČRo kteroum mám nastavenu, tak asi tu aktuální informaci nedostanu, že? Pak to ale postrádá smysl, nebo se pletu?
tomsoft (2734)|12.5.2009 15:25
ČR vysílá celorepublikově, takže ho chytneš po celé republuce, samozřejmě v jiném kraji na jiné frekvenci, al eto si můžeš v nastavení IGO kde se zobrazují frekvence vysílání, nastavit auto. ladění. Pak bude IGO projíždět frekvence pořád dokola a jestli bude někde nová TMC událost, budeš o ní vědět.
Aspoň tak mi to fungovalo, když jsem jel mimo kraj. Pokud se jezdí většinou v rámci karje, tak tam tu auto volb nemám a IGO nemusí furt projíždět kanály.
osch (1330)|12.5.2009 15:50
Takže to pevné nastavení frekvence v sys.ini není podmínkou. Pokud zapíšu AUTO, pak bude vyhledávat na všech frekvencích?
tomsoft (2734)|12.5.2009 16:09
Jestli to umí parametr AUTO to nevím, nezkoušel jsem, ale asi ano :)
Bude tam ale asi trochu delší prodleva než to najde, pokud je tam přímo frekvence, je to rychlejší.
Jinak samozřejmě by to mělo fungovat, pokud to zkousne AUTO :bulb:
osch (1330)|12.5.2009 16:31
Díky. Vyzkouším a dám vědět.
tomsoft (2734)|12.5.2009 16:41
Nová verze HyperGPS (1.0 BETA 1)
Tak jsem tedy opustili Alpha testy a jdeme dále :)
BETA 1 je na světě.

Autor opravil také chybu v CAB balíčku, který instaloval DLL knihony s VELKMÝMI písmeny
Více ZDE
vlastamecar (86)|12.5.2009 17:09
to je velice laskavé, že nás takhle informuješ, ale né každý je tam registrován, a né každý umí anglicky.
tomsoft (2734)|12.5.2009 17:14
Jo jasně, já zrovna patřím k těm velice anglicky mluvícím :)

Kdo tam není registrovaný nebo chce použít instalační CAB, který už obsahuje novou verzi, může použít instalaci zde:
Vše v CZ
P.S.
Tu registraci doporučuji. Ale volba je na Tobě.
vlastamecar (86)|12.5.2009 17:38
jj. já to skusil ale se svoji znalostí agliny jsem to nedokazal dokončit.

Prosimtě já fakt už nevím co stím. dal jsem do system.ini to co tam má být.udál vše podle tvých rad a je to pořád stejný. ikdyž mám v tom testu plnej sigmál tak pořád v igu píše žádný signál tmc a prostě žádný data nestahuje. mam nastavenou i tu frekvenci v registrech a prostě nic, a to při prvním spuštění mě to stáhlo hned hromadu infa a nebyly stím žádný problémy, ale po druhým spuštění iga to už semnou nemluví. jezdím stím od pátka a pořád to skouším a pořád nic. pořád signál super(ten test minimalizuju a nechám běžet když spustím igo) aprostě nic.








[color=red]htc touch cruise[/color]
tomsoft (2734)|12.5.2009 17:51
Ty screeny jsou z Tvého zařízení?
Jestli ano, tak je všechno OK a děláš všechno správně... jen drobnost. Autor vysloveně napsal, že se NESMÍ nastavovat volba "Load On Boot" na AUTOMATIC. Ten driver se potom zakousne a pak už nefunguje správně a blbne to... to může být důvod proč Ti to nejede.
ten program to sice umožňuje, al ejestli sji to poprvé zapnul na portu 9 a jelo to i v IGO, pak jsi to restartovat a chtěl znovu spustit, už to na portu 9 nejelo, tak si zvolil port8, to je OK, ale driver TMC už byl v paměti a tak se to mele mezi sebou ... to je můj názor, jestli teda jsou ty obrázky Tvoje (z tvého PDA)
vlastamecar (86)|12.5.2009 18:13
Load On Boot" na AUTOMATIC jsem skoušel až dnes, jinak jsem měl manual. jo, je to foto z miho pda, a od samýho začátku mám port 8. skusil jsem několikrát udělat hart reset a vše znova nahrát. dokonse jsem to napích na pc a upnul znova rom a vše znova nahrál a pořád ůspěch žádný.
když mě to poprvý makalo, tak jsem neměl ani zaplej ten test v pozadí.
tomsoft (2734)|12.5.2009 19:51
Určitě je al eproblém v tom Driveru, že ho máš na Automatic. To, že ho přepneš teď na Manual, už nepomůže. Autor píše, že je v tom driveru chyba a že tento krok nelze vráto zpět, pomůže jen hard reset - bohužel.
Ale řekněme, že to budeš mít OK, tak ak jediný problém je anténa. Nic víc mě nenapadá. Pokud ti to jednou šlo a nic jsi něměnil a už to nejde... tak jsou jen dvě věci:
Anténa a její umístění
Nějaká starší verze, jestli se to rozjede
nebo obojí.
vlastamecar (86)|12.5.2009 20:13
ten automatik jsem dal až dnes když už jsem skoušel poslední možnosti. poprvý mě to naběhlo hned a to i doma u pc, pak jsem vypnul igo, asi za pět minut jsem ho skusil znava zapnout a nanic jsem nesahal a uz to neslo. HR jsem ďál asi 10 krát, a dokonce jsem bootoval novou rom. To mi nejde dohlavy že jsem poprvy zapnul igo, a hned se mi tam sypali dopravní info, pak jsem igo vypnul, za 5 minut zapnul a od ty doby pořád hláška žádný signál tmc. to jsm skusil 88.5 i 101.9. že by antenou, to snadné. poprví jsem to chytnul doma u pc, a teď to nechytnu ani doma, ani po celím trutnově a okolí.

NaTuRaL_ce4you (170)|13.5.2009 00:59
tak jsem taky ted testoval novou verzi primo z XDA - nedokazu to rozjet - vracim se k tosoftovu vydani cabiku

EDIT: tak i po odebrani puvodniho a naistalovani od TOMSOFTa to nebezi tak jak ma - jednou nejde zvuk a pak nejde TMC
zkousel jsem smaznout SAVE z IGO - je to stejny nasleduje asi HR
schimi (65)|13.5.2009 13:59
Zde je řešení problému, kdy po vypnutí a opětovném zapnutí iGO nenačítá TMC, sledujte dále odkazovanou diskuzi.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3773746&postcount=280
Slamka_ce4you (79)|14.5.2009 06:54
Neviete niekto ako je to s TMC na Slovensku? Či sú tieto dáta vysielané?? Nenašlo mi to žiadnu stanicu a neviem či to je sluchátkami (cez redukciu pripojené Koss Porta Pro a nenašlo ani nijaké klasické FM rádio?!) alebo niečím iným.
Mám HTC Artemis P3300, Radio 3.34.90, ROM WM6.1 Vanilla 4,02 Lite.

Nech googlim ako googlim, žiadne info o TMC na Slovensku.. :(
Bucci_ce4you (217)|14.5.2009 08:44
Slamka: nevim jestli to náhodou neni telefonem nebo jestli se na SK nevysílá, každopádně vim, že redukce ExtUSB-jack funguje i při chytání TMC
karlic (707)|15.5.2009 14:00
Externí RDS-TMC
Tak jsem se nakonec vykašlal na řešení s XDA dev., jelikož když jsem spočítal, kolik by mě stála nějaká redukce, abych mohl v autě zároveň nabíjet a mít anténu, tak jsem nebyl daleko s cenou od řešení níže. Navíc se mi nijak nepodařilo, aby šel zvuk navigace z repráků, pokud jsou zapojeny sluchátka pro anténu.
Koupil jsem Navilock NL-322BTR TMC Kabel DINISO za 1287Kč a jsem spokojen.
Pro montáž v autech s aktivní anténou, což. jsou např. všechny Škodovky, se namusí zapojovat ani ten červený napájecí kabel. Čili stačí pouze mezi anténu a autorádio připojit ty dva konektory a je to :) Komunikace jede přes Bluetooth. Funguje skvěle, nezaznamenal jsem žádné problémy.
Recenze např. zde
mobilnik (52)|22.5.2009 17:40
Tak jsem konečně vyřešil na Diamondu anténu.Vzal jsem origo usb kabel od Diamonda rozebral mini usb konektor a podle plánku zapojení jsem přiletoval drátek s koncovým konektorem na kolík antény v délce 10cm.Vše jsem pak zatavil tavnou pistolí a samosmrštovací páskou,zpět nasadil kryt mini usb.Druhou stranu kabelu s norm. usb jsem odstřihl,vzal auto nabíječku a kabel přiletoval místo kabelu nabíječky.Vytáhl jsem kabel z antény auta a připojil ke konektoru.Závěr usb nabíjí,signál mám furt plný a TMC jede jako drak,žádné sluchátka už nejsou potřeba,zvuk jde normálně z reproduktoru při navigaci.