Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ladění aplikací ve EVC++3

NokFrt (49)|17.6.2004 17:11
Ahoj,

pracuji na PPC portu Symbian S60 hry a mam opravdu naprosto kriticke problemy s ladenim. Skutecne zarizeni jsem si koupil teprve vcera, jelikoz jsem doufal, ze se moje problemy vyresi, ale bohuzel jsem se mýlil.

1. Ladeni v emulatoru

Tak to je neco strasnyho. Sance, ze se emulator spusti a vydrzi bezet, je na mem pocitaci tak 60%. Naprosto kriticke jsou prvni 2 minuty, pokud do te doby moje PC nespadne, tak uz mam vyhrano. Nejvetsi problem je to, ze po restartu prijdu o vsechny datove soubory, ktere jsem pred tim neuveritelne pracne nahral do emulatoru (myslim tim datove soubory pro levely, grafiku, samply, atd.)

Nevim jestli vse chapu spravne, ale neprisel jsem na jiny zpusob jak nahrat svoje soubory do emulatoru, nez pres program Remote File Viewer, kterej je na tohle ale naprosto nevhodnej, jelikoz neumi kopirovat vice souboru soucanse. Nevi prosim vas nekdo, jaky soubor na PC obsahuje image souboru pro emulator?. Jelikoz by me velice pomohlo si tenhle soubor zalohovat a pak po padu PC ho pouzit pro obnovu.

Chci jeste dodat, ze muj pocitac je naprosto v poradku, a bez spusteneho emulatoru PPC me snad jeste nikdy nespadl.

2. Ladeni na zarizeni

Jak jiz jsem psal, vcera jsem si koupil PDA, abych aplikace mohl ladit primo na zarizeni. Nainstaloval jsem si ceskou verzi programu ActiveSync a komunikace PC <-> PDA me funguje bez problemu. V EVC3 jsem nastavil jako cil pro BUILD "Win32 ARM debug" a zarizeni "PocketPC 2002 (Default Device)". Bohuzel jakmile dam BUILD tak mi vyskoci chybova hlaska s nasledujicim textem:

The Microsoft ActiveSync connection server has failed
Please make sure Microsoft ActiveSync is running and retry the download by Rebuild All or Update Remote Output File(s).

Pritom PDA jsem mel pripojeny k PC a ikona ActiveSync svitila zelene a v okne bylo vypsano "Pripojeno".
V platform manageru jsem zkousel nastavit vsechno mozny, ale vubec nic se nezmenilo. Nevi nekdo, jak tenhle problem vyresit?

Jinak vse jsem nekolikrat zkousel preinstalovat a menil jsem i poradi instalaci, ale vse je stale pri starem.

Diky za pomoc

Tomas

1st EasySoft
NokFrt (49)|17.6.2004 18:18
Tak uz jsem vse vyresil. Po 14 dnech utrpeni v EVC++3, jsem si ted nainstaloval novou verzi EVC++4 + SP3 a vsechny problemy prestaly jako mavnutim kouzelneho proutku. Emulator je naprosto stabilni a ladeni primo na zarizeni ted taky funguje. Dale jsem si vsiml jeste jedne velice pozitivni veci, a to, ze moje aplikace po prelozeni primo pro WM2003 je na mem PDA mnohem sviznejsi. Je to zretelne predevsim na grafickych efektech (pruhlednost a Fade in/out), drive bylo videt, ze se zpomaliuje animace spritu (pokud napriklad probihal fade celeho screenu), ale ted je vse naprosto plynule. Takovy rozdil jsem opravdu necekal.

Tomas
Pavel Koza (4761)|17.6.2004 18:19
...a copak to bude za gamesku:)? Nebyl by nejaky obrazek?
NokFrt (49)|17.6.2004 20:42
[QUOTE="Pavel Koza"]...a copak to bude za gamesku:)? Nebyl by nejaky obrazek?[/QUOTE]

Jmenuje se ATOMIX, jedna se o remake jedne celkem zname logicke hry z Amigy a PC. Cca pred mesicem jsme ji vydali na Symbian Series60 a ted jsem zacal delat na PPC verzi.

Tady jsou obrazky:



blizsi info najdete na nasem webu: 1st EasySoft

Tomas
jerzy_ce4you (230)|17.6.2004 20:47
Pro PDA jako dělaný.:?
NokFrt (49)|17.6.2004 20:48
Jinak EVC++ 4 funguje zatim naprosto bez problemu. Kdyz si uvedomit kolik jsem ztratil casu preinstalovavanim EVC++ 3, PPC2002 SDK, a nahravanim souboru pres Remote File Viewer, tak me je z toho dost smutno. Sranda je to, ze jsem puvodne mel nainstalovanej EVC++ 4, ale kdyz jsem zjistil, ze v nem jdou delat aplikace pouze pro WM2003, tak jsem ho odinstaloval a snazil se pouzivat EVC++ 3.
eXEden_ce4you (811)|17.6.2004 22:50
Co se týká uchování stavu emulátoru ať už pro eVC++3.0 či 4.0 - stačí při ukončení emulátoru v objevivším se okně zvolit "Save emulator state" ... ;)
eXEden_ce4you (811)|17.6.2004 23:00
A ještě něco ... eVC++4.0 je sice hezká věc, ale obávám se, že zkompilovaná aplikace bude nejspíš nekompatibilní s předchozí verzí OS, neboť generuje kód ryze pro WM2003 a nikoliv pro PocketPC 2002 a starší... ;)
NokFrt (49)|18.6.2004 08:34
[QUOTE="eXEden"]Co se týká uchování stavu emulátoru ať už pro eVC++3.0 či 4.0 - stačí při ukončení emulátoru v objevivším se okně zvolit "Save emulator state" ... ;)[/QUOTE]

Tak o tom samozrejme vim. Problem je v tom, ze emulator PPC2002 byl na mem PC znacne nestabilni, ze 40% se me po spusteni emulatoru objevila modra obrazovka a nasledoval restart PC. Pak jsem to pred tim mohl ulozit kolikrat jsem chtel, ale po restartu jsem zacinal zase s prazdnym emulatorem. Nechapu proc je to sdileni souboru reseno takhle, myslim, ze by bylo mnohem lepsi, kdyby emulator sdilel nejakej adresar na mem PC disku, a ja si tam mohl kopirovat souboru jak bych potreboval (tak to ma napriklad emulator v SDK Symbianu).

Jinak o tom, ze v EVC4 lze prekladat aplikace pouze pro WM2003 taky vim, proto jsem se snazil 14 dni pouzivat prave EVC3. Ted budu delat v EVC4 a EVC3 nainstaluju na jinej pocitac a pouziju ho az pro konecny preklad pro PPC2002.