Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Cruise - záhada - automatické datové připojování !?

Josef57 (35)|12.10.2008 08:52
Jsem cca 6 měsíců uživatelem tohoto povedeného přístroje. předtím jsem užíval MDA Compact, tedy s Windows Mobile mám určité zkušenosti. Používám operátora T-mobile. Všiml jsem si v posledních týdnech, že mi kromě velké ikony "E", občas "G" v horní liště občas v ikoně síly signálu svítí malé "E" nebo možná i "G", tedy se nejedná pouze o přítomnost možnosti tohoto rychlého spolení Edge nebo GPRS, ale HTC je dokonce datově připojen, ačkoliv jsem toto manuálně neprovedl! Dokonce se občas přenesou nějaká data přes toto spojení! Stáva se to např. při ukončování telefonního hovoru nebo i při běžném používání HTC. Málokdy se datové připojení také automaticky odpojí, spíše zůstává HTC stále datově spojen do té doby, než odpojení provedu manuálně přes manažer komunikace. Nejdříve jsem měl podezření na automatické stahování dat o počasí nebo dat umístění družic pro snadné připojení GPS, ale obě aplikace takto na automatické stahování nebyly nastaveny. Oživil jsem dosud nepoužívaný ale s HTC dodávaný Spb GPRS monitor a zjistil, že data jsou přenášena po desítkách kB, ale jako odeslaná, tedy upload, což vylučuje právě stahování dat o počasí nebo družicích GPS. Spíše mne napadají myšlenky o virech atd. Používám totiž občas internetový prohlížeč Opera přes domácí WiFi síť. Věřím, že pomůže HR přístroje, ke kterému se pomalu chystám.
Přesto se ptám zkušenějších uživatelů, zda jste se s tím někdy setkali, případně zjistili důvod tohoto automatického připojování. Je to opravdu záhada. :sarcastic:
Zdenek Malinsky (9781)|12.10.2008 14:40
Pokud jsem to dobře pochopil, tak mobilní datové připojení (GPRS/EDGE) nepoužíváš, resp. nemáš datový tarif "unlimited", jinak by jsi asi neřešil pár kilobajtíků.
Co to způsobuje jde těžko odhadnout, když ani nevím, co máš vše v zařízení za aplikace. Řešením může být zrušením (třeba i dočasným) na infolince operátora dat.tarifu a datových služeb nebo smazat toto v nastavení PDA nebo použít .CAB "no data" od MoDaCo.