Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535 - problém s kamerou zřejmě vyřešen

Rom4n (340)|3.10.2008 19:37
Ahoj,
před časem jsem založil téma na problém kamery u P535 po update na WM6.0 Přes obraz lítaly barevné nádechy a "filtry", záznam byl nepoužitelný. Provedl jsem neoficiální upgrade na WM6.1 a doufal jsem, že se to vše napraví. Bohužel - kamera blbla pořád. Dnes jsem provedl downgrade z 6.1 zpět na 6.0 (jednak se mi nepodařilo zprovoznit připojení přes GPRS a anglické menu verze 6.0 je mi milejší). Jedna cesta downupgrade byla složitější, podařilo se mi nalézt upravenou verzi od autora na stránkách, které přikládám. Právě možná díky jeho úpravě se to "vrátilo do normálu". Navíc vrácení české oficiální verze bylo díky úpravě velice jednduché. Jsem velice spokojený a zítra to budu zkoušet přes den, barevné "filtry" nelítají jako stroboskop, ale přejíždí plynule v závislosti na osvětlení. Takže žádná reklamace, ale chyba v software! Je to (alespoň u mě) funkční řešení :-) Zde posílám stránky s downloadem upravené verze na navrácení z WM6.1. Budu rád- pokud se někdo pro tuto cestu rozhodne, aby napsal, jak dopadl. Doufám, že mě nikdo nebude kamenovat, kdyby to náhodou nevyšlo, ale jak řikám, mě to pomohlo a to jsem zkoušel plno řešení ;)
http://tomsoftware.net/default.aspx?pg=6960bf64-226f-48fa-8487-7432451e8457

edit: [color=red]tak bohužel - za slunečního světla to stojí stále za ho*no[/color]
Ales11 (39)|12.1.2009 23:25
Ahoj mám problém s fototákem u P535 začalo to teďka dělat ale nedělá to furt jenom někdy... Popis co to děla udělám fotku a fotka je potom třeba do půlky dobrá a zbytek je do šeda nevím teda čím by to mohlo být ?? P535 WM 6.1 cz
00311180_IMG202_YTFc.jpg
pitka (1346)|13.1.2009 12:15
Tipoval bych to na chybu připojení kamery (kontakt), nebo přímo kamery. Neříkám 100%, chtělo by to servis.
Pravděpodobně tohle není chyba FW. Nepoužíl si nějaký speciální kodeky nebo SW ?
Ales11 (39)|13.1.2009 18:36
Ahoj nic jsem nepoužil začalo to dělat samo proto se ptám jestli se s tím někdo nesetkal ?? a dělá to jenom někdy není to furt dneska mě to udělalo taky a potom to bylo už ok...jako vím že to nebude problém s WM6.1 cz ty tam mám už dlouho a vše bylo ok ..až do tědka..jinak děkuji
pitka (1346)|13.1.2009 18:39
Zkus si sundat komplet zadní kryt a kameru lehce domáčknout do kontaktu.
Ales11 (39)|13.1.2009 18:59
no to je pěkne ale jak sundat ten kryt mě teda nechce jít :) :) no asi jeste počkám pokud to bude dělat dál tak to pošlu ...Tak jsem to testnul a opravdu to vypadá na vadu kamery 1 foto ok a potom druha špatná další ok pak zase špatná potom už to nedělá ....
Rom4n (340)|23.12.2009 22:01
jo, tuhle věc mi to taky někdy udělá, akorát to nemam šedivý, ale je tam jakoby zelená řádkování odspoda, třeba do třetiny nebo poloviny fotky, podle mě je to softová chyba, neni to tak častý