Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení WiFi

Tissi (210)|17.6.2004 14:35
Mám iPAQ 4150 a připojení Wifi k netu (připojení je realizováno prostřednictvím technologie NAT (překladu IP adres)). Prosím, napište mi někdo, co a jak se v PDA nastavuje ... nebo nějakej odkaz. Nějak se mi nedaří to zprovoznit. Vždycky mi to najde nějaké sítě a co mám dělat dál? Kde se nastavuje IP, DNS ... atd. Díky za pomoc
Pavel Koza (4761)|17.6.2004 18:24
Mas pevnou IP (pridelenou od admina), nebo DHCP?
Tissi (210)|17.6.2004 21:23
Máme pevnou IP.
eXEden_ce4you (811)|17.6.2004 23:14
[QUOTE="Tissi"]Máme pevnou IP.[/QUOTE]
Předpokládám, že nastavení je všude (i na 43xx) stejný a proto:
1) v nastavení na záložce Connections si zvolíš položku připojení a otevře se ti nový ušatý okno
2) na druhé záložce si všechny sítě nastav jako Work - tlačítko Networks
3) na téže záložce přes tlačítko Adapters (myslím - kdyžtak to úplně poslední) si najdeš Wi-Fi adaptér pro 43xx (nevím jméno, nevlastním jej, ale "ředitel" ví :D ) a po kliknutí na něj už uvidíš nastavení IP, DNS... ;)

Snad ti to pomůže... ;)
Tissi (210)|17.6.2004 23:46
Díky za pokus. Body 1 a 3 jsem zvládla, ale tomu bodu 2 nejak nerozumim ... hazi mi to tam vytacene pripojeni :(. Nejde mi tam prehodit ta prace ....
eXEden_ce4you (811)|18.6.2004 07:38
[QUOTE="Tissi"]Díky za pokus. Body 1 a 3 jsem zvládla, ale tomu bodu 2 nejak nerozumim ... hazi mi to tam vytacene pripojeni :(. Nejde mi tam prehodit ta prace .... [/QUOTE]
Mnooo ... měla by jsi tam mít pár možností (My ISP, My Work Network apod.) a v roletovém poli si zvolíš My Work Network ... ;) A ještě jsem zapomněl: to stejný nastav i u těch síťových adaptérů ...
00019948_105_QQAt.gif 00019948_107_Bbq9.gif
Pavel Koza (4761)|18.6.2004 08:56
Nastavilas tu IP adresu v obr. 107.gif (v horejsim prispevku) v iPAQ WLAN Wireless Adapter?
Tissi (210)|18.6.2004 09:50
Děkuji za názorné vysvětlení ... je to super :) . No jen ... jak je ten první obrázek - nastavení sítí, tak já mám v nabídce jenom: Název ISP, Můj ISP a pak DOMOV (to jsem si sama nějak vytvořila), žádnou nabídku My Work Network tu nemám :oops: . Takže co? Hard reset :oops: ?

Jinak ty adaptéry mám nastavený správně. Práci nastavenou mám + vybranou síťovou kartu iPAQ WLAN Wireless Adapter (zde vyplněno IP, maska podsítě, výchozí brána, služba DNS a Alt DNS).

takže problém spočívá asi v nastavení sítě ... když si ovšem dám edit nebo new, tak mi to nedává na výběr VPN, ale pouze modem :(. Jedině úplně na začátku Nastavení>Připojení je tam možnost u připojení DOMOV Upravit můj VPN server, když na to tapnu, tak mám 4 záložky (Hlavní, Modem, VPN a Nastavení proxy). Jak má být nastaveno VPN???
Název VPN?
Hostitel/IP
typ VPN: IPSec/L2TP nebo PPTP???
Jméno:
Heslo:
a v Upřesnit jsou další věci ...
:oops: :oops: :oops: hmm, asi jsem to moc dobře nevysvětlila ... asi to bude chtít obrázky ... bohužel až odpoledne ... tak se tady v tom budu zatím aspoň vrtat ...
eXEden_ce4you (811)|18.6.2004 09:57
[QUOTE="Tissi"]...nastavení sítí, tak já mám v nabídce jenom: Název ISP, Můj ISP a pak DOMOV (to jsem si sama nějak vytvořila), žádnou nabídku My Work Network tu nemám[/QUOTE]
Pokud sis ho nesmazala sama, tak je to dílko "kvalitní" lokalizace (bych ti moh vyprávět) :mad: ... on by měl být My Work Netwok (v CZ prostředí Moje síť v práci) pouze prázdný typ, bez všeho dalšího ... Zkus ho vytvořit, nic nedefinovat a zkusit ... ;)

A co WEP klíč?
Tissi (210)|18.6.2004 10:19
[QUOTE="eXEden"]
Pokud sis ho nesmazala sama, tak je to dílko "kvalitní" lokalizace (bych ti moh vyprávět) :mad: ... on by měl být My Work Netwok (v CZ prostředí Moje síť v práci) pouze prázdný typ, bez všeho dalšího ... Zkus ho vytvořit, nic nedefinovat a zkusit ... ;) [/QUOTE]
Tak jsem si nadefinovala prázdný typ - Moje síť v práci .... ale stále nefunguje :(

[QUOTE="eXEden"]A co WEP klíč?[/QUOTE]
Promiň, co je WEP klíč? Četla jsem něco, že je to zabezpečení, aby se jen tak někdo nemohl dostat do sítě. Hmm, ten já asi mít nebudu? :/ Nebo si teda nepamatuju, že by nám poskytovatel nějakej dal? .... moc tomu nerozumím ... doma máme venku anténu na net a pak doma ještě nějakou krabičku (na stránkách píšou tohle: U zákazníka je instalováno externí zařízení zakončené výstupem na ethernet (RJ45), na jedno takové zařízení lze připojit i více počítačů v jedné domácnosti nebo firmě. ) Tak jsem si myslela, že když si platím připojení, tak se budu moci jednoduše připojit i s PDA. Nebo se mýlím???
eXEden_ce4you (811)|18.6.2004 10:24
[QUOTE="Tissi"]Promiň, co je WEP klíč? [/QUOTE]
WEP klíč je něco jako PIN a je potřeba jej zadat v případě připojení se k přístupovému bodu (u tebe ta krabička ;) ) Ne vždy je WEP klíč potřeba, protože není nastaven. Tohle by jsi si měla zjistit ... Samotný WEP klíč se potom zadává v obslužném programu pro Wi-Fi na PDA a v případě h43xx mám pocit (kdyžtak upřesní Pavel Koza), že se o to stará OS sám a žádá si jej, pokud je potřeba ...
Dalším problémem může být třeba filtrování MAC adres na přístupovém bodu apod... Těch variant může být víc a asi by to chtělo někoho na místě ...

Tak mě ještě napadlo ... nezkoušíš se připojit náhodou s IP adresou, kterou už má jiný PC?
Tissi (210)|18.6.2004 10:35
Díky za vysvětlení. Při připojení PC na WiFi žádnej klíč nezadáváme. Pouze IP, bránu, masku a Primární a sekundární DNS. Toť vše.

V tuto chvíli není daná IP adresa využívána na 100% - není totiž nikdo doma :) . Jedině, že by surfoval náš pejsan ;),

Hmm, tak říkáš ... jedině napsat poskytovateli a vylíčit mu problém...

No víš co je zajímavý? Že už se mi podařilo (ani nevím jak) na 2 sítě připojit. V tom seznamu, kde jsou vypsaný síťě (když zapnu Wifi) - bylo napsáno Připojeno ... ale net nešel ... :?: je to záhada ...
eXEden_ce4you (811)|18.6.2004 10:43
[QUOTE="Tissi"]Že už se mi podařilo (ani nevím jak) na 2 sítě připojit. V tom seznamu, kde jsou vypsaný síťě (když zapnu Wifi) - bylo napsáno Připojeno ... ale net nešel ... :?: je to záhada ...[/QUOTE]
Není to záhada :) Jednoduše ti přístupový bod dovolil se připojit, ovšem další služby jsou pro tebe jako pro guesta zakázaný a tudíž žádný inet ;)

Možná už jsem z toho jelen ... ty se teď připojuješ v práci?
Tissi (210)|18.6.2004 11:04
[QUOTE="eXEden"]
Není to záhada :) Jednoduše ti přístupový bod dovolil se připojit, ovšem další služby jsou pro tebe jako pro guesta zakázaný a tudíž žádný inet ;)[/QUOTE]
Aha ... no je pravda, že nám šli ze začátku připojit oba notebooky (ne naráz), ale teď ten jeden už nejde a nevíme proč. Že by to ty mrchy nějak omezili? Já myslela? No to jsem zvědavá ... teď jsme si místo notebooku pořídi desktop, tak jsem zvědavá, jestli tam net půjde ...

[QUOTE="eXEden"]Možná už jsem z toho jelen ... ty se teď připojuješ v práci?[/QUOTE]
Poskytovatel má ve městě 2 přístupové body ... na komínech ;) ... no z domů se připojuju na bod libusin ... ale tady v praci vidim na ten druhy komin ... jen nevim, jak maji tu sit pojmenovanou ....
Kdyz jsem ted zapla Wifi objevilo se mi:
HIAMnet .... dostupny .... tahle funguje i od stolu ... vidim komin
IPEX-ZR-CE-01035H ... dostupny
sit bez nazvu??? ..... dostupny .... tahle funguje i od stolu (vidim komin)
czcom ..... dostupny
libusin2 ..... nedostupne
Ipex ...... nedostupne
[není SSID] .... nedostupne

myslim si, ze to bude ta nepojmenovana sit ...
eXEden_ce4you (811)|18.6.2004 11:09
[QUOTE="Tissi"]...no je pravda, že nám šli ze začátku připojit oba notebooky (ne naráz), ale teď ten jeden už nejde a nevíme proč...[/QUOTE]
No a nemůže to být tím, že vám zavedli filtrování MAC adres? Spousta providerů to tak dělá ... zjistí si MAC adresu síťové karty a povolí pro ni připojení ... To by vysvětlilo "odpadnutí" druhého notebooku ...
Tissi (210)|18.6.2004 11:10
Ještě dotaz ... kdyz dam konfigurovat bezdratovou sit ... Mam tam jeji nazev a pak moznost vyberu ... Připojen k: Internet nebo práce???

2. záložka v konfiguraci je ... Síťové ověřování ...
Je tu:
-šifrovaní dat (WEP povoleno) --- mam nezaskrtnute
-sitove overovani (sdileny mod) --- mam nezaskrtnute
-klic je pro me poskytnut automaticky - moznost zmeny pouze pokud zaskrtnu sitove overovani (ale sitovy klic a index klice menit nelze)
-Povolit pristup k siti pomoci IEEE 802.1X --- mam nezaskrtnute (moznost volit EAP typ - bud PEAP nebo TLS)
eXEden_ce4you (811)|18.6.2004 11:13
[QUOTE="Tissi"]Ještě dotaz ... kdyz dam konfigurovat bezdratovou sit ... Mam tam jeji nazev a pak moznost vyberu ... Připojen k: Internet nebo práce???[/QUOTE]
Já si už nepamatuju, co jsem zadával v počátcích konfigurace Wi-Fi na mé h2210 ale mám za to, že to byla práce ... Ono se stejně potom objeví v "bublině" připojení u typu slovo Internet, tak nevím ...
Tissi (210)|18.6.2004 11:20
[QUOTE="eXEden"]No a nemůže to být tím, že vám zavedli filtrování MAC adres? Spousta providerů to tak dělá ... zjistí si MAC adresu síťové karty a povolí pro ni připojení ... To by vysvětlilo "odpadnutí" druhého notebooku ...[/QUOTE]

No ale snad mám právo se připojit všemi třemi zařízeními, ne? :oops: Takže když budeme mít desktop a přítel pracovní notebook, tak budeme mít připojení jen na notebooku??? :oops: :oops: :oops: si na ně posvítím .... šmejdi jedni ... snad jim může být jedno, kterej přístroj připojím ne? když mám jenom jednu IP .... nebo se mýlim?
eXEden_ce4you (811)|18.6.2004 12:04
[QUOTE="Tissi"]... snad jim může být jedno, kterej přístroj připojím ne? když mám jenom jednu IP .... nebo se mýlim?[/QUOTE]
Jim to jedno je :D OVŠEM - filtrováním MAC adres chrání hlavně vás. Takhle by se mohl připojit každý, kdo by znal vaše TCP/IP nastavení ...
Nejprve si zjistěte, že opravdu MAC adresy filtrují. Pokud ano, požádejte o zařazení dalších zařízení ... Je ale možný, že za to budou chtít :$: stejně jako např. UPC. Z tohoto důvodu je nejlepší pořízení přístupového bodu, kterej funguje jako DHCP server a zároveň mu můžeš ručně nastavit MAC adresu ...
Wuffi (1599)|18.6.2004 12:18
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="Tissi"]... snad jim může být jedno, kterej přístroj připojím ne? když mám jenom jednu IP .... nebo se mýlim?[/QUOTE]
Jim to jedno je :D OVŠEM - filtrováním MAC adres chrání hlavně vás. Takhle by se mohl připojit každý, kdo by znal vaše TCP/IP nastavení ...
Nejprve si zjistěte, že opravdu MAC adresy filtrují. Pokud ano, požádejte o zařazení dalších zařízení ... Je ale možný, že za to budou chtít :$: stejně jako např. UPC. Z tohoto důvodu je nejlepší pořízení přístupového bodu, kterej funguje jako DHCP server a zároveň mu můžeš ručně nastavit MAC adresu ...[/QUOTE]
Ano, my na to mame router (zaroven slouzi jako firewall), k nemu pripojeny hub, a od hubu dale uz mame pripojeny oba pocitace a pres Wi-Fi notebook. Cele to bezi na starem P100 s 24MB RAM, na Coyote Linuxu (specialni routerova distribuce)... A je to super, bezchybne... A hlavne ten router mel nizke porizovaci naklady...
eXEden_ce4you (811)|18.6.2004 12:25
Jak řekl Wuffi ... bezdrátový router je to :yes: :D
Tissi (210)|18.6.2004 12:49
Hmm, tak jestli vam dobre rozumim, tak bych si domu poridila dalsi zarizeni, tomu by se nastavila MAC adresa a pak by ostatni tri zarizeni sli na ni zapojit? No ale tim padem bych ztratila moznost se pripojit kdekoliv po meste, musela bych se pripojovat jen doma, ne? :oops:
Wuffi (1599)|18.6.2004 12:51
Nene, vtip je v tom ze v PocketPC si muzes nastavovat ruzna pripojeni, ale i ruzne "profily" pripojeni, takze doma se budes pripojovat pres "doma" a jinde pres neco jineho ;)
eXEden_ce4you (811)|18.6.2004 12:54
[QUOTE="Wuffi"]Nene, vtip je v tom ze v PocketPC si muzes nastavovat ruzna pripojeni, ale i ruzne "profily" pripojeni, takze doma se budes pripojovat pres "doma" a jinde pres neco jineho ;)[/QUOTE]
Myslím, žes to nepochopil ... když si koupí router a ten bude mít doma, tak kdekoliv jinde ji ani profily nepomohou. Teď se připojuje (resp. snaží se připojit) z domu i z práce ;)
Tissi (210)|18.6.2004 13:03
[QUOTE="Wuffi"]Nene, vtip je v tom ze v PocketPC si muzes nastavovat ruzna pripojeni, ale i ruzne "profily" pripojeni, takze doma se budes pripojovat pres "doma" a jinde pres neco jineho ;)[/QUOTE] To asi nepujde, ne? Za Wifi se plati ... a kdyz si platim od jednoho poskytovatele, tak se tezko budu moci pripojit k jinemu .... zadarmo ... rozumis? ten muj poskytovatel pokryva cele mesto, tak jsem myslela, ze se pripojim z domu, nebo treba z namesti, z prace .... dokud budu videt pripojovaci body - KOMINY ;)
Tissi (210)|18.6.2004 13:06
[QUOTE="eXEden"]
Myslím, žes to nepochopil ... když si koupí router a ten bude mít doma, tak kdekoliv jinde ji ani profily nepomohou. Teď se připojuje (resp. snaží se připojit) z domu i z práce ;) [/QUOTE]
Jojo, přesně tak .... je mi jasný, že se nepřipojím třeba v Jihlavě, ale v celém Žďáře bych se připojit mohla ... pokud mi teda povolí ty MAC adresy ... nebo jak se to jmenuje ... jak kdyby nemohli vymyslet neco jinyho na zabezpeceni ... treba jmeno a heslo ... ne? to by pak slo ze vsech pocitacu ...
Wuffi (1599)|18.6.2004 13:20
Aha... Omlouvam se...
Tissi (210)|18.6.2004 13:23
[QUOTE="Wuffi"]Aha... Omlouvam se...[/QUOTE]
To je v poho, každá rada dobrá ;) . Zapojení do diskuze se taky počítá ;) .
Wuffi (1599)|18.6.2004 13:32
Mno jeste jak rika eXEden - pokud by ten router mel menitelnou MAC, myslim ze bys o tu moznost neprisla. Jenze pak by byl zase problem s pripojenim toho zarizeni co by ses jinak pripojovala mobilne a mas jej registrovano u poskytovatele - v siti doma ci ve chvili kdy by byl pripojen ten router by nefungovalo kvuli jiz pouzite MAC adrese.
Tissi (210)|18.6.2004 13:40
[QUOTE="Wuffi"]Mno jeste jak rika eXEden - pokud by ten router mel menitelnou MAC, myslim ze bys o tu moznost neprisla. Jenze pak by byl zase problem s pripojenim toho zarizeni co by ses jinak pripojovala mobilne a mas jej registrovano u poskytovatele - v siti doma ci ve chvili kdy by byl pripojen ten router by nefungovalo kvuli jiz pouzite MAC adrese. [/QUOTE]
No kdyz by byl pripojen telefonicky nebo pres jineho poskytovatele, tak by ta MAC adresa fungovat mela, ne? Pritel neni pripojen v praci na stejneho poskytovatele jako doma. Takze ja bych doma mohla pres router serfovat pod jeho MAC adresou a on pracovat pod jinym poskytovatel na stejne MAC adrese, ne? Nebo se mylim?

Kazdopadne to neresi otazku meho pripojeni PDA mimo domov :(. Nezbyva nic jineho, nez doma vyzkouset pripojit novy pocitac na net a kdyz to nepujde, tak se ozvat poskytovateli, ze jsme koupili PC a ze nam nefunguje net ... proste ze sebe budeme delat blby ... ;) ... no a přečtu si smlouvu, co s nimi mam uzavrenou ... no a kdyztak budu vyhrozovat, ze vypovim smlouvu, ze neposkytuji sluzby za ktere si je platim. No ale musim si to nejdriv poradne prostudovat ;) .
PavelR. (2184)|18.6.2004 17:23
[QUOTE="Tissi"]Kazdopadne to neresi otazku meho pripojeni PDA mimo domov :(. Nezbyva nic jineho, nez doma vyzkouset pripojit novy pocitac na net a kdyz to nepujde, tak se ozvat poskytovateli, ze jsme koupili PC a ze nam nefunguje net ... [/QUOTE]

... předem se omlouvám za možná přihlouplé otázky (tuto diskuzi jsem prolétl jen rychle), ale pokud tomu dobře rozumím tak tvůj ISP k vám dovedl konektivitu pomocí bezdrátového připojení (tj. jak píšeš, máte venku anténu) a k ní připojené PC, je to tak? Resp. mezi PC a anténou máte ještě nějakou "krabičku" s RJ45 výstupy, že? :) Jak je PC s touto"krabičkou" připojeno - pomocí kabelu nebo bezdrátově?

PavelR.
Tissi (210)|18.6.2004 23:10
[QUOTE="PavelR."]... předem se omlouvám za možná přihlouplé otázky (tuto diskuzi jsem prolétl jen rychle), ale pokud tomu dobře rozumím tak tvůj ISP k vám dovedl konektivitu pomocí bezdrátového připojení (tj. jak píšeš, máte venku anténu) a k ní připojené PC, je to tak? Resp. mezi PC a anténou máte ještě nějakou "krabičku" s RJ45 výstupy, že? :) Jak je PC s touto"krabičkou" připojeno - pomocí kabelu nebo bezdrátově?
PavelR.[/QUOTE]
PC s "krabičkou" je připojeno pomocí kabelu. Co z toho vyplývá?
PavelR. (2184)|18.6.2004 23:20
[QUOTE="Tissi"]
PC s "krabičkou" je připojeno pomocí kabelu. Co z toho vyplývá?[/QUOTE]

... :) ... a kde je ten přístupový bod, ke kterému chceš svůj iPAQ připojit? Je to "ta krabička" nebo je to zařízení tvého ISP, na kterého míří tvá anténa venku?

PavelR.
Tissi (210)|18.6.2004 23:58
[QUOTE="PavelR."]... :) ... a kde je ten přístupový bod, ke kterému chceš svůj iPAQ připojit? Je to "ta krabička" nebo je to zařízení tvého ISP, na kterého míří tvá anténa venku? :)
PavelR. [/QUOTE]
Vysílací bod je na komíně ... míří na něj naše anténa ... no ale pokud narážíš na to, že jsem neměla signál, tak já byla s PDA na balkóně a zkoušela se připojit ... signál to našlo (jako dostupný), ale připojit se nepodařilo.
PavelR. (2184)|19.6.2004 00:17
[QUOTE="Tissi"]
Vysílací bod je na komíně ... míří na něj naše anténa ... no ale pokud narážíš na to, že jsem neměla signál, tak já byla s PDA na balkóně a zkoušela se připojit ... signál to našlo (jako dostupný), ale připojit se nepodařilo.[/QUOTE]

... ne ne, já se snažím zjistit více o způsobu tvého připojení ...

.... pokud se tedy snažíš připojit své PDA k přípojnému bodu tvého poskytovatele, tak ti toto připojení s největší pravděpodobností nefunguje proto, že bezdrátová poslední míle (tj. spojení tvé antény venku s tou na komíně) se ve většině případů řeší jako point-to-point (resp. point-to-multipoint) na bázi bridge a ne jako přístupový bod. K bridgi se s iPAQem nikdy nepřipojíš ... tj. komín by musel fungovat jako přístupový bod ....

Nicméně chtělo by to samozřejmě vědět víc o tom jakým způsobem připojuje konkrétně tvůj ISP své zákazníky.

PavelR.
Tissi (210)|19.6.2004 00:49
[QUOTE="PavelR."]

... tj. komín by musel fungovat jako přístupový bod ....
PavelR.[/QUOTE]

a když mi iPAQ tu antenu najde? pri zapnuti Wifi se mi v seznamu objevi treba 6 siti (mam vybrano, aby vyhledaval jen pristupove body) ... nektere jsou dostupne, nektere ne ... , kdyz si jednu vyberu a dam spojit, tak me to k ni obcas pripoji, ale za chvilicku to spadne ... cizi site ...., k te co se chci pripojit mi to vzdy pise pripojuji, ale nespoji me
PavelR. (2184)|19.6.2004 06:53
[QUOTE="Tissi"]...a když mi iPAQ tu antenu najde? pri zapnuti Wifi se mi v seznamu objevi treba 6 siti (mam vybrano, aby vyhledaval jen pristupove body) ... nektere jsou dostupne, nektere ne ... , kdyz si jednu vyberu a dam spojit, tak me to k ni obcas pripoji, ale za chvilicku to spadne ... cizi site ...., k te co se chci pripojit mi to vzdy pise pripojuji, ale nespoji me[/QUOTE]

... SSID identifikátor v beacon frame vysílají i přístupové body v režimu bridge, ale nejsem si jist, zda by měly být viditelné i pro klientská zařízení, které bridging neumí (např. tvůj iPAQ) ... ozvláště v případě, když používáš filtr "only access points" ...

... no, asi jsem v nesl spíše více zmatku než pomoci ... omlouvám se ... :oops: ...

... budeš opravdu muset vznést dotaz na svého poskytovatele, ať ti sdělí, zda se můžeš ke "komínu" připojovat i se svým PDA ...

PavelR.
Tissi (210)|22.6.2004 20:14
Tak jsme dneska zkoušeli připojit druhé PC ... no a net nejde ... takže zřejmě poskytovatel opravdu filtruje MAC adresy. Zítra tam zavoláme ... jsem zvědavá na odpověď ... takhle nám zrušili i možnost používání ICQ :(((. Nevím, jestli na to mají právo ...
Pavel Koza (4761)|22.6.2004 20:42
[QUOTE="Tissi"]... takhle nám zrušili i možnost používání ICQ :((([/QUOTE]

Smankote, co to je za provozovatele? Oni muzou vsechno, co je ve smlouve, doporucuji si ji znovu precist:) Ale zakazat ICQ, to je dost zvlastni...
Tissi (210)|24.6.2004 14:22
[QUOTE="Pavel Koza"]Smankote, co to je za provozovatele? Oni muzou vsechno, co je ve smlouve, doporucuji si ji znovu precist:) Ale zakazat ICQ, to je dost zvlastni...[/QUOTE]
No tak nám prý přístup povolili ... nefungovalo nam ani ftp ... pritel rikal, ze i ten ted uz pujde, tak jsem zvedava ... samozrejme vyzkousim i ICQ :) ...
Tissi (210)|25.6.2004 07:33
Tak počítač jsme rozchodili, ale pdáčko ne :oops: . Nevím, co mám špatně nastavené ... když zapnu wifi, vlezu si do síťových karet a připojím se, tak mi to hlásí stav Připojen. Na hlavní obrazovce mám proti sobě dvě šipky a když na ně kliknu, tak to píše Internet .... Bezdrátová karta a síla signálu (2 čárky). Když se ale chci připojit na net, tak to píše: Stránka kterou hledáte nemůže být nalezena. :oops: Už si nevím rady :(
hybo (3107)|6.7.2004 14:17
Pokud to jeste porad nejde, co zkusit projit welcome nanovo? Sice se timto resi jinej problem, ale nedavno mi to pomohlo prave s tim, ze sit byla pripojena, ale net nesel.
Tissi (210)|26.8.2004 07:48
Až někdo najdete návod pro blbce na zprovoznění wifi, tak sem hoďte odkaz ... mě pořád nefunguje ... :?
Pavel Koza (4761)|26.8.2004 09:05
[QUOTE="Tissi"]Až někdo najdete návod pro blbce na zprovoznění wifi, tak sem hoďte odkaz ... mě pořád nefunguje ... :? [/QUOTE]

1. Stahnout a nainstalovat na PDA program vxUtil
2. Zapnout WiFi, nechat spojit, pak z menu v programu vxConfig vybrat Info... Zajima te IP adresa WLAN

Tu nam pro zacatek napis, pripadne jeste vcetne Subnetu a Gatewaye.
skyvlado (72)|9.11.2004 23:34
Vidím, že nie som sám komu sa nedarí rozchodiť WiFi prístup cez AP. Mám doma WiFi sieť (internet), na ktorej je pripojený desktop a snažím sa k nej pripojiť iPAQ 4150, ale niekde robím chybu. Z diskusií nie som veľmi múdry, preto navrhujem niekomu zbehlému v problematike zostrojiť user friendly návod na pripojenie prostredníctvom WiFi k AP. Napríklad niečo ako veľmi dobré pomôcky, ktoré vytvoril vládca v rubrike ZAČÍNÁTE? ČTĚTE!
Vopred ďakujem.
VitaH. (52)|10.11.2004 00:46
Mi se domácí mini-WiFi síť podařilo rozchodit následujícím způsobem:

Mám:
- AP D-Link DWL-2000AP+ připojené křížovým kabelem ke stolnímu PC - běží ve standardu 802.11g
- ntb s WiFi PCMCIA kartou Buffalo - 802.11b
- iPaq h4150 s vestavěnou WiFi 802.11b

Konfigurace:
- pevně nastavená IP adresa (např.: AP (defaultně) - 192.168.0.50, PC (LAN) - 192.168.0.1, ntb (WiFi PCMCIA) - 192.168.0.2, PDA (WiFi adaptér) - 192.168.0.3)
- pro případ sdílení připojení k internetu prostřednictvím GPRS (já mám na ntb) bude pravděpodobně na stroji, který je připojený k internetu, pevná IP a na ostatním zařízeních IP automaticky - i tak mi to běží
- nastavena maska podsítě na 255.255.255.0 (tak mám nastaveno já, lze určitě nastavit i jinak)
- výchozí brána ani DNS není nutné nastavovat
- nastavení stejného SSID na všech připojovaných zařízeních
- na všech zařízeních povoleno WEP šifrování, ruční nastavení stejného klíče (vyšší bezpečnost)
- filtrace MAC adres - mám nastaveno - není nezbytně nutné, ale je lepší pro vyšší bezpečnost.

Pokud máte AP standardu pouze 802.11b a WiFi karty 802.11g, pak Vám to bezpečně nepoběží. Mohou se vidět a tvářit se, jako by byly obě zařízení připojena, ale nebudou komunikovat. Zařízení s rozdílnými standardy mohou komunikovat pouze v případě, že AP bude standardu 802.11g a podporuje tzv. "mixed mode". Pak se sice výrazně sníží rychlost přenosu dat z důvodu velké režie, ale komunikace mezi jednotlivými zařízeními poběží. Problém taky mohou způsobovat zařízení od různých výrobců (např. v případě právě AP od D-Linku, četl jsem, že problémy mají i zařízení s chipem realtek..) Většinou je potřeba prostě zkoušet :D
Milan Švec (938)|10.11.2004 09:47
Možná se mrkněte ještě sem. Za označení 720 nebo LOOX dosaďte typ vašeho PDA a vaší karty (třeba integrované nebo ne). Zejména doporučuji nepodceňovat firewally případně proxy servry! Pro začátek je i užitečné je nejdřív (aspoň na první pokus, než to půjde) na chvilku odstavit. Pak vrátit a víte na čem jste. Zejména nezapomenout na PDA na vyplnění výchozí brány! Někdy právě to může být rozhodující.
nickac (1)|19.11.2004 03:18
Ahoj, bohužel mýlíš...
Ta anténa venku slouží k tomu, aby se dal přijímat i slabý signál z dáli. Takový ovšem tvé PDA samo nezachytí. Řesením by bylo si doma umístit vlastní AP - vysílač domácí wifi sítě připojený na ten vnější net. Nebo PDA připojit na vaši vnější anténu, pokud by ovšem mělo pro ní konektor :(.

Wifi sítě ISP v naprosté většině nejsou šifrované (WEP), zato je často pro přístup kontrolována MAC adresa zařízení. Pokud na serveru není zadána, nepustí tě to.