Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PALM Treo PRO - rady, triky, zkušenosti ...

XTR_ce4you (52)|3.10.2008 18:51
Takže jsem ho vytáhl z krabice, strčil na nabíječku a provedl první synchronizaci s Exchange. Na první zkušenosti je tedy zatím brzy, ale první dojem je ve skrze pozitivní. Nezaregistroval jsem žádné prodlevy při práci se standardními aplikacemi (v základu obsahuje relativně dost nadstandardních).
Zpracování příkladné a pevné, díky ultra lesklému povrchu (black piano finishing) - což je mimochodem splněný sen každého daktiloskopa - lze zadní kryt celkem špatně sundat a když si uvědomím, že je pod ním reset, tak žádná výhra. Po pravdě ale, budu-li ho potřebovat tak málo jako u 750, tak houby zle.
milennium (336)|4.10.2008 15:15
Prosímtě,můžeš mi říct kde jsi toho krasavce koupil ? Já jsem koukal snad všude po zahraničních shopech,ale zatím nikde skladem,tedy kromě USA.
Dík za info...
rOMAN007_ce4you (11)|4.10.2008 22:41
Taky me dneska prisel a dooost dobrou cenu...a zadni kryt se sundava v poho :) ...jdu experimentovat
milennium (336)|4.10.2008 22:44
Jasně,super. Ale můžete napsat kde se dá koupit,nebo objednat ?
Díky.
XTR_ce4you (52)|5.10.2008 17:08
U oficiálního distributora pro ČR, AGORA a.s., zatím tedy jen v ENG verzi, ale to čert vem.

Jinak, předem hlásím, že jsem ve své praxi prošel 39 PDA a 8 smartphonama takže si dovoluji tvrdit, že mám s čím porovnávat, ale jsem nadšen, je to po dlouhé době zařízení, které mě nadchlo svoji stabilitou, výdrží na baterii, no prostě vším ... Chápu, že se najde hafo tunerů, věčných přehrávačů ROMek (možná spíš věčných rejpalů), kteří nebudou souhlasit a mají na to svaté právo, nechť ať mi nechají tedy to moje. Osobně využívám tyto hračky jen pro práci, nikdy jsem si nepustil hudbu (ovideu nemluvě) a hru hraju jen na záchodě, nebo když čekám na schůzku. Navigaci jsem dříve používal aktivně na všech PDA, nyní už jsem ustoupil i od tohoto (v autě mám pevnou a na bikovaní mezi šiškama, či kačeřinu si beru Garmin Oregon), prostě chci s PDA jen dělat. Je-li tu ještě někdo takový, tak mu toto zařízení vřele doporučuji. Jsem připraven odpovědět na otázky k zařízení a tématu, ptejte se ...

Ještě doplním ... testuji baterii, po prvním nabití jsem ji včera ráno sundal z nabíječky, teď mi ukazuje 42% na noc vypnuté GSM, synchronizace s Exchange puštěná výjmečně i o víkendu v modu "doručit okamžitě", telefonátů méně než ve všední den to uznávám, ale SMS stejně ... vypadá to na dva dny jako z partesu.
babaq (309)|5.10.2008 23:37
Hezký příspěvek. Jako majitel Trea 750v jsem donedávna měl na Treo zálusk, ale trošku se obávám dvou věcí: (1) není 320x320 málo na web? a (2) jaká je kvalita foťáku.

Takže jestli bych Tě mohl poprosit, udělal bys mi screenshot např. titulní strany iHNed.cz?
A druhá snad maličkost, mohl bys zkusit vyfotit nějaké typické makro, např. něco ve velikosti cca A5 - A6?

Jestli se nepletu, mobilní Opera u Trea Pro není..? (Případně jaký sw je přibalen?)
rOMAN007_ce4you (11)|6.10.2008 01:17
Ja zatim teda moc nadcenej nejsem.
1. me vadi mensi klavesnice o proti 750 a jeste neni tak vystoupla takze psani primo palcema (jako jsem psal na T650 a T750) neni proste mozny musi se nechtama :( jinak mam dost preklepu
2. vypusteni hornich softkey se me taky moc nelibi clovek musi porad mackat na display :(
rychlost je v pohode a stabilita taky (si palm uz tak veri ze reset neni treba, ze je schovany pod krytem na baterku )
Na web je tam exploer :( ale po nainstalovani opery 9.5 jsem spokojeny (travian hrat jde :) )
SMS klienta jsem nahral z Trea750 protoze ten co tam byl me nejak nevyhovoval (mozna jeste neznam ty spravne tahy) ale clovek musel 10 kliknout nez se dostal k psani sms.

Treo mam 2 dni takze pocitam ze se vsechno jeste doladi a budu spokojeny jako se vsema trea co jsem kdy mel.

Me se povedlo treo sehnat na UK ebay brandovany na vodafon (ale neblokovany a funglovka) za krasnych 230 liber :D
Zdenek Malinsky (9781)|6.10.2008 14:20
Palm sice dělá velmi stabilní zařízení, takže soft reset není zas až tak často (skorovůbec) potřeba, ale pokud je člověk pašák, který si dovede zakrátko zaplácat paměť balastními aplikacemi v množství větším než velkém, bude to mít se soft resetování na :no: Tohle tedy není moc domyšlené a řekl bych ještě horší, než u PalmOS pro SR rozšroubovávat stylus. :(

Možná půjde použít nějaký "realVGA" soft pro více místa na today a browsení, jako se to povedlo u Samsungu.

Ta klávesnice mě docela zklamala (tedy dle tvého příspěvku). Mám 750, tak jsem myslel, že si polepším. No, počkám až ji bude mít Pavel v testu a vyzkouším. Přinejhorším eee to jistí. ;)
rOMAN007_ce4you (11)|6.10.2008 19:33
RealVga jsem zkousel ale zase je to dost malinke ..ale mozna po nejakem to experimentovanim by to i slo ..to vsechno me jeste ceka :)
Eee 901 uz mam :)
babaq (309)|7.10.2008 21:13
Budu se opakovat, ale byl by někdo z majitelů Trea Pro tak hodný a udělal by screenshot např. titulní strany iHNed.cz? Pro informaci, jak to vypadá, ať si to můžu srovnat se zobrazením na mém Treu 750.

A ještě kdyby šlo vyfotit nějaké typické makro, např. něco ve velikosti cca A5 - A6, účtenku za kafe, jídelní lístek v oblíbené restauraci, prostě něco takového mrňavého... prostě zjistit, jak je na tom foťák.

Předem díky.
rOMAN007_ce4you (11)|9.10.2008 00:44
Tady je opera 9.5 ve full jestli chces tohle



na foceni je ted tma..snad zitra
babaq (309)|9.10.2008 18:02
Ahoj, díky, ale měl jsem na mysli http://m.ihned.cz/

A omlouvám se, protože něco jsem nenapsal - šlo mi o Pocket IE, protože ten mám i na svém starém Treu a vyfocením stejné stránky ve stejném prohlížeči můžu získat představu o tom, o kolik víc se toho vleze na větší displej.
Pavel Koza (4761)|9.10.2008 21:10
No, na toto zařízení jsem tedy hodně zvědavý. Na treo 750 vzpomínám se slzou v oku. Nemáte některý ze šťastných majitelů obě zařízení najednou? Pokud ano, můžete udělat pár porovnávacích fotek? Nebo alespoň textové srovnání, 750ka je sice baculka, ale do ruky padne jako ulitá:)
rOMAN007_ce4you (11)|9.10.2008 22:00
Tak dalsi pokus :)





To Pavel Koza:
Ja mam oba pristroje.
Zatim co me osobne zatim vadi (nebo jsem si nezvyknul):
nimus
mensi klavesnice
chybi softkey pod displeyem musi se mackat primo na nej
leskly klouzaci povrch
SMS kliet (moc klikani nez se dostanu k psani sms-to se snad vyresi registrama a tak)
plus
wifi - dobry signal
gps - taky dobry signal i v budove
pamet
rychlost
display
usb
a dalsi a dalsi

snad si na ty minusy zvyknu ci nejak vyresim :)



babaq (309)|9.10.2008 22:40
Skvělé, díky! - Pro srovnání stejné screenshoty z Palm Trea 750v.

Vlastně to dopadlo podle očekávání: na malý displej se opravdu o moc víc obsahu nevešlo, resp. pouze díky menším obrázkům (ty mají pevné velikost na pixely a tak při větším rozlišení stejně velkého displeje zabírají menší plochu). Samozřejmě u textu je zřetelně vidět lepší kresba, já mám zapnutý ClearType a screenshoty z Trea Pro jsou o dost lepší. Nicméně u čistě textového webu bude vidět naprosto stejný obsah - dokonce jsem si to přeměřil a text je přesně stejně zvětšený jako celé rozlišení displeje.

Tak teď opravdu nevím, připadá mi to málo a Treo Pro si asi nekoupím - fyzická velikost displeje je pořád stejná.
Na druhou stranu při pohledu na těch 320x320 si asi nekoupím ani nic s (W)QVGA - z toho lepšího rozlišení se bude o hodně lépe číst.
00299542_screenshot-1_niVt.png 00299542_screenshot-2_A5qF.png
Valheru_ce4you (68)|16.10.2008 08:49
Jenom dotazy k TreuPro:
1- Indikační dioda dokáže upozornit na zameškanou událost (Zameškaný hovor,SMS atd) ??
2- Používá se vlastní aplikace pro SMS jako v 750 ??
Dunan (1)|16.10.2008 15:07
mam par dotazu:
jak je to se psanim cestiny?
jde softwarove prohodit klavesy Z a Y?
jaka je citelnost displeje na slunci?
predchozi typ procesoru u Touch Cruise nemel graficke ovladace, je to zde vyreseno, tedy posuv v nabidka je jiz plynuly?


diky predem
rOMAN007_ce4you (11)|17.10.2008 19:24
[quote=Valheru]Jenom dotazy k TreuPro:
1- Indikační dioda dokáže upozornit na zameškanou událost (Zameškaný hovor,SMS atd) ??
2- Používá se vlastní aplikace pro SMS jako v 750 ??[/quote]

ad1 .. v zakladu ne..ale pocitam ze dalsi verze Treo alert uz to zvladne (Treo 800w uz to umi)
ad 2 ano
MilanO_ce4you (187)|31.10.2008 17:53
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se Vám někomu ztrácí háčky nad písmeny v odeslaném meilu. Čárky správně zůstávají a háčky jsou pryč.
Děje se to ještě někomu, případně jak to odstranit. Komunikuji přes MS EXCHANGE 2007.
Děkuji za radu i názor.
MO
babaq (309)|31.10.2008 18:15
Takovéto debilní chování pozoruji také, ale ne u mejlů (ty moc neposílám), ale u poznámek u kontaktů. Prostě se ztratí část nabodeníček. Synchronizuji s MS Exchange Serverem 2003.

Moc jsem to neřešil, to je prostě microsoft. Technická podpora (mail2web) to taky řešila, ale na nic nepřišli.
MilanO_ce4you (187)|31.10.2008 21:17
Děkuji za odpověď, budu zkoušet, jestli na něco nepřijdu.

MilanO_ce4you (187)|1.11.2008 16:28
Tak jsem trochu zkoušel a zjistil jsem, že pokud použiji soft klávesnici, tak mi v textu zůstane více nabodeníček než při použití hard klávesnice.
Taky mě napadlo, jestli to nemá na svědomí náš starý známý Sunnysoft, který dodal lokalizaci včetně ovladače klávesnice. Mirosoft v tom bude asi nevinně. Zkusím jim napsat, a zeptat se jich co s tím.
MO
babaq (309)|1.11.2008 17:47
Já mám lokalizaci Mobilnaut Keyboard (malá lokalizace, jenom klávesnice) a dělá mi to taky. Takže tudy IMHO cesta nepovede.
MilanO_ce4you (187)|1.11.2008 19:41
Tak alespoň víme kudy to nepůjde. Potom už zůstává jedině Exchange. Provozuji to přes MS Exchange 2007 a myslím si, že tam toho moc nedokážu. Jenom když si vzpomenu, než jsem jej rozběhal.

MO
babaq (309)|1.11.2008 21:29
V mém případě to byl MS Exchange Server 2003 a rozchodit to bylo snadné, na mail2web.com se dá stáhnout konfigurační cab a konfigurace je klik-klik-klik.

Nicméně k problému - bude to asi něco hlouběji v systému.
MilanO_ce4you (187)|1.11.2008 23:09
Rozchození synchronizace s Exchange na TREU byla otázka minuty. Horší bylo nastavení serveru Exchange jako takového.
MO
MilanO_ce4you (187)|16.11.2008 23:46
Opravdu zpět k problému. Zjistil jsem, že když pošlu český text sms zprávou, tak všechna nabodeníčka jsou v pořádku.
Jinak se ztrácejí nejen v meilu, ale i v kalendáři, úkolech, v poznámkách a i v kontaktech. Vypadá to na těžkou nespolupráci s Office.

babaq (309)|17.11.2008 10:28
U mně se ztrácely nabodeníčka pouze v poznámkách uvedených (kontaktů, událostí, úkolů, ..) tj. např. ne v kontaktu, ale v jeho poznámce. Asi tam je použit nějaký divný formát nebo s tím Exchange nějak divně "cvičí".

Pustil jsem to ze zřetele. Vadí mi to, ale nejsem schopen s tím nic udělat.
honzavr (3)|22.11.2008 12:17
Ahoj, umíte někdo úplně vypnout TRO PRO? Jde mi to jen odpojit od sítě, ale samotný telefón je pořád aktivní..... díky
Hodo (99)|22.11.2008 23:24
Telefonní modul se vypíná dlouhým přidržením tlačítka pro zapnutí, zapíná se tím samým způsobem. Zcela vypnout komunikátor nejde.
vidra (19)|6.12.2008 14:19
Dobrý den,
mohl by mi prosím někdo ze zkušených majitelů upřesnit, o jaké problémy s diakritikou se jedná? Resp. kde všude se vyskytují. Treo Pro se mi dost zamlouvá - potřebuju čistě pracovní přístroj (e-mail, office, bez použití Exchange), ale na správném češtinovy jsem vzhledem k svému zaměstnání téměř závislý.
Díky za odpověď
babaq (309)|7.12.2008 10:33
Jedná se o problém synchronizace mezi Treem a Exchange serverem via (E)GPRS.
Co a jak (ne)funguje s Outlookem nevím, mám na PC Linux.

U mého Trea 750 to tedy funguje takto:

1) Založím si např. kontakt (popřípadě už ho mám).
2) U něj si do poznámky - na Treu - zapíšu něco česky včetně háčků a čárek. Například klasické "Příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy".
3) Po synchronizaci je to na Treu furt dobře, ale na Exchange Serveru se objeví "Príliš žlutoucký kun úpel dábelské ódy", což zcela jistě není totéž.
4) Jakmile dojde k synchronizaci z Exchange na Treo (např. obnovení kontaktů po hard resetu), jsou na Treu všechna data OK, ale poznámky jsou bez některých českých nabodeníček.

Dělají to právě jenom ty poznámky, ale u kontaktů, úkolů i událostí - všude.
Ono se to totiž nebere jako normální text, ale jako nějaký špeciální Majcrozoftí výmysl a Někde(tm) je prostě Něco(R) špatně.

Upraveno: popisoval jsem situaci s Treo 750, ale podle ohlasů to dělá i Treo Pro. Taky je otázka se kterými Exchange to dělá (já mám účet u mail2web.com) a s jakou češtinou (já mám malou češtinu od Mobilnautů). Zmiňovány byly ale i jiné Exchange hostingy a jiné češtiny...
Zdenek Malinsky (9781)|7.12.2008 16:55
To se tu asi pred rokem nekde resilo-diakritika a pak jeste datova velikost textu. U MS nepredpokladali, ze tam nekdo bude psat romany a jeste drze s diakritikou.
babaq (309)|7.12.2008 19:16
Nepochopil jsem Tvou reakci - mám si jít dát facku, že používám diakritiku, nebo mám změnit OS?
S tou velikostí to asi nebude tak zásadní, jedna věta zřejmě není tak obrovská velikost...

Microsoft je vůl.
Za těch X let už to mohli opravit.
Zdenek Malinsky (9781)|7.12.2008 21:55
No.....ten člověk používal "poznámky" u kontaktů nebo událostí a ukládal si tam texty v rozsahu cca desítek stránek A4 textu a zlobil se, že mu tam něco při syncu mizí. A další problém byl s tou diakritikou. Sice to nevidím jako dramtický problém, ale nechápu, proč když ostatní se syncuje s diakritikou, proč zde nejde vše.

Změnit OS můžeš, ale každá změna je k horšímu. Věř mi, já už jsem si tím peklem prošel. :sarcastic:
vidra (19)|15.12.2008 23:08
Tak jsem se stal spokojeným majitelem Trea Pro. Po Glofiish x600 je to posun jako blázen... a čeština je pro mé potřeby v pohodě, díky.
Zatím řešené problémy:
Vestavěný java emulátor od esmertecu nesnesl operu mini... pouze verze 3.x. Lze jej přeinstalovat buildem 20080222.3.1, v něm běží generická OM 4.2x.
Dosavadní pokusy s realVGA vyústily v HR. Zatím 2x, jdu aspoň na chvíli od toho.
Oziexplorer má trochu rozhozené zobrazení, Total Commander taky, ale použitelné jsou. Uvidíme, co se s tím dá dělat.
Je dobré mít taskmanager, který umí softreset, alespoň pokud experimentujete. Umístění tlačítka pod nesundatelným krytem baterky je praštěné, ale upřímně - zdá se, že při běžné práci nebude zapotřebí.