Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 48 z 48

Téma: Nastavení WiFi

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Mi se domácí mini-WiFi síť podařilo rozchodit následujícím způsobem:

Mám:
    - AP D-Link DWL-2000AP+ připojené křížovým kabelem ke stolnímu PC - běží ve standardu 802.11g
    - ntb s WiFi PCMCIA kartou Buffalo - 802.11b
    - iPaq h4150 s vestavěnou WiFi 802.11b

Konfigurace:
    - pevně nastavená IP adresa (např.: AP (defaultně) - 192.168.0.50, PC (LAN) - 192.168.0.1, ntb (WiFi PCMCIA) - 192.168.0.2, PDA (WiFi adaptér) - 192.168.0.3)
    - pro případ sdílení připojení k internetu prostřednictvím GPRS (já mám na ntb) bude pravděpodobně na stroji, který je připojený k internetu, pevná IP a na ostatním zařízeních IP automaticky - i tak mi to běží
    - nastavena maska podsítě na 255.255.255.0 (tak mám nastaveno já, lze určitě nastavit i jinak)
    - výchozí brána ani DNS není nutné nastavovat
    - nastavení stejného SSID na všech připojovaných zařízeních
    - na všech zařízeních povoleno WEP šifrování, ruční nastavení stejného klíče (vyšší bezpečnost)
    - filtrace MAC adres - mám nastaveno - není nezbytně nutné, ale je lepší pro vyšší bezpečnost.

Pokud máte AP standardu pouze 802.11b a WiFi karty 802.11g, pak Vám to bezpečně nepoběží. Mohou se vidět a tvářit se, jako by byly obě zařízení připojena, ale nebudou komunikovat. Zařízení s rozdílnými standardy mohou komunikovat pouze v případě, že AP bude standardu 802.11g a podporuje tzv. "mixed mode". Pak se sice výrazně sníží rychlost přenosu dat z důvodu velké režie, ale komunikace mezi jednotlivými zařízeními poběží. Problém taky mohou způsobovat zařízení od různých výrobců (např. v případě právě AP od D-Linku, četl jsem, že problémy mají i zařízení s chipem realtek..) Většinou je potřeba prostě zkoušet
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Možná se mrkněte ještě sem. Za označení 720 nebo LOOX dosaďte typ vašeho PDA a vaší karty (třeba integrované nebo ne). Zejména doporučuji nepodceňovat firewally případně proxy servry! Pro začátek je i užitečné je nejdřív (aspoň na první pokus, než to půjde) na chvilku odstavit. Pak vrátit a víte na čem jste. Zejména nezapomenout na PDA na vyplnění výchozí brány! Někdy právě to může být rozhodující.

Nováček
    Registrace
    Nov 2004

Ahoj, bohužel mýlíš...
    Ta anténa venku slouží k tomu, aby se dal přijímat i slabý signál z dáli. Takový ovšem tvé PDA samo nezachytí. Řesením by bylo si doma umístit vlastní AP - vysílač domácí wifi sítě připojený na ten vnější net. Nebo PDA připojit na vaši vnější anténu, pokud by ovšem mělo pro ní konektor .

Wifi sítě ISP v naprosté většině nejsou šifrované (WEP), zato je často pro přístup kontrolována MAC adresa zařízení. Pokud na serveru není zadána, nepustí tě to.

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. nastavení WIFI
    Od fides v sekci Windows Mobile 6.5
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 21-12-2010, 18:56
  2. Nastavení wifi
    Od Gesor v sekci + Komunikace & Synchronizace
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-08-2006, 21:00
  3. Nastavení wifi